Peggynka
15.08.14,20:15
"radosť" bývať v BA....
http://www.topky.sk/cl/100370/1417619/Ukradol-auto-v-Bratislave-s-matkou-a-dietatkom--Dramu-ukoncili-policajti-strelbou-
čo to bola sanitka keď jej bežal motor a stála? Normálne sa mi zdvíha tlak keď vidím ako pred obchoďákmi stoja autá na parkoviskách s bežiacimi motormi veď "Ja si životné prostredie kúpim"
Prečo by mal motor bežať? Stačia kľúče v zapaľovaní. Skočí do auta, zhúkne na babu, otočí kľúčom a frčí.....
A veď koľkým takto ukradli auto...príde pred garáž a kým ide otvoríť garáž drzák naskočí a :eek: ide sa voziť.A nakoniec to nie je krádež,ale neoprávnené použitie cudzieho motorového vozidla :mad: Toť slovenská vychytávka :D
lujza.j
15.08.14,19:11
alebo kúpa novín v PNS-ke....
buchač
16.08.14,04:59
ALE tento pán kolega že aký je chytrýýý ...o zbabelosti radšej ani nevravím.
Normálne " banán " do huby a guľku do hlavy.



ROZHOVOR - Stoja medzi ľuďmi z obce a ľuďmi z osady pri obci. Zvyčajným argumentom pri ich výstavbe je nutnosť zamedziť krádežiam alebo hromadeniu odpadkov. Na čas pomôcť môžu. Lenže v dlhodobejšom horizonte sa podpíšu pod situáciu, ktorá môže byť horšia ako pred výstavbou. Segregačné múry. "Stavajú ich zbabelci," tvrdí v rozhovore rómsky splnomocnenec PETER POLLÁK.
http://aktualne.atlas.sk/segregacne-mury-stavaju-zbabelci-tvrdi-romsky-splnomocnenec/slovensko/spolocnost/?utm_source=aktualne02&utm_medium=centrum&utm_campaign=hp

Degešom všetko a biely si to môže ísť hodiť ??????

Kua, voľby sa blížia ???
Ficovi naháňa hlasy, hajzel cigánsky ???
aktaK
16.08.14,05:24
to nie je zbabelost, to je zúfalstvo!!
korela
16.08.14,07:29
http://aktualne.atlas.sk/cerpat-pn-ku-a-zaroven-pracovat-slovaci-by-si-mohli-zarobit-viac-penazi/ekonomika/slovensko-a-ekonomika/?utm_source=aktualne03&utm_medium=centrum&utm_campaign=hp
Posledný odsek hovorí za všetko.
.
Vyjadrenia podobného typu už ani nemôžu lepšie vykresliť zmätok a nesystémovosť v tejto republike. Kto ak nie ministerstvá s vládou majú vykonávať analýzu najmä vo všetkých európskych štátoch, porovnať systémy a vyťažiť z toho čo najviac. V celom spektre hospodárstva. Ak aj niečo vytiahnu z rukáva, tak to nie je dotiahnuté. Také paberky.Hlavne že vzorom dôchodkovej reformy bol čílsky model, privatizácia podľa Veľ. Británie, aj od Francúzov sa niečo preberalo, za chvíľu to zapadne prachom histórie a nikto si nespomenie na porevolučný chaos. Ako prišli práve k Čile?Malo sa vychádzať z našich vtedajších zdrojov a možností, nie kopírovať cudzie systémy za pochodu. A zo zabehnutých štátov. Pritom každý európsky štát nemá všetko sprivatizované podnes, a tak si vytvára vlastné zdroje.
buchač
16.08.14,07:30
to nie je zbabelost, to je zúfalstvo!!
Noooo...
Hm........

Teraz už len dať na pravú mieru ( a či vieru ) to, že o koho zúfalstvo sa jedná v tomto prípade.
Lebo dalo by sa to zúfalstvo rozvinúť na mnohé smery.
Lebo zúfalcov je teda v tejto problematike neúrekom........či snáď nie, alebo sa mýlim ???
korela
16.08.14,07:41
U Žbirku, ktorý má ešte k tomu aj hudobný sluch, ide podľa mňa o obyčajný afekt. Stačí pozrieť na Adelu a mnoho ďalších ľudí, čo mali to šťastie vyrastať v cudzom prostredí.
Poznám mladého chalana Maďara, nikomu nenapadne ak rozpráva či po SK, CZ, EN, že je Maďar. ZŠ HU, stredná SK, VŠ CZ. 2x pobyt vonku počas VŠ. Ani známka po prízvuku. Detto moja priateľka, mäkčí lepšie ako ja. Írečitá slovenčina. Pôvod HU-DE.
korela
16.08.14,07:47
"radosť" bývať v BA....
http://www.topky.sk/cl/100370/1417619/Ukradol-auto-v-Bratislave-s-matkou-a-dietatkom--Dramu-ukoncili-policajti-strelbou-

Na jednej ulici na 500m sú sústredené vedľa seba v jednej línii Tatrabanka, ČSOB, Prima, Slovenská sporiteľňa, VÚB, Unicredit, zabudla som na niektorú? Veľká pošta. Tesco. A ideálne komunikácie na únik z mesta. Neviem, či ešte niekde v meste sú také "ideálne" podmienky.
korela
16.08.14,07:52
duški.....šak to je nejaký besný balkánec....
Bosna. To sa spolieha na ťažisko? Ale presne som raz takto išla v starom klbáku Ikarusu, na križovatke odbočil z Trnavskej na Bajkalskú vo väčšej rýchlosti, bola som vzadu, tam išiel po dvoch kolesách. Už som sa videla, ako sa prevraciame.
lujza.j
17.08.14,06:07
nepotešilo....včera večer cestou od našich....na zákrute do Vajnor zrazený pes....mala som o "zábavu" postarané:mee::mee::mee:
willma
17.08.14,06:18
nepotešilo....včera večer cestou od našich....na zákrute do Vajnor zrazený pes....mala som o "zábavu" postarané:mee::mee::mee:

nepotešilo....včera večer cestou od našich....na zákrute do Vajnor zrazený pes....mala som o "zábavu" postarané:mee::mee::mee:
Si ho ešte ratovala, alebo už nebol dôvod :(
lujza.j
17.08.14,07:42
už nebolo čo....:(...som bola rada, že som mu neprešla po nohách...zlá úzka zákruta...tam sa ani nedá ísť rýchlo ešte do nej ani nieje vidno........ešte, že nešlo tade moje decko...by ratovali ju.....tam nie je ani kde zastaviť....už som raz tak pre ňu išla .....zablokovaná .....nevedela šoférovať dalej.....videla zrazeného ešte sa hýbal....zastavila hodila 4smerofky a revala....
willma
17.08.14,08:21
no pekne
lujza.j
17.08.14,10:52
šľak porantal také výrobky...minulý rok som menila ventil na prítokovú vodu do práčky, aby som pohla pekne zatvárať a otvárať/pes vytopil susedov/....kohútik plastový...ňáky mysliteľ vykoumal...už je v ťahu....tak zase kliešťami.....pojdem kúpiť ak to bude taký hran...takú "maticu"alebo ako to nazvať .....v tvare motýlika...alebo taký malý vidlicový klúč alebo už neviem....
Peggynka
17.08.14,12:36
šľak porantal také výrobky...minulý rok som menila ventil na prítokovú vodu do práčky, aby som pohla pekne zatvárať a otvárať/pes vytopil susedov/....kohútik plastový...ňáky mysliteľ vykoumal...už je v ťahu....tak zase kliešťami.....pojdem kúpiť ak to bude taký hran...takú "maticu"alebo ako to nazvať .....v tvare motýlika...alebo taký malý vidlicový klúč alebo už neviem....
Noo,musíš kúpiť mosadzný ventil,teraz všetko plast...
wirgi
17.08.14,13:06
šľak porantal také výrobky...minulý rok som menila ventil na prítokovú vodu do práčky, aby som pohla pekne zatvárať a otvárať/pes vytopil susedov/....kohútik plastový...ňáky mysliteľ vykoumal...už je v ťahu....tak zase kliešťami.....pojdem kúpiť ak to bude taký hran...takú "maticu"alebo ako to nazvať .....v tvare motýlika...alebo taký malý vidlicový klúč alebo už neviem....
Noo,musíš kúpiť mosadzný ventil,teraz všetko plast...

Teraz všetko tak robia, aby to dlho nevydržalo a kúpil si zase nové. Ja som tiež kúpila drahú značkovú batériu do sprchy asi po 3 rokoch sa mi pokazila, volala som vodára nevedel čo je za chyba, tak že ju do zoberie do servisu. Vymenili tam takú malú súčiastku, ktorá do obyčajnej batérie stojí pár centov a do tejto značkovej 20 Eur :eek:
Peggynka
17.08.14,14:14
lujza.j
17.08.14,15:28
šľak porantal také výrobky...minulý rok som menila ventil na prítokovú vodu do práčky, aby som pohla pekne zatvárať a otvárať/pes vytopil susedov/....kohútik plastový...ňáky mysliteľ vykoumal...už je v ťahu....tak zase kliešťami.....pojdem kúpiť ak to bude taký hran...takú "maticu"alebo ako to nazvať .....v tvare motýlika...alebo taký malý vidlicový klúč alebo už neviem....
Noo,musíš kúpiť mosadzný ventil,teraz všetko plast...
peggy...ved mne to je jasné prečo to tie svyne robia...pojdem mrk do garáže či nemám vidlicovú dvojku ....3-4 mám doma...len neviem či 2 je...lebo to je fakt krpec...trojkou otočím...len zachviľu hranu strhnem..
Peggynka
17.08.14,15:56
[QUOTE="Peggynka"][QUOTE="lujza.j"]
peggy...ved mne to je jasné prečo to tie svyne robia...pojdem mrk do garáže či nemám vidlicovú dvojku ....3-4 mám doma...len neviem či 2 je...lebo to je fakt krpec...trojkou otočím...len zachviľu hranu strhnem..
Ja som tak mordovala na starom robote a až kľúč na odvzdušňovanie radiátorov pomohol :D.
lujza.j
18.08.14,07:47
luja5
18.08.14,08:49
Potešilo, že pri rovnakých preddavkoch a vyššej spotrebe el.energie v porovnaní s predchádzajúcim zúčtovacím obdobím=rokom som teraz po vyúčtovaní od toho istého dodávateľa dostala vyšší preplatok. Rozdiely síce nie sú veľké, ale potešilo, že sú v môj prospechhttp://bestpage.cz/smiles/09890837.GIF.
korela
18.08.14,09:04
http://vysetrenie.zoznam.sk/cl/1000648/1417737/Vylieci-znama-ruzova-tabletka-vasu-dusu--Ucinok-lieku--ktory-nikto-necakal-

...ešte nejaké štúdie a miesto stravy ....
To je o čom ten článok, ako film s otvoreným koncom. Divák, dovtíp sa.
Keby sa radšej zamerali na výživu obyvateľstva, to by boli štatistiky. Nikto nemá hladinu minerálov úplne v poriadku. Tie si treba doplniť predovšetkým pri depresiách. Veď telo a duša sú spojené nádoby, nič nové pod slnkom. Výživa je prvoradá pri všetkých dg.
A že ibuprofen, také svinstvo.
Peggynka
18.08.14,10:56
Česi už majú na to aj výraz,že "kurvítka" :eek: :
http://www.azbestus.cz/e_download.php?file=data/messages/obsah837_1.pdf&original=Existence+potvrzena.pdf

To máš zlé informácie !!!

- máš niečo pokazené
- nerozumieš tomu
- rozoberieš
- nič nevymeníš
- zložíš to dokopy
- FUNGUJE
- akurát ti na stole zostala taká mrňavá súčiastka
- tak tá sa volá "kurvítko"
Nuž,či je to súčiastka naviac,alebo schválne súčiastka,ktorá má obmedzenú životnosť na dobu záruky :mad: ,výsledok je ten istý :D.
lujza.j
18.08.14,11:38
http://vysetrenie.zoznam.sk/cl/1000648/1417737/Vylieci-znama-ruzova-tabletka-vasu-dusu--Ucinok-lieku--ktory-nikto-necakal-

...ešte nejaké štúdie a miesto stravy ....
To je o čom ten článok, ako film s otvoreným koncom. Divák, dovtíp sa.
Keby sa radšej zamerali na výživu obyvateľstva, to by boli štatistiky. Nikto nemá hladinu minerálov úplne v poriadku. Tie si treba doplniť predovšetkým pri depresiách. Veď telo a duša sú spojené nádoby, nič nové pod slnkom. Výživa je prvoradá pri všetkých dg.
A že ibuprofen, také svinstvo.
nemám ho doma už dlho ak mi treba mám aulin granulát....
už nehovorím o tom ako v reklamách v tv ponúkajú výhodné mega balenia ...aj iných napr. pancreolan....
kukučka
18.08.14,12:01
Bolí hlava, hrdlo? Tabletka. Ľudia si myslia, že si zdravie kúpia v lekárni, chodia tam jak do cukrárne, alebo drogérie, namiesto toho, aby vypli, oddýchli, vyložili nohy a zavreli na chvíľu oči, alebo išli na prechádzku. Ale to by museli vypnúť telku a nevedeli by, kde zas kto koho zamordoval.
buchač
18.08.14,12:13
Bolí hlava, hrdlo? Tabletka. Ľudia si myslia, že si zdravie kúpia v lekárni, chodia tam jak do cukrárne, alebo drogérie, namiesto toho, aby vypli, oddýchli, vyložili nohy a zavreli na chvíľu oči, alebo išli na prechádzku. Ale to by museli vypnúť telku a nevedeli by, kde zas kto koho zamordoval.

Hm, dumem nad otázkami, či Ti ich položiť alebo nie.
Tak dám len jednu, dve.

Pracuješ ešte ?
Ak áno, aká je Tvoja pracovná doba ?
Excise Duty
18.08.14,15:58
korela
18.08.14,16:33
Ešte na vysvetlenie k večernému šuťáku. Ja som tiež oči vyvalila, pretože by mi to v živote nikdy nenapadlo. Mäso, jogurt, smotanu, čokoľvek. A tiež som sa vracala späť do mesta k mäsiarovi, nie s balíčkovaným mäsom, ale váženými 4 kg morčacích pŕs. V horúčave pred pár rokmi.v horúčave sa ti mäso pokazí aj za hodinu. Po pretelefonovaní, rozčúlení. Podnes ľutujem, že som s tým neišla rovno na hygienu. Urobila som chybu. Vyložené mäso krásne, mne vybral odspodu. A určite nielen mne. Mäso bolo pekné, ale celé v nejakých chemických pilinách.u nás je mäso vyložené na táckach v jednej vrstve,na ktorý kus ukážeš,ten dostaneš,ešte si ho môžeš aj poobzerať zo všetkých strán,predavačka ti ukáže.Na táckach nie je nič,neviem si predstaviť,čo sú to tie chemické piliny.O 20,00 ide cena na polovicu.Čo sa nepredá do 22,00,ide do kafilérky.Balíčkované.mäso príde originál v balíčkoch od dodávateľa,je pod nejakým plynom.Takže to sa nedá prebaliť,lebo má origo etiketu.
Mäso kupujem v Bille alebo u Orbána čerstvé, nebalíčkované. Istota. Aj tak viem, že Tesco prebaľuje tovar a dáva etikety s novým dátumom.A prečo si od nich nechávaš voziť potraviny a vychvaľuješ,aké sú čerstvé a kvalitné???:eek: Najmä syry. Tiež si dám vždy nakrájať z celku aj keby išlo o iba 10 Dg. Istota. Viem od zamestnancov..Skoro denne tam máme veterinu,vieš,čo je to vysledovateľnosť? tak sa opýtaj tých zamestnancov,ktorí ti dodávajú takéto informácie.
Tak čo sa tak rozhorčujete. SOI vie svoje. Koľko bolo afér s čerstvým mäsom iba v Hypernove a tam by som to nečakala vôbec.


v texte
"A prečo si od nich nechávaš voziť potraviny a vychvaľuješ,aké sú čerstvé a kvalitné???:eek:"
Veľmi jednoduchá a prostá odpoveď. Pretože sú ťažké. Ja v Tescu nenakupujem a ani nikde inde nafúknuté vrecká s lupienkami a inými nepodstatnými potravinami, ale predovšetkým ovocie a zeleninu, maslo, cottage, tvaroh, acidko, pracie prášky. Ak je v akcii magnézia beriem 3x balenie. Nechodím do obchodu každý deň. Mám svoj mesačný harmonogram nákupu. Pri takejto váhe jedine s taxi a vyšlo by ma drahšie ako dovoz, čo si pýta Tesco. Zelenina aj ovocie je vždy v čerstvejšom stave ako v nabližšom Tescu. Pri odšťavovaní je väčšia spotreba.
.
"v horúčave sa ti mäso pokazí aj za hodinu."
Mala som termotašku a bola som doma za 30 min. Ono nesmrdelo, ale piliny sa nedali vyumývať.
.
"Na táckach nie je nič,neviem si predstaviť,čo sú to tie chemické piliny."
Ani ja som dovtedy nevedela, že sa dá mäso previesť zo Španielska v lete pri vysokých teplotách v nejakom roztoku aj s pilinami. Vraj pre istotu, aby sa po ceste nepokazilo. Za sklom bolo krásne naukladané, vyťahoval asi zospodu. Rovno do vrecka, aj keby som sa jej pozerala iba na ruky, nezbadala by som to. Ak sa chceš dočítať o pilinách viac, nájdeš môj príspevok v téme o potravinách. Niekedy spred dvoch rokov plus, mínus. Ja ho hľadať nebudem.

Oleje si v marketoch nekupujem, ani sušené ovocie, to sa nedá jesť. Mám iné zdroje. Nepredané syry sa prebaľujú. Viem práve od zamestnanca. Nepotrebujem sa nikoho pýtať, keď ma sám upozorňoval. Takže v Tescu kupujem veľmi zúžený a hlavne ťažký sortiment.
Ešte stále si myslíš ako si mi naložila? :-)

Nechcela som ti pokaziť pred víkendom Lučenec.
kopretinka
18.08.14,20:00
korela,nepotrebujem nikomu nakladať,mne si ukradnutá.......
misoft
18.08.14,20:02
Kto, čo, kde, ako, koľko, komu, kedy, prečo kradne? :D:D:D
bettylou
18.08.14,21:04
Už ma začína srať "keltar". Nielenže tu spamuje a uráža, ešte i do SS urážky posiela. Toto je jeho "dielo":

Vyzerá to, že sa z weekendu vrátil
RYŠAVÝ D E B I L


aj s tým prisprostastým kučeravým panghartom
Dusky posli ho do puce, kludne aj cez tč, dakde ho tu chj zavesil
Llívia
19.08.14,04:06
Príjmy do 380 EUR budú oslobodené od zdravotných odvodov, od tejto sumy až do 494 EUR budú oslobodení čiastočne. Dúfam, že ľudia s príjmom do tejto hranice budú oslobedení aj od zdravotnej starostlivosti a s príjmom do 494 EUR budú od nej oslobodení čiastočne :mad:
Llívia
19.08.14,04:14
Bolí hlava, hrdlo? Tabletka. Ľudia si myslia, že si zdravie kúpia v lekárni, chodia tam jak do cukrárne, alebo drogérie, namiesto toho, aby vypli, oddýchli, vyložili nohy a zavreli na chvíľu oči, alebo išli na prechádzku. Ale to by museli vypnúť telku a nevedeli by, kde zas kto koho zamordoval.
Ešte poraď, ako toto spraviť, keď sa zobudíš hneď ráno s bolesťou hlavy a musíš ísť do práce :rolleyes:
BXLmiami
19.08.14,04:53
Príjmy do 380 EUR budú oslobodené od zdravotných odvodov, od tejto sumy až do 494 EUR budú oslobodení čiastočne. Dúfam, že ľudia s príjmom do tejto hranice budú oslobedení aj od zdravotnej starostlivosti a s príjmom do 494 EUR budú od nej oslobodení čiastočne :mad:
No super riešenie,tak preto tá jedna skúmavka a dosť.Zase úbytok penazí idú hádzať na lekárov.A sestry tak tie majú s tými svojimi nárokmi asi definitívne smolu.
willma
19.08.14,05:05
Príjmy do 380 EUR budú oslobodené od zdravotných odvodov, od tejto sumy až do 494 EUR budú oslobodení čiastočne. Dúfam, že ľudia s príjmom do tejto hranice budú oslobedení aj od zdravotnej starostlivosti a s príjmom do 494 EUR budú od nej oslobodení čiastočne :mad:
No super riešenie,tak preto tá jedna skúmavka a dosť.Zase úbytok penazí idú hádzať na lekárov.A sestry tak tie majú s tými svojimi nárokmi asi definitívne smolu.
Ale v konečnom dôsledku a po prečítaní medzi riadkami - koľko je na Slovensku nezamestnaných - evidovaných na ÚP? A za nich predsa štát odvádza do ZP - to sa zas budú chváliť, koľko ušetrili. A za ďalšie veď príjem nemajú ani deti do minimálne 18 rokov a tých je tiež dosť. To sa potom budú prerozdeľovať bubáčiky do vlastných kešení a pre spriaznené duše :mad:
buchač
19.08.14,05:14
Bolí hlava, hrdlo? Tabletka.
...

