Bagyko
02.05.14,15:03
Dobrý deň,
v marci som si podával daňové priznanie za rok 2013. Keďže som bol už koncom roku zamestnaný v zahraničí, daňové priznanie mi nepodával zamestnávateľ, ale požiadal som o to jednu účtovníčku. Účtovníčka mi povedala, že daňový preplatok bude 322,23 € a zamestnanecká prémia bude 85 €. Peniažky prišli na účet, avšak len tých 322,23 €. Daňové priznanie som si neprefotil, disponujem len stránkou, ktorú mi vrátil daňový úrad. Na nej tých 85 € už nie je uvedených. Moja otázka je, nastal omyl pri vypĺňaní daňového priznania, alebo sa účtovníčka pomýlila, keď mi slovne spomínala tých 85 €. Ak nastal problém pri vypĺňaní daňového priznania, je možné takto dodatočne požiadať o tých 85 €. Ja som si žiaľ daňové priznanie nekontroloval a teraz už nemám možnosť prediskutovania s účtovníčkou. Prikladám všetky ročné zúčtovania od zamestnávateľov + stránku daňového priznania - moju aj manželkinu. Jeden zamestnávateľ je v Maďarsku. Neviem nakoľko to ovplyvňuje vec, v prípade potreby ho preložím.
Za Vaše rady Vám vopred veľká vďaka!
Katy a R
02.05.14,13:21
a čo ten zahraničný príjem ???
Veď to musí učtovníčka vedieť, že nárok na ZP nie je ! (výšku príjmu som ani nepozrela) - veď aj máš na potvrdení, že ZP = 0 .!
veronikasad
02.05.14,14:27
označ, ktoré z tých potvrdení o príjme (od zamestnávatela) je tvoje a ktoré manželkine ...
Anik
02.05.14,15:49
okrem iných podmienok na zamestnaneckú prémiu v tomto prípade platí, že nemá nárok
ak dosiahol príjmy zo závislej činnosti v zahraničí
Aby ste si mohli nárokovať zamestnaneckú prémiu, nesmie byť medzi vašimi posudzovanými príjmami príjem zo zdrojov v zahraničí.
Bagyko
03.05.14,16:36
Ďakujem Katy a R, opäť si nesklamala
Bagyko
03.05.14,16:37
Ďakujem