Andrej84
05.05.14,07:09
Navratenie vymazaneho textu /poznamka moderatora/

Cca 10 dni dozadu som uviedol na jednom inzertnom portali inzerat na predaj okuliarov. Ozvala sa mi pani Katarina D, Stare Hory ze ma zaujem - dohodli sme sa na predaji.
V pondelok 28.04.2014 bol o osmej rano balicek na poste v Starych Horach prevzaty na dorucenie - pani D. mi vecer napisala ze balicek mal prist az poobedbou postou - prvy naznak podvodu. V utorok ma jasne uistila ze si balicek prevezme v stredu - doteraz nic, neodpoveda na emaily.
Chcem vam len poradit (je vas tu strasne vela ktori ste mali takyto problem) je moznost to riesit v priestupkovom konani ako podvod- ak mate ulozenu emailovu komunikaciu pripadne ponahravane telefonaty je to vas TOP dokaz....pani ponahanaju, bude to mat vsade zapisane, zaplati pokutu a ja od nej bez problemov vymozem peniaze
buchač
05.05.14,05:32
Cca 10 dni dozadu som uviedol na jednom inzertnom portali inzerat na predaj okuliarov. Ozvala sa mi pani.... ze ma zaujem - dohodli sme sa na predaji.
V pondelok 28.04.2014 bol o osmej rano balicek na poste v Starych Horach prevzaty na dorucenie - pani mi vecer napisala ze balicek mal prist az poobedbou postou - prvy naznak podvodu. V utorok ma jasne uistila ze si balicek prevezme v stredu - doteraz nic, neodpoveda na emaily.
Chcem vam len poradit (je vas tu strasne vela ktori ste mali takyto problem) je moznost to riesit v priestupkovom konani ako podvod- ak mate ulozenu emailovu komunikaciu pripadne ponahravane telefonaty je to vas TOP dokaz....pani ponahanaju, bude to mat vsade zapisane, zaplati pokutu a ja od nej bez problemov vymozem peniaze
1. Také rady si niekam založ ...
2. Možnosť hej ...
3. Všade ??? ...a to je kde , to všade ???...maximálne niekde na hemáku ...;)
4. Si myslíš len Ty ...
Vysvetlenie :
1. Inzertný portál nie je nejaký obchod , ktorý je zmluvne podložený . Ide o dohodu medzi dvoma subjektami , nič iné . Pani proste neprevzala balíček a nič iné . Takéto niečo sa bežne deje cez eshopy , ktoré ale majú nejaké opatrenia v obchodných podmienkach na základe Občianskeho zákonníka .
2. To priestupkové konanie by si si ako predstavoval ???
Tie telefonáty nemajú totiž žiadnu váhu a emaily tiež nič moc ...
3. Priestupky sa nezapisujú do registra trestov , takže jej to môžeš napísať iba ak na toaletný papier ....
4. Vymáhanie peňazí je neskutočne dlhá anabáza , takže by som Ti doporučil držať sa pevnejšie pri zemi ...
Andrej84
05.05.14,05:36
No mne to oznamenie na dotycnu v pohodicke dneska zobrali, takze sa netreba bat to vyskusat....
alaya1
05.05.14,05:36
Podla zakonov SR kupujuci aj bez udania dovodu moze odstupit od zmluvy o kupe tovaru, mozno tak pani aj emailom urobila a email k tebe nedorazil, ale takto verejne vypisovat niekoho osobne udaje , ako to robis tu, je tiez na uvazenie. Urcite by som to nerobila.
A ak ti oznamenie vzali, neznamena to, ze mas vyhrate. Aby si na to este nedoplatil ty, nakolko oni kazde oznamenie su povinni prijat.
Andrej84
05.05.14,05:39
To by potom vsetky shopy skrachovali keby si dal kazdy poslat balik na dobierku a na druhy den by sa zrusil - ono aj zaslatie baliku spat stoji nejake peniaze.
arizona
05.05.14,05:39
Neviem, ci dobre chapem tvoj prispevok...to akoze si pani objednala cez inzerat okuliare, ty si ich poslal na dobierku a ona zasielku neprevzala?
lujza.j
05.05.14,05:40
No mne to oznamenie na dotycnu v pohodicke dneska zobrali, takze sa netreba bat to vyskusat....
Zo zakona su povinni prijat akekolvek oznamenie.....
Andrej84
05.05.14,05:41
presne tak neprevzala....nereaguje na emaily, nic....
buchač
05.05.14,05:41
No mne to oznamenie na dotycnu v pohodicke dneska zobrali, takze sa netreba bat to vyskusat....