Hm, dumem nad otázkami, či Ti ich položiť alebo nie.
Tak dám len jednu, dve.

Pracuješ ešte ?
Ak áno, aká je Tvoja pracovná doba ?



Bolí hlava, hrdlo? Tabletka. Ľudia si myslia, že si zdravie kúpia v lekárni, chodia tam jak do cukrárne, alebo drogérie, namiesto toho, aby vypli, oddýchli, vyložili nohy a zavreli na chvíľu oči, alebo išli na prechádzku. Ale to by museli vypnúť telku a nevedeli by, kde zas kto koho zamordoval.
Ešte poraď, ako toto spraviť, keď sa zobudíš hneď ráno s bolesťou hlavy a musíš ísť do práce :rolleyes:

Preto som položil otázku. Buď kukučka nezbadala alebo schválne neodpovedala.
Tá bolesť hlavy je niekedy to najmenšie zlo s ktorým musíš ísť do práce. Nie každý ide len na tých pár hodín, sadne za PC a ťuká doň. Ono takých 12-14 hodín byť na nohách je trochu iná káva.
To potom jedného ani nenapadne, aby dumal nad prechádzkou, to si len sadne a vyloží nohy a oči sú problém držať otvorené...
Pritom na výplatnej páske má pár šupov-minimálku.
Ale pán podnikateľ je vysmiaty jak lečo, tvári sa jak natretá paštéka ...niekde doma je v pohode, nohy vyložené po príjemnej prechádzke....:o
Takže ľudia radšej chodia do lekárne, "kupujú" si zdravie, aby si mohli kúpiť aj niečo do žalúdka.
misoft
19.08.14,05:14
Príjmy do 380 EUR budú oslobodené od zdravotných odvodov, od tejto sumy až do 494 EUR budú oslobodení čiastočne. Dúfam, že ľudia s príjmom do tejto hranice budú oslobedení aj od zdravotnej starostlivosti a s príjmom do 494 EUR budú od nej oslobodení čiastočne :mad:
Veď je to vymyslené dokonalé: ľudia,ktorí majú napr. dostať injekciu - tak ju nedostanú, prípadne dostanú prázdnu .... vysledok - už ďalšiu potrebovať nebudú....
Peggynka
19.08.14,05:49
Niekomu som pred dvomi týždňami stúpila na kurie oko :D.V noci mi dával mínusky za takéto komentáre,hehe...

Musíš si uvedomiť,že dôchodok sa nevyratáva z príjmu,ale z odvodov.Aj dnes to tak funguje-minimálna mzda a zvyšok "na ruku" a potom budú plakať...

Vážený mínuskovač,trpiaci nespavosťou,porieš si zdravotné problémy,ja z toho nežijem,aby mi to ubližovalo :) Mám iné radosti v živote,ale ak sa ti tým uľaví,poslúž si.
Llívia
19.08.14,06:01
Príjmy do 380 EUR budú oslobodené od zdravotných odvodov, od tejto sumy až do 494 EUR budú oslobodení čiastočne. Dúfam, že ľudia s príjmom do tejto hranice budú oslobedení aj od zdravotnej starostlivosti a s príjmom do 494 EUR budú od nej oslobodení čiastočne :mad:
Veď je to vymyslené dokonalé: ľudia,ktorí majú napr. dostať injekciu - tak ju nedostanú, prípadne dostanú prázdnu .... vysledok - už ďalšiu potrebovať nebudú....
Tú potrebnú injekciu nedostane ten, kto si zdravotné poistenie platí.
BXLmiami
19.08.14,06:06
Jasné,lebo ked bude potrebovať musí si doplatiť,ved má z čoho,ked 3/4 republiky zdrav.odvody neplatí.Hlavne že zdravotnú starostlivosť treba poskytovať na najvyššej urovni-vrrr-len nikto nepovie z čoho a za čo,ked bude další úbytok penazí.Tak toto je už len sociálny štát,neskutočné.Už teraz všetko funguje len tak ta a toto bude rana istoty.
alaya1
19.08.14,06:08
Niekomu som pred dvomi týždňami stúpila na kurie oko :D.V noci mi dával mínusky za takéto komentáre,hehe...

Musíš si uvedomiť,že dôchodok sa nevyratáva z príjmu,ale z odvodov.Aj dnes to tak funguje-minimálna mzda a zvyšok "na ruku" a potom budú plakať...

Vážený mínuskovač,trpiaci nespavosťou,porieš si zdravotné problémy,ja z toho nežijem,aby mi to ubližovalo :) Mám iné radosti v živote,ale ak sa ti tým uľaví,poslúž si.

Veru moja, su tu nocni navstevnici, pravidelni :)
buchač
19.08.14,06:11
Niekomu som pred dvomi týždňami stúpila na kurie oko :D. V noci za takéto komentáre,hehe...

Musíš si uvedomiť,že dôchodok sa nevyratáva z príjmu,ale z odvodov.Aj dnes to tak funguje-minimálna mzda a zvyšok "na ruku" a potom budú plakať...

Vážený mínuskovač,trpiaci nespavosťou,porieš si zdravotné problémy,ja z toho nežijem,aby mi to ubližovalo :) Mám iné radosti v živote,ale ak sa ti tým uľaví,poslúž si.

Veď aj to je to, o čom vyššie vravím. Lenže ako prinútiš zamestnávateľa k tomu, aby všetko dal na pásku ???
Keď jeden občas číta alebo počuje tie porovnávania minimálnych platov, tak sa mu bičak v kešeni otvára. Porovnávajú sa mesačné mzdy a vraví sa aj o zvýšení tej minimálky...a to nie je pravé orechové.
Podľa mňa by mala byť minimálna hodinová mzda, keď už.
Teraz je na úrovni 352 a budúci rok by odbory chceli 400 €. Mínus dole tie položky a je vymaľované.
Následne je ten dôchodok jak oči...cigán, ktorý nikdy nepracoval berie vyšší.
...kuevská politika...
-----------------------------------------------------
Toho mínuskovača pozdravujem aj ja. Asi má málo účinné psychofarmaká...;)
Peggynka
19.08.14,06:15
Tak tu by mi ani pampersky nestačili :eek: .Maník žije niekde v Indonézii a takéto zážitky dáva,uff...:
Robim v zahrade pride za mnou syn, ze chvost trci zo skrine v chodbe... akej je farby ? - taky farebny. Bagance som mal obute z garaze zobral zvaracske rukavice, a pyton skoncil vonku odkial prisiel...v nedelu su odchytavaci hadov drahy:-)
No uznajte,za toto mínusky...detinské
kopretinka
19.08.14,06:20
ja už som dostala mínusku aj za komentár o vlastnej mínuske :D
Peggynka
19.08.14,06:46
ja už som dostala mínusku aj za komentár o vlastnej mínuske :D
Kašľať na to :D Choré...
kukučka
19.08.14,07:12
buchač, Llívia, písala som o určitej skupine ľudí, radíte sa do nej?
Keby ma hneď ráno bolela hlava, asi by rozmýšľala, čom som robila večer predtým a nie len ten jeden a určite by som niečo vo svojom živote zmenila. Poznáte porekadlo pomôž si človeče, aj Boh ti pomôže?
Llívia
19.08.14,08:28
buchač, Llívia, písala som o určitej skupine ľudí, radíte sa do nej?
Keby ma hneď ráno bolela hlava, asi by rozmýšľala, čom som robila večer predtým a nie len ten jeden a určite by som niečo vo svojom živote zmenila. Poznáte porekadlo pomôž si človeče, aj Boh ti pomôže?
Žiadnu skupinu som v tvojom príspevku nevidela ;) Večer predtým som išla spať. Boh mi .... pomôže, ešte nikdy nepomohol.
Llívia
19.08.14,08:31
Jasné,lebo ked bude potrebovať musí si doplatiť,ved má z čoho,ked 3/4 republiky zdrav.odvody neplatí.Hlavne že zdravotnú starostlivosť treba poskytovať na najvyššej urovni-vrrr-len nikto nepovie z čoho a za čo,ked bude další úbytok penazí.Tak toto je už len sociálny štát,neskutočné.Už teraz všetko funguje len tak ta a toto bude rana istoty.

On si ju doplatí, veď má z čoho. A ten, čo odvody neplatí, ju dostane zadarmo, veď nemá z čoho si ju doplatiť - úžasná logika :mad: Štát platí aspoň minimálne odvody za jeho poistencov, za tých s príjmom do 380 EUR ich nebude platiť nikto.
bettylou
19.08.14,08:32
Oni majú silu, on nie. :---
tak tak docista ma prinutia pit :D:D:D
to bude firma F10
Llívia
19.08.14,08:33
Niekomu som pred dvomi týždňami stúpila na kurie oko :D.V noci mi dával mínusky za takéto komentáre,hehe...

Musíš si uvedomiť,že dôchodok sa nevyratáva z príjmu,ale z odvodov.Aj dnes to tak funguje-minimálna mzda a zvyšok "na ruku" a potom budú plakať...

Vážený mínuskovač,trpiaci nespavosťou,porieš si zdravotné problémy,ja z toho nežijem,aby mi to ubližovalo :) Mám iné radosti v živote,ale ak sa ti tým uľaví,poslúž si.

Možno ani nebudú mať kedy plakať. Vek odchodu do dôchodku sa stále zvyšuje, veľká šanca, že sa ho ani nedožijú.
bettylou
19.08.14,08:36
Pozerala som predpoved pocasia na najblizsie dni a poviem Vam som nar...a jak das:mad:,tu od rana prsi , uz vonkajsi kozub zacina chytat pliesen,od tolkeho dazda a mokroty,do kedy este bude prsat??????????????????????????????:mad:ani vonku sa neda nic porobit,len doma sediet a ked prideme z roboty to ma hned "berie do postele";) ...
budú prídavky, možno
Llívia
19.08.14,08:46
ja už som dostala mínusku aj za komentár o vlastnej mínuske :D
Kašľať na to :D Choré...
Už som sa išla sťažovať, že moje príspevky sú zo strany toho chorého jedinca bez povšimnutia :D Už sa realizuje :D
misoft
19.08.14,08:50
Hehehe - už si v zameriavači......
Peggynka
19.08.14,08:52
ja už som dostala mínusku aj za komentár o vlastnej mínuske :D
Kašľať na to :D Choré...
Už som sa išla sťažovať, že moje príspevky sú zo strany toho chorého jedinca bez povšimnutia :D Už sa realizuje :D
Vitaj v klube :)
misoft
19.08.14,09:03
Založime KNM.
Llívia
19.08.14,09:06
ja už som dostala mínusku aj za komentár o vlastnej mínuske :D
Kašľať na to :D Choré...
Už som sa išla sťažovať, že moje príspevky sú zo strany toho chorého jedinca bez povšimnutia :D Už sa realizuje :D
Vitaj v klube :)
Eee, ty vitaj v klube :D
korela
19.08.14,09:07
Aby niekomu nebolo ľúto, tak ja tiež dostávam po nociach mínusky. Aj včera k príspevku okolo 4. a 5. 8.
A čo sú z dneška, to je jasná reakcia. Ten kto vidí mínuskovačov, vie svoje.
.
19.08.14 11:29
Téma: Čo sa mi dnes stalo, čo ma rozčúlilo a čo ma potešilo VI
Neužitočné
19.08.14 10:05
Téma: vie mi niekto poradiť či sa vedie evidencia alkoholu aj na tie frťany-0,04l ??mam potraviny a zatiaľ som to nerobila.....
Komentár, nie odpoveď
19.08.14 08:42
Téma: Čo sa mi dnes stalo, čo ma rozčúlilo a čo ma potešilo VI
Neužitočné
19.08.14 08:41
Téma: Čo sa mi dnes stalo, čo ma rozčúlilo a čo ma potešilo VI
Neužitočné
19.08.14 00:05
Téma: Čo sa mi dnes stalo, čo ma rozčúlilo a čo ma potešilo VI
Neužitočné
Peggynka
19.08.14,09:08
Nepotešilo:
Štátna prémia výnos zo stavebného sporenia trochu vylepšuje. Momentálne je vo výške 8,5% a maximálne môžete získať 66,39 €. Na plnú štátnu prémiu je potrebné v tomto roku vložiť 781,60 €. V roku 2015 to bude výrazne viac a to až 1.207,09 €. Dôvodom je zníženie štátnej prémie v stavebnom sporení na 5,5%.
Vyrazilo mi to dych... 100€ mesačne :eek:
Peggynka
19.08.14,09:11
[QUOTE="Llívia"][QUOTE="Peggynka"]
Vitaj v klube :)
Eee, ty vitaj v klube :D

Ja som už dávno členom a VIP :),boli noci,keď som schytala 14 :o
bettylou
19.08.14,09:14
Teda, lebo ja som pouzila ten vyraz, ako prva. Chudak uz je po smrti, nechajme ho tak.
škoda tých opekaných medvedích labiek, delikatessa, jedlom by sa nemalo plytvať:cool:
bettylou
19.08.14,09:22
nuž niekoho to poteší a niekoho rozčúli

Najťažší jazyk na svete!
27. septembra 2009 sa v Paríži konalo konzorcium jazykovedcov z celého sveta. Po ôsmich rokoch bádania, skúmania a študovania vydali rubriku desiatich najťažších a najľahších jazykov na tejto planéte. Do úvahy sa bral vývoj jazyka, úprava pravopisu, štýl písma, znaky, reč, história jazyka a gramatika jazyka.
Ústav jazykovedcov, ktorý sídli v Berlíne začal so skúmaním jazykov, ktorými sa hovorí po celom svete, nielen tými najrozšírenejšími, ale všetkými jazykmi. Na svete je okolo 7832 jazykov. Každý týždeň zaniknú dva jazyky a vytvoria sa ďalšie dva až tri nové.
Skôr než prejdem k tým desiatim najťažším jazykom, spomeniem desať najľahších jazykov
10. mongolčina
9. aramejčina
8. gréčtina
7. nórčina
6. taliančina
5. rumunčina
4. chorvátčina
3.bulharčina
2. angličtina
1. najľahší jazyk na svete, ktorým hovorí vyše 300 miliónov ľudí na celom svete je španielčina.

Desať najťažších jazykov na tejto planéte:
10. nemčina
9. francúzština
8. čínština
7. japončina
6. jazyk oboch Kóreí je rovnaký, takže kórejčina
5. perzština
4. arabčina
3. fínčina
2. maďarčina
1. najťažším jazykom, akým sa hovorí na tejto planéte je SLOVENČINA .

A to pre jej gramatickú štruktúru a "mobilitu slov a slovných spojení" ako jediný jazyk sveta má slovenčina 7 pádov (Nominatív, Genitív, Datív, Akuzatív, Lokál, Inštrumentál a Vokatív), ďalej vybrané slová, a hlavne mäkké a tvrdé "i, y" ,
- skloňovanie prídavných mien a slovies, v podstate sa v slovenskom jazyku
skloňujú takmer všetky slová .
Špecifiku tvoria slovesá. V slovenčine je sloveso ohybné. Ohýbanie slovies sa nazýva
časovanie.
Pri slovese sa rozlišujú v slovenčine gramatické kategórie:
* osoba (prvá osoba jednotného čísla, druhá osoba jednotného čísla, tretia osoba jednotného čísla, prvá osoba množného čísla, druhá osoba množného čísla, tretia osoba množného čísla)
* číslo (jednotné číslo, množné číslo)
* čas (predminulý čas, minulý čas, prítomný čas, budúci čas)
* spôsob (oznamovací spôsob, podmieňovací spôsob, rozkazovací spôsob)
* slovesný rod (činný rod, trpný rod)
* slovesný vid (dokonavý vid, nedokonavý vid)
* slovesná zhoda (zhoda s tvarom nadradeného podstatného mena alebo zámena)
* intencia slovesného deja (sloveso vyžadujúce doplnenie agensom alebo paciensom, sloveso nevyžadujúce doplnenie agensom alebo paciensom)
* trieda
* (slovesný) vzor

ROZDELENIE SLOVIES
plnovýznamové
1. činnostné - pomenúvajú činnosti, úkony
a. predmetové -ich význam si vo vete vyžaduje pripojenie predmetu
b. bezpredmetové -ich význam si nevyžaduje pripojenie predmetu
2. stavové - pomenúvajú stavy, deje, ktoré nepodliehajú vôli pomocné nemajú úplný, samostatný význam, preto sa vo vete spájajú s iným, plnovýznamovým slovom
1. modálne (spôsobové) - vyjadrujú vôľu, chcenie, povinnosť, možnosť uskutočniť dej chcieť,
môcť, musieť, vedieť, mať (niečo za povinnosť.), smieť, dať sa
2. fázové - vyjadrujú fázu, koniec, začiatok deja začať/ínať, prestať/ávať, z/ostať/ávať
3. limitné - vyjadrujú blízky začiatok deja ísť, mať
4. sponové - fungujú ako spojenie (spona) v mennom prísudku, spájajú sa s plnovýznamovými slovnými druhmi byť, stať sa

Ako jeden z piatich jazykov máme tri rody : mužský, ženský a stredný.
A ako jediný jazyk sveta má vzory prídavných mien, dvojhlásky a spodobovanie , toto
nenájdete už v žiadnom inom jazyku na tejto planéte (!) . Toto je len tak na okraj, čo sa týka gramatiky slovenského jazyka.
Jeho gramatika je tak komplikovaná, že akémukoľvek cudzincovi by podľa prepočtov trvalo až 12 rokov, kým by sa naučil kompletnú gramatiku a to nehovorím a variabilite slov, viet a slovných spojení vo vetách.
Kompletnú gramatiku slovenského jazyka nevie ani jeden jediný človek, preto ju študujú a pripravujú tými vedcov a jazykovedcov, pretože je tak obsiahla a povedal by som, že v niektorých prípadoch až extrémne náročná nato, aby ju bol schopný poňať jeden človek. Slovenský jazyk má presne 465 gramatických výnimiek aj to dokazuje jeho komplikovanosť. Pravidlá slovenského pravopisu prichádzajú len veľmi málo s nejakými úpravami alebo novými pravidlami gramatiky, ale cez to všetko ide o jazyk, ktorý nemá vo svete obdobu, čo sa týka náročnosti na učenie, písanie, počúvanie, hovorenie a čítanie .
Záujem o slovenský jazyk každým dňom rastie, ale len málokomu sa podarí dosiahnuť to čomu my jazykovedci hovoríme: rozprávať čisto spisovne. Náš jazyk je krásny, melodický a preto nemáme problém porozumieť aj ruštine, poľštine, češtine, a iným slovanským jazykom. Ak sa chce cudzinec naučiť písať, čítať, počúvať a hlavne hovoriť po slovensky aspoň tak ako
jednoduchý človek, tak v zahraničí sa náš jazyk nenaučí a to platí aj pre nás. Cudzinci, ak chcú, musia prísť k nám a my, ak sa chceme naučiť inú reč, musíme ísť do krajiny, kde sa tou rečou, ktorú sa učíme, hovorí.
Mali by sme byť hrdí nato, že rozprávame najťažším jazykom, aký kedy vôbec vznikol, lebo ťažší jazyk už nie je. Jeho gramatická štruktúra je tak komplikovaná, tak prepracovaná do detailov, že s takou dokonalosťou prepracovania sa nestretneme ani v maďarčine, pre mnohých z nás je práve maďarský jazyk ten najťažší, ale to isté tvrdia Maďari o našom jazyku, len s tým rozdielom, že oni sa nemýlia.
S pozdravom prof. Doc. Vladimír Trnka
Orgán Jazykovedného ústavu Ľ. Štúra SAV, Jazykového odboru Matice
slovenskej a Ústrednej jazykovej rady MK SR.

mýliť sa je ludské, to si sám=sama? ak áno komplimenty, okopírované dobre, ak vlastná tvorba, tak to už smrdí samochválou :D
misoft
19.08.14,09:27
[QUOTE="Peggynka"]
Vitaj v klube :)
Eee, ty vitaj v klube :D

Ja som už dávno členom a VIP :),boli noci,keď som schytala 14 :o
Ja ich už ani nepočítam.... kašlem na ne... bolo nedávno, že som ich dostával ako pilule....:D
bettylou
19.08.14,09:44
Llívia
19.08.14,10:23
[QUOTE="Llívia"][QUOTE="Peggynka"]
Vitaj v klube :)
Eee, ty vitaj v klube :D

Ja som už dávno členom a VIP :),boli noci,keď som schytala 14 :o
Ja tiež, pod rúškom noci sa tu jedna osôbka realizovala. A nebola to rybička :D
Tweety
19.08.14,10:24
:---Staré známe, čert nikdy nespí vám nič nehovorí?
korela
19.08.14,10:39
Kam to s tým mínuskovaním chcete dnes vyhrotiť? Je známe o mne, že prispievam roky na Poradu neskoro. Tak zrejme niekto zneužíva moje triko. Ja nemám problém ak chcem dať mínus aj cez deň, ak je alebo bol taký dôvod. Mňa z tohto vynechajte, pretože táto debata o mínuskovaní fakt nikam nevedie. Ako v škôlke. Niekto tu začal veľmi dobre intrigovať.
Však Richard vidí, ak nevidia i moderátori. Mám vám začať kopírovať moje? Karas to nebol, ani ja, tak kto potom? Aj tak to nemáte teraz šancu zistiť, tak čo sa vzrušujete nad blbosťami?
To je tak, keď sa dostane iba jedna blcha do kožuchu.
Llívia
19.08.14,11:25
Kam to s tým mínuskovaním chcete dnes vyhrotiť? Je známe o mne, že prispievam roky na Poradu neskoro. Tak zrejme niekto zneužíva moje triko. Ja nemám problém ak chcem dať mínus aj cez deň, ak je alebo bol taký dôvod. Mňa z tohto vynechajte, pretože táto debata o mínuskovaní fakt nikam nevedie. Ako v škôlke. Niekto tu začal veľmi dobre intrigovať.
Však Richard vidí, ak nevidia i moderátori. Mám vám začať kopírovať moje? Karas to nebol, ani ja, tak kto potom? Aj tak to nemáte teraz šancu zistiť, tak čo sa vzrušujete nad blbosťami?
To je tak, keď sa dostane iba jedna blcha do kožuchu.
Žeby paranoja? :D
Ty sama si sa na mínuskovanie nikdy nesťažovala, čo? :D
buchač
19.08.14,12:33
buchač, Llívia, písala som o určitej skupine ľudí, radíte sa do nej?
Keby ma hneď ráno bolela hlava, asi by rozmýšľala, čom som robila večer predtým a nie len ten jeden a určite by som niečo vo svojom živote zmenila. Poznáte porekadlo pomôž si človeče, aj Boh ti pomôže?

