Jurino
04.05.14,10:23
Dobrý deň
Prosím Vás, chcel by som sa spýtať ako sa brániť voči ohováraniu susedky, ktoré prebehlo počas stretnutia spoločenstva vlastníkov bytov, na ktorej som sa nezúčastil. Počas zasadania rady ma v mojej neprítomnosti ohovorila pred susedmi. Následne na mňa podala oznámenie na polícií, kde uviedla lživé skutočnosti, konkr. že sledujem z okna paneláku jej deti, že ich sledujem zo školy až k bytovke a oni sa ma boja, jej manželovi sa vyhrážam fyzickou likvidáciou a újmou na zdraví. Viem, že nejaké relevantné dôkazy, okrem lživých svedectiev mať nebude. Jej svedectvo na polícií a mestskom úrade sa značne líši. Správcovi budovy udáva, že nadávam jej deťom a na mestskom úrade zase neudáva, že jej deťom nadávam, ale jej deti prenasledujem a boja sa ma. Téma detí je zvlášť citlivou záležitosťou aj pre mňa, takže by som rád uviedol veci na pravú mieru a prípadne udal opravné dovolanie, prípadne dotyčnú osobu oslovil s predložením "dôkazových meteriálov", pretože sa cítim verejne poškodený. Celý deň od rána do večera som v práci, kde si vedieme dochádzkový systém, takže nechápem kedy a koho videla ako prenasleduje jej dieťa.
Po schôdzi vlastníkov cítim isté ochladenie vzťahov s ostatnými vlastníkmi. Chystám stretnutie so správcom budovy a zvažujem podanie svedectva pre krivé obvinenie, len neviem, či je to správny postup.
Prosím vás, ako postupovať v tejto situácií, prípadne ako dokázať niečo s čím skutočne nemám nič do činenia?
buchač
04.05.14,08:36
Chystám stretnutie so správcom budovy a zvažujem podanie svedectva pre krivé obvinenie, len neviem, či je to správny postup.
Prosím vás, ako postupovať v tejto situácií, prípadne ako dokázať niečo s čím skutočne nemám nič do činenia?

Na správcu budovy sa vyondi , nakoľko on s tým nemá nič spoločné ....UŽ len to by chýbalo , aby správcovia mohli zasahovať do medziľudských vzťahov .

Nechápem síce , že čo myslíš pod pojmom " zvažujem podanie svedectva pre krivé obvinenie " , no ja by som asi nič nezvažoval .
Poviem inak .
Môj sused ( bývalý zástupca vlastníkov bytov ) si začal otierať hubu o moju maličkosť . Jeden vážnejší rozhovor vo veľmi komornom dialógu ( bol som kľudný , tichý , no dôrazný ) mu stačil . Naznačil som , že nech si dáva pozor , že kde a čo a komu vraví ..
Upozornil som ho , či sa chce ťahať po súdoch ( svedov ohovárania som mal , veď títo ma na to upozornili ) alebo s tým prestane .
Veľmi rýchlo ho to prestalo baviť , bol natoľko inteligentný , že so mnou nemá šancu proste ťahať sa za prsty .
Jurino
04.05.14,08:52
Chystám stretnutie so správcom budovy a zvažujem podanie svedectva pre krivé obvinenie, len neviem, či je to správny postup.
Prosím vás, ako postupovať v tejto situácií, prípadne ako dokázať niečo s čím skutočne nemám nič do činenia?

Na správcu budovy sa vyondi , nakoľko on s tým nemá nič spoločné ....UŽ len to by chýbalo , aby správcovia mohli zasahovať do medziľudských vzťahov .

Nechápem síce , že čo myslíš pod pojmom " zvažujem podanie svedectva pre krivé obvinenie " , no ja by som asi nič nezvažoval .
Poviem inak .
Môj sused ( bývalý zástupca vlastníkov bytov ) si začal otierať hubu o moju maličkosť . Jeden vážnejší rozhovor vo veľmi komornom dialógu ( bol som kľudný , tichý , no dôrazný ) mu stačil . Naznačil som , že nech si dáva pozor , že kde a čo a komu vraví ..
Upozornil som ho , či sa chce ťahať po súdoch ( svedov ohovárania som mal , veď títo ma na to upozornili ) alebo s tým prestane .
Veľmi rýchlo ho to prestalo baviť , bol natoľko inteligentný , že so mnou nemá šancu proste ťahať sa za prsty .

