luvara
03.05.14,15:18
Zdravim, ako je to s odvodmi, ak som zamestnanec na tpp a zaroven si zalozim zivnost alebo s.r.o; resp, co by mi bolo vyhodnejsie zalozit?
Ice dive
03.05.14,14:25
záleží od individuálnej situácie.... zo začiatku sa oplatí živnosť, a ak vznikne zisk odvody do zdravotnej poisťovne si doplatiť, ak podnikanie nadobudne taký rozmer, že zo živnosti treba platiť odvody, avšak tpp ešte trvá a aj bude, tak je lepšia sro... živnosť sa dá založiť a zrušiť vždy omnoho jednoduchšie ako sro...
luvara
03.05.14,15:12
Ak teda som zamestnanec+ zivnostnik, platim si ako zivnostnik este odvody do zdravotnej, prip casom do socialnej? A pri kombinacii zamestnanec+s.r.o.-konatel neplatim? Rozumiem spravne?
Ice dive
03.05.14,15:32
ak si zamestnanec a živnostník tak v prvom roku podnikania neplatíš žiadne odvody do ZP sa platí podľa ročného zúčtovania, nakoľko v prvom roku môže byť vymeriavací základ nula... a len sa dopláca podľa RZZP.... ak si zamestnanec a konateľ bez nároku na odmenu tak neplatíš žiadne odmeny, lebo nie je žiadna mzda/odmena.... ale zase sro má vyššie dane... takže ak by si mala ročný obrat do cca 4830 € (hranica platná pre rok 2013) tak sa ti oplatí viacej živnosť...