Kirk
06.04.06,13:15
Caute poradcovia!

Mam otazku: kupili sme tovar - ojazdený automobil, kedže sa zaoberáme kúpou a predajom automobilov. Automobil sme dali opraviť. Pride nám faktúra. Ako ju zaúčtovať? Môžem si to dať do nákladov? Môžem vôbec opravovať tovar?
mysimis
06.04.06,11:24
Môžeš si to dať do nákladov. Ja osobne účtujem opravu mot. vozidla, ako tovaru do kolónky nákup tovaru. Patrí to v podstate k obstarávacej cene toho tovaru.
Zita5
06.04.06,11:32
Môžeš si to dať do nákladov. Ja osobne účtujem opravu mot. vozidla, ako tovaru do kolónky nákup tovaru. Patrí to v podstate k obstarávacej cene toho tovaru.

Aj ja by som uvažovala týmto smerom tiež , a v prípade uhradenia tejto fa by som zvýšila aj skladovú cenu tovaru v skladovej evidencii s poznačením DF za nákup auta a DF za opravu auta .Hoci oprava nie je hmatateľná .
Kirk
06.04.06,11:33
Ďakujem Miška!
Kirk
06.04.06,11:35
Thank You Zita!
ondrejvla
06.04.06,16:27
Ja to tiež účtujem priamo na skladovú cenu, síce nie do nákladov, lebo účtujem všetko cez účet 132 priamo na sklad.karty, ale do nákladov sa to dostane pri vystavenej fa cez účet 504. Napr. dovezie sa ojazdené MV z EÚ, jeho cena je napr. 200 tis. Sk, oprava vozidla, poplatky, dovozné náklady a iné sú takmer cez 250 tis. Sk, a vozidlo sa odpredá za 600 tis. Sk, v prípade účtovania na sklad nie hneď náklady, ale účet 132.