Kuki, neviem...možno som niečo prehliadol, možno si aj inak myslela. Ale šak to je aj tak jedno, podstata môjho príspevku ostáva nezmenená.
Vieš, mne je jedno, kto a ako sa zariadi. Ja si svoje zdravie šanujem a rodinu k tomu nabádam. Keď je potrebné, aj zdrbem. ;)

Môj príjem je vcelku v pohode, prijal by som ale kľudne aj viac.
No čo sa týka tých príjmov a to ojesexovanie podnikateľov na všetky strany ( zamestnanci, dane, odvody ) je už trochu iná káva.
Nie, nezávidím podnikateľom tie vily, autá, dovolenky. Nech si užíva, pokiaľ dá zamestnancom to, čo im patrí a čo sa aj patrí.
Ale ak je to opak, zamastnaci trt a "podnikateľ" si žije na veľkej nohe ???
To sú kurevské zákony na Slovensku, pokiaľ si s takýmito nevedia poradiť ani súdy.

...a zatiaľ to nejak žiadna vláda neporiešila a nejak ani nemieni.
Tá posledná teda určite nie!

Mne snáď aj pomohol ! :rolleyes::)
alaya1
19.08.14,12:40
Potesilo - dve tasky paradajok a papriky su uz zavarene v lecu, nasr.....cuketovy kolac skoncil v odpadkovom kosi !. :)
Tweety
19.08.14,12:44
Nepodaril sa?
Peggynka
19.08.14,12:45
Nepotešilo:
Víno si už do nákladov nedáte (Pravda/debata)
A ja "blondyna" som si to ešte nikdy do nákladov nedala :eek:
Peggynka
19.08.14,12:46
Potesilo - dve tasky paradajok a papriky su uz zavarene v lecu, nasr.....cuketovy kolac skoncil v odpadkovom kosi !. :)
что случилось?
Tweety
19.08.14,12:49
Potesilo - dve tasky paradajok a papriky su uz zavarene v lecu, nasr.....cuketovy kolac skoncil v odpadkovom kosi !. :)
что случилось?
Alebo, kde urobili soudruzi z NDR chybu?
buchač
19.08.14,12:54
Mňa potešilo, že som pokročil v činnosti.
Minulý týždeň v piatok demontáž kachľovej pece, už mala svoj vek. Už aj dymila a to aj napriek tým občasným opravám.
Dnes parkety odrezať na mieru, solídna piplačka. Následne šalung na základ pre nové kachle.
...zajtra betónujem. ;)
Potom ešte tie kamene pekne prilepiť, vyihrám sa do sýtosti.
alaya1
19.08.14,13:04
Tak letel do kosa, ze sa za nim zaprasilo. Polovica upecena, druha sa rozpadla, nechapem, tak co uz 4 vajicka ozeliem :). Kuracie :)
korela
19.08.14,13:17
Kam to s tým mínuskovaním chcete dnes vyhrotiť? Je známe o mne, že prispievam roky na Poradu neskoro. Tak zrejme niekto zneužíva moje triko. Ja nemám problém ak chcem dať mínus aj cez deň, ak je alebo bol taký dôvod. Mňa z tohto vynechajte, pretože táto debata o mínuskovaní fakt nikam nevedie. Ako v škôlke. Niekto tu začal veľmi dobre intrigovať.
Však Richard vidí, ak nevidia i moderátori. Mám vám začať kopírovať moje? Karas to nebol, ani ja, tak kto potom? Aj tak to nemáte teraz šancu zistiť, tak čo sa vzrušujete nad blbosťami?
To je tak, keď sa dostane iba jedna blcha do kožuchu.
Žeby paranoja? :D
Ty sama si sa na mínuskovanie nikdy nesťažovala, čo? :D
Ak paranoja, tak jedine tvoja. Si si mohla odpustiť takú nemožnú otázku.
Či som sa sťažovala? Možno som spomenula, ale dnes je to zahltené fakt nezmyselným a ja, aj ja, a ja som dostala. Po rúškom noci a pod. nezmysly. Koľko ľudí ide v noci vypustiť svoj mechúr, dobre že ešte neriešite aj tieto voloviny. Je problém sa posadiť za PC a niekoho evidentne naštvať? Okrem štyroch mužov je to tu už moc prefeminizované. Aj na šuťáku. A je to riadne cítiť. Nikdy som v ženskom kolektíve nepracovala, ja by som v tých podmienkach nevydržala. Zlatá Pepsi aj s jej koláčmi. Aspoň tu nelietali vulgarizmy, ktoré tu zjavne až tak moc nikomu neprekážali, však dámy? To sa veru len tak nedá prehltnúť. To plne chápem. Ale ak párkrát niekomu nestačilo upozornenie, kto si čo pýta, to dostane.
korela
19.08.14,13:46
korela,nepotrebujem nikomu nakladať,mne si ukradnutá.......

Tak aký si mala dôvod aby si sa angažovala? Len tak, z dlhej chvíle?
Vidíš a ja som chcela iba v dobrom poradiť. Ste zareagovali, akoby som tie diery robila ja. Čo už, aj takí sa nájdu.

Nezáleží vždy iba na etikete čo tam je, aj tak nevieš v akom roztoku sa
mohli máchať kým ich zabalili. A môžeš mať iksročnú prax v obchode. Ľudský

faktor nedokážeš vylúčiť.
Neskôr som si spomenula, že som dávno otvorila doma vybraté z chladničky buď

jogurty alebo tvarohy, plesnivé. Po preskúmaní som našla tri dierky od ihly na

každom viečku. Samé sa určite neurobili. Odvtedy tiež pozerám na viečka či sú

O.K.


05-08-14 16:03 kopretinka (http://www.porada.sk/member.php?u=246919): kúpila som kuracie žalúdky pre psa....aj som ich

poumývala,varím to a smrdí to ako hovno.....mali dobrý dátum.......čo s tým? https://ci6.googleusercontent.com/proxy/eHM6ShpkqNFvyK_KAVI4itCwgicX5BFfxN_Vw8O0LOYoQUaxq4 Y1YsaigYVawaT1F1W16KRegb50-fBhQ--jj60=s0-d-e1-ft#http://www.porada.sk/images/smilies/mad.gif



05-08-14 16:17 kopretinka (http://www.porada.sk/member.php?u=246919): vždy tam kupujem,keď sú zlacnené,nikdy nebol

problém......minule som kúpila také žuvacie plátky-pochúťku,u nás v malom

zvieratkovom obchodíku,po čase to začalo tiež smrdieť ako hovno,vždy tam

kupujem....doteraz boli dobré,nebol problém....neviem,z čoho to robia.....


05-08-14 16:23 kopretinka (http://www.porada.sk/member.php?u=246919): oliw,brala som to z chladničky,kupovala som aj

srdiečka,tie nesmrdeli.....tieto vnútornosti chodia spolu v balení..


05-08-14 16:25 kopretinka (http://www.porada.sk/member.php?u=246919): pokazené mäso smrdí inak.....toto nie je pokazené....
lujza.j
19.08.14,15:58
dnes som mala dohodnutý nákup /moja máti zavelila/ darčeku k mojim polookrúhlinám....moja máti, moje decko a teda ja:).....nie že by som čakala, že to dopadne inak....ale aby mama nebola ranená, že hned odmietnem išla som do klenot.....teda do balkánskeho zlatníctva...to je lepšia špecifikácia:D.....čistý horor.....jednoduché náušnice kruhy z bieleho zlata....ani mini také akurát......so zirkonami, alebo bez.....bez 318.-e trochu väčšie so zirkonami cez 500e.....títo vydriduchovia pri cenotvorbe bud pijú, alebo fetujú.....a kludne tu majú obchody ...práčky penez...pýtam sa predavačky, že kolko vychádza gram zlata cca. okolo 80e...:eek:...že tam je aj robota zarátaná...do čerta aká ...?! ved všetko strojom fúkané zlato....tie za 318e nemali ani 4g....by som ich stlačila medzi prstami....hovorím mame tu ja nič nechcem....máti nešťastná....hovorím jej.....mama ja by som bola nešťastná, že si tolko penez dala za toto....
roky mi všetko vyrábal kamoš.....čo som si nakreslila to vyrobil......čiže viem čo a ako...vedľa v bráne další......
..fakt som išla iba kvôli mame....už sme tak boli spolu na obchodnej /5r dozadu/aj sme nakoniec vtedy kupili..pekný prsteň....ešte som si aj na na dobrý obchod z balkáncom práskla dva koňaky......ale toto...čo je veľa to je priveľa....
decko už písalo Pepemu...od vedla....
bjuty smis
19.08.14,16:30
kukučka
19.08.14,17:17
buchač, Llívia, písala som o určitej skupine ľudí, radíte sa do nej?
Keby ma hneď ráno bolela hlava, asi by rozmýšľala, čom som robila večer predtým a nie len ten jeden a určite by som niečo vo svojom živote zmenila. Poznáte porekadlo pomôž si človeče, aj Boh ti pomôže?
Žiadnu skupinu som v tvojom príspevku nevidela ;) Večer predtým som išla spať. Boh mi .... pomôže, ešte nikdy nepomohol.
Spomeň si, keď ho budeš prosiť o pomoc.
misoft
19.08.14,17:25
lujza.j
19.08.14,17:28
ideál na SK cesty...
buchač
20.08.14,02:36
Kto chce chodiť v nedeľu do Tesca... (a navyše tam pracovať)
Martin Dlouhy
dlouhy.blog.sme.sk (rss)
Momentálne som generálnym riaditeľom Tesco na Slovensku.
...a zároveň mladý ujo. ;)
Bože môj, ten ale dríííísta. :eek::confused:
Llívia
20.08.14,04:06
Kam to s tým mínuskovaním chcete dnes vyhrotiť? Je známe o mne, že prispievam roky na Poradu neskoro. Tak zrejme niekto zneužíva moje triko. Ja nemám problém ak chcem dať mínus aj cez deň, ak je alebo bol taký dôvod. Mňa z tohto vynechajte, pretože táto debata o mínuskovaní fakt nikam nevedie. Ako v škôlke. Niekto tu začal veľmi dobre intrigovať.
Však Richard vidí, ak nevidia i moderátori. Mám vám začať kopírovať moje? Karas to nebol, ani ja, tak kto potom? Aj tak to nemáte teraz šancu zistiť, tak čo sa vzrušujete nad blbosťami?
To je tak, keď sa dostane iba jedna blcha do kožuchu.
Žeby paranoja? :D
Ty sama si sa na mínuskovanie nikdy nesťažovala, čo? :D
Ak paranoja, tak jedine tvoja. Si si mohla odpustiť takú nemožnú otázku.
Či som sa sťažovala? Možno som spomenula, ale dnes je to zahltené fakt nezmyselným a ja, aj ja, a ja som dostala. Po rúškom noci a pod. nezmysly. Koľko ľudí ide v noci vypustiť svoj mechúr, dobre že ešte neriešite aj tieto voloviny. Je problém sa posadiť za PC a niekoho evidentne naštvať? Okrem štyroch mužov je to tu už moc prefeminizované. Aj na šuťáku. A je to riadne cítiť. Nikdy som v ženskom kolektíve nepracovala, ja by som v tých podmienkach nevydržala. Zlatá Pepsi aj s jej koláčmi. Aspoň tu nelietali vulgarizmy, ktoré tu zjavne až tak moc nikomu neprekážali, však dámy? To sa veru len tak nedá prehltnúť. To plne chápem. Ale ak párkrát niekomu nestačilo upozornenie, kto si čo pýta, to dostane.
Prečítaj si ešte raz, na čo si reagovala a ako s reagovala. Nikto ani len v najmenšom nenaznačoval, že to tu mínuskuješ ty. Preto tá paranoja ;)

PS: Nikto ťa nenúti čítať čo i len jeden jediný príspevok na Porade :)
220870
20.08.14,04:23
https://www.youtube.com/watch?v=xK8z-x1cLCs#t=199 oki doki
Hmmmm.....
Akú spotrebu má vaše nové auto?
korela
20.08.14,05:40
Kam to s tým mínuskovaním chcete dnes vyhrotiť? Je známe o mne, že prispievam roky na Poradu neskoro. Tak zrejme niekto zneužíva moje triko. Ja nemám problém ak chcem dať mínus aj cez deň, ak je alebo bol taký dôvod. Mňa z tohto vynechajte, pretože táto debata o mínuskovaní fakt nikam nevedie. Ako v škôlke. Niekto tu začal veľmi dobre intrigovať.
Však Richard vidí, ak nevidia i moderátori. Mám vám začať kopírovať moje? Karas to nebol, ani ja, tak kto potom? Aj tak to nemáte teraz šancu zistiť, tak čo sa vzrušujete nad blbosťami?
To je tak, keď sa dostane iba jedna blcha do kožuchu.
Žeby paranoja? :D
Ty sama si sa na mínuskovanie nikdy nesťažovala, čo? :D
Ak paranoja, tak jedine tvoja. Si si mohla odpustiť takú nemožnú otázku.
Či som sa sťažovala? Možno som spomenula, ale dnes je to zahltené fakt nezmyselným a ja, aj ja, a ja som dostala. Po rúškom noci a pod. nezmysly. Koľko ľudí ide v noci vypustiť svoj mechúr, dobre že ešte neriešite aj tieto voloviny. Je problém sa posadiť za PC a niekoho evidentne naštvať? Okrem štyroch mužov je to tu už moc prefeminizované. Aj na šuťáku. A je to riadne cítiť. Nikdy som v ženskom kolektíve nepracovala, ja by som v tých podmienkach nevydržala. Zlatá Pepsi aj s jej koláčmi. Aspoň tu nelietali vulgarizmy, ktoré tu zjavne až tak moc nikomu neprekážali, však dámy? To sa veru len tak nedá prehltnúť. To plne chápem. Ale ak párkrát niekomu nestačilo upozornenie, kto si čo pýta, to dostane.
Prečítaj si ešte raz, na čo si reagovala a ako s reagovala. Nikto ani len v najmenšom nenaznačoval, že to tu mínuskuješ ty. Preto tá paranoja ;)

PS: Nikto ťa nenúti čítať čo i len jeden jediný príspevok na Porade :)


Llívia:
"Ja tiež, pod rúškom noci sa tu jedna osôbka realizovala. A nebola to rybička"

Samé domnienky, kde berieš tú istotu, že ide o jednu osobu a že to nebola rybička? Dobrý nezmysel, čo povieš? A čo si ty odborne spôsobilá tiež diadnostikovať?

Včera 12:24 Tweety Tweety žena, manželka, mama, bab ...
Staré známe, čert nikdy nespí vám nič nehovorí?

Roky tu prispievam v rovnakých časoch, pretože mám na to svoj dôvod. Prvá si to po rokoch rokúcich všimla Alaya1, dobre že ma neišla hneď diagnostikovať, jednoducho to vytiahla aj s hlúpymi vyjadreniami na moju osobu a práve ona bude niečo hovoriť o kyberšikane. Ja som tu ešte nikomu počas takmer desiatich rokov nenapísala, že si vo svojom príspevku vymýšľa, tak ako mi to spravila ona. Prečo práve ona so svojou profesiou si dovolí niekoho ponižovať? Pričom išlo o pravdu, ktorá je dokázateľná na nete a verejne k dispozícii. Rovnako buchačove nemiestne vyjadrenia na moju osobu. Nech si nálepkuje svoje najbližšie okolie a nie ľudí, ktorých osobne nepozná.
Ja môžem čítať čo si vyberiem a písať kam chcem a kedy chcem, s tým rozdielom, že sa neznižujem expresívnymi vyjadreniami k príspevkom druhých a neobťažujem ich autorov. Spoločensky neprístupné výrazy sú mi cudzie i v bežnom živote. Doma ich rodičia nikdy, zdôrazňujem nikdy nevyslovili (ani v širšej rodine som nepočula nikoho) a nepoužívajú ich ani moje deti.
Že sa niekto rád prispôsobuje lúze, jeho vec. Ale nech tak činí vo svojom súkromí a nie na verejnom fóre. Na Porade je iba zopár ľudí čo si to dovolí, to je tiež dosť výpovedné o ich pisateľoch.
taiko
20.08.14,06:04
jaaaj ved sa zase nevadte, co nemate inej roboty, nez sa o minusky starat? Ze vas to bavi. :(
taiko
20.08.14,06:04
https://www.youtube.com/watch?v=xK8z-x1cLCs#t=199 oki doki
Hmmmm.....
Akú spotrebu má vaše nové auto?
a vy v USA este bijete cernochov? :D
kopretinka
20.08.14,06:22
korela,nepotrebujem nikomu nakladať,mne si ukradnutá.......

Tak aký si mala dôvod aby si sa angažovala? Len tak, z dlhej chvíle?
Vidíš a ja som chcela iba v dobrom poradiť. Ste zareagovali, akoby som tie diery robila ja. Čo už, aj takí sa nájdu.

Nezáleží vždy iba na etikete čo tam je, aj tak nevieš v akom roztoku sa
mohli máchať kým ich zabalili. A môžeš mať iksročnú prax v obchode. Ľudský

faktor nedokážeš vylúčiť.
Neskôr som si spomenula, že som dávno otvorila doma vybraté z chladničky buď

jogurty alebo tvarohy, plesnivé. Po preskúmaní som našla tri dierky od ihly na

každom viečku. Samé sa určite neurobili. Odvtedy tiež pozerám na viečka či sú

O.K.


05-08-14 16:03 kopretinka (http://www.porada.sk/member.php?u=246919): kúpila som kuracie žalúdky pre psa....aj som ich

poumývala,varím to a smrdí to ako hovno.....mali dobrý dátum.......čo s tým? https://ci6.googleusercontent.com/proxy/eHM6ShpkqNFvyK_KAVI4itCwgicX5BFfxN_Vw8O0LOYoQUaxq4 Y1YsaigYVawaT1F1W16KRegb50-fBhQ--jj60=s0-d-e1-ft#http://www.porada.sk/images/smilies/mad.gif



05-08-14 16:17 kopretinka (http://www.porada.sk/member.php?u=246919): vždy tam kupujem,keď sú zlacnené,nikdy nebol

problém......minule som kúpila také žuvacie plátky-pochúťku,u nás v malom

zvieratkovom obchodíku,po čase to začalo tiež smrdieť ako hovno,vždy tam

kupujem....doteraz boli dobré,nebol problém....neviem,z čoho to robia.....


05-08-14 16:23 kopretinka (http://www.porada.sk/member.php?u=246919): oliw,brala som to z chladničky,kupovala som aj

srdiečka,tie nesmrdeli.....tieto vnútornosti chodia spolu v balení..


05-08-14 16:25 kopretinka (http://www.porada.sk/member.php?u=246919): pokazené mäso smrdí inak.....toto nie je pokazené....

korela,vyťahuješ staré veci a kopíruješ zo šuťáku,na toto už fakt nemám čo povedať. To,že si mi ukradnutá,som napísala na ten tvoj koment,že či si myslím,že ako som ti "naložila".To o tom tescu bolo dávno predtým.Takže si to uprac podľa dátumu.
A čo máš proti slovo hovno? http://www.cesky-jazyk.cz/citanka/jaroslav-vrchlicky/balada-o-hovne.html
Nejako teba konkrétne uráža? TAK NEČÍTAJ A NEKOMENTUJ MOJE PRÍSPEVKY TAK,AKO JA SOM SA VYHÝBALA TVOJIM A OD TEJTO CHVÍLE ŤA MÁM NA IGNORE......... TO BUDE KOPA UŠETRENÉHO MIESTA!!! A NERVOV.
taiko
20.08.14,06:24
korela,nepotrebujem nikomu nakladať,mne si ukradnutá.......

