stanleyy
06.04.06,13:06
Dobry den,
nie som platca DPH a vystavil som fakturu za sluzby dodane v Rakusku ( v IT oblasti ) bez DPH rakuskemu odberatelovi. Problem je, ze mi ju nemozu preplatit, kedze ich software vyzaduje zadanie mojho IC DPH ( ktore nemam).
Mozem namiesto toho pouzit DIC? Resp. ako sa to da vyriesit?
Dakujem pekne za pomoc.
Tweety
06.04.06,11:12
Dobry den,
nie som platca DPH a vystavil som fakturu za sluzby dodane v Rakusku ( v IT oblasti ) bez DPH rakuskemu odberatelovi. Problem je, ze mi ju nemozu preplatit, kedze ich software vyzaduje zadanie mojho IC DPH ( ktore nemam).
Mozem namiesto toho pouzit DIC? Resp. ako sa to da vyriesit?
Dakujem pekne za pomoc.
Ak nie si platcom dph, nemôžeš mať iČO DPH, použi DIČ.
stanleyy
06.04.06,11:20
Vdaka za odpoved. To som aj spravil, ale nezobralo im to.
Tak som im dal cislo v tvare SK + moje DIC na konci, hadam to bude OK.
Clovek by cakal, ze po vstupe do EU sa to ujednoti, ale asi nie...
Tweety
06.04.06,11:22
Vdaka za odpoved. To som aj spravil, ale nezobralo im to.
Tak som im dal cislo v tvare SK + moje DIC na konci, hadam to bude OK.
Clovek by cakal, ze po vstupe do EU sa to ujednoti, ale asi nie... Ono tam číslo dph ani nemôžu dať, pretože na fa nie je dph, nakoľko nie ste jej platcom.:cool:
stanleyy
06.04.06,11:25
No to je potom divne.. naco to pytaju, ked im to netreba? Samozrejme je faktura bez DPH, kedze je to sluzba do zahranicia a na tu sa nevztahuje u nas aj tak DPH. Musia ju zaplatit oni ci som platca alebo nie. Neviem, dufam, ze to bude OK.
Tweety
06.04.06,11:27
No to je potom divne.. naco to pytaju, ked im to netreba? Samozrejme je faktura bez DPH, kedze je to sluzba do zahranicia a na tu sa nevztahuje u nas aj tak DPH. Musia ju zaplatit oni ci som platca alebo nie. Neviem, dufam, ze to bude OK. Určite, aspoň z Tvojej strany, oni nech si tam nadefinujú IČO aké sa im páči.:p:).