Kornela
07.05.14,22:13
Moja dcéra už dlhší čas vidí rôzne postavy,čierne,alebo biele,počuje kroky,škrabanie,klepkanie a u toho zasa nikoho nevidí. Vidí ich cez deň, večer,i v noci.Bolieva ju z toho potom hlava.Veľmi sa toho bojí a ja by som jej chcela dajako pomôcť,len neviem ,ako.Môže mi tu prosím, niekto poradiť,na koho sa máme obrátiť,aby jej pomohol? Dakujem
avalik
07.05.14,20:18
na lekára - psychiatra
korela
07.05.14,20:32
Ako vieš, či je ide o paradoidné videnie? Prečo to tak nazývaš? Bolo by vhodné dopísať koľko má rokov a koľko ten stav trvá. Prežila predtým nejakú traumu, operáciu, bola v narkóze?
Nie je to jednoduché pre vás, psychiatri ju zničia liekmi, ak by už mala diagnostikovanú schizofréniu, skúste minimalizovať cukor. Sú cesty, kde by jej bolo vysvetlené, čo sa s ňou deje. Vôbec nemusí byť psychicky chorá.
Kornela
07.05.14,20:32
Aby do nej napchávali rôzne tablety a bola z toho všetkého úplne na hlavu?Musí byť aj iné východisko,ako sú doktory...Ved sú na svete viacero takých ľudí,ako je ona.Možno keby sa prihovorili a dali radu,aby to všetko zvládla aj bez stresu.
avalik
07.05.14,20:43
jasne, su aj mastickari a sarlatani, skusaj najprv tam ... ale si potom nevycitaj ak sa zanedba nejaka funkcna porucha, ktoru lekar odbornym vysetrenim mohol zistit v pociatocnom stadiu
Emka Roman
08.05.14,03:45
Sleduj a zapisuj aspoň 3-4 týždne :

- kedy
- o čom
- dlžku spánku
- bol predtým nejaký "spúšťač"
- pre istotu aj stravu
Mila123
08.05.14,04:17
koľko má dcéra rokov?
jednoznačne odporúčam psychiatra, nik iný jej kvalifikovane nepomôže, a keď by sa snažil pomôcť, zvyčajne vytiahne od Vás peniaze a výsledok? žiaden, resp. uvedomte si, že jej ublížite nič nerobením, alebo naivným myslením, že sa to len tak stratí......
BXLmiami
08.05.14,05:07
Obvodný lekár,najprv treba vylúčiť organický proces na mozgu,následne podľa diagnozy.
cacka
08.05.14,05:37
Skôr by som začala u psychológa...psychiater jej naozaj predpíše len lieky...
taiko
08.05.14,05:43
Ak si Tvoja dcera nevymysla, podla toho co popisujes, ide zrejme o nejaky vaznejsi problem a mohlo by to dopadnut aj tak, ze Tvoja dcera bude chciet uniknut pred postavami a klepanim vyskokom z okna. Si si ista, ze to chces riskovat a nevyhladat odbornu pomoc ?
Ing. Ľubomír Janoška
08.05.14,05:48
Prosím!
Rešpektujte etiketu Porady.
Rešpektujte odbornosť. V otázkach zdravia sú odborníkmi predovšetkým lekári. Nie šarlatáni bez vzdelania, bez zodpovednosti.

PS - Ak máte negatívnu skúsenosť s konkrétnym lekárom, domáhajte sa svojich práv. Ale neubližujte iným pacientom.
buchač
08.05.14,06:49
Ej hoja - hoja ....paranoja moja ...

Poopravujem príspevok .....MÁM PRÁVO sa k téme vyjadriť ...

Kornela ( podľa reakcií ) už len z princípu odmieta to odborné vyšetrenie
Korela ( ako vždy ) už len z princípu doporučuje to ľudové liečiteľstvo .