Tak aký si mala dôvod aby si sa angažovala? Len tak, z dlhej chvíle?
Vidíš a ja som chcela iba v dobrom poradiť. Ste zareagovali, akoby som tie diery robila ja. Čo už, aj takí sa nájdu.


korela,vyťahuješ staré veci a kopíruješ zo šuťáku,na toto už fakt nemám čo povedať. To,že si mi ukradnutá,som napísala na ten tvoj koment,že či si myslím,že ako som ti "naložila".To o tom tescu bolo dávno predtým.Takže si to uprac podľa dátumu.
A čo máš proti slovo hovno? http://www.cesky-jazyk.cz/citanka/jaroslav-vrchlicky/balada-o-hovne.html
Nejako teba konkrétne uráža? TAK NEČÍTAJ A NEKOMENTUJ MOJE PRÍSPEVKY TAK,AKO JA SOM SA VYHÝBALA TVOJIM A OD TEJTO CHVÍLE ŤA MÁM NA IGNORE......... TO BUDE KOPA UŠETRENÉHO MIESTA!!!
no a uz je lepsie? :confused:
buchač
20.08.14,06:37
[QUOTE="korela"]

Roky tu prispievam v rovnakých časoch, pretože mám na to svoj dôvod. Prvá si to po rokoch rokúcich všimla Alaya1, dobre že ma neišla hneď diagnostikovať, jednoducho to vytiahla aj s hlúpymi vyjadreniami na moju osobu a práve ona bude niečo hovoriť o kyberšikane. Ja som tu ešte nikomu počas takmer desiatich rokov nenapísala, že si vo svojom príspevku vymýšľa, tak ako mi to spravila ona. Prečo práve ona so svojou profesiou si dovolí niekoho ponižovať? Pričom išlo o pravdu, ktorá je dokázateľná na nete a verejne k dispozícii. Rovnako buchačove nemiestne vyjadrenia na moju osobu. Nech si nálepkuje svoje najbližšie okolie a nie ľudí, ktorých osobne nepozná.
Ja môžem čítať čo si vyberiem a písať kam chcem a kedy chcem, s tým rozdielom, že sa neznižujem expresívnymi vyjadreniami k príspevkom druhých a neobťažujem ich autorov. Spoločensky neprístupné výrazy sú mi cudzie i v bežnom živote. Doma ich rodičia nikdy, zdôrazňujem nikdy nevyslovili (ani v širšej rodine som nepočula nikoho) a nepoužívajú ich ani moje deti.
Že sa niekto rád prispôsobuje lúze, jeho vec. Ale nech tak činí vo svojom súkromí a nie na verejnom fóre. Na Porade je iba zopár ľudí čo si to dovolí, to je tiež dosť výpovedné o ich pisateľoch.[QUOTE]

1. Ja len to, čo si myslím...že sa to nepáči, to je už iná káva.
2. Nepoužívajú a nepočula ???
To ale neznamená, že že ich nevyslovili (rodičia) a nepoužívajú (deti).
3. Môj postreh zo života bol/je ten, že panstvo a ich deti sú, kua, iná kategória...to je iná lúza, ja takým vravím pokrytci.
Preto sa takejto neprispôsobujem...Nikdy a nikde !
P.S.:
Normálne si mi spravila náladu...;) :D :D :D
taiko
20.08.14,06:45
Roky tu prispievam v rovnakých časoch, pretože mám na to svoj dôvod. Prvá si to po rokoch rokúcich všimla Alaya1, dobre že ma neišla hneď diagnostikovať, jednoducho to vytiahla aj s hlúpymi vyjadreniami na moju osobu a práve ona bude niečo hovoriť o kyberšikane. Ja som tu ešte nikomu počas takmer desiatich rokov nenapísala, že si vo svojom príspevku vymýšľa, tak ako mi to spravila ona. Prečo práve ona so svojou profesiou si dovolí niekoho ponižovať? Pričom išlo o pravdu, ktorá je dokázateľná na nete a verejne k dispozícii. Rovnako buchačove nemiestne vyjadrenia na moju osobu. Nech si nálepkuje svoje najbližšie okolie a nie ľudí, ktorých osobne nepozná.
Ja môžem čítať čo si vyberiem a písať kam chcem a kedy chcem, s tým rozdielom, že sa neznižujem expresívnymi vyjadreniami k príspevkom druhých a neobťažujem ich autorov. Spoločensky neprístupné výrazy sú mi cudzie i v bežnom živote. Doma ich rodičia nikdy, zdôrazňujem nikdy nevyslovili (ani v širšej rodine som nepočula nikoho) a nepoužívajú ich ani moje deti.
Že sa niekto rád prispôsobuje lúze, jeho vec. Ale nech tak činí vo svojom súkromí a nie na verejnom fóre. Na Porade je iba zopár ľudí čo si to dovolí, to je tiež dosť výpovedné o ich pisateľoch.

1. Ja len to, čo si myslím...že sa to nepáči, to je už iná káva.
2. Nepoužívajú a nepočula ???
To ale neznamená, že že ich nevyslovili (rodičia) a nepoužívajú (deti).
3. Môj postreh zo života bol/je ten, že panstvo a ich deti sú, kua, iná kategória...to je iná lúza, ja takým vravím pokrytci.
Preto sa takejto neprispôsobujem...Nikdy a nikde !
P.S.:
Normálne si mi spravila náladu...;) :D :D :D
ani Ty si nedas pokoj "brutus"? Ze vas to bavi tu jedy pustat ts ts ts
korela
20.08.14,06:46
korela,nepotrebujem nikomu nakladať,mne si ukradnutá.......

Tak aký si mala dôvod aby si sa angažovala? Len tak, z dlhej chvíle?
Vidíš a ja som chcela iba v dobrom poradiť. Ste zareagovali, akoby som tie diery robila ja. Čo už, aj takí sa nájdu.


korela,vyťahuješ staré veci a kopíruješ zo šuťáku,na toto už fakt nemám čo povedať. To,že si mi ukradnutá,som napísala na ten tvoj koment,že či si myslím,že ako som ti "naložila".To o tom tescu bolo dávno predtým.Takže si to uprac podľa dátumu.
A čo máš proti slovo hovno? http://www.cesky-jazyk.cz/citanka/jaroslav-vrchlicky/balada-o-hovne.html
Nejako teba konkrétne uráža? TAK NEČÍTAJ A NEKOMENTUJ MOJE PRÍSPEVKY TAK,AKO JA SOM SA VYHÝBALA TVOJIM A OD TEJTO CHVÍLE ŤA MÁM NA IGNORE......... TO BUDE KOPA UŠETRENÉHO MIESTA!!!
no a uz je lepsie? :confused:
Neviem, kde si kupovala tie žalúdky, ja som reagovala na ne. S chronológiou je to úplne v poriadku.
Áno, nereagovala som hneď, to ale ešte neznamená, že vyťahujem staré veci. Nebyť reakcií aké sa dostavili, nemala by som dôvod vôbec reagovať. Viem, že robíš niekde v obchode, ale v ktorom neviem. Čo tu vyťahuješ Vrchlického, to je z inej kultúry.
Ale ty nie si Vrchlický, ani Sartre ani Muller.
taiko
20.08.14,06:51
korela,nepotrebujem nikomu nakladať,mne si ukradnutá.......

Tak aký si mala dôvod aby si sa angažovala? Len tak, z dlhej chvíle?
Vidíš a ja som chcela iba v dobrom poradiť. Ste zareagovali, akoby som tie diery robila ja. Čo už, aj takí sa nájdu.


korela,vyťahuješ staré veci a kopíruješ zo šuťáku,na toto už fakt nemám čo povedať. To,že si mi ukradnutá,som napísala na ten tvoj koment,že či si myslím,že ako som ti "naložila".To o tom tescu bolo dávno predtým.Takže si to uprac podľa dátumu.
A čo máš proti slovo hovno? http://www.cesky-jazyk.cz/citanka/jaroslav-vrchlicky/balada-o-hovne.html
Nejako teba konkrétne uráža? TAK NEČÍTAJ A NEKOMENTUJ MOJE PRÍSPEVKY TAK,AKO JA SOM SA VYHÝBALA TVOJIM A OD TEJTO CHVÍLE ŤA MÁM NA IGNORE......... TO BUDE KOPA UŠETRENÉHO MIESTA!!!
no a uz je lepsie? :confused:
Neviem, kde si kupovala tie žalúdky, ja som reagovala na ne. S chronológiou je to úplne v poriadku.
Áno, nereagovala som hneď, to ale ešte neznamená, že vyťahujem staré veci. Nebyť reakcií aké sa dostavili, nemala by som dôvod vôbec reagovať. Viem, že robíš niekde v obchode, ale v ktorom neviem. Čo tu vyťahuješ Vrchlického, to je z inej kultúry.
Ale ty nie si Vrchlický, ani Sartre ani Muller.
mna nie preboha, ja som v tom nevinne :D
....... ale pocuvajte jedosi, vykaslite sa na to, dajte si kavu a pozorujte bociany ako odlietaju. Hned budete ma plno endorfinov v krvi a na vadenie ani nepomyslite :D
korela
20.08.14,07:25
Ja sa nevadím, iba vysvetľujem. Taiko, prepáč, ja som zareagovala na teba? Nechtiac. Veď adresát si to i tak prečíta. A keď nie, tak iná pošta mu to sprostredkuje.
A ty ma tiež za jedoša neoznačuj. Ja si na hlúpostiach tlak veru zvyšovať nebudem. Ale pokladala som niektoré veci uviesť na pravú mieru.
U nás doma fakt nepadlo jedno hrubé slovo, možno to bolo dobou, okolnosťami, že rodičia neprichádzali do styku s vypätými situáciami, je mi jedno čo si kto myslí, iba ja viem svoju pravdu, a tú mi nikto nevyvráti. A nemá to nič spoločné s pôvodom, pre mňa je to minulosť.
Rovnako je to aj s deťmi. V dnešnej dobe asi na počudovanie, ale je to tiež pravda. Možno keby pracovali niekde inde, prostredie by ich možno strhlo. Ale dosť pochybujem, nakoľko viem, akú majú životnú filozofiu a prejav a čím sa zaoberajú. Ani ich partneri a za tú dobu by sa už prejavili. A nie je to umelé.
Nechápem, že niekto dnes nevie pomaly vysloviť jednu vetu bez "príkras". Berie sa to ako samozrejmosť, ale zďaleka to nie je samozrejmosť.
Médiá tiež urobili svoje. Majú dôvod. Aký divák, taký program a naopak.
Zaujímalo by ma, či tento rozmer aký je u nás už zaužívaný a pokladá sa za normálny stav, je aj za našimi hranicami, alebo iba na Slovensku sa pestuje hulvátstvo?
taiko
20.08.14,07:37
Ja sa nevadím, iba vysvetľujem. Taiko, prepáč, ja som zareagovala na teba? Nechtiac. Veď adresát si to i tak prečíta. A keď nie, tak iná pošta mu to sprostredkuje.
A ty ma tiež za jedoša neoznačuj. Ja si na hlúpostiach tlak veru zvyšovať nebudem. Ale pokladala som niektoré veci uviesť na pravú mieru.
U nás doma fakt nepadlo jedno hrubé slovo, možno to bolo dobou, okolnosťami, že rodičia neprichádzali do styku s vypätými situáciami, je mi jedno čo si kto myslí, iba ja viem svoju pravdu, a tú mi nikto nevyvráti. A nemá to nič spoločné s pôvodom, pre mňa je to minulosť.
Rovnako je to aj s deťmi. V dnešnej dobe asi na počudovanie, ale je to tiež pravda. Možno keby pracovali niekde inde, prostredie by ich možno strhlo. Ale dosť pochybujem, nakoľko viem, akú majú životnú filozofiu a prejav a čím sa zaoberajú. Ani ich partneri a za tú dobu by sa už prejavili. A nie je to umelé.
Nechápem, že niekto dnes nevie pomaly vysloviť jednu vetu bez "príkras". Berie sa to ako samozrejmosť, ale zďaleka to nie je samozrejmosť.
Médiá tiež urobili svoje. Majú dôvod. Aký divák, taký program a naopak.
Zaujímalo by ma, či tento rozmer aký je u nás už zaužívaný a pokladá sa za normálny stav, je aj za našimi hranicami, alebo iba na Slovensku sa pestuje hulvátstvo?
Nuz podobne je to aj za hranicami aj ked sa asi da povedat, ze napr v NL to az tak nevidno. Podla mna to zcasti ide s socialnou, ekonomickou a vzdelanostnou urovnou jednotlivca. Ak niekto nemal dostatok stastia, vole, ci osobnej sily tak je na tom v tych spominanych aspektoch horsie nuz a potom su pre neho dolezite ine veci ako slusnost a moralka. Darmo mi takemu cloveku budeme vraviet aby sa spraval slusne, ci moralne. On to bude brat ako nase povysovanie sa. V NL je stredna vrstva velmi silna a teda ma z mojho pohladu na zreteli vyssie priecky Maslowovej pyramidy.
V ziadnom pripade sa vztak medzi spominanymi atributnmi a slusnostou neda zovseobecnovat, Poznam aj chudobnych, nevzdelanych ludi, ktori su ako anjeli vo vsetkych ohladoch a naopak, poznam bohatych ludi s vysokou skolou, ktory maju spravanie, moralku a slovnik ako miesanci dlazdicov a spanielskych conquistadorov.
Takze zase sa asi dostaneme k jednotlivcovi, ke jeho osobnemu stastiu, nestastiu, k jeho hodnotam, k jeho odlisnostiam od vacsiny, ci mensiny atd atd
A nemozno nespomenut otazku. Aky ludia sa "panom" lepsie ovladaju? Akych chu mat "pani" volicov? Akych ludi je potrebne ochranovat pred imperialistami?

Nuz a k teme. Fakt si myslim ze tieto debaty o minuskach su uz trapne a bolo by fajn, keby skoncili.
buchač
20.08.14,07:42
taiko
20.08.14,07:43
buchač
20.08.14,07:47
V ziadnom pripade sa vztak medzi spominanymi atributnmi a slusnostou neda zovseobecnovat, Poznam aj chudobnych, nevzdelanych ludi, ktori su ako anjeli vo vsetkych ohladoch a naopak, poznam bohatych ludi s vysokou skolou, ktory maju spravanie, moralku a slovnik ako miesanci dlazdicov a spanielskych conquistadorov.
Takze zase sa asi dostaneme k jednotlivcovi, ke jeho osobnemu stastiu, nestastiu, k jeho hodnotam, k jeho odlisnostiam od vacsiny, ci mensiny atd atd
A nemozno nespomenut otazku. Aky ludia sa "panom" lepsie ovladaju? Akych chu mat "pani" volicov? Akych ludi je potrebne ochranovat pred imperialistami?

Nuz a k teme. Fakt si myslim ze tieto debaty o minuskach su uz trapne a bolo by fajn, keby skoncili.
Bingo !
...aj TY ?? :eek:
alaya1
20.08.14,08:21
buchač
20.08.14,09:24
:D len tie kachle tam nikde nevidim :D
Vydrž, Boh Ťa skúša..;)
Technologické postupy nepustia. Dnes betónová platňa..teraz som dokončil.
Do soboty zvyšok, tie kamene na ten betón.

Kachle ???
Nuž zatiaľ zabalené....ale sú to tieto, šak lešni.
http://www.krbova-kamna.com/produkty/stredni/s6449_treviso_kremova.jpg
taiko
20.08.14,09:29
:D len tie kachle tam nikde nevidim :D
Vydrž, Boh Ťa skúša..;)
Technologické postupy nepustia. Dnes betónová platňa..teraz som dokončil.
Do soboty zvyšok, tie kamene na ten betón.

Kachle ???
Nuž zatiaľ zabalené....ale sú to tieto, šak lešni.
http://www.krbova-kamna.com/produkty/stredni/s6449_treviso_kremova.jpg
sumneee
Llívia
20.08.14,09:32
buchač, Llívia, písala som o určitej skupine ľudí, radíte sa do nej?
Keby ma hneď ráno bolela hlava, asi by rozmýšľala, čom som robila večer predtým a nie len ten jeden a určite by som niečo vo svojom živote zmenila. Poznáte porekadlo pomôž si človeče, aj Boh ti pomôže?
Žiadnu skupinu som v tvojom príspevku nevidela ;) Večer predtým som išla spať. Boh mi .... pomôže, ešte nikdy nepomohol.
Spomeň si, keď ho budeš prosiť o pomoc.
Neexistuje ;)
Llívia
20.08.14,09:46
Vitaj v klube :)
Eee, ty vitaj v klube :D

Ja som už dávno členom a VIP :),boli noci,keď som schytala 14 :o
Ja tiež, pod rúškom noci sa tu jedna osôbka realizovala Špeciálne upozornenie pre Korelu: všimni si ten minulý čas. A nebola to rybička :D


Llívia:
"Ja tiež, pod rúškom noci sa tu jedna osôbka realizovala. A nebola to rybička"

Samé domnienky Len podľa teba, kde berieš tú istotu Lebo ju mám, že ide o jednu osobu Lebo to bola jedna osoba a že to nebola rybička Lebov viem, kto to bol? Dobrý nezmysel, čo povieš? Súhlasím, dobrý nezmysel si vypotila A čo si ty odborne spôsobilá tiež diadnostikovať? Ta neviem, čo to to diadnostikovať je. Zato viem čítať, aj moje Nastavenia si viem prečítať.

Včera 12:24 Tweety Tweety žena, manželka, mama, bab ...
Staré známe, čert nikdy nespí vám nič nehovorí?

Roky tu prispievam v rovnakých časoch, pretože mám na to svoj dôvod. Prvá si to po rokoch rokúcich všimla Alaya1, dobre že ma neišla hneď diagnostikovať, jednoducho to vytiahla aj s hlúpymi vyjadreniami na moju osobu a práve ona bude niečo hovoriť o kyberšikane No veď to, to, to, presne to. Ja som tu ešte nikomu počas takmer desiatich rokov nenapísala, že si vo svojom príspevku vymýšľa Mne si napísala, že samé domienky, pritom ja viem a že ty nevieš poriadne čítať, nie je môj problém., tak ako mi to spravila ona. Prečo práve ona so svojou profesiou si dovolí niekoho ponižovať? No prečo? Pričom išlo o pravdu, ktorá je dokázateľná na nete a verejne k dispozícii. Rovnako buchačove nemiestne vyjadrenia na moju osobu. Nech si nálepkuje svoje najbližšie okolie a nie ľudí, ktorých osobne nepozná.
Ja môžem čítať čo si vyberiem Veď čítaj, nikto ti to nezakazuje, ale potom sa nesťažuj na obsah prečítaného a písať kam chcem a kedy chcem, s tým rozdielom, že sa neznižujem expresívnymi vyjadreniami k príspevkom druhých a neobťažujem ich autorov Fáááááááááákt?. Spoločensky neprístupné výrazy sú mi cudzie i v bežnom živote. Doma ich rodičia nikdy, zdôrazňujem nikdy nevyslovili (ani v širšej rodine som nepočula nikoho) a nepoužívajú ich ani moje deti.
Že sa niekto rád prispôsobuje lúze, jeho vec. Ale nech tak činí vo svojom súkromí a nie na verejnom fóre. Na Porade je iba zopár ľudí čo si to dovolí, to je tiež dosť výpovedné o ich pisateľoch.
Neni si v poslednej dobe nejaká frustrovaná? :D
alaya1
20.08.14,10:02
KORELA

Roky tu prispievam v rovnakých časoch, pretože mám na to svoj dôvod. Prvá si to po rokoch rokúcich všimla Alaya1, dobre že ma neišla hneď diagnostikovať, jednoducho to vytiahla aj s hlúpymi vyjadreniami na moju osobu a práve ona bude niečo hovoriť o kyberšikane. Ja som tu ešte nikomu počas takmer desiatich rokov nenapísala, že si vo svojom príspevku vymýšľa, tak ako mi to spravila ona. Prečo práve ona so svojou profesiou si dovolí niekoho ponižovať? Pričom išlo o pravdu, ktorá je dokázateľná na nete a verejne k dispozícii. Rovnako buchačove nemiestne vyjadrenia na moju osobu

.................................................. ............................................
Korela, vlastne teta Korela. Nakolko po mojom zisteni by ste mohli byt moja mama, snad aj stara mama. Koli vasmu veku, budem tolerovat vase "prispevky" ohladne mojej osoby.
Len uprasnim, ze ja v noci lezim, aj spim vela mojho manzela, co mi je 1000krat prijemnejsie, akoby som v noci tukala to klavesnice, takze ja v noci nepisem prispevky a vobec neminuskujem.
A co sa tyka toho, ze som si dovollila nesuhlasit s vasimi nazormi? No, nesuhlasim.
1. neuznavam vasu orientaciu, co sa tyka liecby, alternativcov bez vzdelania. Ak s tym neviete zit, je to vasa vec.


2. No zial, koberec pred tym hotelom v Blave bol fakt spinavy.
Ale ved to nie je vas hotel-
Uz viac na vase ataky, komenty a narazky neodpoviem. Uz mi je jasne vsetko co pisete, kedy pisete a preco tak pisete.

