Lenhart.i.
06.05.14,16:08
Dobrý den,

minulu stredu som podal navrh do katastra s tym, ze pracovnicke povedal, ze s a jedna o urychleny vklad s kolkami 266 euro. Ona to tam napial perom. Dnes som som zistil, ze konanie bolo prerusene z dovodu neuvedenie v navrhu, ze sa jedna o uryhcleny vklad. Vkladar odo mna ziada dodatok k zmluve, ze sa jedna o urychleny vklad. Tento dodatok neviem nikde najst a ani neviem ako ma zniet. Viete mi poradit neviem ci ide vkladarovi o cistu sikanu, alebo je skutocne pedantny ? zatial som nikoho nestretol s podobnym prolemom jedna sa o hypotekarny uver z uveroveho druzstva.
Mária27
06.05.14,14:39
Urýchlené konanie o vklade sa vykoná na základe žiadosti (§ 32 katastrálneho zákona). Návrh na vklad môže teraz podať len jeden účastník, teda aj žiadosť o urýchlené konanie.
Zo žiadneho ustanovenia zákona ani vyhlášky nevyplýva, že by mala byť žiadosť o urýchlené konanie (teda rozhodnutie - nie priamo vklad) mala byť uvedená v zmluve.

§ 32
(1) okresný úrad rozhodne o návrhu na vklad do 30 dní odo dňa doručenia návrhu na vklad.
(3) okresný úrad môže rozhodnúť na základe žiadosti o urýchlené konanie o návrhu na vklad a zaplatení správneho poplatku10e) do 15 dní odo dňa doručenia návrhu na vklad. Ak v tejto lehote nerozhodne, rozhodne v lehote podľa odseku 1.
Lenhart.i.
06.05.14,15:38
Ďakujem. Da sa stiahnut vzor tejto ziadosti ?
Mária27
06.05.14,16:28
Myslím, že ti mali vyhovieť aj pri ústnej žiadosti, ale napíš im teraz list, uveď všetky údaje ako pri vklade a žiadaj ...
Pozri aj vysvetlenie ústredného orgánu štátnej správy nadriadeného katastru
http://www.skgeodesy.sk/sk/spravy-katastra/sprava-katastra-zilina/informacie-sk/uzitocne-informacie/