Mon 27
07.05.14,15:56
Potrebujem pomôcť, čo treba urobiť, aby mi v práci nedali výpovednú lehotu. Podľa zákona mi prislúcha 3 mesačná, viem, že dohodou to nepôjde. Rozmýšľala som nad absenciami, veď vtedy ma už bude musieť prepusiť, či nie?
Pomôžte mi prosím !
Vopred veľmi ďakujem .
Tweety
07.05.14,14:00
To najdôležitejšie si nenapísala. Dostala si výpoveď alebo ju dávaš Ty? Pri výpovedi je stále VD. VD záleží od doby trvania PP, od toho, kto ju dáva.
veronikasad
07.05.14,14:49
Máš v pracovnej zmluve dodatok že v prípade nedodržania VD zo strany zamestnanca si povinná zamestncovi uhradiť náhradu príjmu vo výške jednomesačného priemerného zárobku ?
Katy a R
07.05.14,15:06
Ak chceš výpoveď - bez výpovednej lehoty to nejde.
Ale existujú aj iné spôsoby skončenia pracovného pomeru .. dohoda ?? - vraj nie .. ?? no a tiež existuje okamžité skončenie PP (napr hrubé porušenie prac disciplíny) - tak si pozri, že či ti to za to stojí ?
ivka70
07.05.14,17:30
Vypovedna doba, ak dava vypoved zamestnanec, je 2 mesacna - vzdy.
Okrem teda pracovnikov, ktorych PP trva kratsie ako 1 rok - tam je 1 mesacna.
vojo
07.05.14,19:38
Absencia by riesila problem, len zalezi ako sa k tomu bude stavat firma, pokial by po troch dnoch absencie riesila okamzite skoncenie PP tak ok ale pokial by to natahovala tak v tom pripade je to dost nakladne. Zalezi od pripadu, ci chcu prolem riesit alebo nie. V tom pripade uz len dohoda. Nemyslim si ze zamestnavatel by chcel na silu drzat záestnanca ktory chce odist a riskovat zlomyselnosti ktore by z nuteneho zotrvania mohli nastat.....
Mon 27
09.05.14,04:52
Ja mám na to taký istý pohľad, ked mi budú robiť problémy, tak budem robiť problémy aj ja.Dúfam, že mi to dobre dopadne :)