misoft
29.08.14,19:29
Jááj, to som nevedela, že MOR priletel na Slovensko civilným a odletieť chcel vojenským!
Náááá - vydýš - ruskaja natura - uvidel svoje oružje, hneď sa gerojom cítil.....a aj ako bohatier odletieť chcel.... trt makový - len ako civil smel.....
Petra Nová
29.08.14,17:31
Dnes som žila oslavami SNP a prekvapili ma dve veci. Že poľský prezident prišiel nie na oficiálne oslavy, ale až na prezidentský obed, organizovaný primátorom mesta. A to druhé, že Poľsko odmietlo ruskému ministrovi obrany vrátiť sa domov cez Poľsko, a ešte večer pred 20.00 hod. sa riešil odlet tohto ruského funkcionára z Bratislavy. Je to hanba, ale nie pre Slovensko!
Peťka prekvapujúce by to bolo tak vlani, dnes v kontexte udalostí východne od nás by bola prekvapujúca účasť na akcii odsudzujúcej fašizmus minulého storočia a podpora súčasného na Ukrajine a výcvik nacgardy v Poľsku a tolerovanie účasti Poliakov v safari na ukrajinských rusov.
Pavol, napíšem zdanlivo od veci: "Nech sa zadrhnú tými svojimi poľskými jablkami!"...
misoft
29.08.14,17:35
Pavol, napíšem zdanlivo od veci: "Nech sa zadrhnú tými svojimi poľskými jablkami!"... ....... šak máme aj naše - slovenské (len ich akosi nie je vidieť..........)
korela
29.08.14,17:38
Málo majú ???

Katolícki biskupi chcú ešte viac majetkov

Nedokázali štátu vyčísliť, aký majú majetok, a už chcú od neho ďalší. Zmena vo financovaní cirkví nebude možná dovtedy, pokiaľ štát nevráti katolíckej cirkvi všetok majetok, ktorý jej v minulosti vzal.
http://spravy.pravda.sk/domace/clanok/327970-katolicki-biskupi-chcu-dalsie-majetky/

0 - 1
Pozdravujem nesúhlasný názor.
Lenže prečo nechce Vatikán odluku cirkvi od štátu ???
Málo má???
Asi hej - bo furt nevedia, čo vlastne majú.... a tak neustále pýtajú......
Nevedia, bo cirkev majetky kedysi aj len spravovala a nejako zo spravovania vyrobili vlastníctvo. Keby sa v tom začal niekto hlbšie vŕtať, ktovie, koľko majetku by jej zostalo http://www.porada.sk/images/smilies/rolleyes.gif
Odluku cirkvi od štátu nechcú ani ľudia.



Odluka nie tak jednoduchá záležitosť, všetci vo vláde sú ticho, lebo štát na to nemá, musel by vyplatiť cirkvám viac ako dva ročné rozpočty tejto republiky, je to zložitejšie, ďakleko zložitejšie.

Ktovie prečo je to také komplikované. Llívia má pravdu. Málokto z obyvateľov to vie. Cirkevné "majetky" nikdy cirkvi nepatrili, iba ich spravovali. Na verejnosti sa to nepretriasa. Historici to majú riadne "prevŕtané". Niekoľkokrát som počula v médiách o tom hovoriť aj Zavackú zo SAV. Je to spracované aj knižne.

Bolo by vhodné sa snáď spýtať, kde sa pri tomto stráca desatoro.
pavol54
29.08.14,17:45
Pavol, napíšem zdanlivo od veci: "Nech sa zadrhnú tými svojimi poľskými jablkami!"... ....... šak máme aj naše - slovenské (len ich akosi nie je vidieť..........)
Obchody sú v kompetencii ministerstva hospodárstva
Petra Nová
29.08.14,17:47
Poobede som si posmrkala pri babskom povstaleckom filme "Prerušená pieseň". A potom som "prekliala" všetkých, čo v minulosti vyvolali vojnové besnenie a dnes znovu rozdúchavajú beztrestné vraždenie ľudí .
misoft
29.08.14,17:47
Pali - veď to vieme. Poukazujem na fakt, že naše jablká končia kdesi ta het a lacno, alebo vo válovoch prasníc....
misoft
29.08.14,17:48
Poobede som si posmrkala pri babskom povstaleckom filme "Prerušená pieseň". A potom som prekliala všetkých, čo v minulosti vyvolali vojnové besnenie a dnes znovu rozdúchavajú beztrestné vraždenie ľudí .
Dobrý to film - i Kapitán Dabač - filmová klasika.... naša....
pavol54
29.08.14,18:29
Poobede som si posmrkala pri babskom povstaleckom filme "Prerušená pieseň". A potom som "prekliala" všetkých, čo v minulosti vyvolali vojnové besnenie a dnes znovu rozdúchavajú beztrestné vraždenie ľudí .
Lenže voľakedy bol svet veľký dnes je celkom maličký, najlepšie to potvrdzuje pohyb mraku z takého maličkého černobylu, rozdúchavači sa nebudú mať kam schovať.
pavol54
29.08.14,18:33
Pali - veď to vieme. Poukazujem na fakt, že naše jablká končia kdesi ta het a lacno, alebo vo válovoch prasníc....
jablká ešte nie sú témou dňa dnes je to paprika, kapusta, rajčiny zemiaky a iná zelenina za tie ceny čo nakupujú obchodnícki vydridusi sa to vyrobiť nedá
Stanislav 1975
29.08.14,18:39
Peti, kuk, kamarát robí už aj reportáže, to je len začiatok...


http://www.armadninoviny.cz/reportazni-cesta-e2809ebalkan-2014e2809c.html


mám aj video, ale má 5 giga a neviem,čo s ním :-)
Mrkla som jedným okom link a určite sa k nemu vrátim. Stanko, aj ty by si mohol popísať to putovanie z tvojho pohľadu, s tvojim šarmom a neortodoxným postrehmi z cesty. Určite by bolo zaujímavé.
Dnes som žila oslavami SNP a prekvapili ma dve veci. Že poľský prezident prišiel nie na oficiálne oslavy, ale až na prezidentský obed, organizovaný primátorom mesta. A to druhé, že Poľsko odmietlo ruskému ministrovi obrany vrátiť sa domov cez Poľsko, a ešte večer pred 20.00 hod. sa riešil odlet tohto ruského funkcionára z Bratislavy. Je to hanba, ale nie pre Slovensko!
Peti, reportáž robím, ale najskor to musím dať vydať novinám ( zmluva nepustí, musím počkať, nemožem to zverejnovať nikde nadivoko dopredu )

čo sa týka Polska ? Mňa už u nich neprekvapí vobec nič- oni sú už tak zapredaný a strčený v zadku USA ako nikto, s Poliakmi som som skončil- je to všetko komplet bagáž zapredaná...
panamaus
29.08.14,19:42
Poobede som si posmrkala pri babskom povstaleckom filme "Prerušená pieseň". A potom som "prekliala" všetkých, čo v minulosti vyvolali vojnové besnenie a dnes znovu rozdúchavajú beztrestné vraždenie ľudí .

Myslíš rusov ?
kukučka
29.08.14,19:48
Kamil, ty si sa zaradil medzi pravdoláskových?
buchač
29.08.14,20:10
Peti, kuk, kamarát robí už aj reportáže, to je len začiatok...

http://www.armadninoviny.cz/reportazni-cesta-e2809ebalkan-2014e2809c.html

mám aj video, ale má 5 giga a neviem,čo s ním :-)

Peti, reportáž robím, ale najskor to musím dať vydať novinám ( zmluva nepustí, musím počkať, nemožem to zverejnovať nikde nadivoko dopredu )

čo sa týka Polska ? Mňa už u nich neprekvapí vobec nič- oni sú už tak zapredaný a strčený v zadku USA ako nikto, s Poliakmi som som skončil- je to všetko komplet bagáž zapredaná...[/QUOTE]

Ako by som to...

Tá reportáž ???
Nuž sorry, ale to je všetko ? Nuž, určite nič nové, čo by sa jeden niekde inde nedočítal...

Ja si teraz iba počkám na reportáž v tých " novinách " . Som aj vcelku zvedavý, že ktorému plátku si sa zmluvou upísal. ;)
Petra Nová
29.08.14,20:33
Poobede som si posmrkala pri babskom povstaleckom filme "Prerušená pieseň". A potom som "prekliala" všetkých, čo v minulosti vyvolali vojnové besnenie a dnes znovu rozdúchavajú beztrestné vraždenie ľudí .
Lenže voľakedy bol svet veľký dnes je celkom maličký, najlepšie to potvrdzuje pohyb mraku z takého maličkého černobylu, rozdúchavači sa nebudú mať kam schovať.
Ja rozumiem, súhlasím s tebou a beriem to tak, že každý jeden vojnový konflikt sa ma bezprostredne týka. Dnešný deň mi začal spomienkou na udalosti dávno minulé a prevetraním všetkých ideí o mieri, bratstve, rovnosti a slobode, teda začal ako slávnostný. Pokračoval ako mierne "poživačný" , t.j. dobrým obedom a príjemnou poobedňajšou prechádzkou . Potom prešiel do večera na Porade, ktorý sa neodvážim hodnotiť. Nakoniec som podľahla totálnej dekadencii, ktorú dnes pohotovo ponúkla TV Angelika, kde som dočkala na tie najšteklivejšie Troškove scény, presnejšie na Kališovú, obkľúčenú a fascinovanú kobrími hlavami pri splave. Potom som s potešením prepla na ČT šport, kde sa predvádzajú svetové esá v tom najsnobskejšom kapitalistickom športe kdesi v Amerike, aby som pri ňom dnešný večer zakončila. A keď sa znovu vrátim k oslavám SNP, desím sa toho, že pre pár sebeckých, nenásytných a bojachtivých zmrdov, môžem veľmi ľahko prísť o tieto svoje malé šťastíčka. Samozrejme, to posledné bola veľká metafora.
Petra Nová
29.08.14,20:36
Peti, reportáž robím, ale najskor to musím dať vydať novinám ( zmluva nepustí, musím počkať, nemožem to zverejnovať nikde nadivoko dopredu )

čo sa týka Polska ? Mňa už u nich neprekvapí vobec nič- oni sú už tak zapredaný a strčený v zadku USA ako nikto, s Poliakmi som som skončil- je to všetko komplet bagáž zapredaná...
Tak to je iná vec! Počkám.:)
BXLmiami
30.08.14,02:09
Ked som toto dočítala,prvé mi prišiel na um film Pán Wolodyjowsky a jeho Baška.Nevie niekto proti komu to tak statočne bojovali?Poliaci majú k Rusom veľmi vrúcny vzťah celé dejiny,vrucnejší ako my s Madarmi,Francuzi Angličania či Valoni a Holandania.Akurát RVHP to na čas prekrylo.
buchač
30.08.14,05:10
Ked som toto dočítala,prvé mi prišiel na um film Pán Wolodyjowsky a jeho Baška.Nevie niekto proti komu to tak statočne bojovali?Poliaci majú k Rusom veľmi vrúcny vzťah celé dejiny,vrucnejší ako my s Madarmi,Francuzi Angličania či Valoni a Holandania.Akurát RVHP to na čas prekrylo.

Všetko so všetkým súvisí.
Raz poliaci do rusov a naopak.

Poliaci nikdy neodpustia rusom hentú udalosť - Katynský masaker.
buchač
30.08.14,06:25
Pali - veď to vieme. Poukazujem na fakt, že naše jablká končia kdesi ta het a lacno, alebo vo válovoch prasníc....
jablká ešte nie sú témou dňa dnes je to paprika, kapusta, rajčiny zemiaky a iná zelenina za tie ceny čo nakupujú obchodnícki vydridusi sa to vyrobiť nedá


Ruské odvetné sankcie v agrosektore majú jediný dlhodobý pozitívny dopad na krajiny EÚ: Vracajú späť do centra zájmu národnú suverenitu jednotlivých štátov a obnažujú nezmyselnosť, nevýhodnosť a škodlivosť politiky EÚ na členské krajiny.

Samotný tvorivý prístup firiem k ruským agrosankciám len ukazuje, ako absurdná je celá sankčná politika morálneho gýča EÚ.

http://medzicas.sk/europske-agroprodukty-pojdu-do-ruska-pod-hlavickou-svajciarska-a-srbska/
buchač
30.08.14,07:35
"jankecht"

čo čakáš od Stana ?

Budú to tendenčné kecy = iného NIE JE schopný (ako keď píše, že on tým, ktorých tak "výhodne" poisťuje , vlastne pomáha (teda vlastne im pomáha = presunúť financie z ich vrecka do svojho :D :D )

Ako sa tým chudákom, čo predtým vraždili a teraz nemožu ubližuje tým, že nemožu:D

Trochu odbočím, ale pointa zostáva.
Ide o to, že ako sa príbeh a či skutočnosť podá.
Jedným z markantých príkladov je Bitka pri Alame. Americkí osadníci išli na územie Mexika a následne sa začali búriť proti jeho vláde. Táto podnikla kroky, ktoré boli v tej dobe normálne. Vytrieskali američanov a fertig.
...a tak vznikajú dejiny...tie americké obzvlášť.

Že západné média preberajú tie infošky z ukrajinských zdrojov ? Čo už, ich vec...
Že američania trieskajú do vetra tie svoje múdrosti? To majú málo družíc nad danými oblasťami a agentov v oných lokalitách...a stále len to isté omieľajú.

Takže počítam aj s tým, že Stano nič nové nedá a budú to len pohľady laického turistu-poisťovacieho agenta, ktorý sa medveďovi vyváža....
pavol54
30.08.14,07:38
Ked som toto dočítala,prvé mi prišiel na um film Pán Wolodyjowsky a jeho Baška.Nevie niekto proti komu to tak statočne bojovali?Poliaci majú k Rusom veľmi vrúcny vzťah celé dejiny,vrucnejší ako my s Madarmi,Francuzi Angličania či Valoni a Holandania.Akurát RVHP to na čas prekrylo.

Všetko so všetkým súvisí.
Raz poliaci do rusov a naopak.

Poliaci nikdy neodpustia rusom hentú udalosť - Katynský masaker.
katyň nebol sovietsky masaker (vraj), ale pred katyňou treba zájsť hlbšie do dejín stačí asi od konca 19 storočia, a to už nejdem do poľsko litovského štátneho zriadenia Ak v SS divíziach slúžil kde kto napríklad div ss galícia výlučne ukrajinci ale hovoríme že nemecká, tak aj v NKVD jednotkách okrem rusov aj ukrajinci, litovci či lotyši a ešte ktohovie kto a tí to s radosťou poliakom revanšovali za vyhubenie časti národov, zase mi tu nejaký ynteligent drbne neužitočné len preto že nekvákam podľa jeho predstáv(ale to je asi nemoc psychického rázu)
BXLmiami
30.08.14,09:21
Čuduješ sa Pavol po tom čo spravili po vzniku sojuzu s ukrajinskými vraj kulakmi,koľko ich vyviezli do gulagov,pomaly jedna poľnohospodárska rodina nezostala celá.Teraz je to ako s Juhoškou,nikto neriešil jednotlivé štáty a sťahovali sa,ženili,vydávali hore dole,ale pôvodní Ukrajinci a ich potomci,Poliaci,Fíni,to sú odvekí nepriatelia Rusov,je to v nich zakorenené.
buchač
30.08.14,09:22
Blbosť , čím hlbšie, tým horšie (v dejinách to nie je ako v bode 0;0 :D ) = nájdu sa ďalší záujemci o územie / ukrivdení

Pomože IBA úprimná hrubá čiara

Dňa 1.1.1993 sa urobila hrubá čiara medzi Českom a Slovenskom...teda bývalou ČSFR.

Síce Slovensko neprišlo o žiadne územie, no krívd zo strany Čiech bolo teda habadej...
...o mŕtvych síce iba dobre, ale jeden disident ( písajúci strašné ujoviny-vraj umelecké diela :rolleyes: ) narobil tedy tých škôd habadej.
buchač
30.08.14,10:35
...habadej.

Mne je síce v podstate jedno, že niekto klikne na patričné...teda v tomto prípade na nesúhlasné.
Lebo nesúhlasiť a mať aj svoj názor je demokratické.

Ale ak niekto nesúhlasí s historickými faktami, holou skutočnosťou ???
Tak je podľa mňa čistý hlupák, diletant, .... neznalý problematiky a ani histórie.
Tu ide len o reakciu na moju osobu, ale aj to sa dá ...takže to aj tak beriem.
Lebo aj takíto sú dietkami Božími, akurát potrebujú patričnú a odbornú-odbornejšiu starostlivosť.