Aj keď moje reakcie sú , aké sú ( nie každý pochopí - nie vždy na plné pecky dám svoje myšlienky ) , no nikde predsa nie je napísané , že jedno s druhým nemôže ísť spololočne .

No určite by som sa ja osobne nevybral tou cestou , že najprv šarlatán a až potom to diagnostikovanie , ale skôr naopak .
Lebo prírodný liečiteľ nemá také (nikdy nebude mať ) vybavenie , aby mohol vykonať tie základné vyšetrenia .
Ak niekto verí tomu , že príde k šarlatánovi a ten už len pohľadom alebo dotykom zistí , že o akú duševnú chorobu sa jedná , nuž zbohom rodina .
Takéto niečo robili trochu inou formou jezuiti ...vidˇ " Kladivo na čarodejnice " ...

Paranoja je jednou z najvážnejších duševných porúch http://cs.wikipedia.org/wiki/Paranoia so širokým spektrom prejavov .

Ale je toho veľmi veľa , čo je potrebné urobiť , vykonať , splniť....cesta je dlhá , ťažká a tŕnistá .
mareko
08.05.14,07:40
BXLmiami je lekárka, určite postupuj podľa jej rady. Po lopate: dcéra môže mať napr. nádor na mozgu alebo iné poškodenie a toto treba vylúčiť alebo potvrdiť odbornými vyšetreniami a nie dákym mastičkárom.
buchač
08.05.14,08:02
...jj ..........................................
korela
08.05.14,10:46
Zrejme si sa ešte našťastie nestretol s lekármi, ktorí ti nevedeli pomôcť alebo tvojej rodine. Ale liečitelia áno. Až budeš po takejto pozitívnej skúsenosti, môžeš tu potom striktne označovať lekárov za odborníkov. Áno, majú oficiálne vzdelanie s diplomom, ale koľko ľudí aj doplatilo na liečbu stańovenú lekárom. Je zaujímavé, že v tom prípade už nejde o šarlatánov.
Ktoré príspevky nerešpektujú etiketu Porady? Toto je debata. Téma je zaradená v Kaviarni Porady, nie v zdraví. Zatiaľ.
.
Odporúčam si pozrieť https://www.youtube.com/watch?v=66VRPAqV9dU - Tatiana Bedušová,
https://www.youtube.com/watch?v=Z_tdiUczERM - Život po nehode - TV Levice 14/01/2011. V Anjeloch Heribanovej porozprávala o sebe dosť, ale nie všetko sa zmestí do jednej relácie. Pani je ekonómka, bežne vidí ľudí denne, ktorých druhých ľudia nevidia a nevnímajú, prekážalo jej to najmä pri ceste do práce autom, myslím že bývala v Petržalke predtým, ako sa presťahovala do Levíc. Táto jej životná cesta sa začala už v detstve, prejavila sa naplno v puberte (starí ľudia považovali pubertu vždy za veľmi obtiažne obdobie človeka), vtedy bývala v Nitre na priváte, a ako je už mnohým dnes jasné, nič nie je náhoda. Prežívala niečo podobné ako vaša dcéra, ale mala to šťastie, že jej prišla do životnej cesty domáca, ktorá ju dokázala usmerniť.
Toto mám o nej všetko napočúvané z rozhlasu, z jej priameho rozprávania.
Je psychotroničkou, na Slovensku je ich dobrých viac, nie je pravda, že zdierajú ľudí z peňazí, ale ak nemajú hlavné zamestnanie, tiež musia z niečoho žiť. To je snáď pochopiteľné.
Na Slovensku je dobrých psychiatrov málo. Vážila som si MUDr. Teodor Rosinského a MUDr. Breiera. Nikdy som sa s nimi síce nestretla, ale hlavne podľa kníh prvého, viem že bol vo svojej oblasti max. erudovaný.
Vložiť sa do rúk psychiatra podľa rajonizácie je skokom do neznáma a riskom. Keď tak oficiálne najprv psychológ aj s vyšetrením klinického psychológa, až potom psychiater. Pre psychiatra nie je problém nastaviť človeka na lieky a dokopy nič o ňom nevedieť. Žijú z ľudí, biznis.
Je potrebné zistiť, že je fyzicky zdravá.
Psychické problémy vytvára aj strava, alebo nedostatočné vstrebávanie. Telo a duch sú spojené nádoby.
Ja by som oslovila pani Bedušovú, Ing. Martina Mareka, ak by oni nevedeli pomôcť, navzájom sa na Slovensku aj v CZ poznajú, posunuli by vás k inému. Mne napr. Dr. Solár nepomohol, pri druhej akupunktúre som v polovici musela odísť, u druhého som nemala žiadne problémy.
korela
08.05.14,10:58
Už som to práve prehadzovala. Ďakujem,.
buchač
08.05.14,13:01
Zmena príspevku ....
kukučka
08.05.14,13:26
no nikde predsa nie je napísané , že jedno s druhým nemôže ísť spoločne .

