ewus3006
06.05.14,17:53
Chcem sa poradit ci je nejaka moznost staznosti alebo postupenia pravnych krokov voci exekutorovi. Mala so exekuciu na zaklade coho som mala blokovany ucet a zaroven zadane zrazky zo mzdy. Exekuciu mi stiahli zo mzdy a ostatok mzdy mi zamestnavatel zaslal na ucet, ktoy bol blokovany tou istou exekuciou. Kedze banka nemala informaciu o zrazke zo mzdy strhla mi aj ostatok mzdy na ktoru zo zakona nema exekutor pravo nakolko je to zivotne minimum. Teraz som bez financii co mi sposobilo ine problemy spojene so splacanim zavezkov. Prosim o radu dakujem.
misoft
06.05.14,19:45
SKE - podať podnet na prešetrenie postupu exekútora (dvojitá exekúcia, resp. tá druhá bola neoprávnená), porušenie povinností zo strany exekútora o zostatku živ. minima. Sťažnosť NBS na banku pre porušenie povinnosti povinného zostatku na účte v prípade exekúcie z účtu.
V každom prípade - kontaktuj exekútora, aby ti ihneď odblokoval účet a zároveň žiadaj, aby neoprávnené exekuované finančné prostriedky boli okamžite poukázané späť. Upozorni ho zároveň, ak do termínu (ktorý si ty určíš), podnikneš patričné právne kroky voči nemu (i za cenu exekúcie na neho). On - ako štátny úradník, je povinný dodržiavať zákony a za prípadné porušenie sa musí zodpovedať. Upozorni ho ďalej, že budeš iniciovať, aby bol z radov exekútorov natrvalo vylúčený.
Tvrdo!
jelalim
06.05.14,19:54
treba aj v banke preverit, kam skutocne odisli peniaze. peniaze mozno vobec neboli odoslane exekutorovi, su len v banke zablokovane, na nejakom vnutrobankovom ucte. Ak to tak je, tak nahanat exekutora, aby banke poslal prikaz na odblokovanie uctu, banka potom peniaze vrati spat.