thebreast
08.05.14,20:00
Ahojte,

rád by som vstúpil do armády po strednej škole, aktívne cvičím, som zdravý no jediná moja vada je, že mám -1 dioptrie, čiže do diaľky. Ako to je u vojakov? Do koľko dioptrií je limit? Je laserová operácia riešením? - Nevráti sa mi po operácii späť zlý zrak? Kedy je vhodné ísť na operáciu? Máte skúsenosti?
Vďaka za odpoveď.


Inak mam dalsiu otazku!
Som z Nitrianskeho kraja a ak by som chcel nastupit napriklad do Bratislavskeho kraja za vojaka (ak su tam niekde kasarne), dalo by sa to? A su tam niekde kasarne? lebo viem ze daaavno vo Vajnoroch boli, ale to zrejme zrusili. Diki
arizona
08.05.14,18:02
thebreast
08.05.14,18:04
arizona, poznam google ale nikde na internete nieje spomenuté ze ako to je s dioptriami do dialky, keby viem tak sem nepisem
maped
08.05.14,18:11
Ja mám známeho a ten využil laserovú operáciu a 5 rokov už nepotrebuje okuliare, treba sa informovať u lekára, určite je to riešenie. Hovorí sa, že by sa mal vrátiť späť "zlý zrak" no je to individuálne. Možno Ti to pomôže aj k väčšiemu sebavedomiu. Veľa odvahy Ti prajem :)
buchač
08.05.14,18:12
" ...thebreast (Dnes 21:04) arizona, poznam google ale nikde na internete nieje spomenuté ze ako to je s dioptriami do dialky ...."


Ale je...;)

Citujem jedného personalistu , z jedného fóra :

" Lekárske prehliadky - podľa mňa nie sú prísne, len máme určité pravidlá a určité diagnózy s ktorými sa do armády nedostanete. Vo všeobecnosti ja vravím, pokiaľ ste neboli často chorľaví, nemali vážnu operáciu, nemáte alergiu a okuliare nad 3 dioptrie, tak je to OK...."
thebreast
08.05.14,18:15
no neviem, písane je tam, ze NAD 3 dioptrie. a ja mam -1. Prosim, vies mi preposlat link kde si to nasiel? a to pisal odborny lekar? vdaka
buchač
08.05.14,18:18
...a už by som Ťa neprijal ....;)

Vieš prečo ???

Lebo nevieš čítať ...!!!!
arizona
08.05.14,18:22
Moj znamy je tiez v armade, pred vstupom bol na operacii oci laserom. Nema doteraz ziaden problem, je tomu uz asi 10 rokov, precestoval uz vela misii po svete
avalik
08.05.14,18:22
myslím, že -1 je v pohode, zalezi aj od funkcie, ktorú budeš vykonávať


495/2005 Z. z.Vyhláška Ministerstva obrany Slovenskej republiky, ktorou sa ustanovujú podmienky zdravotnej spôsobilosti, previerky psychickej spôsobilosti a fyzickej zdatnosti na posúdenie spôsobilosti občana na prijatie do štátnej služby

§ 1

(1) Podmienkou zdravotnej spôsobilosti občana, ktorý požiada o prijatie do štátnej služby (ďalej len „občan“), je označenie zdravotnej spôsobilosti písmenom „A“1) v lekárskom posudku vydanom lekárom vykonávajúcim lekársku posudkovú činnosť v ozbrojených silách Slovenskej republiky alebo pre organizačnú zložku Vojenského spravodajstva.2)

(2) Zdravotná spôsobilosť občana sa posudzuje podľa zoznamu chorôb a chýb3) a podľa kritérií zdravotnej spôsobilosti profesionálneho vojaka vo vybraných vojenských odbornostiach a funkciách.4) Pri posudzovaní zdravotnej spôsobilosti sa vychádza z povahy činností, ktoré má občan ako profesionálny vojak vykonávať.

1) § 2 ods. 1 písm. a) a ods. 2 a príloha č. 1 k výnosu Ministerstva obrany Slovenskej republiky z 27. októbra 2005 č. SELP/K-32/5-173 o podmienkach posudzovania zdravotnej spôsobilosti profesionálneho vojaka na výkon štátnej služby alebo na výkon funkcie a jej kritériá (oznámenie č. 485/2005 Z. z.).

Vo výnose sa uvádza:
Dg H52 Krátkozrakosť a krátkozraký astigmatizmus ametropickejšia os nepresahuje -3D ... podľa zrakovej ostrosti
- a tú pre spôsobilosť A udávajú pre jedno oko 1,00-0,66 a pre druhé oko 1,0-0,5
thebreast
08.05.14,18:45
ok
thebreast
08.05.14,18:47
vdaka, mohol by som poprosit o link? chcem z toho zistit viac info
thebreast
08.05.14,18:51
uz som to našiel
misoft
08.05.14,19:59
-1 dioptria - nie je to veľká zdravotná vada - záleží od odboru, zaradenia. Šanca je!
avalik
09.05.14,15:44
Dole mas etiketu ... nezadavaj dalsie otazky do povodnej - zaloz novu otazku ak si nenasiel odpoved vo vyhladavani tu na porade a ani na googli.
viktorviktor
11.05.14,15:49
http://forum.vojsko.net/viewtopic.php?t=590&start=60
/zadaj "len máme určité pravidlá a určité diagnózy s ktorými sa do armády nedostanete" /
pavol54
11.05.14,16:00
Na obsluhu Maljutky a Fagota nech zabudne, ani SVDN-1 Dragunov by pre neho nebola
misoft
11.05.14,16:06
No ja som Maljutky aj s okuliarmi dokázal naviesť na cieľ. A pri PTRS-kách - odkrútených 25 rokov! Tri systémy som ovládal - od prvej (Maljutky) - po Konkurs (9K11, 9P133, 9K135) - Fagot som už nestihol :D - civil......
pavol54
11.05.14,16:39
To ti verím, ale tie okuliare boli až neskôr ak si mal dostatočnú rutinu nebol problém či? ja som sa staral o ich technický stav, viac roboty bolo s trenažérom
thebreast
12.05.14,05:32
akym sposobom sa ovladali Maljutky? :D teda celkovo ako to vlastne islo, ja si to neviem predstavit :D
misoft
12.05.14,11:24
Džojstikom :D Pavle - trenažér mi nespomínaj - mali sme ten starý na ZIL 157. Elektroinštalácia Made in USSR - teda el. dvojlinka pribitá klincom medzi žilami o drevo..... Bol to jeden z prvých trenažérov - museli sme tú elektroinštaláciu na naše normy prerábať - VOZ ešte nestíhali tak rýchlo robiť (vozili sme do VOZ Uh. Brod. Potom do Martina). A škuľky som dostal práve vďaka trenažéru - dodrbalo mi to zrak (zastupoval som náčelníka trenažéru, takže som čumel do toho niekedy i 10 hodín v kuse).
pavol54
12.05.14,12:07
džojstik po drôte(káblikom 3 km )