P.S.:
Ak niekoho pobúrilo spomenutie toho disidenta ???
Nuž Havel nepísal iba ujové drísty...on aj tým ujom bol !
pavol54
30.08.14,10:38
Čuduješ sa Pavol po tom čo spravili po vzniku sojuzu s ukrajinskými vraj kulakmi,koľko ich vyviezli do gulagov,pomaly jedna poľnohospodárska rodina nezostala celá.Teraz je to ako s Juhoškou,nikto neriešil jednotlivé štáty a sťahovali sa,ženili,vydávali hore dole,ale pôvodní Ukrajinci a ich potomci,Poliaci,Fíni,to sú odvekí nepriatelia Rusov,je to v nich zakorenené.
z ktorej strany sovietskej hranice myslíš že sa diali tie nepravosti? Lebo poliaci robili to isté lebo po uzavretí brest litevského mieru pripadli ohromné územia poľsku kde bolo len 10% poliakov a do začiatku vojny boli ostatné národnosti tak eliminované že poliaci získali prevahu, a s tými ukrajinskými kulakmi to treba chápať aj v kontexte s inými udalosťami napr. vojnou zdecimované ľudské zdroje, krach nemcami plánovaného rozbitia cárskeho ruska a vznik novej spoločensko ekonomickej formácie, predaj strojov sovietom len za obilie, ktoré aj sami nutne potrebovali a ponúkané zlato vôbec západ nechcel. to nikoho neobhajujem v zverstvách len som čítal niektoré práce historikov . dnes či Rusi niečo neurobia prejde sa mlčaním, poukážu na svinstvo prejde sa mlčaním. to je cieľ vymasírovať mozgy.
panamaus
30.08.14,10:39
Blbosť , čím hlbšie, tým horšie (v dejinách to nie je ako v bode 0;0 :D ) = nájdu sa ďalší záujemci o územie / ukrivdení

Pomože IBA úprimná hrubá čiara

Dňa 1.1.1993 sa urobila hrubá čiara medzi Českom a Slovenskom...teda bývalou ČSFR.

Síce Slovensko neprišlo o žiadne územie, no krívd zo strany Čiech bolo teda habadej...
...o mŕtvych síce iba dobre, ale jeden disident ( písajúci strašné ujoviny-vraj umelecké diela :rolleyes: ) narobil tedy tých škôd habadej.

predpokladám, že veľa čechov má opačný pocit



PS

Ak máme my sprostých vyjednávačov, nenadávajme na českých, že sú lepší :D :D
panamaus
30.08.14,10:43
...habadej.

Mne je síce v podstate jedno, že niekto klikne na patričné...teda v tomto prípade na nesúhlasné.
Lebo nesúhlasiť a mať aj svoj názor je demokratické.

Ale ak niekto nesúhlasí s historickými faktami, holou skutočnosťou ???
Tak je podľa mňa čistý hlupák, diletant, .... neznalý problematiky a ani histórie.
Tu ide len o reakciu na moju osobu, ale aj to sa dá ...takže to aj tak beriem.
Lebo aj takíto sú dietkami Božími, akurát potrebujú patričnú a odbornú-odbornejšiu starostlivosť.

P.S.:
Ak niekoho pobúrilo spomenutie toho disidenta ???
Nuž Havel nepísal iba ujové drísty...on aj tým ujom bol !

idealista nemusí byť .uj



zaujímavé (ako o tej biblickej trieske ) , že od "dobrého" chcú ľudia, aby bol priam dokonalý

a od zlého nevyžadujú ani aby bol dobrý

a od ftáka/eštébáka ani nechcú aby odovzdal vyúčtovanie ako bačoval s peniazmi :D
panamaus
30.08.14,10:54
Čuduješ sa Pavol po tom čo spravili po vzniku sojuzu s ukrajinskými vraj kulakmi,koľko ich vyviezli do gulagov,pomaly jedna poľnohospodárska rodina nezostala celá.Teraz je to ako s Juhoškou,nikto neriešil jednotlivé štáty a sťahovali sa,ženili,vydávali hore dole,ale pôvodní Ukrajinci a ich potomci,Poliaci,Fíni,to sú odvekí nepriatelia Rusov,je to v nich zakorenené.
z ktorej strany sovietskej hranice myslíš že sa diali tie nepravosti? Lebo poliaci robili to isté lebo po uzavretí brest litevského mieru pripadli ohromné územia poľsku kde bolo len 10% poliakov a do začiatku vojny boli ostatné národnosti tak eliminované že poliaci získali prevahu, a s tými ukrajinskými kulakmi to treba chápať aj v kontexte s inými udalosťami napr. vojnou zdecimované ľudské zdroje, krach nemcami plánovaného rozbitia cárskeho ruska a vznik novej spoločensko ekonomickej formácie, predaj strojov sovietom len za obilie, ktoré aj sami nutne potrebovali a ponúkané zlato vôbec západ nechcel. to nikoho neobhajujem v zverstvách len som čítal niektoré práce historikov . dnes či Rusi niečo neurobia prejde sa mlčaním, poukážu na svinstvo prejde sa mlčaním. to je cieľ vymasírovať mozgy.


Si v poľno, takže asi potrebuješ (na pochopenie), aby ti ( v kontexte :--- ) povedali :



Nevadí, že tvoji predkovia hospodárili na svojej pode desaťročia / stáročia ,

ty sa s rodinou do mesiaca zbalíš = 100 kg batožiny na osobu :D a presťahujeme ťa o 1000 km inde

- lebo sme odtiaľ vyhodili turkov

- tvoje sentimeltálne výlevy nás nezaujímajú

- ľud na čele s KS tak rozhodol =

nepič,j, lebo dostaneš ako prídavok na pi.u



PS

Asi by si chlapče inak písal !!!!!!!!
pavol54
30.08.14,11:17
Čuduješ sa Pavol po tom čo spravili po vzniku sojuzu s ukrajinskými vraj kulakmi,koľko ich vyviezli do gulagov,pomaly jedna poľnohospodárska rodina nezostala celá.Teraz je to ako s Juhoškou,nikto neriešil jednotlivé štáty a sťahovali sa,ženili,vydávali hore dole,ale pôvodní Ukrajinci a ich potomci,Poliaci,Fíni,to sú odvekí nepriatelia Rusov,je to v nich zakorenené.
z ktorej strany sovietskej hranice myslíš že sa diali tie nepravosti? Lebo poliaci robili to isté lebo po uzavretí brest litevského mieru pripadli ohromné územia poľsku kde bolo len 10% poliakov a do začiatku vojny boli ostatné národnosti tak eliminované že poliaci získali prevahu, a s tými ukrajinskými kulakmi to treba chápať aj v kontexte s inými udalosťami napr. vojnou zdecimované ľudské zdroje, krach nemcami plánovaného rozbitia cárskeho ruska a vznik novej spoločensko ekonomickej formácie, predaj strojov sovietom len za obilie, ktoré aj sami nutne potrebovali a ponúkané zlato vôbec západ nechcel. to nikoho neobhajujem v zverstvách len som čítal niektoré práce historikov . dnes či Rusi niečo neurobia prejde sa mlčaním, poukážu na svinstvo prejde sa mlčaním. to je cieľ vymasírovať mozgy.


Si v poľno, takže asi potrebuješ (na pochopenie), aby ti ( v kontexte :--- ) povedali :



Nevadí, že tvoji predkovia hospodárili na svojej pode desaťročia / stáročia ,

ty sa s rodinou do mesiaca zbalíš = 100 kg batožiny na osobu :D a presťahujeme ťa o 1000 km inde

- lebo sme odtiaľ vyhodili turkov

- tvoje sentimeltálne výlevy nás nezaujímajú

- ľud na čele s KS tak rozhodol =

nepič,j, lebo dostaneš ako prídavok na pi.u



PS

Asi by si chlapče inak písal !!!!!!!!
keď sa spýtali môjho príbuzného v roku 1968 že či by nechcel aby vracali naspäť pôdu aby sa odstránili krivdy roku 1948 tak povedal že ani za nič na svete že tak dobre mu nebolo odvtedy ako je v družstve. Inak po rokoch plakal ten čo mal stovky hektárov a inak ten čo ich mal päť či desať.
panamaus
30.08.14,11:28
a s tými ukrajinskými kulakmi to treba chápať aj v kontexte s inými udalosťami napr. vojnou zdecimované ľudské zdroje, krach nemcami plánovaného rozbitia cárskeho ruska a vznik novej spoločensko ekonomickej formácie, predaj strojov sovietom len za obilie, ktoré aj sami nutne potrebovali a ponúkané zlato vôbec západ nechcel.



Si v poľno, takže asi potrebuješ (na pochopenie), aby ti ( v kontexte :--- ) povedali :



Nevadí, že tvoji predkovia hospodárili na svojej pode desaťročia / stáročia ,

ty sa s rodinou do mesiaca zbalíš = 100 kg batožiny na osobu :D a presťahujeme ťa o 1000 km inde

- lebo sme odtiaľ vyhodili turkov

- tvoje sentimeltálne výlevy nás nezaujímajú

- ľud na čele s KS tak rozhodol =

nepič,j, lebo dostaneš ako prídavok na pi.u



PS

Asi by si chlapče inak písal !!!!!!!!


keď sa spýtali môjho príbuzného v roku 1968 že či by nechcel aby vracali naspäť pôdu aby sa odstránili krivdy roku 1948 tak povedal že ani za nič na svete že tak dobre mu nebolo odvtedy ako je v družstve. Inak po rokoch plakal ten čo mal stovky hektárov a inak ten čo ich mal päť či desať.



Takže tvoj príbuzný bol preceda ?? =



nekradol - - vždy mu to pomýlený traktorista vysypal na dvor
pavol54
30.08.14,12:27
a s tými ukrajinskými kulakmi to treba chápať aj v kontexte s inými udalosťami napr. vojnou zdecimované ľudské zdroje, krach nemcami plánovaného rozbitia cárskeho ruska a vznik novej spoločensko ekonomickej formácie, predaj strojov sovietom len za obilie, ktoré aj sami nutne potrebovali a ponúkané zlato vôbec západ nechcel.



Si v poľno, takže asi potrebuješ (na pochopenie), aby ti ( v kontexte :--- ) povedali :



Nevadí, že tvoji predkovia hospodárili na svojej pode desaťročia / stáročia ,

ty sa s rodinou do mesiaca zbalíš = 100 kg batožiny na osobu :D a presťahujeme ťa o 1000 km inde

- lebo sme odtiaľ vyhodili turkov

- tvoje sentimeltálne výlevy nás nezaujímajú

- ľud na čele s KS tak rozhodol =

nepič,j, lebo dostaneš ako prídavok na pi.u



PS

Asi by si chlapče inak písal !!!!!!!!


keď sa spýtali môjho príbuzného v roku 1968 že či by nechcel aby vracali naspäť pôdu aby sa odstránili krivdy roku 1948 tak povedal že ani za nič na svete že tak dobre mu nebolo odvtedy ako je v družstve. Inak po rokoch plakal ten čo mal stovky hektárov a inak ten čo ich mal päť či desať.



Takže tvoj príbuzný bol preceda ?? =



nekradol - - vždy mu to pomýlený traktorista vysypal na dvor
nie, krmič hovädzieho dobytka
misoft
30.08.14,13:24
nie, krmič hovädzieho dobytka
Podobne ako môj dedo. V rámci kolektivizacie prišiel o pôdu (a bolo to len 6 ha) a do konca života robil kŕmiča ošípaných (cca 20 rokov!). Dokonca ani 70-tke nemohol byť na dôchodku! A bola to kvalitná pôda - černozem. Teraz tam stojí časť A1.
Takže takto dopadli mnohí drobní roľníci ..... okradli ich, pracovali na málo platených miestach a ani dôchodok nemali!
misoft
30.08.14,14:04
No dedo ako kŕmič mal 350 Kčs - babka ani halier. Keď dedo zomrel - dostala cca 150Kčs vdovský. Neskôr jej ešte priznali dôchodok 150 Kčs. Takže žiadna sláva.
korela
30.08.14,14:48
Blbosť , čím hlbšie, tým horšie (v dejinách to nie je ako v bode 0;0 :D ) = nájdu sa ďalší záujemci o územie / ukrivdení

Pomože IBA úprimná hrubá čiara

Dňa 1.1.1993 sa urobila hrubá čiara medzi Českom a Slovenskom...teda bývalou ČSFR.

Síce Slovensko neprišlo o žiadne územie, no krívd zo strany Čiech bolo teda habadej...
...o mŕtvych síce iba dobre, ale jeden disident ( písajúci strašné ujoviny-vraj umelecké diela :rolleyes: ) narobil tedy tých škôd habadej.

predpokladám, že veľa čechov má opačný pocit



PS

Ak máme my sprostých vyjednávačov, nenadávajme na českých, že sú lepší :D :D

Prepáč, to nie je v tomto prípade o vyjednávačoch (ak máš na mysli rozdelenie republík), už za 1. ČSR neboli spravodlivo nastavené ekonomické podmienky, z hôr sa zvážalo drevo za väčšie financie na Slovensku ako v Čechách. Drahšie tarify na železnici. Z akého dôvodu?
Podnes sa nedá zistiť, kde skončil slovenský národný poklad. Jednoducho to nie je zistiteľné podľa NBS ani dnes. Je v Čechách. Slováci ho nikdy neuvidia. Ľudia odovzdávali svoje zlaté a strieborné šperky (Slov. štát). Odvod daní na Prahu ako hlavné mesto republiky. Rozdeľovanie financií na Plán. komisii nikdy nebolo v pomere 2:1.
Čo sa týka disidentov pracujúcich po kotolniach a pod., za tie peniaze čo boli "podporovaní" zo známych zdrojov ako nastrčené figúrky sa mali veľmi nadštandardne.
Keby to ľudia vedeli, rada by sa vydávala za takýchto idealistov aspoň polka republiky.

A že majú Česi svoje pocity krivdy nielen pri pive v hospode, s tým veľa nevyargumentujú, všetko je archivované ako má byť.
Nech si zostanú pri nich.
Ale je slabosťou Slovenska ešte i dnes, že nemáme aspoň trochu z ich nátury. Boli by sme dávno pred nimi. Ďalším nešťastím Slovenska sú kontinuálne vysťahovalecké vlny s kvalitnými ľuďmi, ktorí sa nevracajú späť. Pokiaľ tu bolo iba maďarské školstvo, slovenskí vedci zo vzdelaných vrstiev končili v maďarskej akadémii vied. (18. st.)
Máme svoju históriu.
Obdivujem Slovensko za slovenského štátu, ako iba pár ľudí dokázalo vytvoriť štát doslova z ničoho, bez štátnych rezerv, bez dostatočného plánovania, ale museli sa rozhodnúť čo ďalej z noci do rána vďaka fuhrerovi. Ortieľ znel, buď nám nechá Slovensko po Váh, zbytok rozdelí medzi Poľsko a Maďarsko. Republiku vytvorilo doslova pár ľudí. Väčšina neverila, že to zvládnu a boli skeptickí.
Kurz slovenskej koruny sa počas tohto obdobia štátu tak posilnil, že dostala prezývku
podunajský dolár. Českí vojaci chceli, aby boli vyplácaní slov. korunami. Ešte podotknem, že už vtedy nám Nemecko diktovalo, čo nemôžeme vyrábať, nakoľko o výrobu mali záujem oni (ako sme ich mohli ohroziť ako malá krajinka?)
Keby nás nestiahli českí komunisti, podnes tu mohla byť demokracia.
Zóna-nezóna. Naša východzia pozícia bola výborná.


P.S.
Jedna z báchoriek - riaditeľ Ryanairu pred zástupcami EÚ sa vyslovil, že Česko a Slovensko bolo násilne spojené (vyznelo to v neprospech CZ), neviem, ktoré obdobie mal na mysli.
Inak dobrá podívaná https://www.youtube.com/watch?v=hZrEIvUnm-o&list=PLA8E86FFAEB4B48EA&index=6 Michael O'Leary (Ryanair) říká aparátčíkům z Evropské komise, co si o nich myslí
Nahráno 7. 1. 2012
http://www.reformy.cz Michael O'Leary, svérázný ředitel společnosti Ryanair, byl pozván Evropskou komisí do Brusele. Pozvali ho poprvé, a jak uvidíte, asi taky naposled. :) Pokud nemáte chuť nebo čas sledovat celý pořad, doporučujeme aspoň první tři minuty.
pavol54
30.08.14,14:57
nie, krmič hovädzieho dobytka
Podobne ako môj dedo. V rámci kolektivizacie prišiel o pôdu (a bolo to len 6 ha) a do konca života robil kŕmiča ošípaných (cca 20 rokov!). Dokonca ani 70-tke nemohol byť na dôchodku! A bola to kvalitná pôda - černozem. Teraz tam stojí časť A1.
Takže takto dopadli mnohí drobní roľníci ..... okradli ich, pracovali na málo platených miestach a ani dôchodok nemali!
No neviem kde ako ale z poľnohospodárskych robotníkov mali najvyššie príjmy v živočíšnej, síce zavisí aké obdobie sa hodnotí moji rodičia si z dvoch ročných doplatkov kúpili solídny rodinný dom takže až taká bieda to nemohla byť
korela
30.08.14,15:04
Ked som toto dočítala,prvé mi prišiel na um film Pán Wolodyjowsky a jeho Baška.Nevie niekto proti komu to tak statočne bojovali?Poliaci majú k Rusom veľmi vrúcny vzťah celé dejiny,vrucnejší ako my s Madarmi,Francuzi Angličania či Valoni a Holandania.Akurát RVHP to na čas prekrylo.
Z trilógie bol posledný Pán Wolodyjowski - 17. st. proti Turkom a Tatárom. (V Potope proti Švédom, Ohňom a mečom proti Tatárom, Ukrajincom a kozákom).

