ahoj33
07.05.14,14:17
Dobrý deň, má niekto skúsenosť so zamestnaneckou radou? Potrebovala by som totiž vedieť že ako často MUSÍ zasadať zamestnanecká rada. V zákonníku som to nenašla.. teda neviem to nikde nájsť. Ďakujem
Ludmiiilka
09.05.14,07:48
To ako často sa bude konať by malo byť určené v tzv. Rokovacom poriadku, kde si presne vymedzia periodicitu (teda kedy) a aj to ako sa to bude zvolávať, kde sa to bude konať a podobne.
Zasadnutia zamestnaneckej rady môžeme rozdeliť do nasledujúcich skupín: riadne a mimoriadne zasadnutia, interné zasadnutia a zasadnutia s vedením spoločnosti.
esena
25.10.14,13:28
Poprosím ťa o doplnenie , máte už zamestnaneckú radu? Nakoľko sami uvažujeme nad jej založením... a zaujímali by ma náležitosti súvisiace s jej založením. Ďakujem vám
Ludmiiilka
31.10.14,08:02
v tejto firme, v ktorej som momentálne nemáme, ale už som sa s tým stretla a pri väčšom počte zamestnancov môžem doporučiť jej založenie.
Nakoľko som nebola pri jej zakladaní netuším aké formality treba vykonať pri jej vzniku a ako ju riadiť. Skús niečo vygoogliť, alebo sa možno nájde niekto kto s tým skúsenosti má.
esena
31.10.14,16:31
OK ďakujem za odpoveĎ, a v tej firme kde si teraz neuvažujež nad jej založením? V tej firme ako píšeš, kde si bola,ste mali aj odborovú organizáciu i zamestnaneckú rada zároveň. VĎAKA za odpoveĎ
Ludmiiilka
04.11.14,07:03
myslím že nie, táto firma má málo zamestnancov na trvalý pracovný pomer...iba zamestnaneckú radu