No určite by som sa ja osobne nevybral tou cestou , že najprv šarlatán a až potom to diagnostikovanie , ale skôr naopak .


mimotemy Občas máš v príspevkoch logické chyby, prestala som komentovať, ale táto je do oči bijúca.

Najprv pripustíš jedno s druhým a potom píšeš o šarlatánovi, no prepáč, ale to je riadny kotrmelec. Za šarlatánom by som nikdy nikoho neposlala, za liečiteľom áno. Dúfam chápeš ten rozdiel.

To za prvé a za druhé: prestaň sa už navážať do korely, to sa nevieš ovládať?
buchač
08.05.14,14:26
Ale no táááák ....

Začnem inak .
Čo je to vlastne tá Logika ?
Logika je súbor viacerých výrazových hodnôt ...stačí si Wikipédiu pozrieť .

Matematická logika jednoducho nepustí ...takže túto nechávam bokom .
Vo výrokovej logike je výrok výraz, ktorým sa tvrdí, že niečo je, alebo nie je (že niečo bolo, alebo nebolo, bude, alebo nebude), za predpokladu, že o tomto tvrdení možno rozumne povedať, že je pravdivé, alebo že je nepravdivé. ...ergo , za mojou logikou nehľadaj logiku ...;)
Ale logika sa sústreďuje aj na tie stránky jazyka, ktoré majú majú dopad na správnosť usudzovania.

To po prvé ....a za druhé : nenavážam sa do korely . Ja s ňou proste nesúhlasím a to je všetko a pritom veľký rozdiel .
Keď som už pri nej , tak mi nesmierne vadí , že pomaly do každého problému vnáša do tém to svoje ľudové liečiteľstvo ...a v niektorých prípadoch sa pomaly jedná o šarlatánstvo .
Ako príklad dávam to načasovanie operácie počas splnu , čo považujem za nevhodné . Predsa sa operačné tímy nebudú prispôsobovať takýmto execesom .
Korela nemá rada oponentúru , aj keď je podložená faktami a nejedná sa iba o mňa ...ako oponenti sa vyskytli viacerí , no postupne sa stiahli ...a aj ja tak činím .

Keď sme už pri tom navážaní ???
Ja si síce servítku pred ústa nedávam ...no nikoho som nejak neurazil takým spôsobom , ako to urobila ona . Citáciu nedávam , kto chce , nájde si aj sám .

