stormcatcher
06.05.14,13:16
Mám rar, do ktorého som vložil dve zložky –xxx, yyy.
Doteraz to fungovali tak, že otvoril som rar a boli tam dve zložky. Dvojklik na xxx a otvoril sa. Šípkou o úroveň vyššie, zase dve zavreté zložky. Dvojklik na yyy a otvoril sa, a zase späť a zavrel som rar.


A od teraz, neviem prečo, keď otvorím rar, vidieť tam obe zložky, ale súbory z oboch zložiek sú viditeľné /viď obr./. Ako keby boli z oboch zložiek premiestnené do samotného raru. A keď klikám na zložky, nič sa nedeje.


Nie som si vedomí žiadnych nastavovaní v rari. Vie niekto, či sa to dá ešte nastaviť, aby to fungovalo normálne, alebo sa mi pokašlal celý rar.
Ďakujem všem.
nunenko
06.05.14,12:33
asi si ich premiestnil z podadresárov, Tak ich presuň naspäť daj uložiť a je to.
stormcatcher
06.05.14,12:55
asi si ich premiestnil z podadresárov, Tak ich presuň naspäť daj uložiť a je to.
...nejde to. Zaujímave je, že v tých zložkách to všetko je tiež, ale nedajú sa otvárať. Po jednom som tie zložky vytiahol na plochu a tam ich otvorím, a sú v nich všetky súbory. Ale akonáhle ich dám do iného raru, stane sa presne to isté ako na obrázku.
stormcatcher
08.05.14,08:09
nikto?
misoft
08.05.14,08:12
A určil si cestu, kam sa majú rozbaliť? Pretože to vyzerá, že sa rozbaľujú do toho istého adresára, v ktorom je rar súbor - sám do seba.
stormcatcher
08.05.14,08:18
...ako to myslíš? Keď otvorím rar, mali byť vidno len dve zložky. Až keď na niektorú kliknem, má sa otvoriť v tom rari
misoft
08.05.14,08:47
Nehádam sa.... ja totiž WinRar ako samostatný proces nepoužívam - mám ho len v TC nastavený ako externý ... takže takéto neriešim :D
stormcatcher
08.05.14,08:57
rar používam lebo zložka sa nedá zaheslovať. Čoho sa týka to všeobecné nastavenie? Rar takéto niečo v nastaveniach nemá.
misoft
08.05.14,16:27
rar používam lebo zložka sa nedá zaheslovať. Čoho sa týka to všeobecné nastavenie? Rar takéto niečo v nastaveniach nemá.
Tieto nastavenia sú z TC - Total Commander. V nich si len nastavím cestu na ext. program na komprimáciu/dekomprimáciu a pritom všetko funguje (vrátané funkcií v samotnom WinRar-e)
stormcatcher
08.05.14,16:46
TC som nenašiel. treba ho stiahnuť a nainštalovať?
misoft
08.05.14,20:06
:eek:

Ty nevieš, čo je Total Comander? To sa teda čudujem. Je to najpopulárnejší, najpoužívanejší a najobľúbenejší súborový manažér.

http://www.ghisler.com/download.htm
nunenko
09.05.14,05:30
súborový manažér.? a to je kto? manažér (tanečného) súboru. Ing. Július Jackuliak?
By si sa divil, koľko ľudí nepozná "tú modrú tabuľku". Ja by som sa divil, keby ju stormcatcher poznal. by si sa divil, koľko ľudí nedokáže použiť skratku ctr+a, ctrl+c, ctrl+v...a presúvajú tak,že kopírujú po jednom súbore a po jednom mažú...
stormcatcher
09.05.14,05:44
:eek:

Ty nevieš, čo je Total Comander? To sa teda čudujem. Je to najpopulárnejší, najpoužívanejší a najobľúbenejší súborový manažér.

