elizabet100
06.04.06,14:25
SZČO dostal pozvánku na kontrolu zo Živnostenského úradu a má si so sebou priniesť Fa za posledných 6 mesiacov. Čo asi budú kontrolovať?:confused:
Jozef I
06.04.06,12:30
Asi to, ci fakturuje len to, čo ma v predmete podnikania - na čo ma opravnenie.
Johanka
06.04.06,16:35
Takéto kontroly robia ai pri zmene Živnostenského zákona týkajúce sa voľných a viazaných živností.
V roku 2005 napr. preverovali firmy, ktoré mali v predmete činnosti elektroinštalačné práce. Pre tento druh činnosti pribudla povinnosť preukázať spôsobilosť na jej vykonávanie absolvovaním skúšok podľa Vyhlášky ..... (jej číslo netuším). Klient mi hovoril, že kto nemá tieto skúšky, môže vymieňať iba tuškové baterky :D .
Takže ŽÚ preveroval spôsobilosť a kontroloval faktúry najmä tým, kto požadovanú spôsobilosť nespĺňal. Tým, že niektorí faktúrovali nad rámec svojho oprávnenia , ŽÚ zarobil .
Je tiež možné, že si nejaký dobrák o pozvanú SZČO "otrel hubu".
ormika
09.05.06,13:27
Práve mi prišiel podnikateľ s listom so živnostenského, že má 16.5 kontrolu a budú mu kontrolovať najmä §11 živnostenského zákona a má si so sebou priniesť doklady o pracovníkoch, pracovnú zmluvu a má preukázať odvodové povinnosti za marec a apríl 2006. §11 sa týka zodpovedného zástupcu. Zodpovedným zástupcom tohto podnikateľa je manželka, okrem toho od januára 2006 má aj pracovnú zmluvu. Nemá niekto skúsenosti s takouto kontrolou? Prečo asi robia kontrolu? Mohol to byť aj tzv. "bonz" od dobrej duše?
IVETA N
11.05.06,06:02
Práve mi prišiel podnikateľ s listom so živnostenského, že má 16.5 kontrolu a budú mu kontrolovať najmä §11 živnostenského zákona a má si so sebou priniesť doklady o pracovníkoch, pracovnú zmluvu a má preukázať odvodové povinnosti za marec a apríl 2006. §11 sa týka zodpovedného zástupcu. Zodpovedným zástupcom tohto podnikateľa je manželka, okrem toho od januára 2006 má aj pracovnú zmluvu. Nemá niekto skúsenosti s takouto kontrolou? Prečo asi robia kontrolu? Mohol to byť aj tzv. "bonz" od dobrej duše?


Nám kontrolovali DF,OF,objednávky, VPD PPD.
V DF kontrolovali hlavne adresu firmy,v OF-text fa
ci je text resp.fakturacia v sulade s cinnostou ktora je v ZL, potom kontrolovali reg.c.a vo VPD kontrolovali nakupné blocky.
Braňo
11.05.06,06:07
A ešte kontrolujú, či máš na faktúre číslo živnostenského oprávnenia.
:)
ormika
11.05.06,06:11
Hmmm... zaujímavé, ešte som sa nestretla s takouto kontrolou. A veď človek sa učí celý život. Do oznámenia o kontrole napísali vyslovene § 11 a ten hovorí o zodpovednej osobe. Inak, máme všetko v poriadku, nemám z toho obavy, len som prekvapená, lebo takú kontrolu som za mojej 10-ročnej praxe nemala. Tak vďaka....
IVETA N
11.05.06,09:03
čo je na tom také zaujímavé ?
Ja zase viem niečo nové, že môžu robiť kontrolu aj podľa tohto §.
Vždy som si myslela , že ŽÚ môže robiť kontrolu len v súvislosti s opravnením ŽL či podnikáš v súlade so ŽO.
Tá opravnená osoba ok ale pracovné zmluvy s tým som sa zase já ešte nestretla .
IVETA N
Zita5
11.05.06,09:29
Ku mne keď prišli na kontrolu , žiadali odo mňa preukázanie nákupu materiálu , ktorý som mala na prevádzke . Dokonca časť materiálu si dodal zákazník a musela som preukázať aj DL , že to je materiál zákazníkov .;)
Hanka
11.05.06,09:48
....u nas kontrolovali aj inšpekčnú knihu.
IVETA N
11.05.06,10:08
mimotemy nedá mi to aby som to zaradila aj keď mimo témy
Som veľmi rada tomu , že hoci som tu len veľmi krátko , ale už som desiahla aj to že niekto somnou súhlasil veľmi ma to teší.Tým chcem
regovať na to ,že starší členovia na porade vôbec nerozlišujú to že veď ona je ešte len ,,nováčik ,, tak teraz jej to dame pocítiť.
lichman
06.10.06,12:15
Manželka, SZČO viazaná živnosť bez prevádzky, dostala dnes fyzickú kontrolu v mieste podnikania. Adresa je totožná s trvalým pobytom (byt v bytovom dome). Ušetríte si čas vykrúcaním pred kontrolou, ak budete mať schránku označenú aj menom manželky v mojom prípade (menom SZČO), že vám to vždy strhajú deti a vás to už nebaví lepiť:D . Išli hlavne po schránkach. Ostatné už bolo spomenuté.
Monika Kováčová
06.10.06,14:03
Čo už tu sa deje??? Kde to bolo?:eek:
Ibaka
06.10.06,21:20
Podnikám cca 2 roky, ešte som nemal žiadnu kontrolu, okrem jednej, keď som si vybavolal oprávnenia na mojú činnosť- od inšpekcie práce. Ale nezdá sa vám že je tých kontrol nejak veľa? Podľa mojich znalostí: Inšpekcia práce, Požiarna inšpekcia, Hygienici, Obchodná inšpekcia, Inšpekcia ochrany vôd, Inšpekcia ochrany ovzdušia, Inšpekcia odpadového hospodárstva, Obchodná inšpekcia, živnostenský úrad, Daňový úrad, Colníci (bol som svedkom, keď večer okolo 21.oo priši do dedinskej krčmy. kde som bol na pivo, dvaja colníci na parádnom aute a snorili v sklade, ovoniavali otvorené flaše a pod.). Je ešte nejaká iná inšpekcia o ktorej neviem? Podnikanie je potom ako prechádzka v bažine- stačí jeden chybný krok a utopíš sa v bahne. Neviem či je to normálne.
Ksena
10.01.07,18:58
Chcem sa opýtať, či môžu pracovníci zo ŽÚ kontrolovať aj bankové výpisy, je toto všetko možné kontrolovať z ich strany? Pripadá mi to , že chcú nahradiť daňovákov. Mne sa totiž ohlásili po pol roku podnikania a chcú vidieť všetky druhy dokladov.
ZuzanaP
08.03.07,13:22
Stretli ste sa s kontrolou zo živnostenského úradu, pri ktorej zisťovali, či ste do dvoch rokov od založenia živnosti vyfakturovali všetky činnosti v nej uvedené?