P.S.:
Šarlatán a či liečiteľ ?
V príspevku som vzal ako jeden celok - pod jedným názvom .
No niekedy je to aj jedno ...niekto sa nazýva liečiteľom a pritom je len ten šarlatán .
Ing. Ľubomír Janoška
08.05.14,14:42
:korela
Pred pár dňami som Ti dal pochvalu za príspevok, v ktorom si popisovala, k čomu vedie práca nekompetentných ľudí v stavebníctve.
http://www.porada.sk/t242988-p2-ktore-su-podla-vas-zle-nekvalitne-nespolahlive-stavebne-firmy-v-ba-regione.html#post2543378
Súhlasím s Tebou, a nielen v tom stavebníctve :)
Kvaka
08.05.14,15:01
V koreliných slovách je veľa múdrosti, škoda, že si to nedala ako odpoveď, ale ako komentár. Poznám tiež z vlastnej skúsenosti alternatívnu liečbu. Podotýkam, že šarlatánov neuznávam.
Jarka 1
08.05.14,15:25
Napriek tomu, že veľmi dobre rozumiem, ako to myslí korela aj Kornela, napriek tomu, že som čítala MUDr. Rosinského a iných, napriek tomu, že práve s takýmto problémom som sa stretla v mojom blízkom okolí, úplne súhlasím s buchačom v citovanom:

No určite by som sa ja osobne nevybral tou cestou , že najprv šarlatán a až potom to diagnostikovanie , ale skôr naopak .

Toto nie je žiadna logická chyba, ale má to presne postupnosť, ktorá nemôže ublížiť, ani vadiť nikomu, bez ohľadu na to, komu sa nakoniec zverí do rúk.

Nechápem, prečo niekomu kto preferuje liečbu na inej ako fyzickej úrovni, prekáža názor, že najprv treba zistiť, či nie je problém práve na tej fyzickej úrovni.

Tak, ako nie je pre pacienta ľahké v tomto konkrétnom prípade nájsť lekára odborníka, v ktorého odbornosť budete veriť, tak nie je ľahké zistiť, či je liečiteľ naozaj liečiteľ, alebo len šarlatán.

Pre tie - tých, ktorí chápu o čom píšem pripomínam: Nič si nesmieme úplne idealizovať.
Ak to robíme, potom to má za následok takéto obviňovanie, ako sa tu vyskytlo. V tomto prípade ste sa v buchačovi veľmi zmýlili, presne napísal, ako to myslel. A nevylúčil ani tú druhú alternatívu. On veľmi dobre vie, o čom je to, čo napísal. pozná aj tú druhú stranu.
Kvaka
08.05.14,15:39
Jarka, ale korela napísala jasne, že oficiálne najprv psychológ aj s vyšetrením klinického psychológa, až potom psychiater. Aj to napísala, že je potrebné zistiť, že je fyzicky zdravá.
Súhlasím aj s jej slovami, že "psychické problémy vytvára aj strava, alebo nedostatočné vstrebávanie. Telo a duch sú spojené nádoby." Tieto komentáre v témach zdravie sú však vždy o tom istom, už dávno som si všimla, že niekto prestrelí, ale namiesto toho, aby si priznal chybu, tak si prizve niekoho iného na pomoc. To nie je fér. Mnoho z nás má tiež kadečo za sebou, ale nehrá sa tu na "vasilisa premúdreho". Okrem toho korela nikde nenapísala, že najprv šarlatán a potom diagnostikovanie, aj keď s tým diagnostikovaním u odborníkov máme aj my v rodine veľmi, ale veľmi zlé skúsenosti.
Jarka 1
08.05.14,16:03
Možno som ten dlhší príspevok nesformulovala úplne detailne tak ako som myslela, ale korelu som z ničoho nechcela obviniť. Ona nereagovala na ten buchačov príspevok. Reakciu dala kukučka v označení mimo témy. A presne to, čo som citovala považujem za správne a nevidím v tom žiadny kotrmelec.
A môžem uistiť, že toto sú moje spontánne reakcie a nikto si ma neprizval na pomoc.
Jarka 1
08.05.14,16:26
Zadávateľka témy potrebuje na začiatok nejaké rady, čo robiť, kým sa jej podarí dostať k lekárom, alebo liečiteľom. To nebude zo dňa na deň.

