drobny trupik
02.05.14,12:57
Ahoj, potrebovala by som poradiť, ak podnikateľ má v podnikaní 3 osobné automobily, 2 vysokozdvižné vozíky a nákladné LIAZ.
Keďže si nevedie knihy jázd na osobné automobily, dáva do nákladov ( 501 ) len 80 % celkových nákladov.
Ale zaujíma ma, či zakúpenú naftu do vysokozdvižných vozíkov, ktoré používa pri vykládkach kamiónov, nakladní tovaru zákazníkom, čiže len v sklade, sa v tomto prípade môže dať v 100 % hodnoty ceny nafty, alebo tiež len tých 80 %. Existuje pre tento prípad najaká kniha výkonov- alebo stále ide 100 % hodnoty dokladu za naftu?
A pri LIAZ? tú využíva na odvoz tovaru, za ktorú si fakturuje dopravu, môže naftu dať v 100%. Musí viesť v tomto prípade knihy jázd, alebo nemusí viesť knihu jázd a dá len 80 %.
Za skorú odpoveď vopred ďakujem
KEJKA
03.05.14,08:59
obmedzenie 80% sa vzťahuje len na osobné automobily.
drobny trupik
03.05.14,10:12
Ďakujem pekne za odpoveď, takže celú hodnotu dávam do 501 a musím viesť nejakú evidenciu ohľadom používania VZV? mám na mysli, či musím mať nejakú evidenciu ohľadom toho, koľko ten vozík vyložil a naložil tovaru a koľko pritom spotreboval nafty? proste nedokážem presvedčiť podnikateľa že má nárok dať do nákladov 100%.
Mila123
03.05.14,10:24
nestačí citovať ZDP? ako dôkaz?
popr. napíš na FSSR
potrebuješ spracovať a viesť evidenciu tzv. motohodín