addricka-K
02.05.14,14:52
Zdravím.
V živote som neúčtovala mzdy, tak sa v tom dosť zle orientujem, keby ste mi vedeli poradiť.
Som zamestnaná na TPP a odvádza za mňa zamestnávateľ všetky odvody a pod. teraz sa chcem zamestnať aj na dohodu v inej spoločnosti, v ktorej aj účtujem. Ako je to z hľadiska účtovania? kam všade sa mám zahlásiť? do koľko môžem zarobiť, aby sa za mňa neodvádzali prehnané dane a poplatky do sociálky a zdravotky?
Veľmi pekne Vám ďakujem za odpovede.
veronikasad
02.05.14,15:33
akú dohodu budeš mať uzatvorenú ? Budeš spracovávať mzdy, alebo len účtovať ?
KEJKA
03.05.14,09:56
Ako zamestnanec nemusíš v rámci tej dohody v druhej spoločnosti robiť nič, iba podpísať Dohodu. Ale píšeš, že účtuješ a teda predpokladám, že máš na starosti aj mzdovú agendu a seba ako zamestnanca=dohodára musíš vyriešiť z pozície zam-eľa? je to tak?
Takže Zam-eľ musí prihlásiť dohodára do SP aj do ZP a odvádzať všetky odvody podľa typu uzatvorenej dohody (DoPČ, DBPŠ, pravidelný, či nepravidelný príjem?)
max. vym. základy sú vysoké, určite ich neprekročíš, takže na odvodoch neušetríš.
Treba platiť aj DPFO, lebo nezdaniteľnú sumu si môžeš uplatniť len u 1 zam-eľa, čo máš - predpokladám - vyriešené v rámci TPP.
addricka-K
05.05.14,09:40
áno, budem účtovať aj o tejto dohode v danej firme. Ďakujem veľmi pekne za odpoveď.