P.S. ze tu pisete neskoro v noci, ci nad ranom som si ako prva naozaj nevsimla ja. Az ked si to vsimol niekto iny, dovolila som si to vsimnut tiez :)
taiko
20.08.14,10:10
KORELA

Roky tu prispievam v rovnakých časoch, pretože mám na to svoj dôvod. Prvá si to po rokoch rokúcich všimla Alaya1, dobre že ma neišla hneď diagnostikovať, jednoducho to vytiahla aj s hlúpymi vyjadreniami na moju osobu a práve ona bude niečo hovoriť o kyberšikane. Ja som tu ešte nikomu počas takmer desiatich rokov nenapísala, že si vo svojom príspevku vymýšľa, tak ako mi to spravila ona. Prečo práve ona so svojou profesiou si dovolí niekoho ponižovať? Pričom išlo o pravdu, ktorá je dokázateľná na nete a verejne k dispozícii. Rovnako buchačove nemiestne vyjadrenia na moju osobu

.................................................. ............................................
Korela, vlastne teta Korela. Nakolko po mojom zisteni by ste mohli byt moja mama, snad aj stara mama. Koli vasmu veku, budem tolerovat vase "prispevky" ohladne mojej osoby.
Len uprasnim, ze ja v noci lezim, aj spim vela mojho manzela, co mi je 1000krat prijemnejsie, akoby som v noci tukala to klavesnice, takze ja v noci nepisem prispevky a vobec neminuskujem.
A co sa tyka toho, ze som si dovollila nesuhlasit s vasimi nazormi? No, nesuhlasim.
1. neuznavam vasu orientaciu, co sa tyka liecby, alternativcov bez vzdelania. Ak s tym neviete zit, je to vasa vec.


2. No zial, koberec pred tym hotelom v Blave bol fakt spinavy.
Ale ved to nie je vas hotel-
Uz viac na vase ataky, komenty a narazky neodpoviem. Uz mi je jasne vsetko co pisete, kedy pisete a preco tak pisete.

P.S. ze tu pisete neskoro v noci, ci nad ranom som si ako prva naozaj nevsimla ja. Az ked si to vsimol niekto iny, dovolila som si to vsimnut tiez :)
no hlavne ze sa uz citis lepsie :(. Ludia zlati ja sa vam fakt cudujem A Ty alaya ako psychologicka by si fakt mohla mat viac nadhladu.
alaya1
20.08.14,10:12
Taiko, mas potrebu komentovat dnes prispevok kazdeho, ktory tebe nesedi? Mne napr,. toto vadi a nekomentla som ta.
misoft
20.08.14,10:19
Tuším leto končí. Lebo také "milé" slová tu lietajú - ako lastovičky.... Alebo žeby niečo iné v ľufte bolo? Feromóny?
Peggynka
20.08.14,10:23
Tuším leto končí. Lebo také "milé" slová tu lietajú - ako lastovičky.... Alebo žeby niečo iné v ľufte bolo? Feromóny?
Skôr móny ako Fero :D A život je taký krátky :mee:
taiko
20.08.14,11:11
Taiko, mas potrebu komentovat dnes prispevok kazdeho, ktory tebe nesedi? Mne napr,. toto vadi a nekomentla som ta.
eeej veru mam potrebu, lebo je to tu zase nejake jedovate a nikto nebude vitaz a nikto z toho lepsi nebude a ani sa z toho nenajeme. A specialne na Teba apelujem, ako na odbornicku, aby si mi pomohla tie jedovatosti zazehnat.
Llívia
20.08.14,11:31
Taiko, mas potrebu komentovat dnes prispevok kazdeho, ktory tebe nesedi? Mne napr,. toto vadi a nekomentla som ta.
eeej veru mam potrebu, lebo je to tu zase nejake jedovate a nikto nebude vitaz a nikto z toho lepsi nebude a ani sa z toho nenajeme. A specialne na Teba apelujem, ako na odbornicku, aby si mi pomohla tie jedovatosti zazehnat.
Apeluješ na nesprávnom mieste...
alaya1
20.08.14,11:40
Taiko, mas potrebu komentovat dnes prispevok kazdeho, ktory tebe nesedi? Mne napr,. toto vadi a nekomentla som ta.
eeej veru mam potrebu, lebo je to tu zase nejake jedovate a nikto nebude vitaz a nikto z toho lepsi nebude a ani sa z toho nenajeme. A specialne na Teba apelujem, ako na odbornicku, aby si mi pomohla tie jedovatosti zazehnat.

taiko, mal by si apelovat u admina, on nastavil to hlasovanie, ktore mnohym prekaza. Ja to nezastavim. Ale ani v noci nechodim tu hadzat body.
taiko
20.08.14,11:59
Taiko, mas potrebu komentovat dnes prispevok kazdeho, ktory tebe nesedi? Mne napr,. toto vadi a nekomentla som ta.
eeej veru mam potrebu, lebo je to tu zase nejake jedovate a nikto nebude vitaz a nikto z toho lepsi nebude a ani sa z toho nenajeme. A specialne na Teba apelujem, ako na odbornicku, aby si mi pomohla tie jedovatosti zazehnat.

taiko, mal by si apelovat u admina, on nastavil to hlasovanie, ktore mnohym prekaza. Ja to nezastavim. Ale ani v noci nechodim tu hadzat body.
Obavam sa, ze si ma nepochopila, ale nevadi. Nejak bolo, nejak bude ;) Aspon som sa snazil. :)
Tweety
20.08.14,12:24
taiko
20.08.14,12:38
http://hudba.zoznam.sk/spravy/19-08-2014-cim-starsi-tym-lepsi-leonard-cohen-vypocujte-si-novinku-almost-like-the-blues/
Potešilo.
eeej veru sikovny panko. Z Hallellujah ma mrazi vzdy ked to pocujem. Ale sa neda este ten album kupit. Musel som len pre-order urobit :)
kukučka
20.08.14,13:36
Najkrajšia téma na Porade je Muzika, ktorú milujeme, veľká škoda, že to súdruhovia s tou ochranou prehnali a tie videa sa už nedajú nájsť a prehrať.
Ľutujem, že som si neuložila záznam zo živého koncertu, Cohen tam spieval Hallelujah s dvoma speváčkami dlhšie ako 5 min.
willma
20.08.14,13:38
Nepotešilo:
Víno si už do nákladov nedáte (Pravda/debata)
A ja "blondyna" som si to ešte nikdy do nákladov nedala :eek:
no neviem, ja síce blondýna nie som, ale víno zásadne do pohára nalievam :D
Tweety
20.08.14,13:46
Najkrajšia téma na Porade je Muzika, ktorú milujeme, veľká škoda, že to súdruhovia s tou ochranou prehnali a tie videa sa už nedajú nájsť a prehrať.
Ľutujem, že som si neuložila záznam zo živého koncertu, Cohen tam spieval Hallelujah s dvoma speváčkami dlhšie ako 5 min.
Je to paráda, mám ho na DVD.
kukučka
20.08.14,13:53
Teraz nemrozumiem, asi myslíš Cohena, nie to video čo spomínam?
Peggynka
20.08.14,13:54
Nepotešilo:
Víno si už do nákladov nedáte (Pravda/debata)
A ja "blondyna" som si to ešte nikdy do nákladov nedala :eek:
no neviem, ja síce blondýna nie som, ale víno zásadne do pohára nalievam :D
Keď ja ani víno nepijem,ale článok ma "rozrušil" :eek:
http://peniaze.pravda.sk/obcan-a-stat/clanok/327316-vino-si-uz-do-nakladov-nedate/
Peggynka
20.08.14,13:56
http://hudba.zoznam.sk/spravy/19-08-2014-cim-starsi-tym-lepsi-leonard-cohen-vypocujte-si-novinku-almost-like-the-blues/
Potešilo.
eeej veru sikovny panko. Z Hallellujah ma mrazi vzdy ked to pocujem. Ale sa neda este ten album kupit. Musel som len pre-order urobit :)
Mne sa najviac páči táto verzia:
https://www.youtube.com/watch?v=Qt2FWAbXinY
Tweety
20.08.14,14:12
Teraz nemrozumiem, asi myslíš Cohena, nie to video čo spomínam?
Cohena na tom koncerte.
korela
20.08.14,14:45
Najkrajšia téma na Porade je Muzika, ktorú milujeme, veľká škoda, že to súdruhovia s tou ochranou prehnali a tie videa sa už nedajú nájsť a prehrať.
Ľutujem, že som si neuložila záznam zo živého koncertu, Cohen tam spieval Hallelujah s dvoma speváčkami dlhšie ako 5 min.
Nedávno som si ho počúvala.
Ani jedno? Všetko koncerty naživo.
https://www.youtube.com/watch?v=2FpwjQLZTTs
https://www.youtube.com/watch?v=EidJV2mb9h8
https://www.youtube.com/watch?v=YrLk4vdY28Q
erik555
20.08.14,15:17
kukučka
20.08.14,15:56
joj, zase som sa stratila v archíve a moja robota stojí...korela, nemyslím si, že je to ono, a neviem, či nebolo staršie, s dvoma opernými? speváčkami, už som sa dávnejšie pokúšala nájsť, nepodarilo sa
misoft
20.08.14,17:37
alaya1
21.08.14,17:28
kopretinka
21.08.14,17:38
buchač
21.08.14,17:40
http://hudba.zoznam.sk/spravy/19-08-2014-cim-starsi-tym-lepsi-leonard-cohen-vypocujte-si-novinku-almost-like-the-blues/
Potešilo.
eeej veru sikovny panko. Z Hallellujah ma mrazi vzdy ked to pocujem. Ale sa neda este ten album kupit. Musel som len pre-order urobit :)
Mne sa najviac páči táto verzia:
https://www.youtube.com/watch?v=Qt2FWAbXinY
A mne

https://www.youtube.com/watch?v=Ki9xcDs9jRk

...a mne ....;) :D :D :D


https://www.youtube.com/watch?v=ifRjyISMxZM
pavol54
21.08.14,17:45
Zaujimave
https://fbcdn-sphotos-b-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xfa1/v/t1.0-9/481477_531082053598283_196624914_n.jpg?oh=d2e040a2 10808db20c670f978740c4af&oe=5468CCC3&__gda__=1416673917_e74d034c99b93fe42392efdab4bfd63 c
Ešte treba definovať pojem "Úspešní ľudia" a "neúspešní ľudia" lebo to je veľmi ale veľmi subjektívne chápanie.
buchač
21.08.14,17:51
Zaujimave

hm,mám niečo z každej strany......tak potom som čo?:confused:

Aj TY ??? :eek:

Nooooo....:rolleyes:
Takže, myslím si, že sme hlavne normálni ...či ? :cool:
kopretinka
21.08.14,17:55
ježiši,ak by podmienkou úspešnosti malo byť písanie denníka :D:D:D:D:D:D
.......sú to len kecy.......teda,ako sa tomu povie,keď je to v písomnej forme?:rolleyes:
pavol54
21.08.14,17:55
Zaujimave

hm,mám niečo z každej strany......tak potom som čo?:confused:

Aj TY ??? :eek:

Nooooo....:rolleyes:
Takže, myslím si, že sme hlavne normálni ...či ? :cool:
ako to vieš?
misoft
21.08.14,17:58
Zaujimave
https://fbcdn-sphotos-b-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xfa1/v/t1.0-9/481477_531082053598283_196624914_n.jpg?oh=d2e040a2 10808db20c670f978740c4af&oe=5468CCC3&__gda__=1416673917_e74d034c99b93fe42392efdab4bfd63 c
hm,mám niečo z každej strany......tak potom som čo?:confused:
Normál...... :D - ale pod tú tabuľku by bolo vhodné dať ďalšiu tabuľku ..... i onými......"orgánmi".....
buchač
21.08.14,18:06
Zaujimave

hm,mám niečo z každej strany......tak potom som čo?:confused:

Aj TY ??? :eek:

Nooooo....:rolleyes:
Takže, myslím si, že sme hlavne normálni ...či ? :cool:
ako to vieš?

Lebo viem !
Mám rozpitvať ten obrázok o úspešných a neúspešných ???
Kľudne urobím z toho elaborát.
pavol54
21.08.14,18:19
Zaujimave

hm,mám niečo z každej strany......tak potom som čo?:confused:

Aj TY ??? :eek:

Nooooo....:rolleyes:
Takže, myslím si, že sme hlavne normálni ...či ? :cool:
ako to vieš?

Lebo viem !
Mám rozpitvať ten obrázok o úspešných a neúspešných ???
Kľudne urobím z toho elaborát.
Ja som myslel že rozoberieš gausov klobúk pravdepodobných odchýlok od normálu, a ešte definovanie štandardy pre "normál"
alaya1
21.08.14,18:21
Som rada, ze vas to zaujalo. Myslim, ze ked sa clovek nad tymi bodmi zamysli a mozno aj aplikuje, je to zaujimave.

Vyjadrim sa len k jednemu bodu - denniku, - volam ich zapisky. Ja si take denne resume robim pisomne, v pracovnej oblasti, je to vsak vec profesijna, myslim, ze nie kazdy ma takuto potrebu.


P.S. ja som jtabulku nezostavila :)
misoft
21.08.14,18:22
Som rada, ze vas to zaujalo. Myslim, ze ked sa clovek nad tymi bodmi zamysli a mozno aj aplikuje, je to zaujimave.
P.S. ja som ju nezostavila :)
Vieme, že nie. Ale ako také porovnávanie pre tých oných ...... (tam hore) - bisťu, na jedného skôr platí tá pravá strana.......
pavol54
21.08.14,18:26
ježiši,ak by podmienkou úspešnosti malo byť písanie denníka :D:D:D:D:D:D
.......sú to len kecy.......teda,ako sa tomu povie,keď je to v písomnej forme?:rolleyes:
škola pre mentálne a pohybovo retardované deti. pani učiteľka aby motivovala deti k úspechu hovorí kto bude úspešný a pleskne si spolu dlane dostane zmrzlinu jožko bol úspešný dostal zmrzlinu a na prvý pokus sa trafí so zmrzlinou oka. ( lepšia sa to ukazuje ako popisuje ) no vidíš bol úspešný človek.
buchač
21.08.14,18:27
Zaujimave

hm,mám niečo z každej strany......tak potom som čo?:confused:

Aj TY ??? :eek:

Nooooo....:rolleyes:
Takže, myslím si, že sme hlavne normálni ...či ? :cool:
ako to vieš?

Lebo viem !
Mám rozpitvať ten obrázok o úspešných a neúspešných ???
Kľudne urobím z toho elaborát.
Ja som myslel že rozoberieš gausov klobúk pravdepodobných odchýlok od normálu, a ešte definovanie štandardy pre "normál"

Gausa nechajme na pokoji.
Ale malá vzorka iných zaujímavostí z prostredia Murphyho zákonov:

" Chybovat je lidské, ale svalit vinu na jiné je ještě lidštější."
alaya1
21.08.14,18:28
ježiši,ak by podmienkou úspešnosti malo byť písanie denníka :D:D:D:D:D:D
.......sú to len kecy.......teda,ako sa tomu povie,keď je to v písomnej forme?:rolleyes:
škola pre mentálne a pohybovo retardované deti. pani učiteľka aby motivovala deti k úspechu hovorí kto bude úspešný a pleskne si spolu dlane dostane zmrzlinu jožko bol úspešný dostal zmrzlinu a na prvý pokus sa trafí so zmrzlinou oka. ( lepšia sa to ukazuje ako popisuje ) no vidíš bol úspešný človek.



ako tvoja iluzia v pohode, ale take skoly nie su :).
pavol54
21.08.14,18:32
ježiši,ak by podmienkou úspešnosti malo byť písanie denníka :D:D:D:D:D:D
.......sú to len kecy.......teda,ako sa tomu povie,keď je to v písomnej forme?:rolleyes:
škola pre mentálne a pohybovo retardované deti. pani učiteľka aby motivovala deti k úspechu hovorí kto bude úspešný a pleskne si spolu dlane dostane zmrzlinu jožko bol úspešný dostal zmrzlinu a na prvý pokus sa trafí so zmrzlinou oka. ( lepšia sa to ukazuje ako popisuje ) no vidíš bol úspešný človek.



ako tvoja iluzia v pohode, ale take skoly nie su :).
nie ilúzia, ale vtip. však viem že nie sú ta ne?
alaya1
21.08.14,18:36
Ako pre koho.
kukučka
21.08.14,18:52
a čo toto?
pmajap
21.08.14,18:59
Byť úspešný je tímová práca, otca, strýka, manželky,syna, milenky, kamarátov....,no proste dostať správne informácie v správnom čase. Sólo hráč má malú šancu aj keď splní všetky podmienky na ľavej strane alaynej tabuľky..
kukučka
21.08.14,21:30
môžeš sa dať otestovať ktoré platí pre teba, asi by si nevyšiel z údivu
willma
22.08.14,04:43
hynú mi mladé zajace, jeden za druhým - ide ma šľak trafiť :(
evuš
22.08.14,04:44
hynú mi mladé zajace, jeden za druhým - ide ma šľak trafiť :(

..žeby zajačí mor ?? Willma, je mi to ľúto...človek sa o to stará a potom toto.... :(
willma
22.08.14,04:53
Evuš nevyzerá to na mor, príznaky tomu nenasvedčujú - ochrnú na zadné a čoskoro je po nich.
evuš
22.08.14,05:10
Evuš nevyzerá to na mor, príznaky tomu nenasvedčujú - ochrnú na zadné a čoskoro je po nich.

..môže to byť z nedostatku vitamínov alebo infekcia....
alaya1
22.08.14,06:25
Byť úspešný je tímová práca, otca, strýka, manželky,syna, milenky, kamarátov....,no proste dostať správne informácie v správnom čase. Sólo hráč má malú šancu aj keď splní všetky podmienky na ľavej strane alaynej tabuľky..



Jaaj, :) :). To nie je moja tabulka, len pri prirolovala na Fb, tak som ju tu vycapila pre pobavenie.
taiko
22.08.14,17:03
kopretinka
22.08.14,17:04
Zaujimave
https://fbcdn-sphotos-b-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xfa1/v/t1.0-9/481477_531082053598283_196624914_n.jpg?oh=d2e040a2 10808db20c670f978740c4af&oe=5468CCC3&__gda__=1416673917_e74d034c99b93fe42392efdab4bfd63 c
hm,mám niečo z každej strany......tak potom som čo?:confused:
no kopretinka si, co by si ine mala byt? :D
no ešte že tak :rolleyes:
alaya1
23.08.14,04:52
Žabinka
23.08.14,04:55
Potesilo, ze som sa dockala http://www.celysvet.cz/skin/smile/s8337.gif
peknú dovolenku, poriadne si ju užite..
buchač
25.08.14,05:35
Učiteľ: Vysoká škola je už v každej dedine
http://tv.sme.sk/v/30588/ucitel-vysoka-skola-je-uz-v-kazdej-dedine.html?ref=tit

Kua, to kedy sa už konečne začne platiť za tú školu ?
Nie každý sa tam dostane, alebo si to rozmyslí...bude oveľa menej škôl a ich úroveň bude oveľa vyššia.
Šak nech si mládež študuje, ale nech aj platí - a statočne, na kompletku-celú sumu.

Lebo podľa mňa je unfair, ak sa za denné štúdium neplatí, no externisti hej.
No externista pracuje, platí a študuje.
Denný len študuje - teda, ak vôbec. Vyfasuje diplom a následne ťahá čáru niekde na Západ.
Llívia
25.08.14,06:55
Nepotešilo:
Víno si už do nákladov nedáte (Pravda/debata)
A ja "blondyna" som si to ešte nikdy do nákladov nedala :eek:
V tomto prípade bolo víno myslené ako reklamný predmet.
Llívia
25.08.14,06:58
...Roky tu prispievam v rovnakých časoch, pretože mám na to svoj dôvod. Prvá si to po rokoch rokúcich všimla Alaya1, dobre že ma neišla hneď diagnostikovať, jednoducho to vytiahla aj s hlúpymi vyjadreniami na moju osobu a práve ona bude niečo hovoriť o kyberšikane. Ja som tu ešte nikomu počas takmer desiatich rokov nenapísala, že si vo svojom príspevku vymýšľa, tak ako mi to spravila ona. Prečo práve ona so svojou profesiou si dovolí niekoho ponižovať? Pričom išlo o pravdu, ktorá je dokázateľná na nete a verejne k dispozícii. Rovnako buchačove nemiestne vyjadrenia na moju osobu. Nech si nálepkuje svoje najbližšie okolie a nie ľudí, ktorých osobne nepozná....
Ešte napíš, ako prekrúca, zavádza, vymýšľa si, klame, manipuluje, maže príspevky a to zas bude kecov o kyberšikane na jej adresu :D Aj druhú prácu z toho napíše :D

Doplním: a keď na to verejne poukážeš, hneď ti niekto fukne nejaké to mínusko :D
luja5
25.08.14,07:09
Učiteľ: Vysoká škola je už v každej dedine
http://tv.sme.sk/v/30588/ucitel-vysoka-skola-je-uz-v-kazdej-dedine.html?ref=tit

Kua, to kedy sa už konečne začne platiť za tú školu ?
Nie každý sa tam dostane, alebo si to rozmyslí...bude oveľa menej škôl a ich úroveň bude oveľa vyššia.
Šak nech si mládež študuje, ale nech aj platí - a statočne, na kompletku-celú sumu.