Vždy bola spriaznená maďarská a poľská šľachta, mám pocit, že tieto vzťahy pretrvávajú podnes, akoby sme medzi nimi ani neexistovali. Jednoducho tradícia z histórie.
misoft
30.08.14,15:07
Bieda ako bieda..... kŕmič bol ten posledný - mal len povinnosť čistiť a kŕmiť..... skoro ráno, na obed, večer a medzi tým - hnoj kydať .....
Ako malý fagan som s ním chodieval - oficiálne pracoval 8 hodín, v skutočnosti 12-14 hodín... a stále špinavý.....
pavol54
30.08.14,16:05
Bieda ako bieda..... kŕmič bol ten posledný - mal len povinnosť čistiť a kŕmiť..... skoro ráno, na obed, večer a medzi tým - hnoj kydať .....
Ako malý fagan som s ním chodieval - oficiálne pracoval 8 hodín, v skutočnosti 12-14 hodín... a stále špinavý.....
a myslíš že taký 6 hektárový sedliak chodil v lakovkách? ráno v aj lete pred svitaním nakrmiť a začal kolotoč a večer po krmení dobytka za tmy končiť prácu rozprávali mi starí rodičia, a na tom družstve nebol sám jeden týždeň rannú, druhý týždeň večernú
ozaj kedy si naposledy videl a odmakal drinu na poli keď ju tak nostalgicky spomínaš ako na zlaté časy?
pmajap
30.08.14,18:47
Toto ešte túžim prešlapať a vidieť :)
http://youtu.be/Zk9J5xnTVMA
kopretinka
30.08.14,19:00
krásne........tak nech to aj tak ostane......nech to turisti nezničia.
misoft
30.08.14,20:02
kopretinka
30.08.14,20:07
No môj bratranec tam bol - osobne......
http://www.porada.sk/attachment.php?attachmentid=121976&d=1351978311
http://www.porada.sk/attachment.php?attachmentid=121975&d=1351978218
http://www.porada.sk/attachment.php?attachmentid=121974&d=1351978154

Viacej môj album PERU http://www.porada.sk/album.php?albumid=1699
keď rozkliknem linky,tak tam nič nie je,iba černota a keď rozkliknem album,tak mi vypisuje
Nefunkčná Album. Ak ste presvedčení, že ste nasledovali platnú linku, prosím oznámte nám to a pozrieme sa na to.
misoft
30.08.14,20:11
Mne ho normál otvorí - je verejný.... a nemajú byť linky, obrázky sa majú zobraziť....
http://www.porada.sk/attachment.php?attachmentid=121964&d=1351977900
pmajap
30.08.14,20:14
krásne........tak nech to aj tak ostane......nech to turisti nezničia.

Vyhrabali to z nánosov práve preto, aby to ľudia videli, turizmus im doniesol peniažky za ktoré to reštaurujú. Je to nádhera, škoda že pamiatky dávnej Mezopotámie v Iraku nie sú dostupné a v takom stave.
pmajap
30.08.14,20:16
Mne ho normál otvorí - je verejný.... a nemajú byť linky, obrázky sa majú zobraziť....
http://www.porada.sk/attachment.php?attachmentid=121964&d=1351977900

Tiež mi to neotvorí.
kopretinka
30.08.14,20:17
Mne ho normál otvorí - je verejný.... a nemajú byť linky, obrázky sa majú zobraziť....
http://www.porada.sk/attachment.php?attachmentid=121964&d=1351977900
žiadny album,žiadny obrázok,ofotila som to
misoft
30.08.14,20:17
Majka - to je divné.... pretože tvoj príspevok aj s citáciou môjho - opäť zobrazí obrázok. Niečo sa u teba "pohurkalo"....
Albumy som skontroloval - mám tam tri verejné albumy a jeden súkromný.....
Kuknite mi do profilu.....
korela
30.08.14,20:18
Bieda ako bieda..... kŕmič bol ten posledný - mal len povinnosť čistiť a kŕmiť..... skoro ráno, na obed, večer a medzi tým - hnoj kydať .....
Ako malý fagan som s ním chodieval - oficiálne pracoval 8 hodín, v skutočnosti 12-14 hodín... a stále špinavý.....
a myslíš že taký 6 hektárový sedliak chodil v lakovkách? ráno v aj lete pred svitaním nakrmiť a začal kolotoč a večer po krmení dobytka za tmy končiť prácu rozprávali mi starí rodičia, a na tom družstve nebol sám jeden týždeň rannú, druhý týždeň večernú
ozaj kedy si naposledy videl a odmakal drinu na poli keď ju tak nostalgicky spomínaš ako na zlaté časy?
https://www.youtube.com/watch?v=ZaKHkXiIh1U&list=PL9D2RKQopZqHCpxwThxp9l111XcejwqFx&index=7 od 5:25
kopretinka
30.08.14,20:20
Majka - to je divné.... pretože tvoj príspevok aj s citáciou môjho - opäť zobrazí obrázok. Niečo sa u teba "pohurkalo"....
je to tvoj album,tebe to otvorí.......
misoft
30.08.14,20:24
Ale je nastavený ako verejný - a odkazy na obrázky (BB code) - normálna cesta k obrázku na serveri...
http://www.porada.sk/attachment.php?attachmentid=121967&d=1351977960
Skúste ....malo by v novom okne otvoriť....
kopretinka - toto je z TVOJHO albumu: http://www.porada.sk/album.php?albumid=1944&attachmentid=135948 Ak ani toto vám neotvorí - chyba nie je u mňa......
kopretinka
30.08.14,20:39
Ale je nastavený ako verejný - a odkazy na obrázky (BB code) - normálna cesta k obrázku na serveri...
http://www.porada.sk/attachment.php?attachmentid=121967&d=1351977960
Skúste ....malo by v novom okne otvoriť....
kopretinka - toto je z TVOJHO albumu: http://www.porada.sk/album.php?albumid=1944&attachmentid=135948 Ak ani toto vám neotvorí - chyba nie je u mňa......
moju fotku mi otvorí,veď je moja.......
pmajap
30.08.14,20:40
...ani v profile, bez šance, kopretinka tvoj otvorím
kopretinka
30.08.14,21:24
bola som prevčerom u vetoša,pes má hnačky a on mi dal nejaké antibiotiká...bez obalu,len tri tabletky v blistri,tak dnes som to dala do googla a ide ma poraziť že http://www.adcc.sk/web/humanne-lieky/spc/buscopan-spc-70715.html
veď je to proti hŕčom,žiadne antibiotikum.........a to druhé,čo mi dal,je dva mesiace po záruke.......no to si za klobúk nedá,keď tam prídem najbližšie.....:mad::mad::mad::mad:
misoft
30.08.14,21:25
To je teda divné - otvorím tvoj kvetinový album, i kopretinkin mydielkovy - dokonca i na tablete! Dokonca od Valcake ten košický - všetky, ktoré sú verejné...
kopretinka
30.08.14,21:28
To je teda divné - otvorím tvoj kvetinový album, i kopretinkin mydielkovy - dokonca i na tablete! Dokonca od Valcake ten košický - všetky, ktoré sú verejné...
ja som ti to už dávno písala,že tvoje albumy sú pre mňa nefunkčné a tvoje obrázky sú čierne....ten album som nahlásila,len neviem,či to má nejaký význam,lebo už som niečo nahlasovala a reakcia nula bodov.
pmajap
30.08.14,21:46
kopretinka
30.08.14,22:36
:D:D:D:D:D:D:D som sa pobavila,to je lepšie ako rozprávka na dobrú noc
http://www.microjob.sk/praca-brigada-pre-firmy/liecim-posilnujem-vzstahy-lasku-odrabam-kliadby_2557.html
pavol54
31.08.14,05:56
Bieda ako bieda..... kŕmič bol ten posledný - mal len povinnosť čistiť a kŕmiť..... skoro ráno, na obed, večer a medzi tým - hnoj kydať .....
Ako malý fagan som s ním chodieval - oficiálne pracoval 8 hodín, v skutočnosti 12-14 hodín... a stále špinavý.....
a myslíš že taký 6 hektárový sedliak chodil v lakovkách? ráno v aj lete pred svitaním nakrmiť a začal kolotoč a večer po krmení dobytka za tmy končiť prácu rozprávali mi starí rodičia, a na tom družstve nebol sám jeden týždeň rannú, druhý týždeň večernú
ozaj kedy si naposledy videl a odmakal drinu na poli keď ju tak nostalgicky spomínaš ako na zlaté časy?

Ten 6 ha bol normálny kapitalista
- rozhodol sa čo
- urobil to sám
- a možno aj predal

a vtedy bol pán
ak nepredal, tak chudák

Palinko, že si ty mal rodičov komunistov, keď tak chválili JRD

ale keď sa zakladalo, tak ako 1 povedal, že to bolo
- kibaszás
- csendes fojtogatás

Zobrali (teda tým čo si svoje na roli odmakali a preto niečo mali !!!!!!!!!!!!!!! )
- polia
- stroje
- kone
- dobytok
- 1/3 sliepok
Bože odpusti mu on nevie čo píše tak sa mu mozog zatemnil ak niekto videl polia z fotografie tak sa mu vybavia nostalgické spomienky na zlaté časy.
Aha asi preto sa po revolúcii všetci vlastníci vrhli na vybrané pozemky, a dnes tam kde bolo 50 malých pestovateľov(a to oproti pôvodným 30 lokalitám po celom chotári mali pridelenú pôdu v jednom kuse na náhradnom pozemku takže obrábanie sa uľahčilo) do piatich rokov to väčšina vzdala ostali tam traja ostatní sa jej rýchlo zbavili prečo? lebo asi všetci boli komunisti. keď už, tak moji rodičia boli vo veku kedy rozhodovali o iných veciach ako o pôde a myslím si že ani tvoji, lebo dnes by si bol vo veku v ktorom okrem toho že se neudrží moč ale ani myšlienka. ale strata súdnosti niekedy neprichádza s vysokým vekom ale u niektorých podstatne skôr
pavol54
31.08.14,06:59
aj diskusia stojí za pozornosť
http://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/4728-nato-planuje-jednotku-rychleho-nasazeni-o-sile-10-000-muzu

http://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/4723-steven-macmillan-chysta-zapad-barevnou-revoluci-v-rusku
okupant je každý štát ktorý má svojich vojakov na území cudzieho štátu. platí to aj pre Afganistan?
panamaus
31.08.14,07:09
aj diskusia stojí za pozornosť
http://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/4728-nato-planuje-jednotku-rychleho-nasazeni-o-sile-10-000-muzu

http://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/4723-steven-macmillan-chysta-zapad-barevnou-revoluci-v-rusku
okupant je každý štát ktorý má svojich vojakov na území cudzieho štátu. platí to aj pre Afganistan?

Aj na tých "zablúdilých " ruských výsadkárov na Ukrajine ????????????????
panamaus
31.08.14,07:11
Bieda ako bieda..... kŕmič bol ten posledný - mal len povinnosť čistiť a kŕmiť..... skoro ráno, na obed, večer a medzi tým - hnoj kydať .....
Ako malý fagan som s ním chodieval - oficiálne pracoval 8 hodín, v skutočnosti 12-14 hodín... a stále špinavý.....
a myslíš že taký 6 hektárový sedliak chodil v lakovkách? ráno v aj lete pred svitaním nakrmiť a začal kolotoč a večer po krmení dobytka za tmy končiť prácu rozprávali mi starí rodičia, a na tom družstve nebol sám jeden týždeň rannú, druhý týždeň večernú
ozaj kedy si naposledy videl a odmakal drinu na poli keď ju tak nostalgicky spomínaš ako na zlaté časy?

Ten 6 ha bol normálny kapitalista
- rozhodol sa čo
- urobil to sám
- a možno aj predal

a vtedy bol pán
ak nepredal, tak chudák

Palinko, že si ty mal rodičov komunistov, keď tak chválili JRD

ale keď sa zakladalo, tak ako 1 povedal, že to bolo
- kibaszás
- csendes fojtogatás

Zobrali (teda tým čo si svoje na roli odmakali a preto niečo mali !!!!!!!!!!!!!!! )
- polia
- stroje
- kone
- dobytok
- 1/3 sliepok
Bože odpusti mu on nevie čo píše tak sa mu mozog zatemnil ak niekto videl polia z fotografie tak sa mu vybavia nostalgické spomienky na zlaté časy.
Aha asi preto sa po revolúcii všetci vlastníci vrhli na vybrané pozemky, a dnes tam kde bolo 50 malých pestovateľov(a to oproti pôvodným 30 lokalitám po celom chotári mali pridelenú pôdu v jednom kuse na náhradnom pozemku takže obrábanie sa uľahčilo) do piatich rokov to väčšina vzdala ostali tam traja ostatní sa jej rýchlo zbavili prečo? lebo asi všetci boli komunisti. keď už, tak moji rodičia boli vo veku kedy rozhodovali o iných veciach ako o pôde a myslím si že ani tvoji, lebo dnes by si bol vo veku v ktorom okrem toho že se neudrží moč ale ani myšlienka. ale strata súdnosti niekedy neprichádza s vysokým vekom ale u niektorých podstatne skôr

Nejako si nepamatám, žeby si ty bol mal rozumnú myšlienku, takže ak ju neudržíš, NIČ sa nestane



a s močom si to vyrieš sám
kopretinka
31.08.14,07:16
úroveň V. cenovej...........:confused:
pavol54
31.08.14,07:17
Bieda ako bieda..... kŕmič bol ten posledný - mal len povinnosť čistiť a kŕmiť..... skoro ráno, na obed, večer a medzi tým - hnoj kydať .....
Ako malý fagan som s ním chodieval - oficiálne pracoval 8 hodín, v skutočnosti 12-14 hodín... a stále špinavý.....
a myslíš že taký 6 hektárový sedliak chodil v lakovkách? ráno v aj lete pred svitaním nakrmiť a začal kolotoč a večer po krmení dobytka za tmy končiť prácu rozprávali mi starí rodičia, a na tom družstve nebol sám jeden týždeň rannú, druhý týždeň večernú
ozaj kedy si naposledy videl a odmakal drinu na poli keď ju tak nostalgicky spomínaš ako na zlaté časy?

Ten 6 ha bol normálny kapitalista
- rozhodol sa čo
- urobil to sám
- a možno aj predal

a vtedy bol pán
ak nepredal, tak chudák

Palinko, že si ty mal rodičov komunistov, keď tak chválili JRD

ale keď sa zakladalo, tak ako 1 povedal, že to bolo
- kibaszás
- csendes fojtogatás

Zobrali (teda tým čo si svoje na roli odmakali a preto niečo mali !!!!!!!!!!!!!!! )
- polia
- stroje
- kone
- dobytok
- 1/3 sliepok
Bože odpusti mu on nevie čo píše tak sa mu mozog zatemnil ak niekto videl polia z fotografie tak sa mu vybavia nostalgické spomienky na zlaté časy.
Aha asi preto sa po revolúcii všetci vlastníci vrhli na vybrané pozemky, a dnes tam kde bolo 50 malých pestovateľov(a to oproti pôvodným 30 lokalitám po celom chotári mali pridelenú pôdu v jednom kuse na náhradnom pozemku takže obrábanie sa uľahčilo) do piatich rokov to väčšina vzdala ostali tam traja ostatní sa jej rýchlo zbavili prečo? lebo asi všetci boli komunisti. keď už, tak moji rodičia boli vo veku kedy rozhodovali o iných veciach ako o pôde a myslím si že ani tvoji, lebo dnes by si bol vo veku v ktorom okrem toho že se neudrží moč ale ani myšlienka. ale strata súdnosti niekedy neprichádza s vysokým vekom ale u niektorých podstatne skôr

Nejako si nepamatám, žeby si ty bol mal rozumnú myšlienku, takže ak ju neudržíš, NIČ sa nestane



a s močom si to vyrieš sám
a ešte aj pamäť strácaš
panamaus
31.08.14,07:18
úroveň V. cenovej...........:confused:

s (duševným) komunistom sa inak nedá

PS
Aj takto porozumie ťažko
pavol54
31.08.14,07:22
:D:D:D:D:D:D:D som sa pobavila,to je lepšie ako rozprávka na dobrú noc
http://www.microjob.sk/praca-brigada-pre-firmy/liecim-posilnujem-vzstahy-lasku-odrabam-kliadby_2557.html
Radim Uzel tiež popisoval prácu takého liečiteľa neplodnosti: Na otázku ako to robil? odpoveď: Zo zadu mi položil jednu ruku na jedno plecu druhú na druhé, ale čím do frasa držal tú sondu ktorú mi zaviedol ?
panamaus
31.08.14,07:24
Nejako si nepamatám, žeby si ty bol mal rozumnú myšlienku, takže ak ju neudržíš, NIČ sa nestane



a s močom si to vyrieš sám



moč nič moc, ale

ešte aj pamäť strácam


Obdivovateľ :
kolektivizácie
( a možno aj gulagov)
a určite ruských okupantov

ešte dobre, že si nemohol v 68. na ulicu :D
- bol by si im na tanky kvety hádzal
- zástavkou mával
- na tvár bozkával :D :D :D
pmajap
31.08.14,07:24
Paľko svet akoby sa pomiatol, nezáleží na ľuďoch ide len o peniaze a moc. Čo je okupant, keď všade rozdúchávajú občianske vojny. Neviem si predstaviť, že by Slováci viedli takýto boj s Maďarmi, len preto, že sú.
http://youtu.be/M13K9fypM4o
pavol54
31.08.14,07:26
aj diskusia stojí za pozornosť
http://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/4728-nato-planuje-jednotku-rychleho-nasazeni-o-sile-10-000-muzu

http://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/4723-steven-macmillan-chysta-zapad-barevnou-revoluci-v-rusku
okupant je každý štát ktorý má svojich vojakov na území cudzieho štátu. platí to aj pre Afganistan?