Tu sa však jedná zrejme o psychicky chorého človeka, ktorý si neuvedomuje čo skutočne robí, alebo veľmi prefíkanú osobu, ktorá má s týmto typom spolunažívania skúsenosť. Ako som sa dozvedel v priebehu 10 rokov býva už na 4 mieste. Inak, je rozdiel komunikovať s inteligentným človekom, ktorý si uvedomuje čo robí a s psychicky narušeným človekom, ktorý si možno ani neuvedomuje čo vyhlasuje. Medzi týmito dvoma prípadmi je možno aj ten rozdiel, že susedka sa mi chce vedome pomstiť a vymýšľa si na mňa rôzne historky a už podala vyhlásenie na miestny úrad a na políciu. Je divné, že jej svedectvá sa vzájomne líšia ako na polícií tak na miestom úrade. Na polícií neuviedla, že som sledoval jej syna, ale uviedla, že búcham na stenu, keď počujem, že jej syn je na toalete :rolleyes:
No zbohom :D
Skôr mi ide o to, ako zamedziť, aby si napr. nabudúce nevymyslela, že sa obnažujem na chodbe, alebo, že ma videla spolu s Elvisom v nákupnom centre.
buchač
04.05.14,09:10
No zbohom :D
Skôr mi ide o to, ako zamedziť, aby si napr. nabudúce nevymyslela, že sa obnažujem na chodbe, alebo, že ma videla spolu s Elvisom v nákupnom centre.
Zbohom rodina a všetci svätí ...nezamedzíš , ak je raz niekto presne trafený - nuž smola .

Pri určitej kombinácii jednotlivca si proste nevyberieš .
Buď pochopia alebo " pochopia " ...
Máš dilina , ktorému vypáliš a on nastaví ešte aj druhú stranu ksichtu .
Máš dilina , na ktorého pozrieš a už máš súdy na krku .

Ono sa ťažko dáva odpoveď , ak jeden nepozná reál ...a ten vieš iba Ty .
Jurino
04.05.14,09:29
No zbohom :D
Skôr mi ide o to, ako zamedziť, aby si napr. nabudúce nevymyslela, že sa obnažujem na chodbe, alebo, že ma videla spolu s Elvisom v nákupnom centre.
Zbohom rodina a všetci svätí ...nezamedzíš , ak je raz niekto presne trafený - nuž smola .

Pri určitej kombinácii jednotlivca si proste nevyberieš .
Buď pochopia alebo " pochopia " ...
Máš dilina , ktorému vypáliš a on nastaví ešte aj druhú stranu ksichtu .
Máš dilina , na ktorého pozrieš a už máš súdy na krku .

Ono sa ťažko dáva odpoveď , ak jeden nepozná reál ...a ten vieš iba Ty .

Buchi, inak podobná téma tu už bola a prešiel som si aj tú http://www.porada.sk/t209203-nepravdive-obvinenie-na-verejnosti.html
Tento prípad má podobné znaky, len s tým rozdielom, že suseda ma ohovára pred správcom, zástupcom SVB, udáva ma na polícií a na miestom úrade. Vymýšľa si, že robím hluk, ktorý práve ide od nej a slovne ju napádam. Teraz pribudli najnovšie historky s jej deťmi, ktoré ma skutočne urážajú a rád by som sa bránil. Pani z miestneho úradu, ktorá rieši náš prípad mi volala, že dotyčná suseda v liste kade-čo na mňa narozprávala a bude rada, keď sa k tomu prídem vyjadriť. Takže aj štátny úradníci nie sú "na hlavu" a zrejme sa denne stretávajú s podobnými výmyslami z afektu. Skôr mi ide o to, aby som do budúcna podobným udaniam zabránil, pretože ja behať po úradoch čas nemám, keďže som od rána do večera v práci a mám na starosť celú organizačnú zložku na produkcii v reklamnej agentúre. Vyslovene ma tieto výmysly unavujú, pretože to trvá už skoro 3 roky. Ale asi treba silnú voľu. Je možné, že sa budem brániť formou oznámenia na polícií voči občianskemu spolunažívaniu. Na výber nemám, vždy som sa s ňou snažil naviazať diplomatický rozhovor, alebo som predostrel písomné dohody, na ktoré nereagovala. Skôr si myslím, že jej vadí, že som jej sused a bývam v bytovke pod nimi.
vlado 33
04.05.14,09:55
. Je možné, že sa budem brániť formou oznámenia na polícií voči občianskemu spolunažívaniu.
To si mal urobiť už dávno, pokiaľ sa nebudeš brániť, neskončí to. Pri najbližšej schôdzi vlastníkov bytov ju pred ostatnými vlastníkmi obviň z ohovárania a daj jej to poriadne vyžrať, nech sa hanbí. Ja som dávnejšie riešil niečo podobné, chytil som susedu za čudku vo výťahu a medzi štyrmi očami som jej to vysvetlil. Od vtedy bol kľud.
Jurino
04.05.14,10:16
. Je možné, že sa budem brániť formou oznámenia na polícií voči občianskemu spolunažívaniu.
To si mal urobiť už dávno, pokiaľ sa nebudeš brániť, neskončí to. Pri najbližšej schôdzi vlastníkov bytov ju pred ostatnými vlastníkmi obviň z ohovárania a daj jej to poriadne vyžrať, nech sa hanbí. Ja som dávnejšie riešil niečo podobné, chytil som susedu za čudku vo výťahu a medzi štyrmi očami som jej to vysvetlil. Od vtedy bol kľud.