Lebo podľa mňa je unfair, ak sa za denné štúdium neplatí, no externisti hej.
No externista pracuje, platí a študuje.
Denný len študuje - teda, ak vôbec. Vyfasuje diplom a následne ťahá čáru niekde na Západ.
... a ešte zo svojich daní sponzoruje denných študentov, sám nemá žiadnu daňovú úľavu...
Llívia
25.08.14,07:21
Alaya1, už som ťa žiadala, aby si mi nevypisovala do profilu! Buď taká láskavá a prestaň s tým, na tvoje kydy nie som zvedavá! Či chceš naďalej dokazovať, aká si nechápavá?
PS: Moje príspevky si vysvetľuješ alaykovsky, vidíš tam to, čo tam vidieť chceš a to nie je môj problém, ale tvoj ;) A že psychogólička :D
panamaus
25.08.14,07:42
...Roky tu prispievam v rovnakých časoch, pretože mám na to svoj dôvod. Prvá si to po rokoch rokúcich všimla Alaya1, dobre že ma neišla hneď diagnostikovať, jednoducho to vytiahla aj s hlúpymi vyjadreniami na moju osobu a práve ona bude niečo hovoriť o kyberšikane. Ja som tu ešte nikomu počas takmer desiatich rokov nenapísala, že si vo svojom príspevku vymýšľa, tak ako mi to spravila ona. Prečo práve ona so svojou profesiou si dovolí niekoho ponižovať? Pričom išlo o pravdu, ktorá je dokázateľná na nete a verejne k dispozícii. Rovnako buchačove nemiestne vyjadrenia na moju osobu. Nech si nálepkuje svoje najbližšie okolie a nie ľudí, ktorých osobne nepozná....
Ešte napíš, ako prekrúca, zavádza, vymýšľa si, klame, manipuluje, maže príspevky a to zas bude kecov o kyberšikane na jej adresu :D Aj druhú prácu z toho napíše :D

Doplním: a keď na to verejne poukážeš, hneď ti niekto fukne nejaké to mínusko :D



A odkedy je Ajajaj niekto ????????
panamaus
25.08.14,07:43
Alaya1, už som ťa žiadala, aby si mi nevypisovala do profilu! Buď taká láskavá a prestaň s tým, na tvoje kydy nie som zvedavá! Či chceš naďalej dokazovať, aká si nechápavá?
PS: Moje príspevky si vysvetľuješ alaykovsky, vidíš tam to, čo tam vidieť chceš a to nie je môj problém, ale tvoj ;) A že psychogólička :D


Súhlasím
Llívia
25.08.14,07:50
A odkedy je Ajajaj niekto ????????
Sama seba označuje za "človeka", preto niekto a nie niečo.
panamaus
25.08.14,07:51
A odkedy je Ajajaj niekto ????????
Sama seba označuje za "človeka", preto niekto a nie niečo.

Ja sa nestotožňujem, ale počul som takéto :

Najlepším priateľom človeka je žena .
panamaus
25.08.14,07:54
A odkedy je Ajajaj niekto ????????
Sama seba označuje za "človeka", preto niekto a nie niečo.

Ajajaj je :
pomerne často neempatická
pomerne často nesebakritická
občas tárajka
zriedka rozumná
Llívia
25.08.14,07:57
Ja sa nestotožňujem, ale počul som takéto :

Najlepším priateľom človeka je žena .
Možno dvojnohý priateľ :D
Najlepší štvornohý - posteľ :D
Llívia
25.08.14,07:58
Chystáte sa do USA? Pozor na tieto absurdné zákony.

V Kalifornii napríklad platí zákaz bicyklovať sa v bazénoch.

V Utahu si nemôžete len tak vyjsť na ulici s husľami v papierovom sáčku. V tomto štáte sa taktiež nemôžu medzi sebou sobášiť bratranci či sesternice, ale pozor – ak dosiahnu vek 65 rokov, potom už áno.

Vo Wisconsine je zasa nelegálne podávať jablkový koláč bez plátku syra na jeho povrchu.

V Texase platí zákon, že deti nemôžu nosiť netradičné účesy. Taktiež tam nemôžete ponúknuť na predaj vaše očné buľvy.

Ak sa ocitnete na Havaji, nestrkajte si mince do uší. Tam sa to nemôže.

V Kansase sa v žiadnom prípade nesmie v zariadeniach podávať víno v čajových šálkach.

Neopovážte sa v Alabame strkať si zmrzlinu v kornútku do zadného vrecka vašich nohavíc. Je to nelegálne. A taktiež prevádzkovať wrestlingové zápasy medzi medveďmi!

V Arizone sa nepokúšajte sťať nejaký kaktus. Mohli by ste dostať 25 rokov za mrežami.

Rozzúrený pes? V Ohiu majú policajti povolené pohrýzť ho, ak tým dosiahnu, že sa upokojí.

Amatérski speváci pozor! V Severnej Karolíne je protiprávne spievať falošne. Takže popevky len v sprche, keď budete sami.

Vo Wyomingu si musíte dať pozor na to, aby ste neodfotografovali zajaca v čase od januára do apríla – ak nemáte povolenie, porušujete zákon.

Pozor na cibuľu a cesnak v Indiane. Po konzumácii tejto zeleniny sa môžete na verejnosti či v hromadnej doprave objaviť až po 4 hodinách. V inom prípade porušujete zákon.

Ak patríte medzi tých, kto rád flirtuje, do texasského San Antonia radšej nechoďte. Flirtovať na verejnosti je porušenie zákona.

V Idahu je zákaz venovať snúbenici škatuľu plnú cukríkov, ktorej váha presahuje 22,5 kilogramu.

V Eureke, štáte Nevada, nesmiete pobozkať ženu, ak máte fúzy.

Ak by ste náhodou natrafili v štáte Washington na yetiho, neopovážte sa ho sexuálne obťažovať. Mohli by vás zatknúť.

http://www.aktuality.sk/clanok/260157/chystate-sa-do-usa-pozor-na-tieto-absurdne-zakony/
Kvaka
25.08.14,08:17
Mňa rozčúlilo, že nemôžem splniť dnešný plán práce. Respektíve, splniť sa dá, ale s tabletkou na bolesť. Rameno mi totál odišlo. Asi si dám poslať tú serapeptázu, čo tu o nej píšete.
buchač
25.08.14,09:26
Chystáte sa do USA? Pozor na tieto absurdné zákony.

Dlabať na USA ...
Ako je to na Slovensku ???

SLOVENSKÁ PIKOŠKA :

Ani Slovensko nezaostáva za Amerikou! Ak podnikáte na Slovensku a dosiahnete stratu, musíte z nej zaplatiť daň. Absurdný zákon zavádzajúci tzv. daňové licencie na Slovensku platí od 1. januára 2014. Nejde však o precedens (predchádzajúce súdne rozhodnutie), ale zákon z dielne vlády.

http://www.dobrenoviny.sk/c/28324/ako-by-vyzerali-absurdne-americke-zakony-v-praxi
Llívia
25.08.14,10:22
Dlabať na USA ...
Ako je to na Slovensku ???

SLOVENSKÁ PIKOŠKA :

Ani Slovensko nezaostáva za Amerikou! Ak podnikáte na Slovensku a dosiahnete stratu, musíte z nej zaplatiť daň. Absurdný zákon zavádzajúci tzv. daňové licencie na Slovensku platí od 1. januára 2014. Nejde však o precedens (predchádzajúce súdne rozhodnutie), ale zákon z dielne vlády.

http://www.dobrenoviny.sk/c/28324/ako-by-vyzerali-absurdne-americke-zakony-v-praxi
Slovenskou pikoškou sú živnostníci a firmy vyrábajúce straty ;)
alaya1
25.08.14,14:01
Alaya1, už som ťa žiadala, aby si mi nevypisovala do profilu! Buď taká láskavá a prestaň s tým, na tvoje kydy nie som zvedavá! Či chceš naďalej dokazovať, aká si nechápavá?
PS: Moje príspevky si vysvetľuješ alaykovsky, vidíš tam to, čo tam vidieť chceš a to nie je môj problém, ale tvoj ;) A že psychogólička :D
Vyuzila som moznost pochvaly pri tvojom nicku a dopisala text. Umoznuje to nastvenie Porady. Takisto, ako Porada disponuje urcitymi prvidlami, tzv.etiketou, na ktoru sa tak casto odvlolavas a vyzadujes dodrziavanie od ostatnych, sama ju porusujes.
buchač
25.08.14,14:05
Slovenskou pikoškou sú živnostníci a firmy vyrábajúce straty ;)

Si nepochopila ???
Ja som vravel o absurdných zákonoch v súvislosti s USA.
Hententie štáty spojené v jedno je predsa znôška a spojenie všetkých možných kultúr, takže preto aj tie absurdity, ktoré život a doba doniesli.

Lenže tá slovenská pikoška, ktorú spomínaš, nie je vlastne ani pikoškou.
Je to tvrdá realita, spotvorená znôškou uznášania schopných dilinkov, hlavne z tej jednej-vládnucej strany, viď dátum schválenia.
bettylou
25.08.14,14:53
Založime KNM.

pridávam sa do KNM :D
Llívia
25.08.14,14:55
Alaya1, už som ťa žiadala, aby si mi nevypisovala do profilu! Buď taká láskavá a prestaň s tým, na tvoje kydy nie som zvedavá! Či chceš naďalej dokazovať, aká si nechápavá?
PS: Moje príspevky si vysvetľuješ alaykovsky, vidíš tam to, čo tam vidieť chceš a to nie je môj problém, ale tvoj ;) A že psychogólička :D
Vyuzila som moznost pochvaly pri tvojom nicku a dopisala text. Umoznuje to nastvenie Porady. Takisto, ako Porada disponuje urcitymi prvidlami, tzv.etiketou, na ktoru sa tak casto odvlolavas a vyzadujes dodrziavanie od ostatnych, sama ju porusujes.
A čo? Žiadala som ťa, aby si mi nevypisovala!
misoft
25.08.14,16:20
Založime KNM.

pridávam sa do KNM :D
Tak vitaj! :D:D:D
buchač
25.08.14,18:20
Pri sledovaní správ na TV Rolete som zdúpnel.

Pomaly udalosť dňa ...
http://www.tvnoviny.sk/domace/1768211_rodicia-nedavali-pozor-a-chlapec-odsekol-1-5-rocnemu-bratovi-prst
panamaus
25.08.14,19:39
Ja sa nestotožňujem, ale počul som takéto :

Najlepším priateľom človeka je žena .
Možno dvojnohý priateľ :D
Najlepší štvornohý - posteľ :D

ee

Necítiš v tom ten hlboký (ponižujúci ) podtón ? :

IBA chlap je človek , žena može byť najviac priateľom človeka (chlapa)
lujza.j
25.08.14,19:42
Potesilo....ani neviem ako....mam 4l domaceho olivoveho oleja....Tada moj chlap mal drznu debatu s domacim...o vsetkom.....tak po rokoch mam takuto fajnovost....
pmajap
25.08.14,19:53
Dnes potešilo.. .doniesli mi osem vzácnych stromov, vytúžené, teším sa ako decko. :rolleyes:http://www.porada.sk/images/smilies/smile.gif
kukučka
25.08.14,20:23
Jaké?
kopretinka
25.08.14,20:36
pmajap
25.08.14,20:55
Jaké?

Kaki, vyšľachtené na podmienky do -30 C.
Mária27
25.08.14,22:09
Ja sa nestotožňujem, ale počul som takéto :

Najlepším priateľom človeka je žena .
Možno dvojnohý priateľ :D
Najlepší štvornohý - posteľ :D

ee

Necítiš v tom ten hlboký (ponižujúci ) podtón ? :

IBA chlap je človek , žena može byť najviac priateľom človeka (chlapa)

Aj ten najväčší muž vyšiel zo ženy!
alaya1
26.08.14,03:39
Potesilo....ani neviem ako....mam 4l domaceho olivoveho oleja....Tada moj chlap mal drznu debatu s domacim...o vsetkom.....tak po rokoch mam takuto fajnovost....
Tak to aj ja chcem taku debatu.:-) my sme nedostali nic, :-)
taiko
26.08.14,04:21
Ja sa nestotožňujem, ale počul som takéto :

Najlepším priateľom človeka je žena .
Možno dvojnohý priateľ :D
Najlepší štvornohý - posteľ :D

ee

Necítiš v tom ten hlboký (ponižujúci ) podtón ? :

IBA chlap je človek , žena može byť najviac priateľom človeka (chlapa)

Aj ten najväčší muž vyšiel zo ženy!
Nie nie, ti "najvacsi" chlapi sa nenarodili, ti sa vyskytli :D
buchač
26.08.14,04:46
Málo majú ???

Katolícki biskupi chcú ešte viac majetkov

Nedokázali štátu vyčísliť, aký majú majetok, a už chcú od neho ďalší. Zmena vo financovaní cirkví nebude možná dovtedy, pokiaľ štát nevráti katolíckej cirkvi všetok majetok, ktorý jej v minulosti vzal.
http://spravy.pravda.sk/domace/clanok/327970-katolicki-biskupi-chcu-dalsie-majetky/
buchač
26.08.14,05:00
Ja sa nestotožňujem, ale počul som takéto :

Najlepším priateľom človeka je žena .
Možno dvojnohý priateľ :D
Najlepší štvornohý - posteľ :D

ee

Necítiš v tom ten hlboký (ponižujúci ) podtón ? :

IBA chlap je človek , žena može byť najviac priateľom človeka (chlapa)

Aj ten najväčší muž vyšiel zo ženy!

Šak hej.
ALE
Najprv musí do tej ženy vojsť muž....zvyčajne veľký vojde a v opačnom stave ide von.
alaya1
26.08.14,05:02
Ja sa nestotožňujem, ale počul som takéto :

Najlepším priateľom človeka je žena .
Možno dvojnohý priateľ :D
Najlepší štvornohý - posteľ :D

ee

Necítiš v tom ten hlboký (ponižujúci ) podtón ? :

IBA chlap je človek , žena može byť najviac priateľom človeka (chlapa)

Aj ten najväčší muž vyšiel zo ženy!

Šak hej.
ALE
Najprv musí do tej ženy vojsť muž....zvyčajne veľký vojde a v opačnom stave ide von.
Nemusi :-)
buchač
26.08.14,05:09
Nemusi :-)[/QUOTE]

Panenku Máriu neriešim ...
Umelé opodnenie tiež....ale v podstate je to aj tak produkt muža.

P.S.:
...a nemudruj a iď si užívať.
alaya1
26.08.14,05:16
Nemusi :-)

Panenku Máriu neriešim ...
Umelé opodnenie tiež....ale v podstate je to aj tak produkt muža.

P.S.:
...a nemudruj a iď si užívať.[/QUOTE]
Sak si uzivam :-) .
lujza.j
26.08.14,06:40
Potesilo....ani neviem ako....mam 4l domaceho olivoveho oleja....Tada moj chlap mal drznu debatu s domacim...o vsetkom.....tak po rokoch mam takuto fajnovost....
Tak to aj ja chcem taku debatu.:-) my sme nedostali nic, :-)
Jaj Alaya...sak henten moj:Ddomaci mu tu uz spolocny bizňis.....ponukal hotel s bazenom postavit:eek: pozemok ma...
Llívia
26.08.14,09:21
Tuším dobehli malí psíčkovia :D
bettylou
26.08.14,12:35
bettylou
26.08.14,12:47
Alaya1, už som ťa žiadala, aby si mi nevypisovala do profilu! Buď taká láskavá a prestaň s tým, na tvoje kydy nie som zvedavá! Či chceš naďalej dokazovať, aká si nechápavá?
PS: Moje príspevky si vysvetľuješ alaykovsky, vidíš tam to, čo tam vidieť chceš a to nie je môj problém, ale tvoj ;) A že psychogólička :D
Vyuzila som moznost pochvaly pri tvojom nicku a dopisala text. Umoznuje to nastvenie Porady. Takisto, ako Porada disponuje urcitymi prvidlami, tzv.etiketou, na ktoru sa tak casto odvlolavas a vyzadujes dodrziavanie od ostatnych, sama ju porusujes.
A čo? Žiadala som ťa, aby si mi nevypisovala!

veď si ju zablokuj, tak ako mňa :D
alaya1
26.08.14,14:03
Potesilo....ani neviem ako....mam 4l domaceho olivoveho oleja....Tada moj chlap mal drznu debatu s domacim...o vsetkom.....tak po rokoch mam takuto fajnovost....
Tak to aj ja chcem taku debatu.:-) my sme nedostali nic, :-)
Jaj Alaya...sak henten moj:Ddomaci mu tu uz spolocny bizňis.....ponukal hotel s bazenom postavit:eek: pozemok ma...



Potesilo....ani neviem ako....mam 4l domaceho olivoveho oleja....Tada moj chlap mal drznu debatu s domacim...o vsetkom.....tak po rokoch mam takuto fajnovost....
Tak to aj ja chcem taku debatu.:-) my sme nedostali nic, :-)
Jaj Alaya...sak henten moj:Ddomaci mu tu uz spolocny bizňis.....ponukal hotel s bazenom postavit:eek: pozemok ma...
Tak ak su na to financie, s rsdostou do toho:-) . My nemame domacich, my sme si prenajali malu vilku na brehu mora, majitelia tu s nami nebyvaju. Je tu uz dost pusto, nam vsak velmi vyhovuje.
dada984
26.08.14,14:32
To je DIAGNÓZA! Či Arthur Hailey - Konečná diagnóza?
Stanislav 1975
27.08.14,03:56
Srebrenica , Kosovská Mitrovica- smutné miesta pre výlety.až tam človek vela vecí pochopí...
Stanislav 1975
27.08.14,04:15
jedna pikoška- rtg zubné- Mitrovica :-)
Llívia
27.08.14,05:48
Alaya1, už som ťa žiadala, aby si mi nevypisovala do profilu! Buď taká láskavá a prestaň s tým, na tvoje kydy nie som zvedavá! Či chceš naďalej dokazovať, aká si nechápavá?
PS: Moje príspevky si vysvetľuješ alaykovsky, vidíš tam to, čo tam vidieť chceš a to nie je môj problém, ale tvoj ;) A že psychogólička :D
Vyuzila som moznost pochvaly pri tvojom nicku a dopisala text. Umoznuje to nastvenie Porady. Takisto, ako Porada disponuje urcitymi prvidlami, tzv.etiketou, na ktoru sa tak casto odvlolavas a vyzadujes dodrziavanie od ostatnych, sama ju porusujes.
A čo? Žiadala som ťa, aby si mi nevypisovala!

veď si ju zablokuj, tak ako mňa :D
Teba mám zablokovanú? :eek::eek::eek:
Petra Nová
27.08.14,12:53
Vitaj, Stanislav! Na dlho si sa odmlčal, myslela som, že si ťa nechali v Kosove.
Stanislav 1975
27.08.14,14:15
Vitaj, Stanislav! Na dlho si sa odmlčal, myslela som, že si ťa nechali v Kosove.
Čau Peti, bolo super- pekne aj keď divoko- prešli sme 3000 km, prezreli sme Belehrad, Kosovkú Mitrovicu, kde sme navštívili aj veliteľa jednotiek KFOR, dali sme si s ním kávu-tam sme boli 2 dni, potom sme si prezreli Prištinu, potom sme sa na 3 dni presunuli do Albánska, k moru do Durresu, potom sme sa cez čiernu horu presunuli do dejisiek najvačších bojov v Goražde a najma Srebrenice, kde sme si kukli dodnes vypálene a rozostrieľané domy, boli sme si uctiť pamiatku vyše 8000 obetí Srebrenickej masakry( i keď- ked som sa rozprával s protistranou, so Srbmi, tak my tvrdili, že tých obetí bolo ovela menej), bola to nesmierne ťažká exkurzia, najma po šoferskej ( v Albánsku jazdia na červenú a pod) ale najma po psychickej stránke, lebo sme boli postupne so všetkými zúčastnenými stranami a bolo treba dodržiavať bezpečnostné pravidlá, pred Srbmi moc nechváliť Karadžiča, pred moslimami zasa Ratka Mladiča lebo by sme zle dopadli- tá nenávisť je tam stále strašne ale strašne veľká....
Ale velmi velmi veľa mi to dalo

P.S. jeden pán v Kosove mi odmietol predať benzín a vyhodil ma z pumpy :-))), lebo ked sme ich neuznali, tak nech sa radšej pakujem z očí-a takých intermezz tam bolo veľmi veľa- idem po ceste a zrazu mi padol pred auto ostnatý drát a nabehli chlapci so samopalmi, ale kamoš, ma hned ukludnil,že oni nám nič neurobia,že to je len domobrana a ked zistia že nejsme Albánci,tak nás v pohode pustia :-))))
Stanislav 1975
27.08.14,14:35
Vitaj, Stanislav! Na dlho si sa odmlčal, myslela som, že si ťa nechali v Kosove.
Na jar sme chceli ísť do Sýrie,len mám problém z kamošom- ja mám víza slubené, bol som na večeri so Sýrskym velvyslancom vo Viedni, takže ja + 2 kamoši sú v pohode, sprievodcu + ubytovanie som si zabezpečil cez mojích sýrskych priateľov- len s tým kamošom je problém lebo mal nejaké obchodné aktivity dávno v Izraeli, a to znamená STOP pre neho, ale ešte je jedna šanca, kamarát osobne pozná Bashara Al Assada a slúbil že sa za neho prihovorí, ale neviem ako to dopadne a bez neho by som nerád išiel...
pmajap
27.08.14,15:50
Vitaj, Stanislav! Na dlho si sa odmlčal, myslela som, že si ťa nechali v Kosove.
Na jar sme chceli ísť do Sýrie,len mám problém z kamošom- ja mám víza slubené, bol som na večeri so Sýrskym velvyslancom vo Viedni, takže ja + 2 kamoši sú v pohode, sprievodcu + ubytovanie som si zabezpečil cez mojích sýrskych priateľov- len s tým kamošom je problém lebo mal nejaké obchodné aktivity dávno v Izraeli, a to znamená STOP pre neho, ale ešte je jedna šanca, kamarát osobne pozná Bashara Al Assada a slúbil že sa za neho prihovorí, ale neviem ako to dopadne a bez neho by som nerád išiel...