Aj na tých "zablúdilých " ruských výsadkárov na Ukrajine ????????????????
desať zablúdilých Rusov vymenili za 63 Ukrajincov a predtým im vrátili 450 Ukrajincov tak nevytrhávaj len to čo sa ti hodí
pavol54
31.08.14,07:39
Nejako si nepamatám, žeby si ty bol mal rozumnú myšlienku, takže ak ju neudržíš, NIČ sa nestane



a s močom si to vyrieš sám



moč nič moc, ale

ešte aj pamäť strácam


Obdivovateľ :
kolektivizácie
( a možno aj gulagov)
a určite ruských okupantov

ešte dobre, že si nemohol v 68. na ulicu :D
- bol by si im na tanky kvety hádzal
- zástavkou mával
- na tvár bozkával :D :D :D
prečo myslíš že som nebol? tiež nám ako školákom dali kýble s vápnom a boli sme hrdinovia presne takí ako tí školáci na ukrajine ktorí skandovali "kto neskáče je rus" a potom keby mali skákať medzi guľkami a črepinami tak by sa pokakali
BXLmiami
31.08.14,07:51
Bieda ako bieda..... kŕmič bol ten posledný - mal len povinnosť čistiť a kŕmiť..... skoro ráno, na obed, večer a medzi tým - hnoj kydať .....
Ako malý fagan som s ním chodieval - oficiálne pracoval 8 hodín, v skutočnosti 12-14 hodín... a stále špinavý.....
a myslíš že taký 6 hektárový sedliak chodil v lakovkách? ráno v aj lete pred svitaním nakrmiť a začal kolotoč a večer po krmení dobytka za tmy končiť prácu rozprávali mi starí rodičia, a na tom družstve nebol sám jeden týždeň rannú, druhý týždeň večernú
ozaj kedy si naposledy videl a odmakal drinu na poli keď ju tak nostalgicky spomínaš ako na zlaté časy?

Ten 6 ha bol normálny kapitalista
- rozhodol sa čo
- urobil to sám
- a možno aj predal

a vtedy bol pán
ak nepredal, tak chudák

Palinko, že si ty mal rodičov komunistov, keď tak chválili JRD

ale keď sa zakladalo, tak ako 1 povedal, že to bolo
- kibaszás
- csendes fojtogatás

Zobrali (teda tým čo si svoje na roli odmakali a preto niečo mali !!!!!!!!!!!!!!! )
- polia
- stroje
- kone
- dobytok
- 1/3 sliepok
Bože odpusti mu on nevie čo píše tak sa mu mozog zatemnil ak niekto videl polia z fotografie tak sa mu vybavia nostalgické spomienky na zlaté časy.
Aha asi preto sa po revolúcii všetci vlastníci vrhli na vybrané pozemky, a dnes tam kde bolo 50 malých pestovateľov(a to oproti pôvodným 30 lokalitám po celom chotári mali pridelenú pôdu v jednom kuse na náhradnom pozemku takže obrábanie sa uľahčilo) do piatich rokov to väčšina vzdala ostali tam traja ostatní sa jej rýchlo zbavili prečo? lebo asi všetci boli komunisti. keď už, tak moji rodičia boli vo veku kedy rozhodovali o iných veciach ako o pôde a myslím si že ani tvoji, lebo dnes by si bol vo veku v ktorom okrem toho že se neudrží moč ale ani myšlienka. ale strata súdnosti niekedy neprichádza s vysokým vekom ale u niektorých podstatne skôr
Po revolucii boli pôvodní vlastnici starí,ich deti už mali inú prácu,vnučatá o poľnohospodárstve vedeli minimum,zvieratá s rodokmenom zožraté lúzou a nedali sa vrátiť a keby aj čo by sme s tými býkmi robili,ked sa moj muž narodil,bolo už po nich.Akurát fotky zostali a cena za ktorú predali posledného-štvrť miliona.Tí ľudia zožrali na večeru roky v bani v Chicagu.
taiko
31.08.14,07:59
taiko
31.08.14,08:10
Paľko svet akoby sa pomiatol, nezáleží na ľuďoch ide len o peniaze a moc. Čo je okupant, keď všade rozdúchávajú občianske vojny. Neviem si predstaviť, že by Slováci viedli takýto boj s Maďarmi, len preto, že sú.

Uuuf, obavam, sa ci toto tiez nie je len propaganda. Tie zabery su hrozne, ale ako vieme, ci tie mrtve zeny a deti zabila naozaj ukrainska armada?
panamaus
31.08.14,08:26
Bieda ako bieda..... kŕmič bol ten posledný - mal len povinnosť čistiť a kŕmiť..... skoro ráno, na obed, večer a medzi tým - hnoj kydať .....
Ako malý fagan som s ním chodieval - oficiálne pracoval 8 hodín, v skutočnosti 12-14 hodín... a stále špinavý.....
a myslíš že taký 6 hektárový sedliak chodil v lakovkách? ráno v aj lete pred svitaním nakrmiť a začal kolotoč a večer po krmení dobytka za tmy končiť prácu rozprávali mi starí rodičia, a na tom družstve nebol sám jeden týždeň rannú, druhý týždeň večernú
ozaj kedy si naposledy videl a odmakal drinu na poli keď ju tak nostalgicky spomínaš ako na zlaté časy?

Ten 6 ha bol normálny kapitalista
- rozhodol sa čo
- urobil to sám
- a možno aj predal

a vtedy bol pán
ak nepredal, tak chudák

Palinko, že si ty mal rodičov komunistov, keď tak chválili JRD

ale keď sa zakladalo, tak ako 1 povedal, že to bolo
- kibaszás
- csendes fojtogatás

Zobrali (teda tým čo si svoje na roli odmakali a preto niečo mali !!!!!!!!!!!!!!! )
- polia
- stroje
- kone
- dobytok
- 1/3 sliepok
Bože odpusti mu on nevie čo píše tak sa mu mozog zatemnil ak niekto videl polia z fotografie tak sa mu vybavia nostalgické spomienky na zlaté časy.
Aha asi preto sa po revolúcii všetci vlastníci vrhli na vybrané pozemky, a dnes tam kde bolo 50 malých pestovateľov(a to oproti pôvodným 30 lokalitám po celom chotári mali pridelenú pôdu v jednom kuse na náhradnom pozemku takže obrábanie sa uľahčilo) do piatich rokov to väčšina vzdala ostali tam traja ostatní sa jej rýchlo zbavili prečo? lebo asi všetci boli komunisti. keď už, tak moji rodičia boli vo veku kedy rozhodovali o iných veciach ako o pôde a myslím si že ani tvoji, lebo dnes by si bol vo veku v ktorom okrem toho že se neudrží moč ale ani myšlienka. ale strata súdnosti niekedy neprichádza s vysokým vekom ale u niektorých podstatne skôr
Po revolucii boli pôvodní vlastnici starí,ich deti už mali inú prácu,vnučatá o poľnohospodárstve vedeli minimum,zvieratá s rodokmenom zožraté lúzou a nedali sa vrátiť a keby aj čo by sme s tými býkmi robili,ked sa moj muž narodil,bolo už po nich.Akurát fotky zostali a cena za ktorú predali posledného-štvrť miliona.Tí ľudia zožrali na večeru roky v bani v Chicagu.

On je zažratý červený = ľúbi ficka = nepochopí

Mal by sa dať do trojky s Petrou a Stanom - - to by si hrkútali :D
panamaus
31.08.14,08:29
Paľko svet akoby sa pomiatol, nezáleží na ľuďoch ide len o peniaze a moc. Čo je okupant, keď všade rozdúchávajú občianske vojny. Neviem si predstaviť, že by Slováci viedli takýto boj s Maďarmi, len preto, že sú.
http://youtu.be/M13K9fypM4o
Uuuf, obavam, sa ci toto tiez nie je len propaganda. Tie zabery su hrozne, ale ako vieme, ci tie mrtve zeny a deti zabila naozaj ukrainska armada?
Ako otcovi povedal dostojník, keď sa ho pýtal, prečo maďarské vojenské noviny uverejňujú iba počty zostrelených ruských lietadiel

O nemeckých predsa píšu Rusi

Takže jasne propaganda

ktorý politik by ti už dal obojstranné objektívne informácie

tobož ruský :D
pmajap
31.08.14,08:45
Prečo z diania na Ukrajine nie sú žiadne informácie keď je ten boj spravodlivý, asi to nie je tak, pritom ich podporuje celý západ a novinári tam nesmú.

Nech je to propaganda kohokoľvek, strašné je, že k tomu došlo.
buchač
31.08.14,08:50
Prečo sa nevyjadrujete v tejto téme ...či ???

http://www.porada.sk/t248295-p2-co-nevidiet-je-to-aj-tu.html
taiko
31.08.14,09:10
Prečo z diania na Ukrajine nie sú žiadne informácie keď je ten boj spravodlivý, asi to nie je tak, pritom ich podporuje celý západ a novinári tam nesmú.

Nech je to propaganda kohokoľvek, strašné je, že k tomu došlo.
no ono nie ani celkom iste, ze k tomu doslo. Dnes sa ta hocico "nachystat", "nafotit" a "natocit". http://deepinsidetherabbithole.com/The_Boston_Bombing_Hoax.html
pmajap
31.08.14,09:20
Bodaj by to bol hoax, je tam krutá vojna, ukrajinci žijúci u nás boli doma, chceli priviesť rodičov na Slovensko, už to nejde, nepovolia. Po návrate len slzy a hrôza v očiach.
pmajap
31.08.14,09:26
Prečo sa nevyjadrujete v tejto téme ...či ???

http://www.porada.sk/t248295-p2-co-nevidiet-je-to-aj-tu.html

Už končím, ale ty sa pochváľ koľko hríbov si priniesol.
buchač
31.08.14,09:32
Prečo sa nevyjadrujete v tejto téme ...či ???

http://www.porada.sk/t248295-p2-co-nevidiet-je-to-aj-tu.html

Už končím, ale ty sa pochváľ koľko hríbov si priniesol.
Končiť nemusíš, len sa stačí presunúť do inej témy.

Hríby ?? Ja nie som lakomý, za jeden košík. Ale sezóna dúfam neskončila, tak si ešte zbehnem do lesa. Parádne kusy teraz rastú a je ich vcelku všade dostatok.
taiko
31.08.14,09:46
Bodaj by to bol hoax, je tam krutá vojna, ukrajinci žijúci u nás boli doma, chceli priviesť rodičov na Slovensko, už to nejde, nepovolia. Po návrate len slzy a hrôza v očiach.
to ze tam je vojna je faktom, to sa asi neda popriet. Len som pisal, ze ako vzdy je velmi tazke najst pravdive info.
pavol54
31.08.14,09:47
Bodaj by to bol hoax, je tam krutá vojna, ukrajinci žijúci u nás boli doma, chceli priviesť rodičov na Slovensko, už to nejde, nepovolia. Po návrate len slzy a hrôza v očiach.
Na východe Ukrajiny VRAJ povedali chceme federáciu - prišlo tam niekoľko vyčisťovacích útvarov a cudzincov
Na západe Ukrajiny vo Ľvove VRAJ vyhlásili že chcú federáciu a ticho nič sa nedeje prečo asi? .
bjuty smis
31.08.14,10:37
Bieda ako bieda..... kŕmič bol ten posledný - mal len povinnosť čistiť a kŕmiť..... skoro ráno, na obed, večer a medzi tým - hnoj kydať .....
Ako malý fagan som s ním chodieval - oficiálne pracoval 8 hodín, v skutočnosti 12-14 hodín... a stále špinavý.....
a myslíš že taký 6 hektárový sedliak chodil v lakovkách? ráno v aj lete pred svitaním nakrmiť a začal kolotoč a večer po krmení dobytka za tmy končiť prácu rozprávali mi starí rodičia, a na tom družstve nebol sám jeden týždeň rannú, druhý týždeň večernú
ozaj kedy si naposledy videl a odmakal drinu na poli keď ju tak nostalgicky spomínaš ako na zlaté časy?

Ten 6 ha bol normálny kapitalista
- rozhodol sa čo
- urobil to sám
- a možno aj predal

a vtedy bol pán
ak nepredal, tak chudák

Palinko, že si ty mal rodičov komunistov, keď tak chválili JRD

ale keď sa zakladalo, tak ako 1 povedal, že to bolo
- kibaszás
- csendes fojtogatás

Zobrali (teda tým čo si svoje na roli odmakali a preto niečo mali !!!!!!!!!!!!!!! )
- polia
- stroje
- kone
- dobytok
- 1/3 sliepok
Bože odpusti mu on nevie čo píše tak sa mu mozog zatemnil ak niekto videl polia z fotografie tak sa mu vybavia nostalgické spomienky na zlaté časy.
Aha asi preto sa po revolúcii všetci vlastníci vrhli na vybrané pozemky, a dnes tam kde bolo 50 malých pestovateľov(a to oproti pôvodným 30 lokalitám po celom chotári mali pridelenú pôdu v jednom kuse na náhradnom pozemku takže obrábanie sa uľahčilo) do piatich rokov to väčšina vzdala ostali tam traja ostatní sa jej rýchlo zbavili prečo? lebo asi všetci boli komunisti. keď už, tak moji rodičia boli vo veku kedy rozhodovali o iných veciach ako o pôde a myslím si že ani tvoji, lebo dnes by si bol vo veku v ktorom okrem toho že se neudrží moč ale ani myšlienka. ale strata súdnosti niekedy neprichádza s vysokým vekom ale u niektorých podstatne skôr
Po revolucii boli pôvodní vlastnici starí,ich deti už mali inú prácu,vnučatá o poľnohospodárstve vedeli minimum,zvieratá s rodokmenom zožraté lúzou a nedali sa vrátiť a keby aj čo by sme s tými býkmi robili,ked sa moj muž narodil,bolo už po nich.Akurát fotky zostali a cena za ktorú predali posledného-štvrť miliona.Tí ľudia zožrali na večeru roky v bani v Chicagu.

On je zažratý červený = ľúbi ficka = nepochopí

Mal by sa dať do trojky s Petrou a Stanom - - to by si hrkútali :D


:)))

ako sa vôbec môžeš baviť s niekym, čo sem napíše toto :

No neviem kde ako ale z poľnohospodárskych robotníkov mali najvyššie príjmy v živočíšnej, síce zavisí aké obdobie sa hodnotí moji rodičia si z dvoch ročných doplatkov kúpili solídny rodinný dom takže až taká bieda to nemohla byť


????,
veríš, že naozaj existuje ??? :)))))))))))))
pmajap
31.08.14,10:48
bjuty neviem komu to patrilo, ale moji susedia približne v mojom veku robili kŕmičov na JRD, zarábali každý 13 tis Sk, čo na ten čas za soc. bol rozprávkový peniaz a ja na projekcii 1500 Sk moja mama mi to do konca života neuverila :D
pavol54
31.08.14,11:02
Bieda ako bieda..... kŕmič bol ten posledný - mal len povinnosť čistiť a kŕmiť..... skoro ráno, na obed, večer a medzi tým - hnoj kydať .....
Ako malý fagan som s ním chodieval - oficiálne pracoval 8 hodín, v skutočnosti 12-14 hodín... a stále špinavý.....
a myslíš že taký 6 hektárový sedliak chodil v lakovkách? ráno v aj lete pred svitaním nakrmiť a začal kolotoč a večer po krmení dobytka za tmy končiť prácu rozprávali mi starí rodičia, a na tom družstve nebol sám jeden týždeň rannú, druhý týždeň večernú
ozaj kedy si naposledy videl a odmakal drinu na poli keď ju tak nostalgicky spomínaš ako na zlaté časy?

