SmejuciSaBudha
05.05.14,08:27
Dobrý deň mám doma asi starožitnú plničku klobáse a asi starožitné pozinkované kombinované s drevom koryto a neviem si radu či je to starožitnosť alebo obyčajné veci.foto pridám neskôr.
buchač
05.05.14,06:34
SmejuciSaBudha ....


...ja smejem už teraz a ani Budha nie som ....a to som fotky ešte nevidel .....;) :D :D :D
stormcatcher
05.05.14,06:59
...já mam doma ešte drevený pluh :)
Chobot
05.05.14,08:40
Starožitnosť to určite nebude. Mal by si vidieť, aké plničky a korytá použivajú ešte dnes na dediách na zabíjačkách.

Ale na inzerát to ponúknuť môžeš, možno to niekto za rozumnú cenu kúpi, ak je to ešte funkčné.
SmejuciSaBudha
05.05.14,14:22
Tak vy ste teda poriadny odborníci lebo to nieje také klasické ako si predstavujete lebo to je len taká rúrka celá zdobená ručne kovaná a na konci je ta trubica na naťahovanie čreva a celé sa to tlačí len takým dreveným valcom s ručne vyrezávanou rukoväťou.
misoft
05.05.14,14:42
Dobrý deň mám doma asi starožitnú plničku klobáse a asi starožitné pozinkované kombinované s drevom koryto a neviem si radu či je to starožitnosť alebo obyčajné veci.foto pridám neskôr.

Tak toto starožitnosť nebude. Plničky sa často robili ak na kolene z toho, čo bolo po ruke. Skôr staré! A koryto? Z pozinkovaného plechu? Vieš ty, kedy sa začal plech zinkovať?
Chobot
05.05.14,14:49
Tak vy ste teda poriadny odborníci lebo to nieje také klasické ako si predstavujete lebo to je len taká rúrka celá zdobená ručne kovaná a na konci je ta trubica na naťahovanie čreva a celé sa to tlačí len takým dreveným valcom s ručne vyrezávanou rukoväťou.


No tak daj foto.
buchač
05.05.14,15:43
Tak vy ste teda poriadny odborníci lebo to nieje také klasické ako si predstavujete lebo to je len taká rúrka celá zdobená ručne kovaná a na konci je ta trubica na naťahovanie čreva a celé sa to tlačí len takým dreveným valcom s ručne vyrezávanou rukoväťou.


No tak daj foto.

Foto , foto , foto .......my chceme foto .... !!! ;)
SmejuciSaBudha
05.05.14,19:57
Dobrý deň mám doma asi starožitnú plničku klobáse a asi starožitné pozinkované kombinované s drevom koryto a neviem si radu či je to starožitnosť alebo obyčajné veci.foto pridám neskôr.

Tak toto starožitnosť nebude. Plničky sa často robili ak na kolene z toho, čo bolo po ruke. Skôr staré! A koryto? Z pozinkovaného plechu? Vieš ty, kedy sa začal plech zinkovať?


Však práve že neviem kedy sa začal vyrábať keby viem tak to sem nepíšem!
misoft
05.05.14,20:36
mimotemy Predtým, než založíš debatu, otázku, je dobrým mravom sa "poprechádzať" po fóre a zistiť, či niečo podobné tu už nie je - pretože ľahko sa založí, ťažšie "odloží".