mamina jana
02.05.14,19:18
Pracujem v istom nemenovanom hypermarkete. Na oddelení som jediná, čo má dieťa, ostatný kolegovci sú nezadaní a bezdetní. Pred časom som sa ozvala, aby som robila viacej nočných, čo mi viacej vyhovuje pri starostlivosti o dieťa. Nočná v jeden den týždny je o 20:00, ináč začínajú od 21:00. Inak povedané uložím dieťa a idem so roboty, a ráno prídem ešte predtým ako ide do škôlky (večer je s nim mama). Avšak denné musí každý robiť. To, čo ma najviac hnevá je to, že kolegovia bez záväzkov robia denné od 6:00 - najneskôr do 15:00, zatiaľ čo moje smeny sú 6:00 - 18:00 alebo 10:00 - 18:00. Vraj tam musí byť niekto do 18:00, preto mám také zmeny, ale prečo keď nerobím ja rannú tak nikoho neštve, že po tretej na našom oddelení nik nie je? Dnes však ako sa vraví čo je dosť tak je dosť, už prekročili hranice: pre nedostatok pokladníkov nariadili aby sme aj z nášho oddelenia chodili vyslovene do pokladní, ale ako? Mne jedinej z oddelenia dali v pondelok zmenu 17:00-22:00, ohradila som sa proti tomu, že ja mám doma dieťa a taká zmena mi nevyhovuje, pretože syn nezaspí dokedy ho neuložím a tým pádom ma bude čakať a ja ho nemôžem dať na druhý den do škôlky lebo nebude vyspatý. Presunút mi zmenu odmietli, lebo "musím" tam vtedy byť. Ostatný kolegovci z oddelenia nemajú takúto zmenu ani nebudú mať, stačí ked v rámci dennej pôjdu vypomôcť do pokladne. U personalistky som sa ohradila, že s touto zmenou nesúhlasím aj pre starostlivost o dieťa, aj to že to nie je náplň mojej práce chodiť len na služby do pokladne, napriek tomu nikoho to nezaujíma. Moja otázka znie: ako dať výpoveď aby som nemusela tam byť počas výpovednej doby?
maped
04.05.14,17:52
Potom najjednoduchším spôsobom ukončenia pracovného pomeru, je ukončenie dohodou a to za predpokladu, že zamestnávateľ a zamestnanec sa dohodnú o presnom dátume ukončenia pracovného pomeru. V tomto prípade pracovný pomer sa skončí dohodnutým dňom. Píšeš, aby som nemusela tam byť počas výpovednej doby. Preto som Ti napísala túto variantu, ale Ty si samozrejme zvoľ takú, aká bude Tebe vyhovovať.