Ja som bol sprostý, ešte som sa jej ospravedlnil za to, že som jej zabúchal na stenu, keď bol u nich binec a dal som jej bonboniéru Merci spolu s listom, aby sa vzťahy urovnali a bol kľud. Situácia sa však obrátila a dotyčná pani sa otočila chrbtom všetkým dohodám, ktoré mohli platiť a robí si so svojou rodinou naďalej čo chce. Dokonca nám povedali, že si budú robiť vo svojom byte čo chcú a my nech sme ticho. Bývam teraz často u svojej matky, pretože je zdravotne na tom veľmi zle a býva v tom binci pod nimi. Viac krát do mesiaca musím privolať aj pohotovostnú jednotku, susedu to nazaujíma, terorizuje ju aj počas dňa, kým som v práci, lozí jej pred dvere a kričí po nej. Minule to už matka nedokázala počúvať, tak ju chytila za predlaktie a odsunula z prahu dverí, aby šla naspäť do svojho bytu. Ona začala hystericky kričať na chodbe, s tým že "na ňu zavolá políciu, pretože sa jej dotkla".
Viac k téme a udalostiam pred v tejto diskusii http://www.porada.sk/t211142-krehke-vztahy-v-susedstve.html

Inak je dosť možné, že prípad zmedializujeme. Vlastním video záznamy zo situácie v byte, v ktorom musí matka trpieť a je obeťou tejto bytovej šikany. Predpokladám, že suseda nad nami robí všetko preto, aby sme sa odsťahovali, čo žiaľ teraz nieje technicky možné.
Jurino
09.05.14,20:57
Právnik radí ako postupovať v konkrétnej situácií nasledovne:

Dobrý deň,

z toho, čo píšete usudzujem, že budete predvolaný na políciu, aby ste k podaniu oznamovateľky vyjadril, tam môžete uviesť veci na pravú mieru. Z toho, čo ste uviedol vyplýva, že bola ohrozená Vaša vážnosť u spoluobčanov, preto by ste mohli podať oznámenie o skutočnostiach nasvedčujúcich tomu, že bol spáchaný trestný čin ohovárania, ktorého sa dopustí ten, kto o inom oznámi nepravdivý údaj, ktorý je spôsobilý značnou mierou ohroziť jeho vážnosť u spoluobčanov, poškodiť ho v zamestnaní, v podnikaní, narušiť jeho rodinné vzťahy alebo spôsobiť mu inú vážnu ujmu. Prípadne, ak sa po prešetrení podania Vašej susedky na polícii preukáže, že jej podanie bolo nepravdivé, mohli by ste dať podnet na prešetrenie trestného činu krivého obvinenia.
Jurino
09.05.14,23:57
Takže story so susedkou naberá spád s nádychom akčného sci-fi. Ako som spomínal susedka ma okrem polície zároveň udala aj na miestom úrade, kde uviedla, že jej z okna sledujem deti. V spise uviedla, ževraj jej minule volal syn z vonku, aby prišla po neho k bráne, lebo sa bojí ísť hore sám, pretože po celý deň som ho sledoval :D Mali ste už také teleso za susedu? Do problémov so susedmi zaťahuje aj vlastné neplnoleté deti. Za oknom máme teraz siluetu z kartóna - Robert Kazík v životnej veľkosti, ktorý ostal po našej babine. Tá ho mala kedysi rada a stál v obývačke...
No ale aby som neodbočil od témy, a priblížil situáciu. Rozniesla ma všade po úradoch na polícií, správcovi, ale zabudla na to, aby všade aspoň rovnako klamala. Dokonca uviedla, že čakám na WC, kým jej dieťa príde na záchod, aby som začal zúrivo búchať kladivom na stenu a jej maloleté dieťa má z toho traumu. Uviedla, že všetci susedia sú toho názoru, že každé ráno a neskoro večer púšťam hlasnú hudbu, trieskam do radiátora kladivom, takisto aj na stenu, sledujem jej deti, jej manželovi (ktorý je o tri hlavy vyšší) sa vyhrážam fyzickou likvidáciou... No ale kedy potom podľa nej chodím do práce? :D Pre istotu som si dnes nahral video ako prerábajú vo vedľajšom vchode kumbáliky na medziposchodí, kde trieskali s kladivom opäť. Je mi úplne jasné, že všetky zvuky a lomoz, ktorý sa ozýva od nich smeruje na nás, aby poštvala susedov. Celé dni len behá po bytoch a upozorňuje susedov, že ten blázon pod ňou trieska. My jej zabúchame asi tri krát na stenu počas celého týždňa, kým šľachta z východu nepochopí, že nebývajú v bytovke sami a nestíchnu.
Amen gloria, matka predstavená, v týchto krásnych dňoch lozím po úradoch a to je veru strata času. Musel som si v práci vybrať dovolenku, nuž čo narobím. Na miestom úrade som dostal poučenie, že milú mamičku, ktorá nám robí už tretí rok zo života peklo, pri ktorom si samozrejme zanadávame, môžem obviniť z krivej výpovede. Pani úradníčka povedala, že sa máme brániť, pretože to neprestane a mojej chorej matke to výrazne pohorší, ak bude naďalej pokračovať v tomto spolunažívaní. Deň pred tým ako sme boli na úrade, mala matka doma Holterov prístroj, ktorý slúži na monitorovanie tlaku a boli doma u nás aj z pohotovosti. Pán povedal, že by v tomto hluku pod nimi nežil, deti búrajú byt, skáču a pod. Častokrát nechajú nejaké ťažšie bremená padnúť na podlahu a pod. Zdravotník povedal, že ak majú auto minimálne by im ho podpálil. Ja som skôr dipomatický typ a som za dohody, ktoré som minulé roky pani odovzdal, ale ju vyprovokovali k druhej vlne protiútoku s dovetkom, že v ich byte si budú robiť čo chcú, ale vy buďťe ticho, lebo ona má deti. Podľa nej si moja matka vymýšľa choroby, aj tie pohotovostné jednotky k nám chodia len tak, aby sme sa mohli vyhovárať, že sme chudáci. Tlak 210/100 býva už hraničný a ten skutočne matka máva, vtedy už ani nevidí, máva mdloby a vtedy voláme pohotovosť. Na našu susedku prosby nezaberajú. Povedala nám, že nám za to nemôže, oni žiaden hluk nerobia a buchne dvermi.