Takže Kornela, bez ohľadu na vek dcéry môžeš na začiatok na rýchlo urobiť zatiaľ toto jediné: ľahnúť si k dcére do postele a presvedčiť ju, že sa toho čo vidí nemusí báť, že jej nechcú ublížiť, ani jej neublížia, nech sa ich spýta čo od nej chcú a ak treba nech poprosí, aby nechodili často, alebo aby odišli, ...

Nech to znie akokoľvek, máš úlohu aspoň zmierniť to, aby sa toho tak veľmi nebála. To je teraz najdôležitejšie a Ty ako matka máš najväčšiu moc také niečo dokázať. Pre mňa za mňa sa tvár, že niečo vidíš a počuješ aj Ty, ale pre začiatok zmierni jej strach.
Kvaka
08.05.14,16:33
Jarka, s touto radou Kornele, čo si tu dala, sa dá na 100% súhlasiť. :)
arizona
08.05.14,16:45
Urcite teba navstivit lekara. Nakolko sa moze jednat o zavazne ochorenie,ja by som urcite navstivila viacerych odbornikov,aby som si porovnala ich nazory ...

http://sk.wikipedia.org/wiki/Schizofr%C3%A9nia,_schizotypov%C3%A9_poruchy_a_por uchy_s_bludmi_(MKCH-10)
kukučka
08.05.14,16:59
Niekedy neznamená vždy, v tom mi hádam dáš za pravdu?
Korela odporúča liečiteľov, lebo jej pomohli. Ja podobne - nie preto, žeby som neuznávala doktorov, ale preto, že sa v čo najväčšej miere snažím vyhnúť "chémii".
No a oponenti? Skoro zakaždým, čo je tu zmienka o alternatíve vybehnete ti istí...nikto od vás nežiada, aby ste súhlasili, alebo nebodaj sa tak liečili, ale nesúhlas sa dá napísať slušne, vo väčšine je to znevažovanie a predpokladám, že bez vlastnej skúsenosti.
A predstav si, že sa v splne nemá operovať, to nevymyslela korela, veríš mi?
buchač
08.05.14,17:19
Korela spomína tých liečiteľov v oblasti duševnej .
Keďže ja si zvyknem určité veci aj pamätať , tak Korela spomína , že mala nejaké problémy práve v takejto oblasti .
Ja teda tiež ...a len ako takú malú poznámočku dám , že som mal zakázané šoférovať určitú dobu .

Spomína sa alternatíva ???
Nuž si , Betka , vyhľadaj to niečo moje , čo som onehdá dával ...kde som spomenul jógu .
Nejdem to svoje písať , nakoľko to proste nevyznie akoby malo ...to sa musí vypočuť .
Jedným slovom povedané , jóga ako taká mi v súbehu s klasickou liečbou pomohla v oblasti chrbtice a dýchania .

ZACITUJEM , aj keď nie ku mne to smerovalo :
korela (Dnes 13:46) Zrejme si sa ešte našťastie nestretol s lekármi, ktorí ti nevedeli pomôcť alebo tvojej rodine. Ale liečitelia áno. Až budeš po takejto pozitívnej skúsenosti, môžeš tu potom striktne označovať lekárov za odborníkov.

ODPOVEDÁM :
Lekári , ku ktorým som chodil od narodenia , boli vždy odborníci na svojom mieste .

