Šinka
05.05.14,17:07
Mám 10ročný podomietkový splachovač Grohe a prepúšťa vodu do záchoda. Vytiahla som splachovač a nenašla chybu. Poradili mi, nech vytiahnem ešte to čo je pod splachovačom, ale neviem presne čo, a bojím sa, že to odlomím. podľa hmatu je to plastové
petmar
05.05.14,19:29
Rýchlo konať alebo odstaviť vodu, môže to výjsť veľmi draho !!!
Chobot
06.05.14,06:44
Ak sa nevyznáš v tom systéme, tak radšej zavolaj inštalatéra. Je ťažké takto na diaľku a navyše amatéra usmerňovať pri oprave niečoho. Keby si vedela, čo presne prepúšťa, tak sa to dá kupiť.

Tie nádobky majú 3 hlavné časti:
- samotná nádoba
- napúšťací ventil
- splachovací ventil

Je tam ešte aj uzatvárací ventil, ale to by si videla, keby s ním niečo bolo.

Nepredpokladám, že by bola prasknutá samotná nádoba, pokiaľ si pri nej niečo nevŕtala alebo v nej voda nezamrzla.

Preto je dôležité zistiť, či:

- prepúšťa preto, lebo splachovací mechanizmus pomaly prepúšťa vodu a preto z dôvodu, keď klesne hladina, tak napúšťací doplní vodu - v takom prípade treba vymeniť splachovací mechanizmuz (* - viď ponámku), lebo napúšťací je asi v poriadku

alebo

- napúšťací ventil sa neuzavrie - teda stále napúšťa vodu do nádobky. Splachovací mechanizmus je tak nastavený, že keď stúpne hladina, tak voda pretečie cez vrch ventila - v tomto prípade je treba vymeniť napúšťací ventil, lebo vlastne stále napúšťa vodu. Splachovací mechanizmus môže byť v takomto prípade v poriadku.

*) niekedy je opotrebované, alebo zničené gumové tesnenie, ktoré je na spodku splachovacej hlavy a stačí to vymeniť. Len to by si musela celý splachovací mechanizmus vytiahnuť a skontrolovať tú gumu. Ak je stvrdnutá alebo roztrhnutá, tak máš vinníka. Dá sa kúpiť aj samostatne. Ja som si ju minule vystrihol z gumového plátu, ktorý som mal doma (tiež sa dá kúpiť v predajni Matadoru). Ale tesnenie je lacnejšie.

Ak to zvládneš spraviť na zákalde popisu, tak si to urob. Ak si to nevieš predstaviť, tak si otvor Youtube a nájdi si videonávody na podomietkový splachovač. Ak to ani tak nebudeš vedieť, tak si zavolaj inštalatéra.

Viac poradiť neviem.