Stano neriskuj, aj keď si myslíš, že máš krytý chrbát nie je to bezpečné, je to iná mentalita a reagujú nevyspitateľne, zvlášť teraz keď sú už dlhší čas provokovaní.
misoft
27.08.14,15:53
Stano, Stano - nem dobrá nápad..... len aby sme potom v správach nevideli/nečítali, že sa posielal vládny špeciál po nejakého uneseného.... o rok, dva, tri, päť.....
Seď ty radšej doma na zadku, pivko popíjaj, čipsy zajedaj.... alebo choď tam, kde aspoň chlast si dať môžeš - bo tam ...... e-e-e
lujza.j
27.08.14,17:36
Kamarat roky chodil na dovcu do Dubrovnika.....ked chcel v druznej dabate vysvetlit domacim,ze ma doma kamosa srba a ze fasa chalaň a taak....kukali nechapavo....a sucho skonstatovali .....srb je dobry iba peceny....
Debata o ich vojnovom konflikte je citliva vec....vedia o tom rozpravat,ale....tu v Zadare este aj dnes panelaky od striel....ludia tam byvaju,preco to neomietnu netusim....lesy tiez este pod minami....
Žabinka
27.08.14,17:44
V Belehrade je tiež plno rozbitých budov, nechápali sme, prečo to neopravia, alebo nezbúrajú.. Raz sme mali v Grécku za susedov Srbov, a tí nám vysvetlili, že je to ako memento, musí to ostať tak..
lujza.j
27.08.14,17:54
Myslela som...ze to ma pre nich nejaky vyznam....ked som tu bola v r.2000 prvy krat bolo to hrozne...som cakala,se sa decko mala vtedy 8r opyta,ze co to je....vela opravili....no celkovo sa to tu rozrastlo...hlavne markety....len skoda ze nove kuće stracaju taky ten klasik primorsky styl...teda niektore na silu moderne...
Petra Nová
27.08.14,17:57
Čau, Stanislav, určite je lepšie raz vidieť, ako stokrát o tom čítať. Asi len tak ľahko nezabudneš. Podľa nášho spravodajstva mám pocit, že je všetko OK. Kosovo má svoju samostatnosť, dokonca srbský prezident blúznil o uznaní Kosova, lebo chcú do únie. A v skutočnosti by si najradšej podrezali krk, keď sa stretne Srb s moslimom. Čím ste platili v Prištine, eurami?
buchač
27.08.14,18:02
Čau, Stanislav, určite je lepšie raz vidieť, ako stokrát o tom čítať. Asi len tak ľahko nezabudneš. Podľa nášho spravodajstva mám pocit, že je všetko OK. Kosovo má svoju samostatnosť, dokonca srbský prezident blúznil o uznaní Kosova, lebo chcú do únie. A v skutočnosti by si najradšej podrezali krk, keď sa stretne Srb s moslimom. Čím ste platili v Prištine, eurami?
...aj niekto iný a nie je/sú až tak ďaleko.
Tiež blúznia a básnia o spolunažívaní majoritnej a minoritnej časti obyvateľstva...ba dokonca reč je o Slovensku.
pavol54
27.08.14,18:31
Nemusi :-)

Panenku Máriu neriešim ...
Umelé opodnenie tiež....ale v podstate je to aj tak produkt muža.

P.S.:
...a nemudruj a iď si užívať.[/QUOTE]
pri klonovaní to už bohužiaľ neplatí, môže sa teoreticky oplodniť sama
Stanislav 1975
27.08.14,20:34
Kamarat roky chodil na dovcu do Dubrovnika.....ked chcel v druznej dabate vysvetlit domacim,ze ma doma kamosa srba a ze fasa chalaň a taak....kukali nechapavo....a sucho skonstatovali .....srb je dobry iba peceny....
Debata o ich vojnovom konflikte je citliva vec....vedia o tom rozpravat,ale....tu v Zadare este aj dnes panelaky od striel....ludia tam byvaju,preco to neomietnu netusim....lesy tiez este pod minami....
Heh, Zadar je moja srdcovka- pred 3 dňami sme sa vrátili odtial z dovolenky :-)
Stanislav 1975
27.08.14,20:44
V Belehrade je tiež plno rozbitých budov, nechápali sme, prečo to neopravia, alebo nezbúrajú.. Raz sme mali v Grécku za susedov Srbov, a tí nám vysvetlili, že je to ako memento, musí to ostať tak..
myslíš Žabinka toto ? Bavil som sa s domácimi a vraveli,že to nedajú dole nikdy, ale nechajú to ako memento agresie vojsk NATO....- bývala budova televízie a ministerstva vnútra...
Stanislav 1975
27.08.14,20:50
Čau, Stanislav, určite je lepšie raz vidieť, ako stokrát o tom čítať. Asi len tak ľahko nezabudneš. Podľa nášho spravodajstva mám pocit, že je všetko OK. Kosovo má svoju samostatnosť, dokonca srbský prezident blúznil o uznaní Kosova, lebo chcú do únie. A v skutočnosti by si najradšej podrezali krk, keď sa stretne Srb s moslimom. Čím ste platili v Prištine, eurami?
Kosovská Mitrovica je neuveitelne chudobná, všade neporiadok, špina a priznám sa, že dosť mi vadili šváby na izbe- ale ked som sa pýtal na iný hotel,bolo mi povedané,že máme ostať tam, lebo v druhom hoteli sú aj ploštice a že možem byt rád,že sú tam len šváby- čo sa týka Prištiny, to je iný svet, američania tam nalievajú majland, je tam socha Billa Clintona, M. Olbrightovej ...., všetko pekné nové, moderné velkomesto- ale ludia sú tam veľmi nepríjemní, necítil som sa tam dobre-áno,platili sme eurami....
Stanislav 1975
27.08.14,20:54
Čau, Stanislav, určite je lepšie raz vidieť, ako stokrát o tom čítať. Asi len tak ľahko nezabudneš. Podľa nášho spravodajstva mám pocit, že je všetko OK. Kosovo má svoju samostatnosť, dokonca srbský prezident blúznil o uznaní Kosova, lebo chcú do únie. A v skutočnosti by si najradšej podrezali krk, keď sa stretne Srb s moslimom. Čím ste platili v Prištine, eurami?
Ale jednému FAUX PASS som sa nevyhol ani ja- aj ked som si dával velký pozor na reči- pri pive v Goražde som popíjal s Bosnianskými moslimami( mimochodom Sarajevsko je odporné pivo ) a už som mal vypité a opýtal som sa ho, že keď Srbi zabili všetkých 8200 mužov a chlapcov,tak že potom ako sa ďalej rozmnožovali....- dosť blbá otázka...
sito
27.08.14,21:15
Čau, Stanislav, určite je lepšie raz vidieť, ako stokrát o tom čítať. Asi len tak ľahko nezabudneš. Podľa nášho spravodajstva mám pocit, že je všetko OK. Kosovo má svoju samostatnosť, dokonca srbský prezident blúznil o uznaní Kosova, lebo chcú do únie. A v skutočnosti by si najradšej podrezali krk, keď sa stretne Srb s moslimom. Čím ste platili v Prištine, eurami?
Ale jednému FAUX PASS som sa nevyhol ani ja- aj ked som si dával velký pozor na reči- pri pive v Goražde som popíjal s Bosnianskými moslimami( mimochodom Sarajevsko je odporné pivo ) a už som mal vypité a opýtal som sa ho, že keď Srbi zabili všetkých 8200 mužov a chlapcov,tak že potom ako sa ďalej rozmnožovali....- dosť blbá otázka...

Delostrelec sa nezaprie, vypáli ... :);)
Stanislav 1975
27.08.14,21:32
Čau, Stanislav, určite je lepšie raz vidieť, ako stokrát o tom čítať. Asi len tak ľahko nezabudneš. Podľa nášho spravodajstva mám pocit, že je všetko OK. Kosovo má svoju samostatnosť, dokonca srbský prezident blúznil o uznaní Kosova, lebo chcú do únie. A v skutočnosti by si najradšej podrezali krk, keď sa stretne Srb s moslimom. Čím ste platili v Prištine, eurami?
Ale jednému FAUX PASS som sa nevyhol ani ja- aj ked som si dával velký pozor na reči- pri pive v Goražde som popíjal s Bosnianskými moslimami( mimochodom Sarajevsko je odporné pivo ) a už som mal vypité a opýtal som sa ho, že keď Srbi zabili všetkých 8200 mužov a chlapcov,tak že potom ako sa ďalej rozmnožovali....- dosť blbá otázka...

Delostrelec sa nezaprie, vypáli ... :);)
skor PSEUDODELOSTRELEC- ja som troška pochybný delostrelec...:D
sito
27.08.14,21:47
Čau, Stanislav, určite je lepšie raz vidieť, ako stokrát o tom čítať. Asi len tak ľahko nezabudneš. Podľa nášho spravodajstva mám pocit, že je všetko OK. Kosovo má svoju samostatnosť, dokonca srbský prezident blúznil o uznaní Kosova, lebo chcú do únie. A v skutočnosti by si najradšej podrezali krk, keď sa stretne Srb s moslimom. Čím ste platili v Prištine, eurami?
Ale jednému FAUX PASS som sa nevyhol ani ja- aj ked som si dával velký pozor na reči- pri pive v Goražde som popíjal s Bosnianskými moslimami( mimochodom Sarajevsko je odporné pivo ) a už som mal vypité a opýtal som sa ho, že keď Srbi zabili všetkých 8200 mužov a chlapcov,tak že potom ako sa ďalej rozmnožovali....- dosť blbá otázka...

Delostrelec sa nezaprie, vypáli ... :);)
skor PSEUDODELOSTRELEC- ja som troška pochybný delostrelec...:D

Pochybný? Či, ktorý niekedy pochybí, netrafí ... hrušku ...
panamaus
28.08.14,03:54
Stano, Stano - nem dobrá nápad..... len aby sme potom v správach nevideli/nečítali, že sa posielal vládny špeciál po nejakého uneseného.... o rok, dva, tri, päť.....
Seď ty radšej doma na zadku, pivko popíjaj, čipsy zajedaj.... alebo choď tam, kde aspoň chlast si dať môžeš - bo tam ...... e-e-e

Bolo koze dobre ( nahonobil si prachov na tých poistencoch ktorým " pomáha" ha ha ha :D)
išla na ľad tancovať
buchač
28.08.14,04:42
Čau, Stanislav, určite je lepšie raz vidieť, ako stokrát o tom čítať. Asi len tak ľahko nezabudneš. Podľa nášho spravodajstva mám pocit, že je všetko OK. Kosovo má svoju samostatnosť, dokonca srbský prezident blúznil o uznaní Kosova, lebo chcú do únie. A v skutočnosti by si najradšej podrezali krk, keď sa stretne Srb s moslimom. Čím ste platili v Prištine, eurami?
Ale jednému FAUX PASS som sa nevyhol ani ja- aj ked som si dával velký pozor na reči- pri pive v Goražde som popíjal s Bosnianskými moslimami( mimochodom Sarajevsko je odporné pivo ) a už som mal vypité a opýtal som sa ho, že keď Srbi zabili všetkých 8200 mužov a chlapcov,tak že potom ako sa ďalej rozmnožovali....- dosť blbá otázka...

Delostrelec sa nezaprie, vypáli ... :);)

Sa aj čudujem, že mu niektorý pravoverný aj jennu-dve nevypálil.....

Mimochodom, to moslimovia od kedy chlastajú ???
lujza.j
28.08.14,05:59
Kamarat roky chodil na dovcu do Dubrovnika.....ked chcel v druznej dabate vysvetlit domacim,ze ma doma kamosa srba a ze fasa chalaň a taak....kukali nechapavo....a sucho skonstatovali .....srb je dobry iba peceny....
Debata o ich vojnovom konflikte je citliva vec....vedia o tom rozpravat,ale....tu v Zadare este aj dnes panelaky od striel....ludia tam byvaju,preco to neomietnu netusim....lesy tiez este pod minami....
Heh, Zadar je moja srdcovka- pred 3 dňami sme sa vrátili odtial z dovolenky :-)
V zadare a v kožine som "doma"....To sme sa tesne minuli....
panamaus
28.08.14,06:02
Čau, Stanislav, určite je lepšie raz vidieť, ako stokrát o tom čítať. Asi len tak ľahko nezabudneš. Podľa nášho spravodajstva mám pocit, že je všetko OK. Kosovo má svoju samostatnosť, dokonca srbský prezident blúznil o uznaní Kosova, lebo chcú do únie. A v skutočnosti by si najradšej podrezali krk, keď sa stretne Srb s moslimom. Čím ste platili v Prištine, eurami?
Ale jednému FAUX PASS som sa nevyhol ani ja- aj ked som si dával velký pozor na reči- pri pive v Goražde som popíjal s Bosnianskými moslimami( mimochodom Sarajevsko je odporné pivo ) a už som mal vypité a opýtal som sa ho, že keď Srbi zabili všetkých 8200 mužov a chlapcov,tak že potom ako sa ďalej rozmnožovali....- dosť blbá otázka...

Delostrelec sa nezaprie, vypáli ... :);)

Sa aj čudujem, že mu niektorý pravoverný aj jennu-dve nevypálil.....

Mimochodom, to moslimovia od kedy chlastajú ???

Odkedy Stano tára
Stanislav 1975
28.08.14,06:16
Čau, Stanislav, určite je lepšie raz vidieť, ako stokrát o tom čítať. Asi len tak ľahko nezabudneš. Podľa nášho spravodajstva mám pocit, že je všetko OK. Kosovo má svoju samostatnosť, dokonca srbský prezident blúznil o uznaní Kosova, lebo chcú do únie. A v skutočnosti by si najradšej podrezali krk, keď sa stretne Srb s moslimom. Čím ste platili v Prištine, eurami?
Ale jednému FAUX PASS som sa nevyhol ani ja- aj ked som si dával velký pozor na reči- pri pive v Goražde som popíjal s Bosnianskými moslimami( mimochodom Sarajevsko je odporné pivo ) a už som mal vypité a opýtal som sa ho, že keď Srbi zabili všetkých 8200 mužov a chlapcov,tak že potom ako sa ďalej rozmnožovali....- dosť blbá otázka...

Delostrelec sa nezaprie, vypáli ... :);)

Sa aj čudujem, že mu niektorý pravoverný aj jennu-dve nevypálil.....

Mimochodom, to moslimovia od kedy chlastajú ???
Toto je to, čomu ľudia, ktorí sa nevenujú problematike nerozumejú- ide o to , že nieje moslim ako moslim- existujú fanatickí moslilmovia, napr. Wahhabisti, ale to sú vymletí ľudia, to sú tí, čo robia spolu s USA najvačší bordel, najvačšie zlo na svete-sebranka- ale potom sú aj moslimovia, normálni ľudia ako ktokoľvek z nás a tí žijú úplne noormálny život ako my ostatní- vrátane chlastu- normálne nemajú problém sa v putike nasosať- sú to rovnakí ludia ako my-samozrejme ramadán treba dodržiavať, vypijú si až večer , keď je tma a doma...-takže rozlišujme moslima normálného a moslima od vecáka...
Stanislav 1975
28.08.14,06:23
Čau, Stanislav, určite je lepšie raz vidieť, ako stokrát o tom čítať. Asi len tak ľahko nezabudneš. Podľa nášho spravodajstva mám pocit, že je všetko OK. Kosovo má svoju samostatnosť, dokonca srbský prezident blúznil o uznaní Kosova, lebo chcú do únie. A v skutočnosti by si najradšej podrezali krk, keď sa stretne Srb s moslimom. Čím ste platili v Prištine, eurami?
Ale jednému FAUX PASS som sa nevyhol ani ja- aj ked som si dával velký pozor na reči- pri pive v Goražde som popíjal s Bosnianskými moslimami( mimochodom Sarajevsko je odporné pivo ) a už som mal vypité a opýtal som sa ho, že keď Srbi zabili všetkých 8200 mužov a chlapcov,tak že potom ako sa ďalej rozmnožovali....- dosť blbá otázka...

Delostrelec sa nezaprie, vypáli ... :);)

Sa aj čudujem, že mu niektorý pravoverný aj jennu-dve nevypálil.....

Mimochodom, to moslimovia od kedy chlastajú ???
Toto je to, čomu ľudia, ktorí sa nevenujú problematike nerozumejú- ide o to , že nieje moslim ako moslim- existujú fanatickí moslilmovia, napr. Wahhabisti, ale to sú vymletí ľudia, to sú tí, čo robia spolu s USA najvačší bordel, najvačšie zlo na svete-sebranka- ale potom sú aj moslimovia, normálni ľudia ako ktokoľvek z nás a tí žijú úplne noormálny život ako my ostatní- vrátane chlastu- normálne nemajú problém sa v putike nasosať- sú to rovnakí ludia ako my-samozrejme ramadán treba dodržiavať, vypijú si až večer , keď je tma a doma...-takže rozlišujme moslima normálného a moslima od vecáka...
Buchy na tohto chlapíka, strielali z 3 ohnisiek z kopcov okolo jeho domu, a on z bratmi to opatoval zo spálne, kúpelne, a detskej izby- vyzerá tento chlapík ako moslim? a predsa je---- inak som pozvaný na nasosávačku niekedy k nemu do Goražde...
sito
28.08.14,06:29
Čau, Stanislav, určite je lepšie raz vidieť, ako stokrát o tom čítať. Asi len tak ľahko nezabudneš. Podľa nášho spravodajstva mám pocit, že je všetko OK. Kosovo má svoju samostatnosť, dokonca srbský prezident blúznil o uznaní Kosova, lebo chcú do únie. A v skutočnosti by si najradšej podrezali krk, keď sa stretne Srb s moslimom. Čím ste platili v Prištine, eurami?
Ale jednému FAUX PASS som sa nevyhol ani ja- aj ked som si dával velký pozor na reči- pri pive v Goražde som popíjal s Bosnianskými moslimami( mimochodom Sarajevsko je odporné pivo ) a už som mal vypité a opýtal som sa ho, že keď Srbi zabili všetkých 8200 mužov a chlapcov,tak že potom ako sa ďalej rozmnožovali....- dosť blbá otázka...

Delostrelec sa nezaprie, vypáli ... :);)

Sa aj čudujem, že mu niektorý pravoverný aj jennu-dve nevypálil.....

Mimochodom, to moslimovia od kedy chlastajú ???
Toto je to, čomu ľudia, ktorí sa nevenujú problematike nerozumejú- ide o to , že nieje moslim ako moslim- existujú fanatickí moslilmovia, napr. Wahhabisti, ale to sú vymletí ľudia, to sú tí, čo robia spolu s USA najvačší bordel, najvačšie zlo na svete-sebranka- ale potom sú aj moslimovia, normálni ľudia ako ktokoľvek z nás a tí žijú úplne noormálny život ako my ostatní- vrátane chlastu- normálne nemajú problém sa v putike nasosať- sú to rovnakí ludia ako my-samozrejme ramadán treba dodržiavať, vypijú si až večer , keď je tma a doma...-takže rozlišujme moslima normálného a moslima od vecáka...
Buchy na tohto chlapíka, strielali z 3 ohnisiek z kopcov okolo jeho domu, a on z bratmi to opatoval zo spálne, kúpelne, a detskej izby- vyzerá tento chlapík ako moslim? a predsa je---- inak som pozvaný na nasosávačku niekedy k nemu do Goražde...

Ja že skôr obaja ako mosilmi, majú aj sliny, či slinu, už? Vydržia do tmy?
Stanislav 1975
28.08.14,06:41
Čau, Stanislav, určite je lepšie raz vidieť, ako stokrát o tom čítať. Asi len tak ľahko nezabudneš. Podľa nášho spravodajstva mám pocit, že je všetko OK. Kosovo má svoju samostatnosť, dokonca srbský prezident blúznil o uznaní Kosova, lebo chcú do únie. A v skutočnosti by si najradšej podrezali krk, keď sa stretne Srb s moslimom. Čím ste platili v Prištine, eurami?
Ale jednému FAUX PASS som sa nevyhol ani ja- aj ked som si dával velký pozor na reči- pri pive v Goražde som popíjal s Bosnianskými moslimami( mimochodom Sarajevsko je odporné pivo ) a už som mal vypité a opýtal som sa ho, že keď Srbi zabili všetkých 8200 mužov a chlapcov,tak že potom ako sa ďalej rozmnožovali....- dosť blbá otázka...