Včera ráno som nasnímal video z ranného rámusu, ktorý sa ozýval z ich bytu. Po jeho odznení okolo 12:15 hod som ju bol navštíviť pri dverách, či by sa nemohli chovať v bytovke ako iní susedia, ako iní rodičia s deťmi, povedala mi nech vypadnem a nech idem do pi..., že oni nič nerobia. Ževraj jej dieťatko spí... Video, ktoré uchovávam pre prípad konfliktu a súdneho sporu mi však ostalo...
Po tomto incidente, zavolala na mňa hliadku a cca o 5 minút, bola u nás policajná hliadka, ževraj robím hluk a púšťam hlasnú hudbu, ale že je denný režim, takže oni s tým nič nemôžu aj tak robiť. Spolu s policajtmi prišiel k dverám dvojmetrový chlap, hlavohruď, gebuľa pomazaná, ktorý sa mi vyhrážal, že je susedkyn krsný a nech jej dám láskavo pokoj, pretože dôjdeme o byt a ja zle skončím. Povedal som mu, že takých hrdinov s priblblým strihom Rytmusa som už videl mnoho a nech zalezie hore k svojej podarenej šušťákovej rodine. Ešte stihol povedať, že po mne niečo hodí ale hliadka ho utíšila, tak šiel o poschodie vyššie. Pánom policajtom som povedal nech prídu do nášho bytu, že ja nemám čo skrývať okrem siluety Roba Kazíka emoticon ...a žiaden hluk tu nerobíme. Uviedol som ich do chodby, matka bola v izbe. Porozprával som im story, stretnutie so správcom, súčinnosť polície s nami. Ukázal som im jednanie z miestneho úradu, záverečné ustanovenie a spýtal sa ich ako sa máme pred nimi brániť? Pán policajt povedal, že voči "šušťákovým" sa nejlepšie ochránime výmenou bytu, alebo predajom a odsťahovaním. Zápis samozrejme nerobili žiaden, šli k susede hore, kde pobudli. Potom som šiel na policajnú stanicu, kde som popísal celý incident u policajta, ktorý rieši náš prípad. Povedal, že chalani z hliadky mu odoslali hlásenie, ale žiaden incident s chlapíkom, alebo vyhrážanie nezaznamenali. Mám podozrenie, že ten chlapík (krsný) je veľmi vplyvný boss, alebo mohol byť aj známy niektorých z policajtov. V tomto štáte už neverím ničomu, zvlášť tomu, že tu slušní ľudia majú nejaké práva. Takže som opäť odišiel s tým, že sa nám snáď podarí nejako ukončiť tento týždeň v pokoji. No uvidíme... Najviac ma štve, že si človek neužije ani tej krásnej jari, musí sa zapodievať lúzou. A asi najhorší pocit, je ten, ak sa človek pozrie na to z iného uhľa pohľadu a uvedomí si, že aj lúza má deti, ktoré sú v tom nevinne, plnia účel kreditných kariet, vyrastajú v tom prostredí, behajú kesi po byte nadivoko bez usmernenia a záujmu rodičov.
misoft
10.05.14,08:35
Ja sa ti čudujem. Už dávno si mal konať. Radili ti z úradu, ako. Tak takto postupuj. A ak príde hlavohruď, je dobré mať pri tom svedka - a šup - tr. oznámenie na neho - ona ho potom sranda prejde, až bude musieť niečo vysvetľovať..... a ešte mu úsmev na ksichte zamrzne, až bude musieť tomu v talári rozprávať.....
Na hrubú záplatu hrubá niť. Aký požič, taký vráť!
prcik
14.05.14,23:14
Pane...susede zrejme na vašej osobe niečo vadí. buď z doby minulosti alebo zo súčastnosti. je to o medziľudských vzťahoch. s toho si nič nerobte. že vás ohovára... nevadí, povzneste sa nad tým... že dala podnet na políciu... nevadí. zrejme polícia dala na doriešenie mestskému úradu pre nedostatok dôkazov... mesto vás predvolá, vypovedajte, že sa to nezakladá na pravde a vec bude úradne ukončená. Že z okna sledujete jej deti? je tiež z okna rád pozerám...aj tú vašu susedu by som si rád obzrel... nech vidím ako taká ženská vypadá...a deti...ja pozerám po vtákoch letákoch a čo jej do toho, kde sa ja pozerám...či z okna či z auta a pod. že sa vyhrážate manželovi.... musel potom vypovedať na polícii aj on... ale dôkaz na to nemá... je to tvrdenie proti tvrdeniu...nič sa nedeje... bez svedkov by ju ja osobne oslovil a vytmavil jej žalúdok.... aby skutočne neohovárala a nepodávala na vás krivé obvinenie, pretože sa dopúšťa trestného činu krivého obvinenia. Táto záležitosť je osobný spor medzi vami a jej rodinou - a nepatrí to do kompetencie správcu bytu, ale môže sa stať, že vás potrebuje dostať z bytu preč, tak vás udáva a spoločenstvo môže dať na súd - osobu- ktorá porušuje dobré mravy a nariadiť predaj vášho bytu . Toto je asi ten pravý dôvod-pre ktorý to robí... s úctou fiškus