Zedci
05.05.14,15:57
Dobry den, priatelka ma registrovane na FO DIC. Nakoniec sa ale nikde nepouzilo (malo sluzit koli tomu ze mam sidlo firmy v jej byte a budeme robit nejaky najom) Cize suma na DP by bola nulova. Este v 2012 ked sa DIC pridelilo som riesil to ze ked bude DP nulove tak ho nie je treba podavat. (hovorila mi ekonomka) Zamestanavatel normalne za nu poda kazdy rok DP. Teraz v 2014 mi zase niekto vravel ze mala podat DP typu B aj ked je tam 0€ na DIC. Nepodali sme ani v 2013 ani teraz v 2014. Firma tu ma sidlo stale tak neviem ci to DIC vobec drzat alebo mam ist karticku vratit. Dakujem za rady. Dufam ze za 0€ nehrozi nejaka pokuta.
Tweety
05.05.14,14:00
Ak nemala za rok 2013 žiadne príjmy z podnikania, nebola ani v strate, nemala povinnosť podávať DP. Takže ak jej zamestnáv. urobil RZD z príjmov zo ZČ, je to OK. ALe ak z, podnikania bola v strate, mala povinnosť podať DP typu B zo všetkých príjmov, teda aj z podnikania aj zo ZČ.
mondes
05.05.14,14:02
A priateľka je aj zamestnaná?
Zedci
05.05.14,17:14
Ano zamestnavatel urobil RZD z prijimov. Z podnikania k DIC nema ziadny prijem. Nikde sme to neriesili. Cize 0. Musi mat vobec ako fyzicka osoba to DIC ? Bolo mi povedane ze ked tu u nej v byte ma moja firma sidlo bolo by to dobre mat. Ale je jej to na dve veci. Dakujem
Katy a R
05.05.14,17:29
Však sa registrovala kvôli prenájmu ! - a teraz neprenajíma a či čo? ak neprenajíma - tak jej netreba.
Zedci
05.05.14,18:03
Nie teraz neprenajima. Zbytocne ma ekonomka strasila. Nebolo mi treba naklady mal som ich dost tak sme najom neriesili. Hovorila mi ale to ze je dobre mat DIC ked bude mat v byte sidlo firma. Neviem co je na tom pravdy...