maja32
02.05.14,07:30
zamestnanec dnes doniesol ukončenie pracovného pomeru v skúšobnej dobe, zamestnávateľ odmietol ukončenie prebrať i preto lebo je na služobnej ceste, zamestnanec poslal doporučeným listom oznam,že ukončuje pracovný pomer v skúšobnej dobe, je taketo ukončenie zo strany zamestnanca platné? dakujem
ivka70
02.05.14,05:33
Ano, je platne, ak to stihol v SD. Preco by nebolo?
Ved on sa pokusal ho odovzdat v praci osobne ... v podstate teoreticky by mu stacil podpis svedka, ze to dorucil, ale ze mu to nikto neprevzal.

Nerpozumiem jednej veci, zamestnanec je v praci sam?
Vsetci ostatni su na SC? Nie je tam nikto, kto by tu pisomnost od neho prevzal?
maja32
02.05.14,05:40
len ja ako účtovník a ja nemôžem preberať dané náležitosti telefonovala som s majiteľom firmy ten danému zamestnancovi nariadil aby vypoved doniesol budúci týžden osobne ani manželka majiteľa to odmietla prebrať, menovaný si to pošle poštou a ked sa pôjde zaevidovať na úrad práce stačí mu podací lístok ako doklad o odovzdaní a doručení ukončenia pracovného pomeru samozrejme ma i ukončenie pracovného pomeru napísané
veronikasad
02.05.14,05:55
Pracovný pomer zamestnanca končí, až keď oznámenie o skončení prac.pomeru v skúš.dobe prevezme zamestnávatel. Na UP ho bez výstupných dokladov nezaevidujú (potrebuje aspoň zápočet). Na spätné zaevidovanie má 7 kal.dní.
Tweety
02.05.14,05:58
maja32 len ja ako účtovník a ja nemôžem preberať dané náležitosti telefonovala som s majiteľom firmy ten danému zamestnancovi nariadil aby vypoved doniesol budúci týžden osobne ani manželka majiteľa to odmietla prebrať, menovaný si to pošle poštou a ked sa pôjde zaevidovať na úrad práce stačí mu podací lístok ako doklad o odovzdaní a doručení ukončenia pracovného pomeru samozrejme ma i ukončenie pracovného pomeru napísané

Jedna úprava, tu neide o výpoveď ale o skončenie PP v SD, ktoré môže byť kedykoľvek z oboch strán. PP končí jeho doručením druhej strane.
maja32
02.05.14,06:00
on ho posiela doporučeným listom poštou, stačí pre úrad práce potvrdený doložený podací lístok z pošty, ide o to že zamestnávateľ mu oznamil,že nesuhlasí so skončením pracovného pomeru ale ked je v skúšobnej dobe predsa môže skončiť
veronikasad
02.05.14,06:03
Nestačí. Skončiť môže až keď písomné oznámenie preberie zamestnávatel.
Tweety
02.05.14,06:05
Zamestnanec nepotrebuje žiaden súhlas so skončením PP, zamestnanec oznámenie doručí druhej strane a PP je skončený.
maja32
02.05.14,06:08
mne ide o to či sa ako forma oznámenia berie potvrdený podací lístok,lebo zamesntávateľ odmieta komunikovať s daným zamestnancom a aj ked bol za ním osobne oznámenie o prevzatí mu nepodpísal a on sa potrebuje zaevidovať na úrade práce predsa.
Tweety
02.05.14,06:16
A prevzali ste oznámenie od zamestnanca? Zamestnanec to oznámil v súlade so zákonom, nevidím dôvod, prečo mu zamestnáv. robí prieky.
maja32
02.05.14,06:33
ide o to že zamestnávateľ má list na pošte a oznamil mu telefonicky,že list ani nepreberie ide o môjho brata ,človek si dá v skúšobnej dobe ukončenie prac.pomeru a zamestnávateľ mu robí takéro prieky
veronikasad
02.05.14,08:21
Ak zamestnávatel list nepreberie, vráti sa (bratovi) ako nedoručený a prac.pomer končí dňom vrátenia zásielky. Týmto dňom mu musí dať zamestnávatel výstupné papiere (zápočet, potvrdenie o zdan.mzde).
Odkedy trvá pracovný pomer ?
BlackRoses
02.05.14,10:56
Obávam sa, že keď mu robí také prieky s jednoduchým skončením v SD tak pochybujem že mu tie výstupné papiere dá..
maja32
03.05.14,17:13
pp trvá od 17.3.2014 bola dohodnutá trojmesačná skúšobná doba