Socci
01.05.14,17:57
Ahojte poraďáci, kúpili sme domček s maštaľou a pre havarijný stav eternitovej strechy na maštali by sme ju potrebovali čím skôr zbúrať. Ešte nemáme ani list vlastníctva ale nechceme aby eternit zo strechy spadol na suseda.
1. Viete mi poradiť ako postupovať?
2. dá sa s prihliadnutím na havarijný stav resp. nevýznamnosť stavby (tej maštale) jednoduchšie riešiť legislatívu?
Vďaka za všetky názory!!
pankratz
01.05.14,16:23
Pokiaľ viem, eternitovú strechu môže likvidovať len stavebná firma s licenciou !
Socci
01.05.14,16:49
áno, to som počula, takže po tom sa popozerame... ale nevieš ako je to s povoleniami na búranie? čo všetko treba, a či sa to dá vzhľadom na závažnosť situácie urýchliť a zjednodušiť?
buchač
01.05.14,17:19
1. Viete mi poradiť ako postupovať?
2. dá sa s prihliadnutím na havarijný stav resp. nevýznamnosť stavby (tej maštale) jednoduchšie riešiť legislatívu?


ale nevieš ako je to s povoleniami na búranie? čo všetko treba, a či sa to dá vzhľadom na závažnosť situácie urýchliť a zjednodušiť?
Najprv by bolo dobré navštíviť príslušny stavebný úrad a informoval sa na ďalší postup . Predpokladám , že starosta nebude robiť problémy . Ak hej , tak zostáva len čakať ...
Na list vlastníctva sa čaká cca 30 dní . Ak boli všetky náležitosti pre kataster splnené , tak tento nebude robiť problémy s jeho vydaním .
Takže za tú dobu ( do vydania listu ) by som zašiel za susedom a oboznámil ho so stavom .
Medzi tým by som si urobil prieskum medzi firmami ohľadom tej búračky ( viď príspevok pankratz ) .
Socci
01.05.14,17:31
diki za radu. takže určtie bude trebať nejaké povolenie zo stavebného úradu? niečo sme počuli, že ak ide o havarijný stav, tak potom sa dá nejaké rýchlejšie konať a nie sú potrebné až tak povolenia... no naozaj neviem, či je to pravda.