jana7857
07.05.14,07:18
Ak taxikári nemajú povinnosť tlačiť dennú ani mesačnú uzávierku, musím do účtovníctva nahadzovať každý vydaný bloček? Môže daňová kontrola žiadať stav taxametra v Eur na kontrolu k dani z príjmov? V sumáre dňa /mesiaca/ sa nasčitávajú aj nevytlačené potvrdenky/. Čo je správny doklad pre výpočet príjmov ,, vytlačená potvrdenka alebo stav podľa taxamatra? Podľa akého zákona?
laco373
28.04.15,19:14
aj mna by zaujimalo to , či môže danova kontrola žiadať stav taxametra a čo je pre nich smerodatne ?
felix1
28.04.15,22:04
Co povazujete za taxameter ? Skutocne odjazdene km, alebo prijate peniaze za skutocne vyuctovane km za prepravu ? Nemaj mi za zle, ale co neaplatii TAXIkar, vyuctuju od nas co nemame prijem v hotovosti :)
marjankaj
28.04.15,22:17
Príjmy sa nevypočítavajú. Príjmy sa priznávajú.
veronikasad
29.04.15,06:07
a nemali by byť tieto sumy po zavedeneí povinnej VRP zhodné ?
laco373
29.04.15,13:09
ja si to tiež myslim, ale ide o to či to ma pravo niekto kontrolovať a či je o tom niejaky zakon , alebo vyhlaška ?
marjankaj
29.04.15,13:14
Veď poštuduj daňový poriadok. Tam to máš uvedené. §45
laco373
29.04.15,14:22
ja sa pytam konkretne na taxameter , tam nič nieje
veronikasad
29.04.15,14:34
odst. 2 písm. h) nie je dostatočne čitatelný ?
(2) Kontrolovaný daňový subjekt má vo vzťahu k zamestnancovi správcu dane tieto povinnosti:
a) umožniť poverenému zamestnancovi správcu dane vykonať daňovú kontrolu,
b) zabezpečiť vhodné miesto a podmienky na vykonanie daňovej kontroly,
c) poskytovať požadované informácie sám alebo ním určenou osobou,
d) predkladať v priebehu daňovej kontroly záznamy, ktorých vedenie ukladá osobitný predpis,2) a iné doklady, ktoré preukazujú hospodárske operácie a účtovné prípady, vo forme požadovanej správcom dane, ak ich v tejto požadovanej forme vedie, vrátane evidencie a záznamov, ktorých vedenie bolo správcom dane uložené, a podávať k nim ústne alebo písomné vysvetlenia,
e) predkladať v priebehu daňovej kontroly dôkazy preukazujúce jeho tvrdenia,
f) umožňovať vstup do sídla, miesta podnikania kontrolovaného daňového subjektu a do jeho prevádzkových priestorov a umožňovať rokovanie s jeho zamestnancom,
g) zapožičať doklady a iné veci mimo sídla, miesta podnikania alebo prevádzkových priestorov kontrolovaného daňového subjektu, poskytnúť výpisy, alebo ich kópie,
h) umožniť prístup k softvéru a informačno-komunikačným prostriedkom, ktoré daňový subjekt používa na prevádzkovanie podnikateľskej činnosti, a k výstupným dátam z týchto softvérov.
laco373
29.04.15,14:49
to mi je jasne , ja som mal na mysli priamo kde sa piše o taxametry , konkretne , ale dakujem
veronikasad
29.04.15,14:50
Joooj, ak by každý predmet podnikania bol presne definovaný v zákone, to by boli zákony vážiace tony.
veronikasad
29.04.15,14:55
marjankaj
29.04.15,17:07
a pod písmenom "h" tomu nerozumieš? To treba preložiť do reči tvojho kmeňa? Alebo ti treba zabaviť doklady a zariadenia ako to urobili váhostavu?
laco373
29.04.15,18:33
Ešte raz , dakujem , a netreba mi prekladať , lebo ako som už hore pisal tomu rozumiem , len ja som mal na mysli nejaku vyhlašku , alebo špecifikaciu presne o taxametry,, čo to je ,,čo v nom može kontrolovať a či a ktore udaje z neho su kontrolovatelne .
veronikasad
29.04.15,18:48
marjankaj
29.04.15,19:09
Používaš taxameter pri svojej činnosti? Ak nie tak máš problém.
Ak áno, tak si povinný z neho sprístupniť dáta. Čo si ty prišiel z Mongolska, že tomu nerozumieš?
Ty nie si Široký, aby s tebou jednali v rukavičkách.
laco373
29.04.15,22:15
ako sorry ale z mongolska si ty , prečitaj si poriadne čo som napisal !?
Ešte raz to napišem ,, mne je to uplne jasne a chapem to,,
Ja sa pytam či nieje nejaka špecifikacia , alebo definicia toho čo je to taxameter , čo musi evidovať , čo ma tlačiť atď,,
Lebo su aj take taxametre čo sice tlačia potvrdenku , ale nedokažu ani dennu ,ani mesačnu uzavierku.
pochopila ...
marjankaj
30.04.15,06:42
laco373
12.05.15,12:12
marjankaj asi z toho mongolska si ty , zase si tu dala uplne niečo ine ako sa pytam , lebo ja sa pytam len na taxameter na jeho presnu špecifikaciu , že je to meradlo.... a ma uchovavať ....... a da sa kontrolovať ..... a pod , proste niečo v tomto vyzname . Nie všeobecne že ma tlačiť potvrdenku !
Niečo take sa mi zatial nepodarilo najsť , ale malo by to niekde byť , lebo je to štatom schvalene meradlo . Vyslovne o toto sa mi jedna . Ďakujem