Delostrelec sa nezaprie, vypáli ... :);)

Sa aj čudujem, že mu niektorý pravoverný aj jennu-dve nevypálil.....

Mimochodom, to moslimovia od kedy chlastajú ???
Toto je to, čomu ľudia, ktorí sa nevenujú problematike nerozumejú- ide o to , že nieje moslim ako moslim- existujú fanatickí moslilmovia, napr. Wahhabisti, ale to sú vymletí ľudia, to sú tí, čo robia spolu s USA najvačší bordel, najvačšie zlo na svete-sebranka- ale potom sú aj moslimovia, normálni ľudia ako ktokoľvek z nás a tí žijú úplne noormálny život ako my ostatní- vrátane chlastu- normálne nemajú problém sa v putike nasosať- sú to rovnakí ludia ako my-samozrejme ramadán treba dodržiavať, vypijú si až večer , keď je tma a doma...-takže rozlišujme moslima normálného a moslima od vecáka...
Buchy na tohto chlapíka, strielali z 3 ohnisiek z kopcov okolo jeho domu, a on z bratmi to opatoval zo spálne, kúpelne, a detskej izby- vyzerá tento chlapík ako moslim? a predsa je---- inak som pozvaný na nasosávačku niekedy k nemu do Goražde...

Ja že skôr obaja ako mosilmi, majú aj sliny, či slinu, už? Vydržia do tmy?
Ale pri ramadáne vačšinou zasa áno....,preto niesom moslim :-))))
Stanislav 1975
28.08.14,06:43
Kamarat roky chodil na dovcu do Dubrovnika.....ked chcel v druznej dabate vysvetlit domacim,ze ma doma kamosa srba a ze fasa chalaň a taak....kukali nechapavo....a sucho skonstatovali .....srb je dobry iba peceny....
Debata o ich vojnovom konflikte je citliva vec....vedia o tom rozpravat,ale....tu v Zadare este aj dnes panelaky od striel....ludia tam byvaju,preco to neomietnu netusim....lesy tiez este pod minami....
Heh, Zadar je moja srdcovka- pred 3 dňami sme sa vrátili odtial z dovolenky :-)
V zadare a v kožine som "doma"....To sme sa tesne minuli....

Ty nad Zadar a ja tesne pod Zadar :-))))
buchač
28.08.14,06:44
Toto je to, čomu ľudia, ktorí sa nevenujú problematike nerozumejú- ide o to , že nieje moslim ako moslim- existujú fanatickí moslilmovia, napr. Wahhabisti, ale to sú vymletí ľudia, to sú tí, čo robia spolu s USA najvačší bordel, najvačšie zlo na svete-sebranka- ale potom sú aj moslimovia, normálni ľudia ako ktokoľvek z nás a tí žijú úplne noormálny život ako my ostatní- vrátane chlastu- normálne nemajú problém sa v putike nasosať- sú to rovnakí ludia ako my-samozrejme ramadán treba dodržiavať, vypijú si až večer , keď je tma a doma...-takže rozlišujme moslima normálného a moslima od vecáka...
Buchy na tohto chlapíka, strielali z 3 ohnisiek z kopcov okolo jeho domu, a on z bratmi to opatoval zo spálne, kúpelne, a detskej izby- vyzerá tento chlapík ako moslim? a predsa je---- inak som pozvaný na nasosávačku niekedy k nemu do Goražde...[/QUOTE]

Mne je jedno, nech sa každý dá pod stôl...moslim, kresťan, žid, jehovista...len nech sa nesnažia presvedčovať o tej svojej pravej viere.
Lebo to sa totiž deje...v rámci viery a či " viery " sa viedli, vedú a aj budú viesť vojny.
Keď sa k tomu pridá ešte aj tá najsilnejšia viera, viera v moc a aj viera moci peňazí, tak je dielo dokonané.
LEBO KAŽDÁ VIERA TOTO ROBÍ...a nie je to z mojej hlavy, dejiny to nie raz dokázali.

P.S.:
K tej streľbe sa nevyjadrujem...
lujza.j
28.08.14,07:12
Ja teraz uz len zadar cast puntamika...do kožina sa chodime kupat....
Oliwa
28.08.14,07:36
Myslela som...ze to ma pre nich nejaky vyznam....ked som tu bola v r.2000 prvy krat bolo to hrozne...som cakala,se sa decko mala vtedy 8r opyta,ze co to je....vela opravili....no celkovo sa to tu rozrastlo...hlavne markety....len skoda ze nove kuće stracaju taky ten klasik primorsky styl...teda niektore na silu moderne...
Keď mala moja malá nejaké + - 2 roky /učila sa rozprávať/, "čítala" so svokrou Slovenku a v nej boli fotografie z vojnovej Juhoslávie. Odvtedy každý rozostavaný dom, ktorý videla, komentovala: Aha, mami, Hijoslávia...! Vysvetlite takému malému dieťaťu, že nie každá kopa tehál má rovnaký pôvod...

Raz ju zasa na prechádzke zaujala záhradkárska osada na druhej strane rieky s plechovými strechami... Mami, to sú chatrčiny :D, kde žijú úbohí černáci? :eek: Vysvetlenie sa našlo: zase spolu "čítali" článok o černošských slumoch so svokriným komentárom, že v tých chatrčiach žijú úbohí černosi... Chudáci záhradkári... :)

Dieťa je naozaj ako nepopísaný list papiera a nasáva informácie ako špongia. Len škoda, že nie každý si to uvedomuje...
bettylou
28.08.14,09:31
preco to neomietnu? môžbyť to bude dáke memento aj pre Ďalšie generácie alebo sa im to zdá zbytočné, čo ak to znova niekto rozfláka, len čo to dokončia.
Petra Nová
28.08.14,10:36
Kosovská Mitrovica je neuveitelne chudobná, všade neporiadok, špina a priznám sa, že dosť mi vadili šváby na izbe- ale ked som sa pýtal na iný hotel,bolo mi povedané,že máme ostať tam, lebo v druhom hoteli sú aj ploštice a že možem byt rád,že sú tam len šváby- čo sa týka Prištiny, to je iný svet, američania tam nalievajú majland, je tam socha Billa Clintona, M. Olbrightovej ...., všetko pekné nové, moderné velkomesto- ale ludia sú tam veľmi nepríjemní, necítil som sa tam dobre-áno,platili sme eurami....

Stanko, komu by nevadili šváby...? Keď si prišiel domov, predpokladám, že si prešiel totálnou "deratizáciou" (u švábov to má iné pomenovanie, ale nechce sa mi hľadať). Ak nie, v Blave založíš kolóniu kosovských švábov.:mee:
Petra Nová
28.08.14,10:40
Inak, Stanko, škoda ti rozmýšľať nad Sýriou, do jari je tam vojna a samovrahom hádam nie si.;)
pavol54
28.08.14,14:57
Čau, Stanislav, určite je lepšie raz vidieť, ako stokrát o tom čítať. Asi len tak ľahko nezabudneš. Podľa nášho spravodajstva mám pocit, že je všetko OK. Kosovo má svoju samostatnosť, dokonca srbský prezident blúznil o uznaní Kosova, lebo chcú do únie. A v skutočnosti by si najradšej podrezali krk, keď sa stretne Srb s moslimom. Čím ste platili v Prištine, eurami?
Ale jednému FAUX PASS som sa nevyhol ani ja- aj ked som si dával velký pozor na reči- pri pive v Goražde som popíjal s Bosnianskými moslimami( mimochodom Sarajevsko je odporné pivo ) a už som mal vypité a opýtal som sa ho, že keď Srbi zabili všetkých 8200 mužov a chlapcov,tak že potom ako sa ďalej rozmnožovali....- dosť blbá otázka...

Delostrelec sa nezaprie, vypáli ... :);)

Sa aj čudujem, že mu niektorý pravoverný aj jennu-dve nevypálil.....

Mimochodom, to moslimovia od kedy chlastajú ???
V Brne z kávových šálok vždy, tam Alah nevidel, on si myslel že pijú kávu. (ale neboli opití)
buchač
28.08.14,15:00
Málo majú ???

Katolícki biskupi chcú ešte viac majetkov

Nedokázali štátu vyčísliť, aký majú majetok, a už chcú od neho ďalší. Zmena vo financovaní cirkví nebude možná dovtedy, pokiaľ štát nevráti katolíckej cirkvi všetok majetok, ktorý jej v minulosti vzal.
http://spravy.pravda.sk/domace/clanok/327970-katolicki-biskupi-chcu-dalsie-majetky/

0 - 1
Pozdravujem nesúhlasný názor.
Lenže prečo nechce Vatikán odluku cirkvi od štátu ???
Málo má???
pmajap
28.08.14,20:31
Za pár rokov nám dom postaví počítač, dobre sa na to pozerá;):rolleyes:
http://pc.zoznam.sk/novinka/muz-si-vytlacil-na-dvore-nadherny-hrad-z-cementu

http://youtu.be/SObzNdyRTBs
sito
28.08.14,20:48
Za pár rokov nám dom postaví počítač, dobre sa na to pozerá;):rolleyes:
http://pc.zoznam.sk/novinka/muz-si-vytlacil-na-dvore-nadherny-hrad-z-cementu

No, tie oné, chcú, aby ležali, ľudia v blahobyte. Kukláči, tiež, aby ležali a ešte s rukami nad hlavou.

To je ono, to je ono, to je, nono?!

Aj teraz? 2014 ... Šak sme chceli demokraciu, máme ju? Jiste ...
misoft
28.08.14,22:53
Málo majú ???

Katolícki biskupi chcú ešte viac majetkov

Nedokázali štátu vyčísliť, aký majú majetok, a už chcú od neho ďalší. Zmena vo financovaní cirkví nebude možná dovtedy, pokiaľ štát nevráti katolíckej cirkvi všetok majetok, ktorý jej v minulosti vzal.
http://spravy.pravda.sk/domace/clanok/327970-katolicki-biskupi-chcu-dalsie-majetky/

0 - 1
Pozdravujem nesúhlasný názor.
Lenže prečo nechce Vatikán odluku cirkvi od štátu ???
Málo má???
Asi hej - bo furt nevedia, čo vlastne majú.... a tak neustále pýtajú......
Llívia
29.08.14,06:27
Málo majú ???

Katolícki biskupi chcú ešte viac majetkov

Nedokázali štátu vyčísliť, aký majú majetok, a už chcú od neho ďalší. Zmena vo financovaní cirkví nebude možná dovtedy, pokiaľ štát nevráti katolíckej cirkvi všetok majetok, ktorý jej v minulosti vzal.
http://spravy.pravda.sk/domace/clanok/327970-katolicki-biskupi-chcu-dalsie-majetky/

0 - 1
Pozdravujem nesúhlasný názor.
Lenže prečo nechce Vatikán odluku cirkvi od štátu ???
Málo má???
Asi hej - bo furt nevedia, čo vlastne majú.... a tak neustále pýtajú......
Nevedia, bo cirkev majetky kedysi aj len spravovala a nejako zo spravovania vyrobili vlastníctvo. Keby sa v tom začal niekto hlbšie vŕtať, ktovie, koľko majetku by jej zostalo http://www.porada.sk/images/smilies/rolleyes.gif
Odluku cirkvi od štátu nechcú ani ľudia.
buchač
29.08.14,09:37
Málo majú ???

Katolícki biskupi chcú ešte viac majetkov

Nedokázali štátu vyčísliť, aký majú majetok, a už chcú od neho ďalší. Zmena vo financovaní cirkví nebude možná dovtedy, pokiaľ štát nevráti katolíckej cirkvi všetok majetok, ktorý jej v minulosti vzal.
http://spravy.pravda.sk/domace/clanok/327970-katolicki-biskupi-chcu-dalsie-majetky/

0 - 1
Pozdravujem nesúhlasný názor.
Lenže prečo nechce Vatikán odluku cirkvi od štátu ???
Málo má???
Asi hej - bo furt nevedia, čo vlastne majú.... a tak neustále pýtajú......
Nevedia, bo cirkev majetky kedysi aj len spravovala a nejako zo spravovania vyrobili vlastníctvo. Keby sa v tom začal niekto hlbšie vŕtať, ktovie, koľko majetku by jej zostalo http://www.porada.sk/images/smilies/rolleyes.gif
Odluku cirkvi od štátu nechcú ani ľudia.
Pri všetkej úcte vravím.
1. Naštuduj si majetky cirkvi.
2. Prečo nechcú ľudia ? ..a hlavne, ktorí ľudia !
Preštuduj si niečo o cirkevnej dani.
Lebo teraz platí každý dane a z tých sú platené cirkve.
Inak by platili len veriaci a preto to nechcú. Hlavne, že do zvončekov dávajú každú nedeľu...
Llívia
29.08.14,11:36
Llívia
29.08.14,11:38
30 úprimných reklám, ktoré nútia pozerať sa na svet trochu inak.
http://www.doba.sk/2014/08/29/30-uprimnych-reklam-ktore-nutia-pozerat-sa-na-svet-trochu-inak/
pmajap
29.08.14,13:48
Odluka nie tak jednoduchá záležitosť, všetci vo vláde sú ticho, lebo štát na to nemá, musel by vyplatiť cirkvám viac ako dva ročné rozpočty tejto republiky, je to zložitejšie, ďakleko zložitejšie.
Stanislav 1975
29.08.14,14:44
Kosovská Mitrovica je neuveitelne chudobná, všade neporiadok, špina a priznám sa, že dosť mi vadili šváby na izbe- ale ked som sa pýtal na iný hotel,bolo mi povedané,že máme ostať tam, lebo v druhom hoteli sú aj ploštice a že možem byt rád,že sú tam len šváby- čo sa týka Prištiny, to je iný svet, američania tam nalievajú majland, je tam socha Billa Clintona, M. Olbrightovej ...., všetko pekné nové, moderné velkomesto- ale ludia sú tam veľmi nepríjemní, necítil som sa tam dobre-áno,platili sme eurami....

Stanko, komu by nevadili šváby...? Keď si prišiel domov, predpokladám, že si prešiel totálnou "deratizáciou" (u švábov to má iné pomenovanie, ale nechce sa mi hľadať). Ak nie, v Blave založíš kolóniu kosovských švábov.:mee:
Peti, šváby ti neublížia---to niesú agresívné zvieratká...:D,dokonca som niekde čítal,že sú aj velmi inteligentné( rovnako ako potkaníky ), tie ploštice sú oveľa vačšie špiny, raz som spal v jednom nemenovanom hoteli v Istanbule a ráno som sa zobudil celý dopichaný tou chamraďou- a najhoršie že oni idú najviac na predlaktia a po nohách- to je horšie ako komáre...:D
Stanislav 1975
29.08.14,14:48
Kosovská Mitrovica je neuveitelne chudobná, všade neporiadok, špina a priznám sa, že dosť mi vadili šváby na izbe- ale ked som sa pýtal na iný hotel,bolo mi povedané,že máme ostať tam, lebo v druhom hoteli sú aj ploštice a že možem byt rád,že sú tam len šváby- čo sa týka Prištiny, to je iný svet, američania tam nalievajú majland, je tam socha Billa Clintona, M. Olbrightovej ...., všetko pekné nové, moderné velkomesto- ale ludia sú tam veľmi nepríjemní, necítil som sa tam dobre-áno,platili sme eurami....

Stanko, komu by nevadili šváby...? Keď si prišiel domov, predpokladám, že si prešiel totálnou "deratizáciou" (u švábov to má iné pomenovanie, ale nechce sa mi hľadať). Ak nie, v Blave založíš kolóniu kosovských švábov.:mee:

Peti, kuk, kamarát robí už aj reportáže, to je len začiatok...


http://www.armadninoviny.cz/reportazni-cesta-e2809ebalkan-2014e2809c.html


mám aj video, ale má 5 giga a neviem,čo s ním :-)
pavol54
29.08.14,16:07
http://www.tvnoviny.sk/domace/1767479_ste-za-odluku-cirkvi-od-statu-pozrite-sa-co-ukazal-prieskum?__TUU7NTQxOzAyNDUgcXFzYDhlNTYyXndhZHE=lxk clneqcz
Druhá otázka by mala znieť "Ste za odluku politických strán od štátu? , rovnako z mojich daní sú platené aj tie cirkvi ktorých nie som príslušníkom, ako aj strany ktoré by som v živote nevolil
pavol54
29.08.14,16:10
Málo majú ???

Katolícki biskupi chcú ešte viac majetkov

Nedokázali štátu vyčísliť, aký majú majetok, a už chcú od neho ďalší. Zmena vo financovaní cirkví nebude možná dovtedy, pokiaľ štát nevráti katolíckej cirkvi všetok majetok, ktorý jej v minulosti vzal.
http://spravy.pravda.sk/domace/clanok/327970-katolicki-biskupi-chcu-dalsie-majetky/

0 - 1
Pozdravujem nesúhlasný názor.
Lenže prečo nechce Vatikán odluku cirkvi od štátu ???
Málo má???
Asi hej - bo furt nevedia, čo vlastne majú.... a tak neustále pýtajú......
Nevedia, bo cirkev majetky kedysi aj len spravovala a nejako zo spravovania vyrobili vlastníctvo. Keby sa v tom začal niekto hlbšie vŕtať, ktovie, koľko majetku by jej zostalo http://www.porada.sk/images/smilies/rolleyes.gif
Odluku cirkvi od štátu nechcú ani ľudia.
ako cirkvám voľakedy dávali starí ľudia celé majetky, dnes stranám dávajú dôchodcovia celé igelitky peňazí aký je v tom rozdiel?
Petra Nová
29.08.14,17:12
Peti, kuk, kamarát robí už aj reportáže, to je len začiatok...


http://www.armadninoviny.cz/reportazni-cesta-e2809ebalkan-2014e2809c.html


mám aj video, ale má 5 giga a neviem,čo s ním :-)
Mrkla som jedným okom link a určite sa k nemu vrátim. Stanko, aj ty by si mohol popísať to putovanie z tvojho pohľadu, s tvojim šarmom a neortodoxným postrehmi z cesty. Určite by bolo zaujímavé.
Dnes som žila oslavami SNP a prekvapili ma dve veci. Že poľský prezident prišiel nie na oficiálne oslavy, ale až na prezidentský obed, organizovaný primátorom mesta. A to druhé, že Poľsko odmietlo ruskému ministrovi obrany vrátiť sa domov cez Poľsko, a ešte večer pred 20.00 hod. sa riešil odlet tohto ruského funkcionára z Bratislavy. Je to hanba, ale nie pre Slovensko!
misoft
29.08.14,17:17
A to druhé, že Poľsko odmietlo ruskému ministrovi obrany vrátiť sa domov cez Poľsko, a ešte večer pred 20.00 hod. sa riešil odlet tohto ruského funkcionára z Bratislavy. Je to hanba, ale nie pre Slovensko!
Problém bol na ruskej strane....... keď mal letieť domov, Rusi toto lietadlo deklarovali ako vojenské! A na toto od Poliakov nemali povolenie na prelet. Neskôr ho už deklarovali ako civilné a minister odletel......
pavol54
29.08.14,17:22
Peti, kuk, kamarát robí už aj reportáže, to je len začiatok...


http://www.armadninoviny.cz/reportazni-cesta-e2809ebalkan-2014e2809c.html


mám aj video, ale má 5 giga a neviem,čo s ním :-)
Mrkla som jedným okom link a určite sa k nemu vrátim. Stanko, aj ty by si mohol popísať to putovanie z tvojho pohľadu, s tvojim šarmom a neortodoxným postrehmi z cesty. Určite by bolo zaujímavé.
Dnes som žila oslavami SNP a prekvapili ma dve veci. Že poľský prezident prišiel nie na oficiálne oslavy, ale až na prezidentský obed, organizovaný primátorom mesta. A to druhé, že Poľsko odmietlo ruskému ministrovi obrany vrátiť sa domov cez Poľsko, a ešte večer pred 20.00 hod. sa riešil odlet tohto ruského funkcionára z Bratislavy. Je to hanba, ale nie pre Slovensko!
Peťka prekvapujúce by to bolo tak vlani, dnes v kontexte udalostí východne od nás by bola prekvapujúca účasť na akcii odsudzujúcej fašizmus minulého storočia a podpora súčasného na Ukrajine a výcvik nacgardy v Poľsku a tolerovanie účasti Poliakov v safari na ukrajinských rusov.
Petra Nová
29.08.14,17:27
A to druhé, že Poľsko odmietlo ruskému ministrovi obrany vrátiť sa domov cez Poľsko, a ešte večer pred 20.00 hod. sa riešil odlet tohto ruského funkcionára z Bratislavy. Je to hanba, ale nie pre Slovensko!
Problém bol na ruskej strane....... keď mal letieť domov, Rusi toto lietadlo deklarovali ako vojenské! A na toto od Poliakov nemali povolenie na prelet. Neskôr ho už deklarovali ako civilné a minister odletel......
Jááj, to som nevedela, že MOR priletel na Slovensko civilným a odletieť chcel vojenským!