http://www.ghisler.com/download.htm
Dík. No ja sa moc do softvéru nestarám a je mi to dosť cudzie. Rozmýšlam, či pre mňa nebude jednoduchšie odinštalovať rar, a nový nainštalovať.
stormcatcher
09.05.14,05:46
súborový manažér.? a to je kto? manažér (tanečného) súboru. Ing. Július Jackuliak?
By si sa divil, koľko ľudí nepozná "tú modrú tabuľku". Ja by som sa divil, keby ju stormcatcher poznal. by si sa divil, koľko ľudí nedokáže použiť skratku ctr+a, ctrl+c, ctrl+v...a presúvajú tak,že kopírujú po jednom súbore a po jednom mažú...
...a vieš koľko ľudí nepozná multifunkčnú klávesnicu, kde sú na to samostatné tlačítka, a nemusía sa používať ctr+a, ctrl+c, ctrl+v..
nunenko
09.05.14,07:42
my, zrejme staršia generícia bez TC, ako bez ruky...to nebolo nič na urážanie, ale mladší o TC ani nepočuli...A to čo sa ti stalo nespôsobil winrar, ale to že si omylom prepísal súbor banky.rar, teda uložil si ho so súbormi mimo podadresár. A teda pomôže vytvoriť ho nanovo, ako som ti napísal. Tuším, že vo winrare nemôžeš len tak vyňať súbory, Teda označ súnbor 01.htm a daj ho kopírovať do adesára yyy.
Preištalovanie winraru nepomôže.
pošli mi ho a ja ti ho opravím.
PS: tá multifunkčná klávesnica musí byť aj riadne veľká, alebo má len základné skratky? A tie klávesy sú funkčné pre všetky programy?
stormcatcher
09.05.14,08:58
Keby som bol len tu niečo prepísal, nefungoval by len tento rar. Ale toto mi robia už aj dávno vytvorené rari a aj novo vytvorené rari. Ale len na tomto jednom pc. Je jedno ako to vytvorím.
1. Vytvorím zložku na ploche a vložím doň 5 súborov. Vytvorím rar a buď len pretiahnutím alebo s kopírovaním zložku prenesiem do raru. Keď rar otvorím, viď. obrázok
2. Vytvorím zložku na ploche a vložím doň 5 súborov. Klik ľavé tlačítko a Pridať do „Nová zložka.rar“. Vytvorí sa rar. Keď rar otvorím, viď. obrázok.
Je to jedno ako ten rar vytvorím, stále je to ako na obr. Keď otvorím rar, musím vidieť jedine zložku, to je normálne fungovanie. Až keď kliknem na zložku, až vtedy sa má v rari otvoriť, a potom súbor.
Ale teraz keď ten rar otvorím, tak tie súbory sú aj mimo zložiek, a na zložky zbytočne klikám, sú nefunkčné i keď tiež obsahujú tie súbory ktoré sú mimo nich v rari.

Písal som vyššie tie súbory mimo sa nedajú kopírovať do zložiek, môžem ich len otvoriť. Ináč aj v zložkách sú tie isté súbory, len zložka je nečinná.

Tá klávesnica je taká obyčajná, len sú tam tlačítka na ovládanie office, mailu, videa a takých blbostí. Využíva to synátor, ja len tie tri na kopírovanie a trošku na video.
nunenko
09.05.14,10:17
..a tento rar keď stiahneš ako ti ho ukáže?? Zakej klávesnici sa hovorí tušim, že multimediálna, nie multifunkčná.
http://uloz.to/xKNSMWqP/pokus-rar
stormcatcher
09.05.14,10:57
...ano multimedialna.
keď už mám preinštalovať rar, tak radšej z oficialnej stránky.

nerád by som bručal 3 roky :):D
misoft
09.05.14,11:54
http://www.slunecnice.cz/sw/winrar/ - je to shareware - takže viac-menej legál.... kľudne používaj, akurát ti tam bude sem-tam vyskakovať ponuka na kúpu licencie - veselo Close a pokračuj v práci.
nunenko
11.05.14,11:16
na to uloz.to som dal zbalený adresár. Neobsahuje žiaden software. išlo len o to, aby si si svoj program winrar otestoval. T.j. či je prestavený program winrar, alebo to ním zbalený (súbor s príponou .rar)
stormcatcher
12.05.14,09:06
Neviem ako mám rar testovať. Stiahol som to, a jedine tie dva wordy sa dali otvoriť lebo sú mimo zložiek. S ostatnými sa nedá nič robiť.
nunenko
12.05.14,15:20
Ja ich otváram normálne, teda tak, že dvojklik na adresár a ten sa otvori. je v ňom ďalší adresár, a zazipovaný nejaký súbor, Do zložiek si sa nedostal?
nunenko
12.05.14,15:48
skús vypnúť ak je zapnuté: možnosti-nastavenie-integrace-kaskadove kontextove menu
stormcatcher
12.05.14,16:23
Ja ich otváram normálne, teda tak, že dvojklik na adresár a ten sa otvori. je v ňom ďalší adresár, a zazipovaný nejaký súbor, Do zložiek si sa nedostal?


