Denisenda
06.05.14,08:53
Ahojte.Mám na vás prosbu.Toto leto idem pracovať na 4 mesiace do Nórska,no neviem si rady.
Moji rodičia sa o mňa veľmi boja,aby sa mi tam niečo nestalo,neokradli ma,neuniesli,nechali ma robiť zadarmo...Idem tam za priateľovým kamarátom,ktorý si tam tento rok otvoril vlastnú pizzériu,býva tam už 4 roky a pod sebou má 13 ľudí,mám dohodnutú zmluvu,kde budem bývať,stravu všetko

Chcela by som vás poprosiť,ako by som ich mohla ubezpečiť,alebo či existuje nejaký poradca,ktorý by im vysvetlil ako to tam funguje,že tam niesu nejaké mafie,kriminalita,predaj s bielym mäsom,drogami.Hovorí sa mi to lahko a trocha aj smiešne ale je mi ich lúto aby sa netrápili.
Boli ste tam už niekto?
Na koho sa môžu obrátiť.Jednoducho mi tvrdia,že ten kamarát môže byť fiktívny a môže to byť všetko vymyslené.
Vopred ďakujem.
arizona
06.05.14,07:30
To, ze sa rodicia boja, je pochopitelne.
A ci je kamarat fiktivny,alebo nie?Ved to musis vediet ty...


A o zivote a bezpecnosti v Norsku nech pokecaju s velvyslanectvom .-) https://www.mzv.sk/servlet/content?MT=/App/WCM/main.nsf/vw_ByID/ID_CACD708CB9D56CF2C125763500336AEF_SK&OpenDocument=Y&LANG=SK&MENU=slovenske_zastupitelstva-vsetky_zastupitelstva&TG=BlankMaster&URL=/App/QMSOrgDirSk.nsf/(vw_ByID)/C1257031003758C6C125703100376D8B

Na nete najdes vela komunit cudzincov zijucich v Norsku, mozes vyhladat, precitat a dat precitat aj rodicom.
allgreen
06.05.14,08:33
ukáž im fotky pizzerie, kamarata,bývanie, povysvetluj..raz vidieť je viac ako 2x počuť :D
jslancik
06.05.14,08:36
nech sa s kamarátom porozprávajú cez skype. Predpokladám, že také možnosti máte obidve strany. Porozprávajú sa o živote, ako to tam chodí, a tak.
ZlaticaB
26.05.14,11:15
Norsko je užasná krajina ja som tam bola na dovolenke a je pravda, že okradli polovičku zájazdu priamo v hotely v Oslo ale okradnúť ťa môžu hoci kde. Že sa boja? ja by som tiež umierala od strachu ak by tam išiel môj syn. V prvom rade ti musia veriť ...