Ten 6 ha bol normálny kapitalista
- rozhodol sa čo
- urobil to sám
- a možno aj predal

a vtedy bol pán
ak nepredal, tak chudák

Palinko, že si ty mal rodičov komunistov, keď tak chválili JRD

ale keď sa zakladalo, tak ako 1 povedal, že to bolo
- kibaszás
- csendes fojtogatás

Zobrali (teda tým čo si svoje na roli odmakali a preto niečo mali !!!!!!!!!!!!!!! )
- polia
- stroje
- kone
- dobytok
- 1/3 sliepok
Bože odpusti mu on nevie čo píše tak sa mu mozog zatemnil ak niekto videl polia z fotografie tak sa mu vybavia nostalgické spomienky na zlaté časy.
Aha asi preto sa po revolúcii všetci vlastníci vrhli na vybrané pozemky, a dnes tam kde bolo 50 malých pestovateľov(a to oproti pôvodným 30 lokalitám po celom chotári mali pridelenú pôdu v jednom kuse na náhradnom pozemku takže obrábanie sa uľahčilo) do piatich rokov to väčšina vzdala ostali tam traja ostatní sa jej rýchlo zbavili prečo? lebo asi všetci boli komunisti. keď už, tak moji rodičia boli vo veku kedy rozhodovali o iných veciach ako o pôde a myslím si že ani tvoji, lebo dnes by si bol vo veku v ktorom okrem toho že se neudrží moč ale ani myšlienka. ale strata súdnosti niekedy neprichádza s vysokým vekom ale u niektorých podstatne skôr
Po revolucii boli pôvodní vlastnici starí,ich deti už mali inú prácu,vnučatá o poľnohospodárstve vedeli minimum,zvieratá s rodokmenom zožraté lúzou a nedali sa vrátiť a keby aj čo by sme s tými býkmi robili,ked sa moj muž narodil,bolo už po nich.Akurát fotky zostali a cena za ktorú predali posledného-štvrť miliona.Tí ľudia zožrali na večeru roky v bani v Chicagu.
V mnohom máš pravdu ALE ak za socíku pestovali tie vnúčatá kvalitnú zeleninu v záhradách a v rôznych prielukoch a vedeli ju predať do celého Československa a s tou istou vierou, entuziazmom a znalosťami začali na vydaných poliach pestovať tú istú zeleninu tak nehovor o tom že vnúčatá nemali vzťah a nič nevedeli, lenže akosi im zhorkla chuť sladkých produktov polí keď to po ročnej lopote zaorali lebo zrazu stratili odbyt lebo ako povedal jeden pestovateľ :"z kapitalistického západu aj fazuľový prd niektorým vonia" naše zrazu nebolo dobré. iste každý systém robí chyby respektíve ľudia v ňom, mojim starým rodičom vojnový štát zrekviroval kvalitnú kravu a museli vypestovať na určitej ploche pšenicu na osobu si mohli ponechať presne stanovené množstvo zbytok museli odovzdať pre vojakov, a potom zase komunisti predpísali kontingety ktoré sa museli plniť. To vieš a keď niekto tupo nepritakáva kričiacej väčšine tak je komunista, alebo uj alebo neužitočný.
pavol54
31.08.14,11:05
bjuty neviem komu to patrilo, ale moji susedia približne v mojom veku robili kŕmičov na JRD, zarábali každý 13 tis Sk, čo na ten čas za soc. bol rozprávkový peniaz a ja na projekcii 1500 Sk moja mama mi to do konca života neuverila :D
to patrilo mne ale nechaj ich žiť v sladkej nevedomosti
bjuty smis
31.08.14,11:08
bjuty neviem komu to patrilo, ale moji susedia približne v mojom veku robili kŕmičov na JRD, zarábali každý 13 tis Sk, čo na ten čas za soc. bol rozprávkový peniaz a ja na projekcii 1500 Sk moja mama mi to do konca života neuverila :D

napíš nám prosím v ktorých rokoch to bolo a ktoré družstvo, aspon okres, ked nechceš presne....

ale už teraz viem, že tolko nezarábali....ani zdaleka....
buchač
31.08.14,11:24
V mnohom máš pravdu ALE ak za socíku pestovali tie vnúčatá kvalitnú zeleninu v záhradách a v rôznych prielukoch a vedeli ju predať do celého Československa a s tou istou vierou, entuziazmom a znalosťami začali na vydaných poliach pestovať tú istú zeleninu tak nehovor o tom že vnúčatá nemali vzťah a nič nevedeli, lenže akosi im zhorkla chuť sladkých produktov polí keď to po ročnej lopote zaorali lebo zrazu stratili odbyt lebo ako povedal jeden pestovateľ :"z kapitalistického západu aj fazuľový prd niektorým vonia" naše zrazu nebolo dobré. iste každý systém robí chyby respektíve ľudia v ňom, mojim starým rodičom vojnový štát zrekviroval kvalitnú kravu a museli vypestovať na určitej ploche pšenicu na osobu si mohli ponechať presne stanovené množstvo zbytok museli odovzdať pre vojakov, a potom zase komunisti predpísali kontingety ktoré sa museli plniť. To vieš a keď niekto tupo nepritakáva kričiacej väčšine tak je komunista, alebo uj alebo neužitočný.

Pali, aj Ty máš v mnohom pravdu. Ja som síce tie staršie-povojnové roky nezažil ( ešte som bol na hubách),
ALE
je potrebné rozlišovať tie roky-alebo aspoň desaťročia.
Lebo 50-te a 70-te roky neboli o tom istom.
korela
31.08.14,11:30
bjuty neviem komu to patrilo, ale moji susedia približne v mojom veku robili kŕmičov na JRD, zarábali každý 13 tis Sk, čo na ten čas za soc. bol rozprávkový peniaz a ja na projekcii 1500 Sk moja mama mi to do konca života neuverila :D

napíš nám prosím v ktorých rokoch to bolo...

ale už teraz viem, že tolko nezarábali....ani zdaleka....
Predpokladám, že asi v sedemdesiatych, max. osemdesiatych.
Tiež sa mi zdá ten plat 13 tis. na osobu príliš vysoký, neverím. Fantazmagória.
Na druhej strane som vždy s údivom rozmýšľala nad tým, ako rýchlo sa pohla výstavba nových rod. domov na vidieku. Mestskému človeku sa mohlo iba snívať. Mal každý záhradu a ušetril, to je fakt, ale i tak.
Tiež ale poznám ako chodili nedružstevníci v noci na družstevné do poľa a úroda sa predávala medzi kolegami. Dom nový krásny, ľahšie sa šetrilo. A v nedeľu do kostola.
Vždy som si myslela, že v tej dobe boli najviac platené práce vo výškach (z robotníckych zamestnaní a baníci.) Teda okrem hercov, spevákov a niektorých žiadaných ľudí z kultúry.
pavol54
31.08.14,12:00
bjuty neviem komu to patrilo, ale moji susedia približne v mojom veku robili kŕmičov na JRD, zarábali každý 13 tis Sk, čo na ten čas za soc. bol rozprávkový peniaz a ja na projekcii 1500 Sk moja mama mi to do konca života neuverila :D

napíš nám prosím v ktorých rokoch to bolo a ktoré družstvo, aspon okres, ked nechceš presne....

ale už teraz viem, že tolko nezarábali....ani zdaleka....
Morava, dedina na Mikulovsku rok 1958,1959 cena kúpeného rodinného domu v roku 1960 58 000,-Kčs neboli ani predseda ani podpredseda len obyčajní robotníci takže tak
Petra Nová
31.08.14,12:01
Pozerala som reláciu "Otázky Václava Moravca" v ČT, kde hosťom bol premiér Sobotka. Ten v časti relácie sa vyjadroval k výsledkom včerajšieho rokovania Európskej rady. Moravec obvinil Sobotku, že ČR zavliekol do tábora rozbíjačov jednoty EÚ, kde sa Česko malo zaradiť spolu s Rakúskom, Talianskom, Maďarskom a Slovenskom. Títo "rozbíjači si vyhradili právo vyjadriť sa k sprísneným sankciám proti Rusku, ale až keď budú konkretizované v písomnom návrhu. Ten do týždňa má ešte len vypracovať Európska komisia. Takže Moravec kritizoval svojho predsedu vlády za to, že ako baran, odmietol podporiť sprísnené sankcie proti Rusku, v záujme zachovania jednoty. Teda bez toho, aby vedel, aký dopad budú mať na Česko aj na EÚ. Nuž, demokrat Moravec žiada slepú poslušnosť a nekritickosť ku všetkému, čo páni v ER a EK vymyslia.

Keby to nebolo také smutné, tak poviem, že ma Moravec pobavil tým, keď asi 6x položil Sobotkovi tú istú otázku: " Súčasťou mierového plánu Porošenka je aj sprísnenie sankcií proti Rusku, ako sa má naplniť jeho mierový program, keď Česko tento návrh nepodporilo?" A tak Sobotka vysvetlil Moravcovi(keď to chcel počuť), v čom spočíva podstata ukrajinského konfliktu. Jednoduché! Spočíva v udržaní sfér vplyvu. Rusko sa snaží udržať. O tých INÝCH, čo svoje sféry vplyvu sa snažia rozšíriť k ruským hraniciam, ale aj všade vo svete, o tých takticky nehovoril. Svoj diškurz o výsledkoch rokovaniach ER Sobotka zakončil tým, že rozšírenie vojenského konfliktu neprichádza do úvahy, a preto nebude v členstvo Ukrajiny v NATO, ani tak skoré členstvo v EÚ. Tak konečne Sobotka odpovedal Moravcovi na 6x položenú otázku, za akých podmienok môže byť úspešný Porošenkov "mierový plán". Jednoducho vtedy, keď sa svetoví politici dohodnú. Na čom, nie je ťažké si domyslieť. Preto na Ukrajine bude musieť zomrieť ešte veľa nevinných ľudí, kým budú dohodnuté možno nové sféry vplyvu.
pmajap
31.08.14,12:08
bjuty presne neviem 80 te roky, mali toľko, robili kŕmičov a ošetrovateľov dobytka a to nepíšem čím všetkým si dokázali pomôcť pomimo, družstvo im pri výstavbe domov dávalo zadarmo techniku, nenávratné pôžičky 30 tis.sk, pre členov družstva prasiatka a zrno za smiešne ceny. Raritou v dedine bol mentálne retardovaný chalan robil v strojárňach v Lučenci a mal ešte o tisícku viac.
pavol54
31.08.14,12:16
Pozerala som reláciu "Otázky Václava Moravca" v ČT, kde hosťom bol premiér Sobotka. Ten v časti relácie sa vyjadroval k výsledkom včerajšieho rokovania Európskej rady. Moravec obvinil Sobotku, že ČR zavliekol do tábora rozbíjačov jednoty EÚ, kde sa Česko malo zaradiť spolu s Rakúskom, Talianskom, Maďarskom a Slovenskom. Títo "rozbíjači si vyhradili právo vyjadriť sa k sprísneným sankciám proti Rusku, ale až keď budú konkretizované v písomnom návrhu. Ten do týždňa má ešte len vypracovať Európska komisia. Takže Moravec kritizoval svojho predsedu vlády za to, že ako baran, odmietol podporiť sprísnené sankcie proti Rusku, v záujme zachovania jednoty. Teda bez toho, aby vedel, aký dopad budú mať na Česko aj na EÚ. Nuž, demokrat Moravec žiada slepú poslušnosť a nekritickosť ku všetkému, čo páni v ER a EK vymyslia.

Keby to nebolo také smutné, tak poviem, že ma Moravec pobavil tým, keď asi 6x položil Sobotkovi tú istú otázku: " Súčasťou mierového plánu Porošenka je aj sprísnenie sankcií proti Rusku, ako sa má naplniť jeho mierový program, keď Česko tento návrh nepodporilo?" A tak Sobotka vysvetlil Moravcovi(keď to chcel počuť), v čom spočíva podstata ukrajinského konfliktu. Jednoduché! Spočíva v udržaní sfér vplyvu. Rusko sa snaží udržať. O tých INÝCH, čo svoje sféry vplyvu sa snažia rozšíriť k ruským hraniciam, ale aj všade vo svete, o tých takticky nehovoril. Svoj diškurz o výsledkoch rokovaniach ER Sobotka zakončil tým, že rozšírenie vojenského konfliktu neprichádza do úvahy, a preto nebude v členstvo Ukrajiny v NATO, ani tak skoré členstvo v EÚ. Tak konečne Sobotka odpovedal Moravcovi na 6x položenú otázku, za akých podmienok môže byť úspešný Porošenkov "mierový plán". Jednoducho vtedy, keď sa svetoví politici dohodnú. Na čom, nie je ťažké si domyslieť. Preto na Ukrajine bude musieť zomrieť ešte veľa nevinných ľudí, kým budú dohodnuté možno nové sféry vplyvu.
Rozdiel medzi Moravcom a Sobotkom je ten prvý má zmluvu na istý mesačný príjem aj keby sekery padali má zodpovednosť za pokoj v rodine(ak sú peniaze je pokoj) , a ten druhý má zodpovednosť za pokoj v štáte ak nie je práca nie sú peniaze tak je nepokoj v štáte. a podľa toho koná Ak má zem severný pól netreba gramotným vysvetľovať že musí existovať južný pól. Ak si chce niekto udržať sféru vplyvu, netreba hovoriť že mu tú sféru chce druhá strana eliminovať a chce ju tam mať ona
bjuty smis
31.08.14,12:17
bjuty presne neviem 80 te roky, mali toľko, robili kŕmičov a ošetrovateľov dobytka a to nepíšem čím všetkým si dokázali pomôcť pomimo, družstvo im pri výstavbe domov dávalo zadarmo techniku, nenávratné pôžičky 30 tis.sk, pre členov družstva prasiatka a zrno za smiešne ceny. Raritou v dedine bol mentálne retardovaný chalan robil v strojárňach v Lučenci a mal ešte o tisícku viac.

ach jáj...krmiči mali 13 000.-, retardi mali 14 000.- v 80.- rokoch...

vieš čo ? prajem ti príjemnú nedelu....
Petra Nová
31.08.14,12:31
Rozdiel medzi Moravcom a Sobotkom je ten prvý má zmluvu na istý mesačný príjem aj keby sekery padali má zodpovednosť za pokoj v rodine(ak sú peniaze je pokoj) , a ten druhý má zodpovednosť za pokoj v štáte ak nie je práca nie sú peniaze tak je nepokoj v štáte. a podľa toho koná Ak má zem severný pól netreba gramotným vysvetľovať že musí existovať južný pól. Ak si chce niekto udržať sféru vplyvu, netreba hovoriť že mu tú sféru chce druhá strana eliminovať a chce ju tam mať ona
Pýtať sa 6x na to isté, to sa mi už zdalo priveľa aj preto, že Sobotka sa to snažil prijateľne vysvetliť. A fakt som rozmýšľala, či to nepodporenie sankcií bolo až tak dôležité, že Sobotka dostal zo seba to, že sankcie sú o ničom, pretože konanie Ruska nijako neovplyvnili a kým sa s Ruskom nedosiahne dohoda, bude zbytočne krvácať celá EÚ.
korela
31.08.14,12:31
bjuty presne neviem 80 te roky, mali toľko, robili kŕmičov a ošetrovateľov dobytka a to nepíšem čím všetkým si dokázali pomôcť pomimo, družstvo im pri výstavbe domov dávalo zadarmo techniku, nenávratné pôžičky 30 tis.sk, pre členov družstva prasiatka a zrno za smiešne ceny. Raritou v dedine bol mentálne retardovaný chalan robil v strojárňach v Lučenci a mal ešte o tisícku viac.

ach jáj...krmiči mali 13 000.-, retardi mali 14 000.- v 80.- rokoch...