Ty , Ty , Ty ...a to sa robí ? Hneď udania písať a podávať ? :D :D :D

Len si zabudol na jednu podstatnú skutočnosť .
Polícia je povinná vziať každé oznámenie ...
Ale nie je nikde napísané , že sa s tým budú vážne zaoberať ...
Andrej84
05.05.14,05:43
Mozno som prvy co taketo nieco riesim nejde o peniaze ale o princip....nech sa ludia naucia spravat slusne a nie pdovadzat....prvy krat nieco predam aj to je podvod....
buchač
05.05.14,05:44
presne tak neprevzala....nereaguje na emaily, nic....
Sviňa jedna hnusná ....si veľa dovolila ....
Nedala Ti , kua , na sebe zarobiť ....

Normálne nechápem ,čo si dneska dovoľujú .
Že jeden im pošle fejk z Číny v obstarávacej hodnote cca 5 € a ženská neakceptuje cifru cca 100 € ...

Ľudia sú hajzli ...;) :D :D :D
Andrej84
05.05.14,05:46
bol tam ku nim pribaleny aj blocik z obchodu, takze ziaden fejk.....ale toto sa tu neriesi
arizona
05.05.14,05:46
presne tak neprevzala....nereaguje na emaily, nic....
A to je akoze podvod?Hmmm...
Skor by som to nazvala nezodpovednostou apod.

Do trestneho cinu podvodu ma neprevzatie balicka dost daleko!
alaya1
05.05.14,05:47
Budem sa smiat, ak pani na neho zavola danovakov a jeho "jednorazopve" predaje mu pekne zdania :)
ivka70
05.05.14,05:47
Mozno som prvy co taketo nieco riesim nejde o peniaze ale o princip....nech sa ludia naucia spravat slusne a nie pdovadzat....prvy krat nieco predam aj to je podvod....

Urcite nie si prvy, ale urcite patris k tym naivnym, co si myslia, ze udanim na policii nieco vyriesia.
Neprevzatim dobierky pani nic neporusila, len s tebou neuzavrela zmluvu.
Ak najdes nejaky paragraf, kvoli ktoremu by jem mohli aspon udelit pokutu, klobuk dolu.
Keby taky bol, nebolo by tolko internetovych predajcov, ktori odmietaju posielat veci na dobierku. Radsej pridu o zisk a nepredaju.

Aby si nakoniec neskoncil s pokutou ty, kedze uverejnenim kompletnych osobnych udajov porusujes zakon o ochrane osobnych udajov.
jslancik
05.05.14,05:52
neprevzatie dobierky je podvod? vieš uviesť znenie paragrafu?

Tvoj TOP Dôkaz je nanič, ak si pani neupozornil, že rozhovor je nahrávaný.

"prvý krát niečo predám" - to mnohé vysvetľuje...
lujza.j
05.05.14,05:54
No uz sa pokakal....a zmazal...
alaya1
05.05.14,05:55
neprevzatie dobierky je podvod? vieš uviesť znenie paragrafu?

Tvoj TOP Dôkaz je nanič, ak si pani neupozornil, že rozhovor je nahrávaný.

"prvý krát niečo predám" - to mnohé vysvetľuje...

Ked na to, ze nahrava neupozornil, moze mat on z toho poriadny problem a nestaci, ze tu vymazal jej komplet osobne udaje.
alaya1
05.05.14,06:27
Este na zaver pripomienka- balicek je nejaky cas ulozeny na poste, asi koli tomu, ze si ho clovek moze v tom case vyzdvihnut. Je to myslim az 18 dni. Takze pani nie je povinna cakat pred domom na postara v den, ked balicek dorazi do miesta urcenia.
kopretinka
05.05.14,09:01
som sa pobavila :D :D :D dikyyy Broňaaa
AGI DK
05.05.14,11:06
Zdravím,
dlho som rozmýšľala, či a ako sa do debaty zapojím. Špeciálne pre kopretinku - k poobednej sieste trochu pobavenia: ( .... z rozsiahlej mailovej korešpondenice pána B pani D)

