LubosBo
01.05.14,22:22
Pri cestovani po zapadnej Europe som nemal problem z anglictinou, bol som z toho normale mimo, kedze som si do vtedy myslel, ze anglictinu neovladam, ale bez problemu mi rozumeli aj ja. Az na tri vynimky a rad by som pre buducnost vedel ako sa to povie, aby som nemusel pouzivat ruky a nohy. Dakujem za odpovede a pomoc.

Pri odchode mam nechat kluce na recepcii – Pokial mi povedali na recepcii nieco v style Please, leave your key at the reception desk when going out Tak nebol problem, ale to mi povedali len v 2 hoteloch a vyzadovali v podstate u vsetkych, potom to bol len krik z recepcii pri mojom odchode a moje ruky nohy a divne vyrazy tvare :D

Plati sa aj nejaky depozit? Tuto to az taky problem nebol. Pay deposit je sice asi nespravne, ale rozumeli mi vsade

Nietore hotely maju vyhradeny cas na check out napriklas 8:00 – 10:00. Poznam frazu would it be possible to have a late (early) check-out? Ale ako sa povie Je mozne sa odhlasit o (npr. 7:00)

Ja som sa viac menej ako tak dokazal vymotat pomocou fraz I would like to ask you, whether can i check out about 7:00 pripadne I would like to ask you, whether is it possible to check out about 7:00 pripadne would it be possible to have check-out about 7:00 Ale asi nic z toho nie je spravne.
misoft
01.05.14,20:27
It is possible to unsubscribe at 7:00 ?
avalik
01.05.14,21:04
Should I leave my room key at the reception?

Should I pay any deposit?

Is it possible to check out at 7am? - ale early check out je myslene ako skratenie pobytu aspon o jeden den (ak neoznamis vopred tak chcu poplatok ako keby si ostal cely nahlaseny pobyt) ... ak v den odchodu potrebujes opustit hotel o 5 rano, tak proste prides na recepciu, odovzdas kluce a povies"I am checking out" - nemozu ta tam drzat do osmej :D
LubosBo
02.05.14,07:50
Ono su hlavne hostely, ale v Taliansku som zazil aj 2 hviezdickovy hotel, kde nemaju stalu recepciu. Takze npr. o 5 rano by to neslo bez pripadnej dohody. Ale raz som takto na drzovku vo Francuzku nechal kluc v kvetinaci pred vchodom :D a ked bola otvorena recepcia, zavolal nech si hladaju kluc v kvetinaci.
bodliak
02.05.14,08:37
Tak teda "unsubscribe" som v hoteli ešte nepočul !
gimeno
02.05.14,08:41
taiko
02.05.14,08:42
LubosBo
02.05.14,09:29
taiko ja nepotrebujem "milion" stranok o frazach. To si viem aj ja najst aj som nasiel, ale tie konkretne frazy nikde. Ja sa dokazem a dokazal som sa dohovorit az na tri vyssie spomenute vynimky. Mna zaujimali konkretne tie tri vyssie napisane a tie som cez google nenasiel, repektive len nejake utrzkovite veci, ale nie kompletne.