vieš čo ? prajem ti príjemnú nedelu....
Vezmime do úvahy, že i na Slovensku mohli byť nejaké výnimočné Slušovice http://cs.wikipedia.org/wiki/JZD_Slu%C5%A1ovice. Možno pod záštitou štátu výskumný projekt, alebo tiež šikulák. :-)
Ide o to, že toľko nemali ani riaditelia podnikov. Teda bez prémií.
Stanislav 1975
31.08.14,12:32
Na fejsbúk niesom precitlivený a bol som tam už všeličo , aj k....t, namyslený, primitívny debil,všetko je vec názoru - ale najnovšie som sa na na stránke jednaj našej europoslankyne dozvedel, že som RASISTA !!! Ja, čo nemám problém rozdať na východe ,ked som u svokry, cigánskym deťom v osade 3 balíky cigariet, JA, čo som s černochmi hrával badminton, tak ja som RASISTA..., a pani europoslankyna to ešte im aj lajkuje...- pritom som najčistejšia duša na tomto svete---neviem, poniektorí o mne vedia veci, čo neviem o sebe ani ja sám :-)))
Petra Nová
31.08.14,12:34
Na fejsbúk niesom precitlivený a bol som tam už všeličo , aj k....t, namyslený, primitívny debil,všetko je vec názoru - ale najnovšie som sa na na stránke jednaj našej europoslankyne dozvedel, že som RASISTA !!! Ja, čo nemám problém rozdať na východe ,ked som u svokry, cigánskym deťom v osade 3 balíky cigariet, JA, čo som s černochmi hrával badminton, tak ja som RASISTA..., a pani europoslankyna to ešte im aj lajkuje...- pritom som najčistejšia duša na tomto svete---neviem, poniektorí o mne vedia veci, čo neviem o sebe ani ja sám :-)))
Stanko, kašli na jednu nemenovanú europoslankyňu! My predsa vieme, že ty si čistá duša. :) vlastne väčšina z nás.
pavol54
31.08.14,12:35
Rozdiel medzi Moravcom a Sobotkom je ten prvý má zmluvu na istý mesačný príjem aj keby sekery padali má zodpovednosť za pokoj v rodine(ak sú peniaze je pokoj) , a ten druhý má zodpovednosť za pokoj v štáte ak nie je práca nie sú peniaze tak je nepokoj v štáte. a podľa toho koná Ak má zem severný pól netreba gramotným vysvetľovať že musí existovať južný pól. Ak si chce niekto udržať sféru vplyvu, netreba hovoriť že mu tú sféru chce druhá strana eliminovať a chce ju tam mať ona
Pýtať sa 6x na to isté, to sa mi už zdalo priveľa aj preto, že Sobotka sa to snažil prijateľne vysvetliť. A fakt som rozmýšľala, či to nepodporenie sankcií bolo až tak dôležité, že Sobotka dostal zo seba to, že sankcie sú o ničom, pretože konanie Ruska nijako neovplyvnili a kým sa s Ruskom nedosiahne dohoda, bude zbytočne krvácať celá EÚ.
priestrel oboch kolien by bol keby Rusi povedali ak cudzí žoldáci neodídu z Ukrajiny tak zmrazia účty týmto firmám v Rusku : ..... a bolo by po vojne a zase sa pobavím niekto mi tu naseká neužitočných
pavol54
31.08.14,12:37
Na fejsbúk niesom precitlivený a bol som tam už všeličo , aj k....t, namyslený, primitívny debil,všetko je vec názoru - ale najnovšie som sa na na stránke jednaj našej europoslankyne dozvedel, že som RASISTA !!! Ja, čo nemám problém rozdať na východe ,ked som u svokry, cigánskym deťom v osade 3 balíky cigariet, JA, čo som s černochmi hrával badminton, tak ja som RASISTA..., a pani europoslankyna to ešte im aj lajkuje...- pritom som najčistejšia duša na tomto svete---neviem, poniektorí o mne vedia veci, čo neviem o sebe ani ja sám :-)))
a za koho pískaš? ty rasista? keby si drukoval tým "správnym názorom" tak si Heroj a sláva herojam
Petra Nová
31.08.14,12:48
priestrel oboch kolien by bol keby Rusi povedali ak cudzí žoldáci neodídu z Ukrajiny tak zmrazia účty týmto firmám v Rusku : ..... a bolo by po vojne a zase sa pobavím niekto mi tu naseká neužitočných
Smutné je, že všetko to vyhrážanie, sankcie, žvásty o demokracii, sú divadlom pre verejnosť. Na ktoré doplácajú ľudia. Životmi na Ukrajine, u nás ekonomickými stratami. Hlavne, že šetríme ako blázni na všetkom. Ale za cudzie mocenské záujmy sa od nás žiada, aby sme sa hádam aj zruinovali.
misoft
31.08.14,12:56
Na fejsbúk niesom precitlivený a bol som tam už všeličo , aj k....t, namyslený, primitívny debil,všetko je vec názoru - ale najnovšie som sa na na stránke jednaj našej europoslankyne dozvedel, že som RASISTA !!! Ja, čo nemám problém rozdať na východe ,ked som u svokry, cigánskym deťom v osade 3 balíky cigariet, JA, čo som s černochmi hrával badminton, tak ja som RASISTA..., a pani europoslankyna to ešte im aj lajkuje...- pritom som najčistejšia duša na tomto svete---neviem, poniektorí o mne vedia veci, čo neviem o sebe ani ja sám :-)))
Stano - zle robíš..... cigánčatám cigaretle? :eek: Šak sa tak vyúdia, že ich potom ani červíky v zemi nebudú chcieť rozkladať na biologickú hmotu a ostanú tam miesto zaberať......
pmajap
31.08.14,12:57
Na fejsbúk niesom precitlivený a bol som tam už všeličo , aj k....t, namyslený, primitívny debil,všetko je vec názoru - ale najnovšie som sa na na stránke jednaj našej europoslankyne dozvedel, že som RASISTA !!! Ja, čo nemám problém rozdať na východe ,ked som u svokry, cigánskym deťom v osade 3 balíky cigariet, JA, čo som s černochmi hrával badminton, tak ja som RASISTA..., a pani europoslankyna to ešte im aj lajkuje...- pritom som najčistejšia duša na tomto svete---neviem, poniektorí o mne vedia veci, čo neviem o sebe ani ja sám :-)))

Stanko ja tomu fb neviem prísť na chuť :)
misoft
31.08.14,12:59
Na fejsbúk niesom precitlivený a bol som tam už všeličo , aj k....t, namyslený, primitívny debil,všetko je vec názoru - ale najnovšie som sa na na stránke jednaj našej europoslankyne dozvedel, že som RASISTA !!! Ja, čo nemám problém rozdať na východe ,ked som u svokry, cigánskym deťom v osade 3 balíky cigariet, JA, čo som s černochmi hrával badminton, tak ja som RASISTA..., a pani europoslankyna to ešte im aj lajkuje...- pritom som najčistejšia duša na tomto svete---neviem, poniektorí o mne vedia veci, čo neviem o sebe ani ja sám :-)))

Stanko ja tomu fb neviem prísť na chuť :)
Súhlas s tebou - ja nielenže nemám chuť, ale ani tam nie som - a neubudlo zo mňa :D
pavol54
31.08.14,13:14
priestrel oboch kolien by bol keby Rusi povedali ak cudzí žoldáci neodídu z Ukrajiny tak zmrazia účty týmto firmám v Rusku : ..... a bolo by po vojne a zase sa pobavím niekto mi tu naseká neužitočných
Smutné je, že všetko to vyhrážanie, sankcie, žvásty o demokracii, sú divadlom pre verejnosť. Na ktoré doplácajú ľudia. Životmi na Ukrajine, u nás ekonomickými stratami. Hlavne, že šetríme ako blázni na všetkom. Ale za cudzie mocenské záujmy sa od nás žiada, aby sme sa hádam aj zruinovali.
pamätáš ako som písal ešte na jar že mám z toho vývoja nepríjemný pocit a tie komentáre niektorých okolo, a dnes už aj politici sami priznávajú že sa jedná viac o geopolitický konflikt ako o lacný chlieb pre Ukrajincov a preto nesmú ani za nič na svete priznať pravdu ani partikulárnu v jednotlivých skutočnostiach už strácajú celkom tvár pred národmi ale im asi na tom nezáleží.
pavol54
31.08.14,13:15
Na fejsbúk niesom precitlivený a bol som tam už všeličo , aj k....t, namyslený, primitívny debil,všetko je vec názoru - ale najnovšie som sa na na stránke jednaj našej europoslankyne dozvedel, že som RASISTA !!! Ja, čo nemám problém rozdať na východe ,ked som u svokry, cigánskym deťom v osade 3 balíky cigariet, JA, čo som s černochmi hrával badminton, tak ja som RASISTA..., a pani europoslankyna to ešte im aj lajkuje...- pritom som najčistejšia duša na tomto svete---neviem, poniektorí o mne vedia veci, čo neviem o sebe ani ja sám :-)))

Stanko ja tomu fb neviem prísť na chuť :)
že čo to je? :---
Petra Nová
31.08.14,13:19
Pavol, však sa len pozri do vedľajšej témy, aké sú tam názory. Nevidieť, nepočuť, ešte ak seba. To je to najlepšie v živote! A keď, tak si pohovoriť tak maximálne o receptoch, psoch, dovolenkách, o celebritách. To sú tie najdôležitejšie témy pre niektorých. A ako správni demokrati, o tom istom by mali s nimi kvákať všetci ostatní!!!:eek:
alaya1
31.08.14,13:25
Petra mas aj odomna neuzitocne, myslim, ze v temach o psoch si sa nakvakala aj ty dost . Kazdy ma moznost pisat co chce a kde chce. Citavam ta dlhsie, som znechutena. Taka zmena. P.S. mna osobne politika absolutne nezaujima, naucila som sa selektovat a to, co ja zmenit nemozem, neriesim. Lebo su to len prazdne slova, vety, litanie.Riexim realne veci v svojom zivote a to napr. aj co dam jest svojej rodine a kde s nou napr. budem dovolenkovat. A tu mozem najst pre mna uzitocne informacie.
buchač
31.08.14,13:30
bjuty neviem komu to patrilo, ale moji susedia približne v mojom veku robili kŕmičov na JRD, zarábali každý 13 tis Sk, čo na ten čas za soc. bol rozprávkový peniaz a ja na projekcii 1500 Sk moja mama mi to do konca života neuverila :D

napíš nám prosím v ktorých rokoch to bolo...

ale už teraz viem, že tolko nezarábali....ani zdaleka....
Predpokladám, že asi v sedemdesiatych, max. osemdesiatych.
Tiež sa mi zdá ten plat 13 tis. na osobu príliš vysoký, neverím. Fantazmagória.
Na druhej strane som vždy s údivom rozmýšľala nad tým, ako rýchlo sa pohla výstavba nových rod. domov na vidieku. Mestskému človeku sa mohlo iba snívať. Mal každý záhradu a ušetril, to je fakt, ale i tak.
Tiež ale poznám ako chodili nedružstevníci v noci na družstevné do poľa a úroda sa predávala medzi kolegami. Dom nový krásny, ľahšie sa šetrilo. A v nedeľu do kostola.
Vždy som si myslela, že v tej dobe boli najviac platené práce vo výškach (z robotníckych zamestnaní a baníci.) Teda okrem hercov, spevákov a niektorých žiadaných ľudí z kultúry.

Vraví sa..." Kto neverí,nebude spasený "...

Na výstavbu nových domov sa treba pozrieť z iného hľadiska.
Kým teraz aj na to zabitie klinca je potrebné stavebné povolenie, onehdá to tak nebolo.
Tiež je to aj o tom ..." Iný kraj, iný mrav "..

Teraz si necháva skoro každý na kľúč dom postaviť.
Neviem síce, ako to bolo v iných končinách Slovenska, no na Východnom bolo bežným javom, že hrubá stavba sa vytiahla za 2 ( dva ) mesiace. Zišla sa rodina, priatelia a hajde makať. Jeden pomohol druhému a naopak. Cena práce sa pri stavbe domu nerátala. Robilo sa za jedlo a pitie. Dnes sa za robotu platia neskutočné pálky...môžem povedať aj z vlastných skúseností.

Robili sa aj tie zlodejiny, no dá sa povedať, že v malom. Dnes sa kradne hlavne vo vrcholovom managmente.
misoft
31.08.14,13:32
....a tiež v "malom"..... :D:D:D (pod 10000€ - to ani "krádež" nie je.... vyššie sumičky = presúvanie financií....)
Petra Nová
31.08.14,13:36
Petra mas aj odomna neuzitocne, myslim, ze v temach o psoch si sa nakvakala aj ty dost . Kazdy ma moznost pisat co chce a kde chce. Citavam ta dlhsie, som znechutena. Taka zmena.
Prečo by som nekvákala o psíkoch? Je to tak prirodzená téma pre mňa, ako politika, kultúra, spoločnosť, atď.. Lenže medzi nami dvomi je podstatný rozdiel. Ja nikoho nevyzývam na to, o čom má písať a o čom nie, o akých témach sa tu môže hovoriť.. A tiež sa nevyjadrujem ku všetkému a každému. Ty ma sleduješ? Mám pre teba radu. Nesleduj ma, nesleduj každého, nebudeš musieť byť znechutená!
alaya1
31.08.14,13:41
Asi si predosly prispevok nepisala, ci uz zabudla co tam je? A mas pravdu, asi najlepsie bude nevsimat si ta. Mala som o tebe iny nazor, ale zial, inteligencia okolo teba teda neisla ani nahodou. A myslim si, ze .....a necham to tak.
buchač
31.08.14,13:42
Na fejsbúk niesom precitlivený a bol som tam už všeličo , aj k....t, namyslený, primitívny debil,všetko je vec názoru - ale najnovšie som sa na na stránke jednaj našej europoslankyne dozvedel, že som RASISTA !!! Ja, čo nemám problém rozdať na východe ,ked som u svokry, cigánskym deťom v osade 3 balíky cigariet, JA, čo som s černochmi hrával badminton, tak ja som RASISTA..., a pani europoslankyna to ešte im aj lajkuje...- pritom som najčistejšia duša na tomto svete---neviem, poniektorí o mne vedia veci, čo neviem o sebe ani ja sám :-)))

Hm.........

Ty rozdávaš cigarety deťom v osade?...a ešte sa tým aj chváliš?
Černoch a badminton? ..a kde, v buši a či niekde v Pééétržke?

Rasista nie je ten, kto činí Tvojím spôsobom.

Ja dám cigánskym deťom (obec, kde mám chalupu) radšej cukríky.
Ja dám cigánom radšej zarobiť, ako hrať badminton.

...a rasista ?
Nuž vedz, Stano, že ja ním aj svojím spôsobom som.

P.S.:
Svokra a návšteve týždeň-dva ??? Nebolo by od veci skúsiť si to opačné garde. Iné a inak by si točil......
Nie nadarmo železo nosím na opasku.
buchač
31.08.14,13:47
Pavol, však sa len pozri do vedľajšej témy, aké sú tam názory. Nevidieť, nepočuť, ešte ak seba. To je to najlepšie v živote! A keď, tak si pohovoriť tak maximálne o receptoch, psoch, dovolenkách, o celebritách. To sú tie najdôležitejšie témy pre niektorých. A ako správni demokrati, o tom istom by mali s nimi kvákať všetci ostatní!!!:eek:

Nuž sorry.....

Nevidieť, nepočuť, neslýchať....ale aj áno, čoby aj nie.
Čo sme si, to sme si. Na námestiach sa predsa štrgotalo ( ja nie, na ičoviny som nemal čas) za iným cieľom.
Nemusíme kvákať ako demokrati, alebo aj hej...to je jedno.
Len si myslím, že ísť za jedným ľavičiarskym baranom tiež nie je tá najprávnejšia voľba.
Petra Nová
31.08.14,14:05
Asi si predosly prispevok nepisala, ci uz zabudla co tam je? A mas pravdu, asi najlepsie bude nevsimat si ta. Mala som o tebe iny nazor, ale zial, inteligencia okolo teba teda neisla ani nahodou. A myslim si, ze .....a necham to tak.
Čo alayka... keď nemáš argumenty, tak príde na pretras inteligencia? Jáj, veď som zabudla, ty si expert na inteligenciu a tvoja pochopiteľne tu vytŕča z radu. Jednoducho na Porade si IQ-áč a môžem ti len skryto závidieť.
alaya1
31.08.14,14:23
Mam pocit, ze ta petra, ktora prispievala do tem o psoch bol iny clovek,ako ten, co tu pise teraz..To je vsetko z mojej strany. Dam prednost veceri s rodinou, ako "argumentovat" nejakemu nicku. :-)
Petra Nová
31.08.14,14:31
Mam pocit, ze ta petra, ktora prispievala do tem o psoch bol iny clovek,ako ten, co tu pise teraz..To je vsetko z mojej strany. Dam prednost veceri s rodinou, ako "argumentovat" nejakemu nicku. :-)

Výborne, Alaya, povečeraj so svojou rodinkou, prajem ti dobrú chuť! A ja si dávam osobný trest - nevečerať- za to, že som si dovolila tu, v tejto vzácnej téme, napísať niečo, čo sa tebe nepáčilo.
alaya1
31.08.14,14:34
Ok, vodu mozes :-)
Petra Nová
31.08.14,15:18
Ok, vodu mozes :-)
Ako dobre, už som chcela aj bez vody...
Alaya, keď si ma už tak zmasakrovala mínuskami, tak ja tebe tiež niečo na oplátku. Krásnu gruzínsku pieseň zo staručkého filmu , v ktorom sa z učiteľa a vojaka stal nakoniec partizán.:)


https://www.youtube.com/watch?v=8racASwwX1U
Stanislav 1975
31.08.14,15:35
Potešil ma Doc. Fico, a jeho postoj k sankciám proti Rusku, darmo, pán docent nieje glupota , on si vie vypočítať kolko je 2+2+6- však len bulo nevidí, že vlastne tie sankcie niesú proti Rusom, ale proti nám...
naopak sklamal ma Ing. Kaník a tie jeho bláboly- sa mi nechce veriť,že štiavničan je schopný vypotiť také lapsusy, v Štiavnici som prebýval nejaké 3 roky a tam sú celkom dobrí a múdri ľudia ( len sa tam veľa chlasce :-), ale Ľudo ako keby nebol štiavničan ,ale padol rovno z Jupitera...aj ľutujem,že som sa minule ubytoval v tom jeho hoteli slávnom :-)
alaya1
31.08.14,17:47
Petra dala som ti jeden nesuhlas, to som zverejnila, nemam potrebu sa s tebou tu natahovat, idem radsej "kvakat" do tem o vareni , psoch a dovolenkach :-)
panamaus
31.08.14,17:50
On je zažratý červený = ľúbi ficka = nepochopí

Mal by sa dať do trojky s Petrou a Stanom - - to by si hrkútali :D


:)))

ako sa vôbec môžeš baviť s niekym, čo sem napíše toto :

No neviem kde ako ale z poľnohospodárskych robotníkov mali najvyššie príjmy v živočíšnej, síce zavisí aké obdobie sa hodnotí moji rodičia si z dvoch ročných doplatkov kúpili solídny rodinný dom takže až taká bieda to nemohla byť


????,
veríš, že naozaj existuje ??? :)))))))))))))



Ako taký mulo ako Palo ??

