ikinka16
04.05.14,14:50
Ak som požiadala správcu oficiálnou cestou (list) o riešenie problému, aký čas má na to, aby mi odpovedal?
Ďakujem :-)
ivka70
04.05.14,13:01
akeho spravcu - o aku neziskovu organizaciu by malo ist (podla kategorie, kam je prispevok zaradeny)?
ikinka16
04.05.14,13:15
Ak som požiadala správcu oficiálnou cestou (list) o riešenie problému, aký čas má na to, aby mi odpovedal?
Ďakujem :-)
Chobot
04.05.14,14:23
Nezakladaj viac tém s tou istou otázkou. Témy som ti spojil.

Ak ide o správcu bytového domu (podľa zaradenia témy), tak zákon o vlastníctve bytov neukladá žiadnu lehotu na odpoveď. Záleží od konkrétneho problému.
prcik
14.05.14,23:20
Správca bytu - ako právnická osoba, na jemu adresovaný list je v zmysle zákona o informáciách povinný odpovedať v lehote do 30 dní. s úctou fiškus
prcik
14.05.14,23:21
mylný názor
Chobot
14.05.14,23:29
Nesúhlasím, zákon 211/2000 sa nevzťahuje na správcovské spoločnosti. Viď § 2 daného zákona:

§ 2
Povinné osoby
(1) Osobami povinnými podľa tohto zákona sprístupňovať informácie (ďalej len "povinné osoby") sú štátne orgány, obce, vyššie územné celky ako aj tie právnické osoby a fyzické osoby, ktorým zákon zveruje právomoc rozhodovať o právach a povinnostiach fyzických osôb alebo právnických osôb v oblasti verejnej správy, a to iba v rozsahu tejto ich rozhodovacej činnosti.

(2) Povinnými osobami sú ďalej právnické osoby zriadené zákonom a právnické osoby zriadené štátnym orgánom, vyšším územným celkom alebo obcou podľa osobitného zákona.2)


Správcovské spoločnosti sú súkromné firmy, nie subjekty podľa uvedeného paragrafu.