Lucinka23
08.05.14,19:08
S O2 podpísaná zmluva o požičke na mobilný telefón, v hotovosti zaplatené 10 €, zvyšok v 18-tich splátkach po 7 €. Spôsob úhrady splátok je vo faktúre za služby.

SZČO toto spravil už druhýkrát. Prvýkrát si zobral MT, nič mi nepovedal, keď sa začala suma 7 € objavovať vo faktúrach, zaujímalo ma to, len mi povedal že je to MT ale nevyužíva ho on.Za MT zaplatil vo faktúrach spolu 21 € potom ho reklamoval, vrátili mu v hotovosti sumu 130 € a v poslednej faktúre mu zúčtovali pokutu 98 €. Ja som tých 21 + 98 € zaúčtovala ako VNZD.

Ale tento druhý telefón už využíva on. A neviem ako to zaúčtovať v JÚ. Prosím poraďte mi.

ďakujem
Jarka 1
08.05.14,17:17
Predpokladám, že na ten telefón dostal riadnu fa aj s dph. Aspoň môj klient to tak mal. Túto som riadne zaevidovala, uplatnila odpočet dph. Potom som zistila, že ju vlastne spláca v ďalších fa. Tak tie fa som dávala do nákladov a po splatení som fa za telefón zlikvidovala úhradou cez ID, aby mi nesvietila ako nezaplatená.
Lucinka23
08.05.14,17:29
Nie nedostal faktúru, dostal iba doklad s názvom výdaj špeciál síce je tam vyčíslená DPH ale ako daňový doklad na odpočet DPH to nie je.
vodniksro
08.05.14,22:25
u mojho klienta mam to iste; mam fa na MT, to som uctovala do VOZP + DPH; zaroven zmluvu o pozicke (touto som "uhradila" fa za MT) som zauctovala do zavazkov, splatky ma 5€ kazdy mesiac a uvadzaju tych 5 € na fa za telef. poplatky. osobne uz tuto sumu 5 € pri fa za telef. popl. neuctujem, iba platbu 5 € priradujem k tej zmluve. sumu 5 € beriem, ze informuju klienta, kolko ma za dany mesiac vlastne uhradit;