matofbk
07.05.14,15:59
Na strednej škole počas prestávky dôjde na chodbe k úrazu neplnoletého žiaka (pošmykol sa a zlomil si nohu). Riaditeľ školy počas šetrenia úrazu zistil, že učiteľ, ktorý mal vykonávať dozor, naň nenastúpil. Po ukončení liečby rodičia tohto žiaka predložili škole lekársky posudok o bolestnom a sťažení spoločenského uplatnenia, kto zaplatí odškodné škola učiteľ poisťovňa, učiteľa vyhodia ? Ďakujem
lujza.j
07.05.14,14:30
kolko ročný žiak?
taiko
07.05.14,14:34
nie je toto definovane v zakone, v nariadeniach, vyhlaskach, ci v poistnych zmluvach?
buchač
07.05.14,14:47
By som aj rád vidieť , že ako by učiteľ zabránil pošmyknutiu , aj keby bol na tom dozore ...
Dnešné ( poniektoré) deti sa kľudne dajú zaradiť do kategórie nezvládnuteľných hyperaktívnych ( nemyslím na chorobu ) hajzlíkov ...
Rodičia sú zaslepení opičou alebo cigánskou láskou a nepripusia , že aj ich decko môže byť príčinou úrazu ...
matofbk
07.05.14,14:53
16ročný
stormcatcher
07.05.14,15:00
...to škola, alebo niekto iný má platiť každému šmatlákovi ktorý sa potkne alebo šmykne?
lujza.j
07.05.14,15:05
Buchi nijak by nezabránil....moj brácho má šmatľavé decko...večne sa mu v škole niečo prihodí......
matofbk
07.05.14,15:06
neviem , niečo som našiel ale nič konkrétne, preto sa pýtam či niekto nevie nenašiel viac ,vďaka
buchač
07.05.14,15:11
Lui ...ja takéto prípady prirovnávam futbalu alebo ešte lepšie hokeju ...
Sú tam traja rozhodcovia a hráči sa aj tak faulujú ...

Takže aký to dozor ?

Tá otázka ohľadom vyhodenia učiteľa mi dokoca pripadá , ako keby si to zadávateľ doslova prial ...
Lebo syn zlomil nohu VLASTNÝM pričinením , no ale predsa niekoho je potrebné dodrbať ...

P.S.:
Kua , aj by som šracovi odniesol pomaranče do nemocnice , len neviem do ktorej ....;)
misoft
07.05.14,15:12
Na strednej škole počas prestávky dôjde na chodbe k úrazu neplnoletého žiaka (pošmykol sa a zlomil si nohu). Riaditeľ školy počas šetrenia úrazu zistil, že učiteľ, ktorý mal vykonávať dozor, naň nenastúpil. Nepodstatné - učiteľ nie je strážcom! Dozerá na poriadok. Neprítomnosť nemá žiadny vplyv na uvedený prípad. Po ukončení liečby rodičia tohto žiaka predložili škole lekársky posudok o bolestnom a sťažení spoločenského uplatnenia, kto zaplatí odškodné škola učiteľ poisťovňa - každé školské zariadenie má uzevreté poistenie pre takéto prípady - takže poisťovňa, učiteľa vyhodia ? A prečo? Veď on to nepsôsobil.... Ďakujem

Nemáš za čo :D
buchač
07.05.14,15:16
By som aj rád vedieť , že ako došlo k tomu úrazu ...
Lebo pri obyčajnej chôdzi je to u tak mladého jedinca doslova umenie...
misoft
07.05.14,15:36
Asi tam podlahu vyleštil Cibulka a jeho 6 medveďov.....:D
willma
07.05.14,19:08
Každá škola by mala mať bezpečnostného technika - či už vlastného alebo externého- on je najkompetentnejší v súčinnosti s riaditeľom a poškodeným riešiť úraz a samozrejme dať odborné rady.
sosak
08.05.14,04:35
Pre všetkých diskutujúcich a radiacich : Veď ide o hypotetický úraz, ide o anketu s možnosťou pridávania hlasov a tu sa rozbehla naplno diskusia, akoby išlo reálny úraz. Zadávaťeľ témy nepovedal, čo týmto sleduje.
taiko
08.05.14,04:41
ako si prisiel na to, ze to je hypoteticky uraz? Nikde som veru nezazrel "keby", "co by', "v pripade, ze".
sosak
08.05.14,04:52
Keď chcem radu, tak nebudem robiť "anketu". Čítaj:Na strednej škole počas prestávky dôjde na chodbe k úrazu neplnoletého žiaka (pošmykol sa a zlomil si nohu).
cacka
08.05.14,05:46
Ja si teda nepamätám, že by u nás na strednej bol počas prestávky vykonávaný nejaký dozor učiteľa... Ale my sme asi vedeli ako sa máme správať, tak nebolo treba... a šmyknúť sa, potknúť sa, zakopnúť a zdžubať sa...tak to sa stalo asi každému, len s inými následkami. Hádam nemá učiteľ držať každého študentíka za ručičku keď prechádza cez chodbu???
taiko
08.05.14,05:46
nuz ludia sme vselijaki a svoje problemy riesime roznymi sposobmi. Citaj "posmykol", "zlomil si nohu", "zistil", "nenastupil", "po ukonceni liecby" atd atd.;)
sosak
08.05.14,06:05
Ale je tam napísané že : dôjde, nie že došlo k úrazu.