khadafi
06.05.14,09:05
Zdravím. Známa má problém a to taký, že otec by mal syna podľa rozsudku, ktorý, je od rozvodu, brať každý druhý víkend k sebe, no ako je rok dlhý tak ho neberie a teraz pre pracovné záležitosti potrebovala od piatku do nedele aby ho zobral a bol problém.....dá sa to nejako riešiť aby to plnil??? Aby ho bral ako má??? Jej syn tam nemá problém ísť... aj sa ho pýtal pár krát či môže k nemu ísť, ale on nechce...má svoje pohodlie a on by mu ho narušil. Kto vie ako to je podľa zákona či súd by niečo mohol spraviť, alebo ako sa riešia takéto situácie. ďakujem
ivka70
06.05.14,07:35
Nikomu sa neda nanutit ani prikazat rodicovska laska.
Zobrat si syna je jeho pravo, nie povinnost.
Da sa iba rozumne dohodnut, ak sa obaja rodicia spravaju zodpovedne a chcu to riesit.
Ice dive
06.05.14,07:36
hmmm no spravidla býva problém opačný, že rodič sa domáha kontaktu s dieťaťom.. súd rodičovi určil styk s dieťaťom... avšak ak sa otec o tento styk nezaujíma nemôže ho nikto nútiť využívať svoje právo udelené súdom... de facto je to otcová vizitka...

čo takto dieťa nechať u starých rodičov...

inak je smutné, že dieťa je teraz na obtiaž, rodičom... kedy si ho chcú posúvať a oháňať sa rozsudkami súdov... kto kedy a ako si ho má brať... a osobne by som asi dieťa nenanucoval niekomu, kto sa o neho nestaral xy mesiacov/rokov... dosť by som sa obával, ako by to dopadlo...
willma
06.05.14,07:38
skôr býva problém opačný otec chce a matka robí problémy. Ale k zadaniu - nikoho nemôžeš donútiť, aby využíval svoje práva, Stretávanie sa s dieťaťom, aj keď je súdne upravené, nie je povinnosť - ak ocinko nemá záujem, neprinúti ho nič a nikto.
khadafi
06.05.14,08:34
áno zväčša je to opačne no aj takéto prípady sa nájdu.......nakoniec to aj tak bolo že ostal u starých rodičov.....matka nemá problém sa starať ani jej nevadí že ako je rok dlhý ho neberie...len keď jej treba fakt pomôcť tak verila že otec bude mať viac ochoty.....dieťa sa s ocom stretáva sem tam ale to je len záležitosť max jedného dňa.. spať u neho nemôže lebo ma svoje pohodlie. Vďaka za reakciu.
khadafi
06.05.14,08:35
žiaľ bohu jeden z rodičov v tomto prípade otec nemá ochotu sa dohodnúť, ale vďaka za reakciu aj tak :)