Mickya
14.10.04,08:29
Zdravím,
chcem sa spýtať, že ak som nezaradila mobil do majetku firmy a telefónne poplatky (mobil je na kartu) si uplatňujem, môžem si dať do výdavkov aj baterku na mobil?
Ďakujem
janaGT
14.10.04,06:32
podľa mňa nie, a čo keby si ten mobil dala do majetku dodatočne?
Mickya
14.10.04,06:37
To by som ho musela asi oceniť a ja netuším vôbec ako.
-------------------
Ešte mám k tomu otázku: ak by som ho napr. zaradila do majetku firmy a po roku predala, môžem ho predať, ak nemám predaj uvedený v živnostenskom? Alebo ak je to vec, ktorá vystáva vo firme, môžem ju predať?
Ďakujem
accad
14.10.04,06:48
Ak ho zaradíte do majetku, tak ho predáte ako Váš majetok a Vám to pôjde do príjmu.
Žofia
20.10.04,19:45
Ja mám podobný problém s tým, že niektorí zamestnanci nemajú v kancelárii telefofon
a používajú vlastné mobily. Chceme im dávať mesačne dohodnutý paušál ale je to vraj generálny problém, lebo k tomu by nebol "rozpis služobných hovorov".
No chcela by som vidieť daňovákov ako pri výpise hovorov / v prípade mobilu zaradeného vo firme a výpisu poskytovaného mobilným operátorom/ určujú, ktorý hovor bol služobný a ktorý nie. Paušál by bol možný z hľadiska DzP PO ako výdaj neovplyv. základ dane , ale u zamestnancov by za vraj musel zdaňovať ako pôžitok.
Poradí mi niekto ?