johny
06.04.06,10:03
Zdravím Vás, chcel by som poprosiť o radu, živnostníkovi občas pri práci v jeho prevadzkárni (výroba kľúčov a nožov) pomáha syn, ktorý je zamestnaný v tpp v inej firme. Ako sa dá poriešiť táto pomoc pre prípad kontroly ohľadom čiernej práce, čo najvhodnejšie, aby nebolo potrebne platiť odvody a dane. Je vôbec taka možnosť?
Tweety
06.04.06,08:16
Zdravím Vás, chcel by som poprosiť o radu, živnostníkovi občas pri práci v jeho prevadzkárni (výroba kľúčov a nožov) pomáha syn, ktorý je zamestnaný v tpp v inej firme. Ako sa dá poriešiť táto pomoc pre prípad kontroly ohľadom čiernej práce, čo najvhodnejšie, aby nebolo potrebne platiť odvody a dane. Je vôbec taka možnosť? Dohodou o vykonaní práce. Odvodom nepodlieha, iba 0,8 % ÚP z dohody- zaplatí zamestnávateľ, teda SZČO. Na DÚ -daň 19%.
Zuzana210
06.04.06,09:41
Tuším som niekde čítala, že ak SZČO vypomáha príbuzný, tak to nie je nelegálna práca. Ale vážne neviem, kde to bolo.
Zita5
06.04.06,09:47
Tuším som niekde čítala, že ak SZČO vypomáha príbuzný, tak to nie je nelegálna práca. Ale vážne neviem, kde to bolo.

Neviem či sa už niečo v tomto smere zmenilo , ale vypomáhanie členom rodiny bolo nelegálnou prácou medzi rodinou ....samozrejme bez zmluvy .;)
Zita4
06.04.06,09:51
Tuším som niekde čítala, že ak SZČO vypomáha príbuzný, tak to nie je nelegálna práca. Ale vážne neviem, kde to bolo.
Bude to platiť až od 1.7.2006 :) (konečne!!!). Ale len v prípade, že to bude študent, dôchodca alebo zamestnanec. Nesmie to byť nezamestnaný človek. (Ak si dobre pamätám, ale tiež neviem, kde som to čítala :rolleyes: .)
Pepa
06.04.06,10:02
Bude to platiť až od 1.7.2006 :) (konečne!!!). Ale len v prípade, že to bude študent, dôchodca alebo zamestnanec. Nesmie to byť nezamestnaný človek. (Ak si dobre pamätám, ale tiež neviem, kde som to čítala :rolleyes: .)
Presne tak. Mne sa stalo, že som zostala na hodinku na záskok u kmotra v bare robiť "barmanku", bo chlapec bol objednaný u zubára. No a čo sa nestalo? Prišiel inšpektorát práce a že vraj: pracovná zmluva, dohoda a prihláška do SP. Nemáááám - vážení ja som aj v pracovnom pomere aj SZČO, nie som nezamestnaná, nepoberám dávku v hmotnej núdzi, nič po vás nechcem tak nechcite po mne nič ani vy - ďakujem. Vygulili oči a .....dali si kávu a ešte aj tringelt nechali.
Podľa mňa toto bolo zamerané na tých, ktorí boli evidovanými a poberateľmi všelijakých "výhod" sociálneho charakteru.
Zita5
06.04.06,10:08
Presne tak. Mne sa stalo, že som zostala na hodinku na záskok u kmotra v bare robiť "barmanku", bo chlapec bol objednaný u zubára. No a čo sa nestalo? Prišiel inšpektorát práce a že vraj: pracovná zmluva, dohoda a prihláška do SP. Nemáááám - vážení ja som aj v pracovnom pomere aj SZČO, nie som nezamestnaná, nepoberám dávku v hmotnej núdzi, nič po vás nechcem tak nechcite po mne nič ani vy - ďakujem. Vygulili oči a .....dali si kávu a ešte aj tringelt nechali.
Podľa mňa toto bolo zamerané na tých, ktorí boli evidovanými a poberateľmi všelijakých "výhod" sociálneho charakteru.

Pééépa , no Ty si ich dobre odrovnala ..........tak toto už je dosť:p :p :p :p
Pepa
06.04.06,10:41
Pééépa , no Ty si ich dobre odrovnala ..........tak toto už je dosť:p :p :p :p
Zitka, neznášam buzeráciu. Som si vedomá toho, že tí chudáci z IP si robili svoju prácu, ale majú smolu. Nedovolím, aby niekto niekoho zbytočne buzeroval, preveroval a čo ja viem čo. A tiež som si vedomá toho, že keby tam zaskakoval niekto iný a nie ja tak by s ním točili, že by sa chudák prinajmenšom spotil. Nie. Kde sa budem ja "vyskytovať" tam buzerácia nemá šancu ani nakuknúť.
Zita5
06.04.06,10:42
Zitka, neznášam buzeráciu. Som si vedomá toho, že tí chudáci z IP si robili svoju prácu, ale majú smolu. Nedovolím, aby niekto niekoho zbytočne buzeroval, preveroval a čo ja viem čo. A tiež som si vedomá toho, že keby tam zaskakoval niekto iný a nie ja tak by s ním točili, že by sa chudák prinajmenšom spotil. Nie. Kde sa budem ja "vyskytovať" tam buzerácia nemá šancu ani nakuknúť.

