ajet00
01.05.14,22:32
obuchal som staru kozovku o hrubke cca 5 cm a teraz chcem poradit ci tie krive kvadre mam opat okozovat alebo dam polystyren o hrubke 1 cm a zasietkujem alebo sadrokarton, aby ma to vyslo najlacnejsie ?
lapejko
01.05.14,20:38
ajet00
04.05.14,06:27
dik
stormcatcher
04.05.14,06:57
aby som novostavbu obložil sadrokartónom, musel by som byť idiot.
fraud8
04.05.14,07:52
no dnes mas rozne omietky co mozu ist as do 9 cm hruby a hned aj skoncovou upravou MP75 sikovny majster spravi.a polystyren dovnutra isto nie radcej mineralnu vatu ked uz
ajet00
04.05.14,09:07
ja prerabam 40 rocny dom , to nie je novostavba
stormcatcher
04.05.14,10:21
skôr som reagoval na odkaz. neviem si predstaviť, že by som nové steny oblepil sádrokartónom. osobne by som ani na staré krivé steny nedával sádrokartón. určite by som hladal lepšie riešenie
vlado 33
04.05.14,10:49
Dnešní murári nechcú omietať, radšej okartónovať. Je to rýchlejšie, menej prácne, rovnejšie atď. Starú chyžu by som predsa len omietol, kôli vlhkosti.
vlado 33
04.05.14,15:33
Pokiaľ chceš dať omietku, počítaj s 3 až 5 ton materiálu na jednú miestnosť. A keďže nie som milionár, používam klasiku. Kvalitný riečny piesok, cement ,vápno, nejakú tu chémiu, plastifikátor malt, od Den Braven. Päť centi je malina.
lapejko
04.05.14,16:40
aj ja mám starý dom, pár rokov po zateplení som v spálni a obývačke omietky na vonkajších stenách osekal a nalepil sdk, ktorý som ešte pregletoval, nemal som inú možnosť odstrániť lokálne tepelné mosty...
Ing. Ľubomír Janoška
04.05.14,17:37
" stormcatcher (Dnes 09:57) aby som novostavbu obložil sadrokartónom, musel by som byť idiot."

Problém dodržiavať etiketu porady?
Nič ste neporadili, iba znevažujete tých, ktorí chcú pomôcť.
____________________________________
Na Porade pôsobíme tak aby sme boli svojimi otázkami, odpoveďami a hlasovaním ostatným nápomocný.
Správame sa tu k sebe priateľsky a rešpektujeme rôznorodosť názorov a odpovedí...
vlado 33
04.05.14,17:52
Otázka znie : dal by si sdk na nezateplenú starú chyžu, kde nevieš vypočítať žiadny tepelný koeficient?
lapejko
04.05.14,17:57
bežne ho dávam zo vzduchovou medzerou a lepíme ho na zrovnané terče purpenou, hlavne v tehlových bytoch kde treba eliminovať tepelný most a vonkajšie zateplenie je v nedohľadne...
buchač
04.05.14,18:06
ajet00 (Dnes 12:07) ja prerabam 40 rocny dom , to nie je novostavba
To musela byť riadna fušerina ...:rolleyes:
Moja chalupa má vyše 100 rokov a nie je tak dokaličená .;)
Minulý rok som dával dokopy dve izby . Čo šlo dole , tak sa dalo aj dole ( na pár miestach ) . Ten zvyšok bol tak silný , že sa len škrabala tá maľovka .
Následne nové stierky ...


Povedal by som , že neblázni s tým polystyrénom alebo sadrokartónom . Nikdy nevieš , ako sa následne stena zachová . Bolo tu už viac tém , kde poniektorí takto riešili tie steny , no následne sa vyskytol problém s tou vlhkosťou .
Samozrejme , že u Teba to nemusí platiť ... ale čo ak hej ?
Spomínaš ... " aby ma to vyslo najlacnejsie " ...
Ja som zástancom - obrazne povedané... " Nie som natoľko bohatý , aby som kupoval lacné veci "...
Takže v konečnom dôsledku by sa to mohlo aj fest predražiť .
lapejko
04.05.14,18:39
sadrokartón nie je izolant, je to náhrada izolačnej predmurovky, ktorá sa robí oddávna napr. v suterénnych miestnostiach proti premŕzaniu, nazýva sa aj suchá omietka...
vlado 33
04.05.14,19:44
To musela byť riadna fušerina ...
Moja chalupa má vyše 100 rokov a nie je tak dokaličená .
Minulý rok som dával dokopy dve izby . Čo šlo dole , tak sa dalo aj dole ( na pár miestach ) . Ten zvyšok bol tak silný , že sa len škrabala tá maľovka .
Následne nové stierky ...

Spomeň si na 80 roky, čo bolo na predaj? Bola to zlatá baňa pre predajcov v stavebninách. Robilo sa s tým, čo bolo dostupné a tak to teraz vyzerá. Bývam v 90 ročnom dome a sadro karto nechcem ani sadarmo.
naty-ka
05.05.14,09:06
ja by som to len omietla a nahodila sietku, ak mas hrube steny zateplenie ti je zbytočné!
elvecko
05.05.14,20:00
Ja som to riešil sadrokartonom. Steny ako od ruky, rekord bol 7 cm...Všetky steny aj stropy, bolo to cca 160 tabúl, mal som svoj postup, steny sú pekne hladke,100% rovina, nieje to tak tažké, svojpomocne, mal som svoj postup, no skratka neľutujem., omietku som dole nedával, vela roboty a bordelu, len oškriabal všetku farbu a napenetroval.