Jasne, že existuje - a je ich dosť, viď voľby do NRSR
panamaus
31.08.14,17:57
Na fejsbúk niesom precitlivený a bol som tam už všeličo , aj k....t, namyslený, primitívny debil,všetko je vec názoru - ale najnovšie som sa na na stránke jednaj našej europoslankyne dozvedel, že som RASISTA !!! Ja, čo nemám problém rozdať na východe ,ked som u svokry, cigánskym deťom v osade 3 balíky cigariet, JA, čo som s černochmi hrával badminton, tak ja som RASISTA..., a pani europoslankyna to ešte im aj lajkuje...- pritom som najčistejšia duša na tomto svete---neviem, poniektorí o mne vedia veci, čo neviem o sebe ani ja sám :-)))

Rasista nyjeeeeeeeeeee :D

Iba europsky socialistický mulo, čo obdivuje a podáva ruku NETOLERANTNÝM moslimom
buchač
31.08.14,17:59
Potešil ma Doc. Fico, a jeho postoj k sankciám proti Rusku, darmo, pán docent nieje glupota , on si vie vypočítať kolko je 2+2+6- však len bulo nevidí, že vlastne tie sankcie niesú proti Rusom, ale proti nám...
naopak sklamal ma Ing. Kaník a tie jeho bláboly- sa mi nechce veriť,že štiavničan je schopný vypotiť také lapsusy, v Štiavnici som prebýval nejaké 3 roky a tam sú celkom dobrí a múdri ľudia ( len sa tam veľa chlasce :-), ale Ľudo ako keby nebol štiavničan ,ale padol rovno z Jupitera...aj ľutujem,že som sa minule ubytoval v tom jeho hoteli slávnom :-)

Fico si vyhradzuje právo odmietnuť nové sankcie voči Rusku.
V Bruseli bol aj ukrajinský prezident Petro Porošenko. Fico si ho podľa vlastných slov váži, čo ale neznamená, že mu verí každé jedno slovo.
http://aktualne.atlas.sk/fico-si-vyhradzuje-pravo-odmietnut-nove-sankcie-voci-rusku-sankcna-vojna-nikam-nevedie-tvrdi/slovensko/politika/?utm_source=aktualne03&utm_medium=centrum&utm_campaign=hp

Nik netvrdí, že pán Doc. Fico glupota...dokonca ani ja nie ! Skôr ten opak.
Ja mu zazlievam LEN to jeho pokrytectvo, populizmus, vyťahovanie vecí z kontextu, etc...etc.
Ono toto robí skoro každý politik, počnúc USAamom cez Merkelku a končiac Putinom.
Akurát Doc. Fico by tieto vlastnosti mohol prednášať na univerzite a urobiť si ďaľšiu docentúru...
Lebo ide o to, že reči a skutky politikov sa vo väčšine prípadov rozchádzajú.
...a voľby sú za dverami, doslova klopú na dvere....
panamaus
31.08.14,18:02
Pavol, však sa len pozri do vedľajšej témy, aké sú tam názory. Nevidieť, nepočuť, ešte ak seba. To je to najlepšie v živote! A keď, tak si pohovoriť tak maximálne o receptoch, psoch, dovolenkách, o celebritách. To sú tie najdôležitejšie témy pre niektorých. A ako správni demokrati, o tom istom by mali s nimi kvákať všetci ostatní!!!:eek:



A čo tvoj slávny bišónik ??

Už o ňom nekvákaš ???????????????????
panamaus
31.08.14,18:05
Petra mas aj odomna neuzitocne, myslim, ze v temach o psoch si sa nakvakala aj ty dost . Kazdy ma moznost pisat co chce a kde chce. Citavam ta dlhsie, som znechutena. Taka zmena. P.S. mna osobne politika absolutne nezaujima, naucila som sa selektovat a to, co ja zmenit nemozem, neriesim. Lebo su to len prazdne slova, vety, litanie.Riexim realne veci v svojom zivote a to napr. aj co dam jest svojej rodine a kde s nou napr. budem dovolenkovat. A tu mozem najst pre mna uzitocne informacie.

Peťka sa radikálne mení každé 2-4 roky



A potom oduševnene bojuje za to nové



PS

Veľmo mi pripomína Leu Kvetinkovú (ale to je skorovyhodňarka :D )
Petra Nová
31.08.14,18:27
Ja sa idem asi virtuálne zmárniť! Pred chvíľou som zistila, že v priateľoch mám natlačené divne znejúce nicky, ako Emka Roman, kertal, julysak, luboskar a akýsi panamaus!:eek: Skoro som zinfarktovala, kto sa to natisol do môjho profilu. Ako sa mi to mohlo stať? Musím častejšie prísť pozdraviť mojich priateľov v profile a vyhnať odtiaľ toho, čo tam nepatrí!:---
panamaus
31.08.14,18:37
Ja sa idem asi virtuálne zmárniť! Pred chvíľou som zistila, že v priateľoch mám natlačené divne znejúce nicky, ako Emka Roman, kertal, julysak, luboskar a akýsi panamaus!:eek: Skoro som zinfarktovala, kto sa to natisol do môjho profilu. Ako sa mi to mohlo stať? Musím častejšie prísť pozdraviť mojich priateľov v profile a vyhnať odtiaľ toho, čo tam nepatrí!:---

Ja sa ti nepchám
súhlasiť s priateľstvom MUSÍŠ súhlasiť TY , tak netáraj

a

neklam



Priatelia sme mohli byť vtedy :

- pred 4-5 rokmi, keď si v mailoch písala o dobrom vínku



- ale IBA DOVTEDY , kým si mi nepísala maily ako kočiš



a ako pojdeš za mojou ženou (aby vedela aký som :D )



aj za jej šéfom do roboty



PS

Rozumiem, že ti vtedy nejaký chlap (teoreticky možno tvoj otec, ako si raz písala) urobil veľmi zle



To ale neznamená, že všetci chlapi sú také KU.VY
panamaus
31.08.14,18:38
Ja sa idem asi virtuálne zmárniť! Pred chvíľou som zistila, že v priateľoch mám natlačené divne znejúce nicky, ako Emka Roman, kertal, julysak, luboskar a akýsi panamaus!:eek: Skoro som zinfarktovala, kto sa to natisol do môjho profilu. Ako sa mi to mohlo stať? Musím častejšie prísť pozdraviť mojich priateľov v profile a vyhnať odtiaľ toho, čo tam nepatrí!:---


Ja sa idem asi virtuálne zmárniť! Pred chvíľou som zistila, že v priateľoch mám natlačené divne znejúce nicky, ako Emka Roman, kertal, julysak, luboskar a akýsi panamaus!:eek: Skoro som zinfarktovala, kto sa to natisol do môjho profilu. Ako sa mi to mohlo stať? Musím častejšie prísť pozdraviť mojich priateľov v profile a vyhnať odtiaľ toho, čo tam nepatrí!:---

Ja sa ti nepchám
súhlasiť s priateľstvom MUSÍŠ súhlasiť TY , tak netáraj

a

neklam



Priatelia sme mohli byť vtedy :

- pred 4-5 rokmi, keď si v mailoch písala o dobrom vínku



- ale IBA DOVTEDY , kým si mi nepísala maily ako kočiš



a ako pojdeš za mojou ženou (aby vedela aký som :D )



aj za jej šéfom do roboty



PS

Rozumiem, že ti vtedy nejaký chlap (teoreticky možno tvoj otec, ako si raz písala) urobil veľmi zle



To ale neznamená, že všetci chlapi sú také KU.VY



A na tvoj profil sa možem ak chcem vykašlať



ale je verejný :D
Petra Nová
31.08.14,18:45
Veru tak! Ale už som všetko napravila, nastavila, a teda nemusím isť spáchať virtuálne harakiri. To je veľká úľava!
Petra Nová
31.08.14,20:26
V notifikáciach som mala oznam, že mi poslal súkromnú správu nejaký rozmarek. Súkromná správa sa stratila! Stratil sa aj nick s jeho príspevkami. Stačila zmienka o Riškovi. Panamaus neberie meno božie nadarmo, a tak prežíva a je mu dovolené šíriť fantasmagórie o komkoľvek, len nech to nie je Riško! Tomu sa hovorí zásadovasť.
kopretinka
31.08.14,20:31
panamus je rozmarek........a milión ďalších nickov...........neboj sa,znovu sa zaregistruje a napíše ti......alebo napíše z iného nicku.
Stanislav 1975
31.08.14,20:36
Inak celkom pekný nick by bol ( neviem, či tu už taký nieje )- PANGASIUS hypophtalmus
kopretinka
31.08.14,20:39
choďte už radšej spať :D
https://www.youtube.com/watch?v=bRCqrZBK4rQ
panamaus
31.08.14,21:21
panamus je rozmarek........a milión ďalších nickov...........neboj sa,znovu sa zaregistruje a napíše ti......alebo napíše z iného nicku.

ta ňe :D
taiko
01.09.14,05:45
bjuty presne neviem 80 te roky, mali toľko, robili kŕmičov a ošetrovateľov dobytka a to nepíšem čím všetkým si dokázali pomôcť pomimo, družstvo im pri výstavbe domov dávalo zadarmo techniku, nenávratné pôžičky 30 tis.sk, pre členov družstva prasiatka a zrno za smiešne ceny. Raritou v dedine bol mentálne retardovaný chalan robil v strojárňach v Lučenci a mal ešte o tisícku viac.

ach jáj...krmiči mali 13 000.-, retardi mali 14 000.- v 80.- rokoch...

vieš čo ? prajem ti príjemnú nedelu....
A nebolo to rocne? :)
BXLmiami
01.09.14,06:02
No ja veľa o platoch neviem,ale vtedy sme nastupovali do práce a spriatelená susedná rodina na družstvo.Mali o tisícku vačší mesačný príjem každý a 14000sk bol náborový príspevok pri nástupe.No a v tom období sa mi dostala do ruky profesionalita- choroba z povolania-u baču.Prepitý primitívny chlap-družstvo uvádzalo priemernú mesačnú mzdu 6800sk.Nezabudnem tú sumu dpživotne,vtedy som pochopila diktaturu proletariatu v praxi.
pmajap
01.09.14,06:16
Taiko také zárobky nemali všetci, o tie miesta bola bitka-doslova. Podobne sa dalo zarobiť v ošípárni. A nebola to čiste práca kŕmiča k tomu sa pridružovali iné dobre ohodnotené činnosti, telenie, orezávanie paznechtov s veterinárom.... a všeličo, čo sa týkalo práce s dobytkom. Boli mladí, vládali a chlastali I. ligu, dodnes sa zo soc. nespametali. Predseda družstva mal plat okolo 3,5 tis, ale požíval iné výhody, veterinár bol na tom lepšie.
BXLmiami
01.09.14,06:25
No a v neposlednom rade si každý z družstva zobral čo potreboval,niekedy pro forma nejaký zostatkový peniaz za to dali.Dediny boli bohaté a opité.Teraz sú už len opité.Bolo im vtedy lepšie,oni nepotrebovali demokraciu,potrebovali plné brucho a chlast.
Llívia
01.09.14,06:51
Málo majú ???

Katolícki biskupi chcú ešte viac majetkov

Nedokázali štátu vyčísliť, aký majú majetok, a už chcú od neho ďalší. Zmena vo financovaní cirkví nebude možná dovtedy, pokiaľ štát nevráti katolíckej cirkvi všetok majetok, ktorý jej v minulosti vzal.
http://spravy.pravda.sk/domace/clanok/327970-katolicki-biskupi-chcu-dalsie-majetky/

0 - 1
Pozdravujem nesúhlasný názor.
Lenže prečo nechce Vatikán odluku cirkvi od štátu ???
Málo má???
Asi hej - bo furt nevedia, čo vlastne majú.... a tak neustále pýtajú......
Nevedia, bo cirkev majetky kedysi aj len spravovala a nejako zo spravovania vyrobili vlastníctvo. Keby sa v tom začal niekto hlbšie vŕtať, ktovie, koľko majetku by jej zostalo http://www.porada.sk/images/smilies/rolleyes.gif
Odluku cirkvi od štátu nechcú ani ľudia.



Odluka nie tak jednoduchá záležitosť, všetci vo vláde sú ticho, lebo štát na to nemá, musel by vyplatiť cirkvám viac ako dva ročné rozpočty tejto republiky, je to zložitejšie, ďakleko zložitejšie.

Ktovie prečo je to také komplikované. Llívia má pravdu. Málokto z obyvateľov to vie. Cirkevné "majetky" nikdy cirkvi nepatrili, iba ich spravovali. Na verejnosti sa to nepretriasa. Historici to majú riadne "prevŕtané". Niekoľkokrát som počula v médiách o tom hovoriť aj Zavackú zo SAV. Je to spracované aj knižne.

Bolo by vhodné sa snáď spýtať, kde sa pri tomto stráca desatoro.
Presne! Kde je desatoro, keď sa musí vysťahovať detský domov, domov dôchodcov, http://kosice.korzar.sme.sk/c/6864961/botanicka-zahrada-v-kosiciach-ma-znova-problem-s-pozemkami.html z budovy a pozemkov, na ktoré si robí nárok cirkev? O nič iné než o prachy im nejde :mad:
Llívia
01.09.14,06:59
Asi si predosly prispevok nepisala, ci uz zabudla co tam je? A mas pravdu, asi najlepsie bude nevsimat si ta. Mala som o tebe iny nazor, ale zial, inteligencia okolo teba teda neisla ani nahodou. A myslim si, ze .....a necham to tak.
Čo alayka... keď nemáš argumenty, tak príde na pretras inteligencia? Jáj, veď som zabudla, ty si expert na inteligenciu a tvoja pochopiteľne tu vytŕča z radu. Jednoducho na Porade si IQ-áč a môžem ti len skryto závidieť.
Síce pravdu si napísala, ale si si to pos... kašľala na veky vekov ámen :D
taiko
01.09.14,07:04
Taiko také zárobky nemali všetci, o tie miesta bola bitka-doslova. Podobne sa dalo zarobiť v ošípárni. A nebola to čiste práca kŕmiča k tomu sa pridružovali iné dobre ohodnotené činnosti, telenie, orezávanie paznechtov s veterinárom.... a všeličo, čo sa týkalo práce s dobytkom. Boli mladí, vládali a chlastali I. ligu, dodnes sa zo soc. nespametali. Predseda družstva mal plat okolo 3,5 tis, ale požíval iné výhody, veterinár bol na tom lepšie.
Kokso tak to potom bola ina kava
taiko
01.09.14,07:07
No a v neposlednom rade si každý z družstva zobral čo potreboval,niekedy pro forma nejaký zostatkový peniaz za to dali.Dediny boli bohaté a opité.Teraz sú už len opité.Bolo im vtedy lepšie,oni nepotrebovali demokraciu,potrebovali plné brucho a chlast.
hadam by sme nemali tak zovseobecnovat. Mojho dedka a babku, som nikdy opitych nevidel. A ani jeho brata so zenou, co byvali vedla a robili na druzstve
pmajap
01.09.14,07:18
Bolo by vhodné sa snáď spýtať, kde sa pri tomto stráca desatoro.
Presne! Kde je desatoro, keď sa musí vysťahovať detský domov, domov dôchodcov, http://kosice.korzar.sme.sk/c/6864961/botanicka-zahrada-v-kosiciach-ma-znova-problem-s-pozemkami.html z budovy a pozemkov, na ktoré si robí nárok cirkev? O nič iné než o prachy im nejde :mad:[/QUOTE]