Ale ja s Tebou v plnom rozsahu súhlasím ....ja by som sa tiež nie moc dobre k nim chovala ....;) Nech si idú tam , kde im utekajú milióny dolu vodou strašiť .:D
Pepa
06.04.06,10:57
Ale ja s Tebou v plnom rozsahu súhlasím ....ja by som sa tiež nie moc dobre k nim chovala ....;) Nech si idú tam , kde im utekajú milióny dolu vodou strašiť .:D
:D:D Zitka, bola som maximálne slušná ale ten tóóóón:D:D
Tweety
06.04.06,11:01
:D:D Zitka, bola som maximálne slušná ale ten tóóóón:D:D Ten tón ich odrovnal však?:p
Pepa
06.04.06,11:07
Ten tón ich odrovnal však?:p
Škoda že sa osobne nepoznáme. Ja som kozorožec, ktorý pôsobí neprístupne, dôležito a že vraj múdro /hovorím pôsobí:D:D:D/. Ale prisahám, že ja za to nemôžem:D:D
Takže neviem či to bol len ten tón:D
Zita5
06.04.06,11:08
Škoda že sa osobne nepoznáme. Ja som kozorožec, ktorý pôsobí neprístupne, dôležito a že vraj múdro /hovorím pôsobí:D:D:D/. Ale prisahám, že ja za to nemôžem:D:D
Takže neviem či to bol len ten tón:D

No ja by som ich odrovnala spôsobom mne blízkym a to v pozícii Barana ....:p s použítím môjho tónu .Cha cha ....:p
Tweety
06.04.06,11:14
Škoda že sa osobne nepoznáme. Ja som kozorožec, ktorý pôsobí neprístupne, dôležito a že vraj múdro /hovorím pôsobí:D:D:D/. Ale prisahám, že ja za to nemôžem:D:D
Takže neviem či to bol len ten tón:DTo je veru škoda,pretože aj ja som nebezpečné znamenie, škorpión.:p:cool:
Pepa
06.04.06,11:16
To je veru škoda,pretože aj ja som nebezpečné znamenie, škorpión.:p:cool:
Uff - mám doma dvoch:mee:
Tweety
06.04.06,11:18
Uff - mám doma dvoch:mee:
Takže vieš, že s nimi sa dobre žije, ale niekedy( aspoň tak moji hovoria), že ťažko, ale inak si nesťažujú. :cool:
sonka1
06.04.06,12:10
Zdravím Vás, chcel by som poprosiť o radu, živnostníkovi občas pri práci v jeho prevadzkárni (výroba kľúčov a nožov) pomáha syn, ktorý je zamestnaný v tpp v inej firme. Ako sa dá poriešiť táto pomoc pre prípad kontroly ohľadom čiernej práce, čo najvhodnejšie, aby nebolo potrebne platiť odvody a dane. Je vôbec taka možnosť?
od 1 júna tohto roka to bude platiť. Novela zákona hovorí, že je to VYPOMAHANIE a môže to robiť: študent do 26 roku života, príbuzný, ktorý poberá dôchodok, či je dôchodkovo poistený, alebo aj dobrovoľne poistený nezamestnaný.
Ževraj by to malo prispieť k rozvoju malého, tzv. rodinného podnikania :))
Zita4
06.04.06,12:19
od 1 júna tohto roka to bude platiť. Novela zákona hovorí, že je to VYPOMAHANIE a môže to robiť: študent do 26 roku života, príbuzný, ktorý poberá dôchodok, či je dôchodkovo poistený, alebo aj dobrovoľne poistený nezamestnaný.
Ževraj by to malo prispieť k rozvoju malého, tzv. rodinného podnikania :))
Vidieť, že sa zvolebnieva :rolleyes:
Zita5
06.04.06,12:23
Ževraj by to malo prispieť k rozvoju malého, tzv. rodinného podnikania :))

Mne sa toto strašne páči ...........sľubotechna .......:) ....predvolebná kampaň ...:)

Ale inak bude fajn ak by to platilo .;)
ajobs
06.04.06,14:25
Pozrite tento link, tu je o tom viac http://www.porada.sk/showpost.php?p=200291&postcount=9