Ten spln ???
Čoby nie , prečo by som neveril ...???
Finito , ende , howg .
kukučka
08.05.14,19:42
Jarka mrzí ma, ak som bola zle pochopená, či som zle formulovala svoje poznámky, ktoré boli zdôrazňujem mimo témy - aj tá o odporúčaní liečiteľov, nebola to teda odpoveď zadávateľke témy.
Tiež mimo témy a nepatrí to tebe: ja svoje príspevky nemažem.
alaya1
10.05.14,03:58
Len odkaz korele, ty si potratila vsetok rozum uz nacisto? Precitala som si tvoj odkaz zadavatelke. Jej priznaky su jasnozrivosr? Schizofrenia je prekyslenie organizmu? Odporucala by som ti, aby si prispevky pisala pod svojim menom, aby ti, ktorych odpalis svojim diag,ti mohli prist jednu poriadnu prisusit. Ved tomu dievcatu treba vysetrit mozog, ty odbornicka. Toto uz co robis fakt nie je sranda. Mozno si jedna z tych super vestic z tv!,,
BXLmiami
10.05.14,04:30
Ano,je tam mudrosť,ale tiež jednostranný a zaujatý pohľad,ktorý môže uškodiť tak,ako zlá diagnostika.Ale to je vlastné všetkým skratkárom.
BXLmiami
10.05.14,04:36
Tuším sme reagovali naraz.
BXLmiami
10.05.14,04:45
kukučka,lenže pozri v akomstave je zadávateľka.Dúfa,že to zvládnu,nechce lekárov,bojí sa,radí sa.Do toho nabehne korelaa začne vykladať ako jej dcéru lekári zničia.Možno práve preto bude zadávateľka čakať a omešká sa dg prípadného procesu na mozgu.Kto ponesie následky?
Peggynka
10.05.14,04:54
Nepremárni šancu pomôcť jej-si za ňu (predpokladám) zodpovedná.Každý z nás má negatívnu skúsenosť s lekármi,to ale neznamená,že odmietne ich odborné posúdenie.A vždy sa nájde spôsob,ako si overiť,či ten postup je správny.Mne primár detského odd. v PP povedal,keď môj syn ohluchol,že "on z toho vyrastie"(!!!) Tak som vzala syna z nemocnice a zaplatila som si diagnostiku u ďalších troch lekárov.Dnes som hrdá na to,že som sa postarala a syn nie je postihnutý.Vnímala som to tak,že keď mi traja povedia to isté,tak to tak bude.A nakoniec mu nepomohli lieky,ale pobyt pri Čiernom mori.To,že niekomu pomohla určitá liečba,neznamená,že pomôže aj jej.Nehazarduj s jej zdravím.
alaya1
10.05.14,04:58
Je to mozne,ze naraz,ale uz som si servitku pred usta nedala.Clovek berie net, ako doplnok informacii, ale napisat niekomu, kto hlada pomoc pri zdravotnom probleme do odkazu v jeho profile,ze priznaky v puberte su zaciatkpm jasnozrivosti a schiz.je posledne stadium prekysenia org.je dost trufale, myslim, ze pod svojim menom by si to netrufala.
BXLmiami
10.05.14,05:12
No v puberte človek aj všeličo poskúša čo sa rodičia dozvedia často poslední.Ako vravím,diagnostika.
Jarka 1
10.05.14,05:51
Pre zadávateľku témy: nespoliehaj sa len na liečiteľov. Známemu liečiteľ povedal, že má rakovinu a oni to úplne hotoví brali. Šokovaná som sa ich spýtala, či si to nedajú ani len preveriť na USG u lekára. Dali a žiadna rakovina sa nekoná dodnes.
erik555
10.05.14,06:50
kukučka
10.05.14,08:18
a jéj, zjavilo sa nové Slnko na porade, koľký nick?
Žabinka
10.05.14,11:12
Prepáčte, ale keď čítam niektoré témy, mám dosť.. Dieťa má problém, a radu hľadáme na internete?? Obvykle sa snažím písať nevulgárne, tak napíšem len "ty kokso".. Toto nie je dáka vyrážka, na ktorú liečiteľ dá mastičku a skásne peniažky.. Ak je všetko ako píšeš, už dávno ste mali navštíviť odborníka..
panamaus
10.05.14,11:23
:D

