irisakoch
03.05.14,09:56
Dobrý deň.
Potrebovala by som pomoc.
Včera , moja dcéra podpísala zmluvu so Slovakia Energy aj splnomocnenie pre úkony spojené s procesom zmeny v mojom mene.
Prišiel nejaký predajca tejto spoločnosti, tváril sa, že je z elektrární a narozprával jej, že VSE znižuje stavy zamestnancov a že treba novu zmluvu podpísať a že keď podpíše viazanosť na 2 roky, tak budeme mať elektriku aj plyn o 10% lacnejšiu. Dcéra je síce už plnoletá, ale keďže nemá zatiaľ žiadne skúsenosti , tak v dobrej viere to podpísala. Ja som až večer prišla domov z práce a tak som začala zisťovať ako jej chybu napraviť.
Zistila som, že môžem do 7 pracovných dní od zmluvy odstúpiť, podľa ich obchodných podmienok , ale aj podľa zákona č. 108/2000 Z. z. o ochrane spotrebiteľa pri podomovom a zásielkovom predaji. Čo aj určite urobím, ale chcela by som vedieť, či by nebolo lepšie napadnúť túto zmluvu, keďže, ja som majiteľom bytu , ja platím za energie a mám zmluvy s VSE a SPP, dcéra má síce trvalý pobyt, ale nemá žiadne splnomocnenie aby mohla za mňa podpisovať zmluvy, takže s jej podpisom by mala byť zmluva neplatná.
Potrebovala by som vedieť čo urobiť aby to bolo čím jednoduchšie a hlavne efektívne.
Čo robiť.
Odstúpiť od zmluvy? (ale tým vlastne ako keby som potvrdila, právoplatnosť zmluvy.)
a ešte ako perličku, včera bolo 2.5.2014 ale na zmluve je 2.8.2014, neviem či sa pán len pomýlil, alebo to urobil úmyselne. Ale môžem odstúpiť od zmluvy aj v takom prípade?
Alebo im napísať, že zmluva je neplatná, keďže bola podpísaná neoprávnenou osobou? ( nebude to ťažšie dokazovať, a hlavne že dcéru predajca oklamal to asi nebudeme vedieť dokázať, lebo to bude jéj tvrdenie proti jeho tvrdeniu. Ani nevieme meno predajcu, iba jeho číslo, čo je na zmluve)

vopred ďakujem za pomoc
KEJKA
03.05.14,08:39
pokiaľ zmluvu podpísala dcéra bez splnomocnenia, je neplatná. Zmluvu môže podpísať len ten, kto podpísal pôvodnú zmluvu o odbere.
Ja som nemohla napr. podpísať za manžela, lebo zmluva je na jeho meno.
Takže podľa mňa jednoducho oznámiť, čo sa stalo a že zmluva je neplatná.
irisakoch
03.05.14,09:05
Aj ja si myslím, že je neplatná, tu už len ide skôr o to či nie je jednoduchšie riešenie pre mňa, to zrušiť a neriešiť , kto to podpísal.
Ak by to totiž fungovalo tak, že ja v pondelok pošlem, že ruším zmluvu , doporučene. stíham termín do 7. dní, tak oni by mi mali poslať späť, že zmluvu zrušili a ja mám od nich pokoj. Ale dá sa zrušiť zmluva, ktorá bola podpísaná 2.augusta?čo vlastne ešte ani nieje,
Na druhej strane to že som to nepodpísala ja ale dcéra, to asi musím dokázať, nie?, to by sa asi ťahalo . Chcem mať od nich pokoj raz a navždy.
Ale ďakujem za odpoveď
misoft
03.05.14,11:12
Napíš SE list v tomto znení (príklad): Zmluva bola podpísaná osobou, ktorá nebola splnomocnená, nie je vlastníkom bytu, nie je zaevidovaná ako odberateľ el. energie - teda táto zmluva je od počiatku neplatná. Ďalej - zmluva je zle dátovaná, teda uvádza do omylu.
Ak táto zmluva nebude stornovaná pre neplatnosť, budeš to riešiť právnou cestou - a následky si ponesie SE.
irisakoch
03.05.14,15:38
Ďakujem, hneď pondelok to tak urobím