emmma
06.04.06,11:47
Pekný deň,
živnostník, JÚ, okrem predaja tovaru má aj fotozberňu. Tu mám dilemu. Ako účtovať práve tie fotky. On ich vezme od zákazníka a dá ich vyvolať tretej osobe. Do príjmov to účtujem ako predaj služieb /alebo mám ako predaj tovaru?/ ale neviem ako do výdavkov. Mám MRP a tam sú možnosti nákup tovaru, materiálu a prevádzková réžia. Ď.
omka
06.04.06,09:53
Ja, som to účtovala, ako predaj tovaru a aj nákup tovaru, ale nevim či to bolo správne.
Zita5
06.04.06,10:02
Pekný deň,
živnostník, JÚ, okrem predaja tovaru má aj fotozberňu. Tu mám dilemu. Ako účtovať práve tie fotky. On ich vezme od zákazníka a dá ich vyvolať tretej osobe. Do príjmov to účtujem ako predaj služieb /alebo mám ako predaj tovaru?/ ale neviem ako do výdavkov. Mám MRP a tam sú možnosti nákup tovaru, materiálu a prevádzková réžia. Ď.


Je možné to považovať za oboje , prevzatie filmu ako služba a vydanie fotografií ako tovar ...... no , je to diskutabilné . Ty vstupuješ do vzťahu ako sprostredkovateľ ,medzi zberňou a konečným spotrebiteľom , čiže by som uvažovala ako o službe .

Príjem by som účtovala ako príjem za výrobky a služby ....výdaj platbu fotozberni zníženú o Tvoj rabat ako výdavky -iné s členením fotozberňa .....:)

Tovar by to bol , keby si nakúpila tovar a v nezmenenom stave ho predala.
Zita5
06.04.06,10:06
Ja, som to účtovala, ako predaj tovaru a aj nákup tovaru, ale nevim či to bolo správne.

Prosím Ťa nevyplaš sa z mojej odpovede , lebo výklad si vytvorí každý po svojom , v konečnom dôsledku sa nič nedeje ani pri tovare......ako si účtovala Ty .;) Na DZ to nemení nič.
omka
06.04.06,10:13
Prosím Ťa nevyplaš sa z mojej odpovede , lebo výklad si vytvorí každý po svojom , v konečnom dôsledku sa nič nedeje ani pri tovare......ako si účtovala Ty .;) Na DZ to nemení nič.

No co uz, keby som vtedy vedela o porade, urcite by som sa to opytala. Nastastie uz fotozbernu nemáme. :)