padol mi komp, takže iba ak odhadom
mareko
10.05.14,14:24
Mňa dosť zaráža, že sa Kornela už viac neozvala. Žiadna odpoveď k veku dcéry a pod. Vo verejných odkazoch však Korele píše, že dcéra bola psychicky a aj fyzicky týraná, takže tam o. i. môže byť skutočne aj poškodenie mozgu následkom fyzického útoku :(
korela
11.05.14,20:07
Napísala som príspevok. Bol dostatočne dhý. Neodoslal sa údajne z dôvodu, že bol, citujem: Nasledujúce chyby nastali pri zaslaní tejto správy.
Príspevok, ktorý pridávate, je prikrátky. Prosím, predĺžte svoj príspevok minimálne na 1 znakov. Príspevok bol adresovaný alaya1 predovšetkým ako psychologičke.
petermikuláš
13.05.14,08:42
varujem pred akýmikoľvek samodiagnostickými či inými neprofesionálnymi postupmi v prípadoch ako je tento, takéto dieťa by malo byť seriózne zdravotnícky vyšetrené: jednak somaticky, CT, MR mozgu, neurologické, príp. infektologické vyšetrenie, jednak psychodiagnosticky u klinického psychológa, až následne sa stanoví postup liečby
BXLmiami
13.05.14,08:50
Ona nemá 3-4 týždne času.
BXLmiami
13.05.14,08:52
Skús znovu,to sa stáva aj mne.
Terezia13
13.05.14,10:47
Milá Kornela, neviem, čo čakáš, že sa tu vyrieši. toto je tak vážna vec, že ty ako matka máš zobrať dcéru rovno lekárovi a nekonzultovať také vážne príznaky na Porade. Už ste mali byť na všetkých možných vyšetreniach - neviem, koľko má dcéra rokov - obvodného alebo detského lekára, sono hlavy, magnetickú rezonanciu, psychológa, psychiatra a neviem čoho sa to ešte môže týkať
vypni počítač a utekaj lekárovi
korela
14.05.14,05:14
BXLmiami, ale Bedušová ako matka a ako psychotronička tvrdila lekárom, ktorí jej vyšetrovali dcéru po havárii, že má krvácanie do mozgu, aby jej vyšetrili mozog, nebyť nej, dcéra by nežila, alebo by zostala poškodená. Dokonca lokalizovala miesto v mozgu. Lekár neveril, po naliehaní matky a vyšetrení sa potvrdilo čo matka hovorila, iba preto jej dovolili s nimi i naďalej spolupracovať.
(Inak je ekonómka, bývali v Petržalke a nakoľko vidí bežne ľudí ako chodia po uliciach, prechodoch pre autá, teda duchov ľudí, robilo jek to za volantom problémy, napriek jej schopnostiam. Zvykala si na to. Potom sa presťahovali k Leviciam.) Koľko ľudí má za sebou zážitky medzi nebom a zemou? Koľko sa o tom popísalo. Nie je to nič nezvyčajné.

Naučte sa konečne rozoznávať ľudí, čo skutočne vedia od iných liečiteľov. Predpokladám, že ak na slovenskej vysokej škole vojenskej v každom ročníku ročne muselo vyjsť v predchádzajúcom režime päť psychotronikov,veď je verejne známe aký výskum v tejto oblasti robia oba najväčšie tábory na svete, jedným z nich je aj Ing. Martin Marek, ktorý si ešte vo Švajčiarsku po škole urobil štúdium parapsychológie a prakticky od revolúcie robil verejné prednášky, ktoré navštevovali paradoxne najmä lekári, psychológovia i psychiatri a potom až zbytok bola laická verejnosť. Treba si prezrieť celé video, našťastie nie je také dlhé, a bez toho prestať neustále niekoho kritizovať, že má problémy s hlavou od slnka. V tom je aká logika a súvis? Ľuďom, ktorým chýba po základnej škole vyšší stupeň všeobecného vzdelania - gymnázium, majú širší záber vedomostí ako ľudia zo škôl síce s maturitou z odborných iných škôl, i keď tu sa nachádzajú výnimky. Nechcem nikoho uraziť a nikoho sa dotknúť. Keď viem, že z Fakulty psychológie chodia prednášajúci sa vo svojom voľnom čase podúčať a osvojovať si rôzne techniky u "liečiteľov", nazývam ich tak, pretože neviem aký slovník mám pri nich už použiť. A viem o konkrétnom prípade, že dieťa videlo taktiež postavy v približne rovnakom veku, neišlo o tiene, išlo o postavy a vyriešilo sa to regresom, boli to ľudia z minulosti. Zvládlo sa to bez liekov. Odstránilo sa to. Odvtedy je pokoj. Vždy keď viem o nejakom úspešnom zdravotne zvládnutom prípade, podávam informáciu ďalej. ľudia by si mali pomáhať. Sami však musia zvážiť, kým sa nechajú liečiť. Teraz mám na mysli normálne klasicky vyštudovaných lekárov.