Pani D, dakujem vam ze ste si zamerne odo mna objednali okuliare s umyslom neprezvat si ich - budem to riesit ako dopustenie sa trestneho cinu podvodu a podam na vas trestne oznamenie na Krajskej prokurature v Ziline.
Nastastie pre vas sa vam to prekvalifikuje ako priestupok kvoli nizkej vyske sumy a vy zaplatite iba pokutu 20 eur...ja si od vas samozrejme budem vymahat naklady na dopravu na Obvodny urad do BB kvoli priestupkovemu konaniu, strateny zisk a uslu mzdu za cas ktory stravim na pojednavani v BB..velmi sa tesim ked sa vam pozriem do oci....
Pevne verim, ze pre vas pridu policajti do skoly priamo do Brusna aby ste sa riadne hanbila!!!
Tesim sa, ked mi budete vypisovat sek.
Prajem Vam vela podvedenych predajcov ktori to tak nenechaju a budu to riesit ako ja!
Pekny zvysok dna.
evuš
05.05.14,11:12
No, tuším "uhorková sezóna" začína :eek::D:D

Balík s okuliarmi nemohol byť ťažký, takže poštovné je zanedbateľné.... Na prevzatie balíka býva zvyčajne doba 18 dní..a uvádzať niekoho osobné údaje a podávať trestné oznámenia v tomto prípade sa mi zdá "mimo" :cool:;)
Andrej84
05.05.14,15:46
Zdravím,
dlho som rozmýšľala, či a ako sa do debaty zapojím. Špeciálne pre kopretinku - k poobednej sieste trochu pobavenia.
patrilo by sa, aby vasa kamaratka ktora ma zamerne okradla a podviedla mi odpisala na email....nie ich rozdavat dalsim ludom....nebodaj sa niecoho boji? :DDD
klamstva, podvody a zrazu tichucko....a zevraj som nebol prvy podvedeny od nej....
na odpisanie cas nema ale na ukazovanie emailov dalsim na to ho ma....
stormcatcher
05.05.14,17:07
Andrej84, nie si Ty náhodou zhúlený. Divím sa aj ostatným, na takúto sprostosť toľko reakcii.
Počkal som si na susedovho syna kým sa vráti z roboty. Robí v zásielkovom obchode s rastlinkami. Po krátkej debate ťa nazval „?????“. Vieš koľko zásielok sa im denne vráti, ktoré nepreberú odberatelia, a záväzné objednávky. A to už je všetko zničené. Vieš si predstaviť keď 18 dní v 30 stupňových teplotách v krabici stojí balík na pošte. Alebo keď ho donesie naspäť kuriér v roztrhanej krabice, všetko vo vnútri rozsypané. To sú iné ceny, a denne. A ešte nikoho nenaháňali, a ani nemajú začo. To o čom ty píšeš je výsmech. Policajt sa nad tým len pousmeje a pomyslí si svoje.
Andrej84
05.05.14,17:18
To by si sa divil :)
bodliak
05.05.14,17:33
V zákonnej lehote ti podanie vrátia ako neopodstatnené.
Ak si podal trestné oznámenie na koktrétnu osobu a zamietnu ho, môžeš vyfasovať krivé obvinenie...

A to by si sa divil :D
Chobot
06.05.14,13:52
To by si sa divil :)


To, že si niekto nepreberie poštu nie je ani priestupok. Takže schladni a oželej tie 2-3 eurá, lebo inak to bude pre teba trapas.
sveter29
07.05.14,08:05
Hlupak ten kto ziada dobierku a este vacsi ten kto na nu zasle.dobierka je platba predom takze medzi nou a prevodom nie je ziadny rozdiel
Ing. Ľubomír Janoška
07.05.14,08:13
Hlupak ten kto ziada dobierku a este vacsi ten kto na nu zasle.dobierka je platba predom takze medzi nou a prevodom nie je ziadny rozdiel

etiketa porady?
http://www.porada.sk/etiketa-porady
Chobot
07.05.14,12:41
Hlupak ten kto ziada dobierku a este vacsi ten kto na nu zasle.dobierka je platba predom takze medzi nou a prevodom nie je ziadny rozdiel

Nenazával by som to hlúposťou. Náhodou dobierka je relatívne najjednoduchší a najlacnejší nástroj na zabezpečenie platby za dodaný tovar. Je to určitá forma istoty aj pre predávajúceho, že kupujúci za tovar zaplati (inak ho nedostane) a aj pre kupujúceho, že mu predávajúci tovar pošle. Zároveň má kupujúci k dispozícii aspoň nejaké údaje o predávajúcom. Isto, môžu sa vyskytnúť podvodníci, ale nie je to zlý nástroj. A platba dopredu je oveľa nevýhodnejšia pre kupujúceho, často aj odradí od kúpy a kupi si niekde inde.