Toto vidím keď otvorím rar. Okrem doc neotvorím nič, ani zložky a ani pdb.

Toto nastavenie je v rari? skús vypnúť ak je zapnuté: možnosti-nastavenie-integrace-kaskadove kontextove menu
misoft
12.05.14,18:07
Ja ich otváram normálne, teda tak, že dvojklik na adresár a ten sa otvori. je v ňom ďalší adresár, a zazipovaný nejaký súbor, Do zložiek si sa nedostal?


Toto vidím keď otvorím rar. Okrem doc neotvorím nič, ani zložky a ani pdb.

Toto nastavenie je v rari? skús vypnúť ak je zapnuté: možnosti-nastavenie-integrace-kaskadove kontextove menu
Ale ty predsa v rari NEOTVORÍŠ *.doc! Ty ho označíš a dáš ROZBALIŤ. Rar nie je na otváranie súborov, ale na rozbaľovanie zbalených súborov. Takže keď označíš hlavný adresár a klikneš na Rozbaliť do... (určíš cestu) - tak sa ti tam celý adresár rozbalí aj so štruktúrou!
Ty si si pomýlil Rar s prieskumníkom!
nunenko
12.05.14,18:19
ctrl+h a je to
karakul
12.05.14,18:26
Ale ty predsa v rari NEOTVORÍŠ *.doc! Ty ho označíš a dáš ROZBALIŤ. Rar nie je na otváranie súborov, ale na rozbaľovanie zbalených súborov. Takže keď označíš hlavný adresár a klikneš na Rozbaliť do... (určíš cestu) - tak sa ti tam celý adresár rozbalí aj so štruktúrou!
Ty si si pomýlil Rar s prieskumníkom!

... prečo by som mal niečo rozbaľovať? ak kliknem na akýkoľvek súbor v rar archíve, tak sa mi automaticky otvorí - netreba nič rozbaľovať... odkliknutím sa volá program, ktorý je sa daným súborom asociovaný....

... okrem toho sa môže stať, že zadávateľ témy má asociáciu súborov.rar v registroch poškodenú, takže korektná od a re inštalácia winrar-u možno pomôže.
misoft
12.05.14,18:31
Ale ty predsa v rari NEOTVORÍŠ *.doc! Ty ho označíš a dáš ROZBALIŤ. Rar nie je na otváranie súborov, ale na rozbaľovanie zbalených súborov. Takže keď označíš hlavný adresár a klikneš na Rozbaliť do... (určíš cestu) - tak sa ti tam celý adresár rozbalí aj so štruktúrou!
Ty si si pomýlil Rar s prieskumníkom!

... prečo by som mal niečo rozbaľovať? ak kliknem na akýkoľvek súbor v rar archíve, tak sa mi automaticky otvorí - netreba nič rozbaľovať... odkliknutím sa volá program, ktorý je sa daným súborom asociovaný....

... okrem toho sa môže stať, že zadávateľ témy má asociáciu súborov.rar v registroch poškodenú, takže korektná od a re inštalácia winrar-u možno pomôže.
...áno - rozbalí do dočasného adresára TEMP a zobrazí, ale LEN zobrazí - nič viac. Po uzavretí (ak je OS dobrý) toto z TEMP zmizne. Okrem toho - on CHCE otvárať iné súbory - takže mu "rozbalí" náhľad spakovaného adresára, ale už nezobrazí obsah súborov - nie je asociacia na tieto súbory cez Rar. Musí ich rozbaliť, aby ich otvoril - napr. iným programom pre tento súbor.
nunenko
12.05.14,18:41
... okrem toho sa môže stať, že zadávateľ témy má asociáciu súborov.rar v registroch poškodmu , takže korektná od a re inštalácia winrar-u možno pomôže.
stlačil ctrl+h, ak ho stlačí znova jeho problém je vyriešený.
stormcatcher
12.05.14,19:05
... okrem toho sa môže stať, že zadávateľ témy má asociáciu súborov.rar v registroch poškodmu , takže korektná od a re inštalácia winrar-u možno pomôže.
stlačil ctrl+h, ak ho stlačí znova jeho problém je vyriešený.
...no fasa. Vidíš to, to si mohol hneď na začiatku napísať. Stačil som ctrl+h a už to ide. Dík. A čo vlastne robí ctrl+h?
nunenko
12.05.14,19:24
Robí plochú štruktúru zoznamu