Ja som sa pýtala zadávateľky, či nie je dieťa po traume, narkóze alebo operácii.
A to hneď v úvode. Aj som odporúčala zistiť, či je fyzicky zdravá plus ostatné. Mňa tu nemôže nikto obviňovať, že niekoho nahováram na liečbu u šarlatánov. Odporučila som dvoch ľudí, ktorých poznám z pravidelných relácií v rozhlase. Striedali sa viacerí.
Byť matkou, už niektorému aspoň pre základnú informáciu zavolám a aj podľa toho sa zariadim. A hlavne konám. V Bratislave a Košiciach sú sústredení ľudia, čo vedia. Poznajú sa medzi sebou. Možno aj inde, o tých nemám vedomosť.
Toto mám napočúvané z rozhlasu, kde predpokladám, že volali ako svojich hostí iba renomovaných a znalých problematiky. Tie relácie mali svoju pravidelnosť a dramaturgiu.
Na Ignatenkove prednášky kto chodil? Zasa najmä lekári.
Tá dvojtvárnosť pred národom.

Je zaujímavé, ak si Petra Polnišová vylieči pred tehotenstvami štítnu žľazu v Maďarskom sanatóriu ajurvédou, Alena Heribanová si každoročne necháva vyrovnávať čakry, tak je všetko v poriadku. Obe staršie medicíny ako je klasická, mladšia od nich podstatne. Alternatíva neznamená liečiteľstvo ľudové, i keď ani proti dobrým bylinkárom by nemal nikto namietať, vždy sa liečilo a zachraňovali životy, ale podceňovať ajurvédu s TČM je neznalosť laikov.
Raz mi napísala alaya1, nech jej podám dôkaz. Nech si ho pýta sama od exorcistov alebo pátra Pia. Od neho teda už určite , žiaľ, nie. Aký dôkaz fyzický by jej dali? Nech skúsi, nech báda na vlastnú päsť, bude ešte užitočnejšia pre ľudí. Aj psychológia je ešte stále otvorený odbor rovnako ako medicína. Všetko sa vyvíja.
Nick psycholog, pán Petr, ktorý tu roky veľmi dobre prispieval, robil regresnú terapiu, tak tuším z tristo ľudí mal iba troch klientov zo Slovenska. Iných z Česka a zo zahraničia.
Emka Roman
18.05.14,08:35
lekár sa jej opýta
príznaky
kedy
ako často

a nebude vedieť
korela
18.05.14,09:50
Je zaujímavé, že na tento príspevok zatiaľ nikto nereagoval.
buchač
18.05.14,11:02
Nereagoval ,lebo sa nechce ...

CITUJEM :

Predpokladám, že ak na slovenskej vysokej škole vojenskej v každom ročníku ročne muselo vyjsť v predchádzajúcom režime päť psychotronikov,...

VYSVETLI , konkretizuj , argumentuj ....
korela
18.05.14,11:15
Iba to ťa zaujalo z toho všetkého? Odznelo v rozhlase, neviem akú argumentáciu očakávaš. Ty to vyvráť, že nie, ak myslíš na počet absolventov.