avipe
06.04.06,11:33
Ahojte, potrebovala by som poradiť s týmto problémom. Pracujem pod MRP Win najnovšia verzia 4.50. Spravila som ročné zúčtovanie a vytlačila prehľad o zrazených a odvedených preddavkoch. Všetko mi pekne sedí až na jednú zamestnankynu. Jej preplatok mi nezarátalo, pretože v apríli odišla na materskú. Požiadala o vykonanie ročného zúčtovania s pomerne veľkým preplatkom, ale vlastne tým, že som jej nevystavovala mzdu, ale preplatok zaslala na účet, soft neprirátal preplatok do prehľadu. Vie dakto, čo s tým? :)
Vopred ďakujem za odpoveď.
----------------------------------------------------------------------
avipe
lenkak
06.04.06,10:03
Mala si jej vystaviť mzdu len s preplatkom. A tak poslať túto sumu na účet. Účet si vieš nastaviť pri Pracovnom pomere daného zamestnanca.
avipe
06.04.06,10:15
Ďakujem za odpoveď, skúšala som, ale hlási mi, že zamestnanec nie je v aktuálnom období v evidencii. Mám ju znovu zapísať medzi zamestnancov do prac. pomeru? To sa mi zdá divné. Nie je je dáky iný spôsob? Pridať jej preplatok k poslednej vystavovanej mzde v apríli 2005? Alebo dať načítať všetky preplatky a nedoplatky do prehľadu? Tápam v tme.
-----------------------------------------------------------------------
avipe
lenkak
06.04.06,10:20
Pokiaľ nebudeš mať vystavenú mzdu, tak nebudeš mať preplatok v Prehľade v správnej výške.
P.S. Prečo si jej ukončila PP? Však mala by si ju evidovať, že je na MD. Aleb ste sa dohodli na riadnom ukončení PP?
avipe
06.04.06,10:30
O.K. Vyradenie vlastne urobila ona, pretože mzdy spracovávala ona a ja som ich prevzala po nej. Takže ak je pridám preplatok k poslednej mzde v apríli 2005 malo by to byť O.K. A to ukončenie PP skúsim prerobiť. Ak to však urobím, nebude mi každý mesiac hlásiť, že konkrétnej zamestnankyni nebola vystavená mzda? A nebude problém s výkazmi? Nebude tam figurovať vyšší počet zamestnancov?
lenkak
06.04.06,10:58
Ak nebolo rozviazanie PP, tak ju eviduj, rob jej nulové výplaty, a na výkaze sa Ti zobrazí o 1 pracovníka navyše, len nebolo za ňu odvedený odvod, lebo nemal byť z čoho.
avipe
06.04.06,11:04
K výplatám: Vyplatili sme len mzdu, lebo to bol apríl 2005 a vtedy sme ešte samozrejme ešte nemohli robiť ročné zúčtovanie. To sme robili až v marci 2006.
K rozviazaniu PP: Už vlastne od toho apríla 2005 vo všetkých výkazoch pre Sp a ZP zamestnankyňa nefiguruje. Nahlásili sme do ZP a SP materskú a rodičovskú dovolenku. Myslíš, že je nutné prerobiť spätne všetky výkazy ?
lenkak
06.04.06,11:09
apríl 2005 - až teraz som si uvedomila rok.
Ja som pre Apollo v jednej fi mala len jednú zamestnankyňu, takže ja som neposielala výkazy vôbec, len potom volali z Apolla, aby sme dorobili všetky výkazy. Nulové, a v prílohe ju zapísať. Pokuta nebola. Takže treba sa priamo opýtať konkrétnej ZP.
Ohľadom MD v MRP:
http://www.porada.sk/showthread.php?t=23159&highlight=pe%F2a%BEn%E1+pomoc
avipe
06.04.06,11:16
Dakujem Ti Lenka, velmi si mi pomohla. Este zo zvedavosti sa spýtam, ako sa potom riešia preplatky a nedoplatky tých zamestnancov, ktorí ukončili PP dajme tomu tiež v tom apríli 2005 a požiadali nás o ročné zúčtovanie. Tiež sa v podstate tieto preplatky a nedoplatky nedostanú do prehľadu, ak už nemôžme vystaviť mzdu. Ako sa toto dá riešiť ?
-------------------------------------------------------------------------
avipe
lenkak
06.04.06,11:22
To je zaujímavá otázka?
Dalo by sa do Prehľadu ručne dopísať preplatok, ale radšej by som bola, keby sa táto otázka dostala priamo k MRP.
avipe
06.04.06,11:28
O.K. Zajtra im to odošlem. Dám ti potom vedieť ako to dopadlo.
------------------------------------------------------------
avipe
pingino
06.04.06,11:34
Este zo zvedavosti sa spýtam, ako sa potom riešia preplatky a nedoplatky tých zamestnancov, ktorí ukončili PP dajme tomu tiež v tom apríli 2005 a požiadali nás o ročné zúčtovanie. Tiež sa v podstate tieto preplatky a nedoplatky nedostanú do prehľadu, ak už nemôžme vystaviť mzdu. Ako sa toto dá riešiť ?

Mzdu je nutne vystavit aj v takomto pripade. Pretoze len tie preplatky/nedoplatky idu do vykazov ktore su v odpovedajucich mzdovych polozkach (1499 a 1699).
Je vsak potrebne vypnut fajku "vystavovat mzdy len zamestnancom v stave", tu najdes v Parametroch miezd. Samozrejme po vystaveni miezd takymto zamestnancom je lepsie ju opat zapnut.
lenkak
06.04.06,11:40
Presne toto som predpokladala.
pingino
06.04.06,12:19
Dalo by sa do Prehľadu ručne dopísať preplatok, ale radšej by som bola, keby sa táto otázka dostala priamo k MRP.

Dalo, ale pozor na toto: takto opraveny prehlad sa vytlaci, ale neuklada sa. Lahko sa o tom presvedcis tak, ze este raz vyberies tuto tlacovu zostavu a das ukazku alebo tlac. Udaje budu opat povodne. To treba mat na pamati pri rocnom prehlade.
lenkak
06.04.06,13:55
To je jasné, že sa to neuloží, a nezohľadní ani pri Hlásení.