Ľuba
06.04.06,08:45
Ahojte, chcem sa spýtať, či je potrebné písať do výpisov z BÚ aj predkontácie, alebo stačí priložiť výpis hlavnej knihy s pohybmi na príslušnom účte. Ja som to doteraz vždy poctivo vypisovala, ale stretla som sa nedávno s dokladmi z jednej účtovnej firmy, ktorá len k výpisu priložila zozanm pohybov na účte.
Tweety
06.04.06,06:47
Ahojte, chcem sa spýtať, či je potrebné písať do výpisov z BÚ aj predkontácie, alebo stačí priložiť výpis hlavnej knihy s pohybmi na príslušnom účte. Ja som to doteraz vždy poctivo vypisovala, ale stretla som sa nedávno s dokladmi z jednej účtovnej firmy, ktorá len k výpisu priložila zozanm pohybov na účte. Mne pri rozúčtovaní vznikne účtovný protokol, ktorý priložím k výpisu. Z každého účtovania musí vzniknúť účtovný doklad.:cool:
Ľuba
06.04.06,06:50
Takže stačí, ak napríklad priložím zoznam bankových dokladov so zaúčtovaním, ktorý mi vznikne v softe a nemusím už písať predkontácie aj priamo do výpisu ? (Mám výpisy mesačné s približne 200 položkami).
Tweety
06.04.06,06:51
Takže stačí, ak napríklad priložím zoznam bankových dokladov so zaúčtovaním, ktorý mi vznikne v softe a nemusím už písať predkontácie aj priamo do výpisu ? (Mám výpisy mesačné s približne 200 položkami).
Nie, predkontácie do BV nie.:cool:
Ľuba
06.04.06,06:52
Vďaka Tweety, ušetrí mi to kopec roboty.