Katy a R
01.05.14,17:12
našla som http://uznanie-dlhu.sk/uznanie-dlhu/vzor-523
môžem použiť? .. a tiež by ma zaujímalo, či tam musí byť uvedený aj rozhodcovský súd ? (s adresou - čo ak zmenia? ) - a dobré je dať tam nejaký vhodný podľa miesta bydliska?
tictac7
01.05.14,15:45
- nie som právnik, ale:
-podľa mňa to uznanie dlhu je postačujúce
- určite by som tam nedávala klauzulu o rozhodcovskom súde. Nikdy nevieš, ako rozhodne a voči jeho rozhodnutiu nie je možnosť žiadneho odvolania
- banky a rôzne súkromné spoločnosti, majú vo svojich zmluvách klauzulu o tom, že prípadné spory sa budú rozhodovať pred stanoveným rozhodcovským súdom - radšej bez komentára, prečo
Bednarova J
01.05.14,16:57
A pripadne si pozrite aj uznanie zavazku v pripade vzniku pohladavky z obchodnopravnych vztahov. Rozhodcovsky sud nemusi byt. Vzor moze byt.

Ak niekto uzná písomne, že zaplatí svoj dlh určený čo do dôvodu aj výšky, predpokladá sa, že dlh v čase uznania trval. Pri premlčanom dlhu má také uznanie tento právny následok, len ak ten, kto dlh uznal, vedel o jeho premlčaní.
este doporucujem pozriet
§110
1) Ak bolo právo priznané právoplatným rozhodnutím súdu alebo iného orgánu, premlčuje sa za desať rokov odo dňa, keď sa malo podľa rozhodnutia plniť. Ak právo dlžník písomne uznal čo do dôvodu i výšky, premlčuje sa za desať rokov odo dňa, keď k uznaniu došlo; ak bola však v uznaní uvedená lehota na plnenie, plynie premlčacia doba od uplynutia tejto lehoty.