Nový pápež je vo vlastnej cirkvi zaznávaný, lebo chce majetky rozdať, kto vie aký koniec to chytí. S odlukou je to ako z vojnovými náhradami. Amíci vstúpili do I. aj II. sv vojny, keď už bolo fakticky rozhodnuté a ožobračené európske národy im splácali z I. sv. vojny 2 miliardy dolárov, tiež sa pýtam začo?
panamaus
01.09.14,07:24
Bolo by vhodné sa snáď spýtať, kde sa pri tomto stráca desatoro.
Presne! Kde je desatoro, keď sa musí vysťahovať detský domov, domov dôchodcov, http://kosice.korzar.sme.sk/c/6864961/botanicka-zahrada-v-kosiciach-ma-znova-problem-s-pozemkami.html z budovy a pozemkov, na ktoré si robí nárok cirkev? O nič iné než o prachy im nejde :mad:

Nový pápež je vo vlastnej cirkvi zaznávaný, lebo chce majetky rozdať, kto vie aký koniec to chytí. S odlukou je to ako z vojnovými náhradami. Amíci vstúpili do I. aj II. sv vojny, keď už bolo fakticky rozhodnuté a ožobračené európske národy im splácali z I. sv. vojny 2 miliardy dolárov, tiež sa pýtam začo?[/QUOTE]



Na rok 2014 pomerne SPROSTÁ otázka

Mňa sa nepýtaj = ja to neviem

Ale ak platili, tak :
- museli
alebo
- vedeli za čo
BXLmiami
01.09.14,07:24
No a v neposlednom rade si každý z družstva zobral čo potreboval,niekedy pro forma nejaký zostatkový peniaz za to dali.Dediny boli bohaté a opité.Teraz sú už len opité.Bolo im vtedy lepšie,oni nepotrebovali demokraciu,potrebovali plné brucho a chlast.
hadam by sme nemali tak zovseobecnovat. Mojho dedka a babku, som nikdy opitych nevidel. A ani jeho brata so zenou, co byvali vedla a robili na druzstve
Ako sa to vraví v diskusiách o doktoroch?Česť výnimkám.Ale úprimne,neverím.
buchač
01.09.14,07:45
Asi si predosly prispevok nepisala, ci uz zabudla co tam je? A mas pravdu, asi najlepsie bude nevsimat si ta. Mala som o tebe iny nazor, ale zial, inteligencia okolo teba teda neisla ani nahodou. A myslim si, ze .....a necham to tak.
Čo alayka... keď nemáš argumenty, tak príde na pretras inteligencia? Jáj, veď som zabudla, ty si expert na inteligenciu a tvoja pochopiteľne tu vytŕča z radu. Jednoducho na Porade si IQ-áč a môžem ti len skryto závidieť.

Nezastávam sa alayi ( ako už bolo niekoľko krát spomenuté-že ochranca ), ne nedá mi nejak reagovať.
Mňa už tiež nie raz nazvali gumkáčom...no a čo? Ja sa za to nehanbím, skôr naopak. Aspoň som za vodou a tí iní nech si tú vodu mútia pred sebou.

Ale k veci...spomínaná inteligencia sa mi vcelku aj zapáčila.
Pokiaľ sa dobre pamätám, tak Ty máš právnické vzdelanie...alebo sa mýlim.
Ak áno, tak potom o čom je tu reč ???

Ale je pravdou aj to, že vzdelanie inteligenciu nemusí nikomu dať.
Stačí sa pozrieť na pána Doc. JUDr. Robert Fico, CSc. ...síce vzdelaný, ale .........hm....
panamaus
01.09.14,07:49
Asi si predosly prispevok nepisala, ci uz zabudla co tam je? A mas pravdu, asi najlepsie bude nevsimat si ta. Mala som o tebe iny nazor, ale zial, inteligencia okolo teba teda neisla ani nahodou. A myslim si, ze .....a necham to tak.
Čo alayka... keď nemáš argumenty, tak príde na pretras inteligencia? Jáj, veď som zabudla, ty si expert na inteligenciu a tvoja pochopiteľne tu vytŕča z radu. Jednoducho na Porade si IQ-áč a môžem ti len skryto závidieť.

Nezastávam sa alayi ( ako už bolo niekoľko krát spomenuté-že ochranca ), ne nedá mi nejak reagovať.
Mňa už tiež nie raz nazvali gumkáčom...no a čo? Ja sa za to nehanbím, skôr naopak. Aspoň som za vodou a tí iní nech si tú vodu mútia pred sebou.

Ale k veci...spomínaná inteligencia sa mi vcelku aj zapáčila.
Pokiaľ sa dobre pamätám, tak Ty máš právnické vzdelanie...alebo sa mýlim.
Ak áno, tak potom o čom je tu reč ???

Ale je pravdou aj to, že vzdelanie inteligenciu nemusí nikomu dať.
Stačí sa pozrieť na pána Doc. JUDr. Robert Fico, CSc. ...síce vzdelaný, ale .........hm....

Ňékerí hovorá, že :

Čím vačší yntelygent, tým vačšé hovado
Petra Nová
01.09.14,09:02
Asi si predosly prispevok nepisala, ci uz zabudla co tam je? A mas pravdu, asi najlepsie bude nevsimat si ta. Mala som o tebe iny nazor, ale zial, inteligencia okolo teba teda neisla ani nahodou. A myslim si, ze .....a necham to tak.
Čo alayka... keď nemáš argumenty, tak príde na pretras inteligencia? Jáj, veď som zabudla, ty si expert na inteligenciu a tvoja pochopiteľne tu vytŕča z radu. Jednoducho na Porade si IQ-áč a môžem ti len skryto závidieť.
Síce pravdu si napísala, ale si si to pos... kašľala na veky vekov ámen :D
Žeby na veky? Ja verím v mocnú čarodejku - vysokú inteligenciu, aj na to, že Alaya už napísala všetko, čo si o mne myslí, čo som a čo nie som.:D Myslíš, že bude mať čo pridať?
Verím tiež, že v zhode s tým, že ona rieši len praktické problémy , a ja sa zas vyžívam v litániách, ktoré nemôžu nič zmeniť, je predpoklad, že sa viac v témach nestretneme.;)
Petra Nová
01.09.14,09:06
Inak celkom pekný nick by bol ( neviem, či tu už taký nieje )- PANGASIUS hypophtalmus
Stanko, ono by ich bolo aj viac a výstižnejších, len asi nepublikovateľných.
bjuty smis
01.09.14,10:17
Taiko také zárobky nemali všetci, o tie miesta bola bitka-doslova. Podobne sa dalo zarobiť v ošípárni. A nebola to čiste práca kŕmiča k tomu sa pridružovali iné dobre ohodnotené činnosti, telenie, orezávanie paznechtov s veterinárom.... a všeličo, čo sa týkalo práce s dobytkom. Boli mladí, vládali a chlastali I. ligu, dodnes sa zo soc. nespametali. Predseda družstva mal plat okolo 3,5 tis, ale požíval iné výhody, veterinár bol na tom lepšie.
Kokso tak to potom bola ina kava

snad jej neveríš...
bjuty smis
01.09.14,10:18
No a v neposlednom rade si každý z družstva zobral čo potreboval,niekedy pro forma nejaký zostatkový peniaz za to dali.Dediny boli bohaté a opité.Teraz sú už len opité.Bolo im vtedy lepšie,oni nepotrebovali demokraciu,potrebovali plné brucho a chlast.
hadam by sme nemali tak zovseobecnovat. Mojho dedka a babku, som nikdy opitych nevidel. A ani jeho brata so zenou, co byvali vedla a robili na druzstve
Ako sa to vraví v diskusiách o doktoroch?Česť výnimkám.Ale úprimne,neverím.

ja mu verím...on že nevidel..
bettylou
01.09.14,10:36
A to druhé, že Poľsko odmietlo ruskému ministrovi obrany vrátiť sa domov cez Poľsko, a ešte večer pred 20.00 hod. sa riešil odlet tohto ruského funkcionára z Bratislavy. Je to hanba, ale nie pre Slovensko!
Problém bol na ruskej strane....... keď mal letieť domov, Rusi toto lietadlo deklarovali ako vojenské! A na toto od Poliakov nemali povolenie na prelet. Neskôr ho už deklarovali ako civilné a minister odletel......
VY ste normálni??
Zitulda
01.09.14,10:38
Dnes som sa potešila tejto našej rozprávke...samozrejme, že natočenej za éry socializmu, ale poučná pre dnešok a každého.

Škoda, že tie krásne rozprávky súkromné TV nezaradzujú do svojich vysielaní....
http://www.rtvs.sk/televizia/program/detail/2666/najkrajsi-kvet
taiko
01.09.14,10:44
No a v neposlednom rade si každý z družstva zobral čo potreboval,niekedy pro forma nejaký zostatkový peniaz za to dali.Dediny boli bohaté a opité.Teraz sú už len opité.Bolo im vtedy lepšie,oni nepotrebovali demokraciu,potrebovali plné brucho a chlast.
hadam by sme nemali tak zovseobecnovat. Mojho dedka a babku, som nikdy opitych nevidel. A ani jeho brata so zenou, co byvali vedla a robili na druzstve
Ako sa to vraví v diskusiách o doktoroch?Česť výnimkám.Ale úprimne,neverím.

ja mu verím...on že nevidel..
.....nuz nemam to ako dokazat, ze moji stari rodicia nechlastali, ( a podaktori stale nechlastaju ) to je pravda. Ale popravde bjuty myslim, ze Ty mas naviac, ci ? ;)
taiko
01.09.14,10:45
No a v neposlednom rade si každý z družstva zobral čo potreboval,niekedy pro forma nejaký zostatkový peniaz za to dali.Dediny boli bohaté a opité.Teraz sú už len opité.Bolo im vtedy lepšie,oni nepotrebovali demokraciu,potrebovali plné brucho a chlast.
hadam by sme nemali tak zovseobecnovat. Mojho dedka a babku, som nikdy opitych nevidel. A ani jeho brata so zenou, co byvali vedla a robili na druzstve
Ako sa to vraví v diskusiách o doktoroch?Česť výnimkám.Ale úprimne,neverím.
Povedat ze na dedinach potrebovali len plne bruchio a chlast, je take iste ako povedat, ze vsetci doktori su hajzli nekompetentni a nenazrani, alebo ako povedat, ze cele Slovensko doplaca na Bratislavu, ci ze Zidia ovladaju svet. Ergo myslim BXL, ze Tebe ta poznamocka tiez len utiekla :)
Darina1234
01.09.14,11:09
nuz , znova jeden velky drist od...
bjuty smis
01.09.14,11:12
No a v neposlednom rade si každý z družstva zobral čo potreboval,niekedy pro forma nejaký zostatkový peniaz za to dali.Dediny boli bohaté a opité.Teraz sú už len opité.Bolo im vtedy lepšie,oni nepotrebovali demokraciu,potrebovali plné brucho a chlast.
hadam by sme nemali tak zovseobecnovat. Mojho dedka a babku, som nikdy opitych nevidel. A ani jeho brata so zenou, co byvali vedla a robili na druzstve
Ako sa to vraví v diskusiách o doktoroch?Česť výnimkám.Ale úprimne,neverím.

ja mu verím...on že nevidel..
.....nuz nemam to ako dokazat, ze moji stari rodicia nechlastali, ( a podaktori stale nechlastaju ) to je pravda. Ale popravde bjuty myslim, ze Ty mas naviac, ci ? ;)



poznám kopu dedinčanov, čo vôbec nepijú....
a verím, že si ich nikdy nacenganých nevidel ....kde je problém ??
keby si tvrdil, že nikdy v živote nacenganí neboli, to by som už neveril...
pavol54
01.09.14,11:55
No a v neposlednom rade si každý z družstva zobral čo potreboval,niekedy pro forma nejaký zostatkový peniaz za to dali.Dediny boli bohaté a opité.Teraz sú už len opité.Bolo im vtedy lepšie,oni nepotrebovali demokraciu,potrebovali plné brucho a chlast.
hadam by sme nemali tak zovseobecnovat. Mojho dedka a babku, som nikdy opitych nevidel. A ani jeho brata so zenou, co byvali vedla a robili na druzstve
Ako sa to vraví v diskusiách o doktoroch?Česť výnimkám.Ale úprimne,neverím.
Povedat ze na dedinach potrebovali len plne bruchio a chlast, je take iste ako povedat, ze vsetci doktori su hajzli nekompetentni a nenazrani, alebo ako povedat, ze cele Slovensko doplaca na Bratislavu, ci ze Zidia ovladaju svet. Ergo myslim BXL, ze Tebe ta poznamocka tiez len utiekla :)
niektorí diskutujúci aby si dokázali svoju neomylnosť a musia iných znevažovať, oni nepotrebujú počuť nič iné len svoju pravdu alebo hlúpe pritakávanie a každý čo niečo robil za socializmu bol hlupák ožran zlodej a komunista, len ako to tí najlepší prežili bez toho aby podporovali komunistov 40 rokov neviem, jedného som takého poznal postavička Filipovského zo Švejka
bjuty smis
01.09.14,12:39
trafená hus zagágala...
buchač
01.09.14,12:50
Povedat ze na dedinach potrebovali len plne bruchio a chlast, je take iste ako povedat, ze vsetci doktori su hajzli nekompetentni a nenazrani, alebo ako povedat, ze cele Slovensko doplaca na Bratislavu, ci ze Zidia ovladaju svet. Ergo myslim BXL, ze Tebe ta poznamocka tiez len utiekla :)
Minimálne 50 % je to pravda...M I N I M Á L N E !
panamaus
01.09.14,13:02
Povedat ze na dedinach potrebovali len plne bruchio a chlast, je take iste ako povedat, ze vsetci doktori su hajzli nekompetentni a nenazrani, alebo ako povedat, ze cele Slovensko doplaca na Bratislavu, ci ze Zidia ovladaju svet. Ergo myslim BXL, ze Tebe ta poznamocka tiez len utiekla :)
Minimálne 50 % je to pravda...M I N I M Á L N E !

50 % = pravdepodobnostná hodnota = 0,5

teda rovnako ako to može byť pravda, rovnako to može byť aj blábol

alebo : Keď to hovoria dvaja, tak pre 1 je to na 100% pravda a pre druhého na 100% bludy ! :D
korela
01.09.14,13:05
priestrel oboch kolien by bol keby Rusi povedali ak cudzí žoldáci neodídu z Ukrajiny tak zmrazia účty týmto firmám v Rusku : ..... a bolo by po vojne a zase sa pobavím niekto mi tu naseká neužitočných
Smutné je, že všetko to vyhrážanie, sankcie, žvásty o demokracii, sú divadlom pre verejnosť. Na ktoré doplácajú ľudia. Životmi na Ukrajine, u nás ekonomickými stratami. Hlavne, že šetríme ako blázni na všetkom. Ale za cudzie mocenské záujmy sa od nás žiada, aby sme sa hádam aj zruinovali.
Ja nechápem, že ešte každému nie je jasné o čo vlastne ide. Nielen v súčasnosti Ukrajina, ohnisko nepokojov sa dá vždy a všade vyvolať bez problémov, ale čo je cieľom tohto všetkého? Treba sa vrátiť k "počiatku" myšlienky, prečo sa to deje.
To je desivé.
Preto si treba veľmi dobre rozmyslieť, koho si človek vyberie vo voľbách či už štátnych alebo do EÚ. A platí to pre celý svet. Rovnako ako neignorovať žiadne voľby. Ak som sa narodil v určitej krajine, nie je to náhodou. Vlasť si treba vážiť. Ale je potrebné pre to aj niečo urobiť.
panamaus
01.09.14,13:14
Povedat ze na dedinach potrebovali len plne bruchio a chlast, je take iste ako povedat, ze vsetci doktori su hajzli nekompetentni a nenazrani, alebo ako povedat, ze cele Slovensko doplaca na Bratislavu, ci ze Zidia ovladaju svet. Ergo myslim BXL, ze Tebe ta poznamocka tiez len utiekla :)
Minimálne 50 % je to pravda...M I N I M Á L N E !

na 50 % ????

Takže buď :

1,
- celé Slovensko dopláca na Bratislavu (čo je logická blbosť = nemože predsa Bratialava doplácať na Bratislavu , ergo NIE celé Slovensko :D :D )
- židia neovládajú nič na svete (čo sa mi tiež nezdá ! :D )

2,

- nikto na Slovensku nedopláca na Bratislavu (čo sa mi tiež nezdá ! http://www.porada.sk/images/smilies/biggrin.gif )

- židia ovládajú všetko na svete (čo je logická blbosť = už len ja si niečo drobné, napríklad ovládam stolicu :--- )



PS

LOGICKY mi z Buchyho 50% vyšlo , ako to myslel :

- pol Slovenska dopláca na Bratislavu

- židia ovládajú pol sveta



Potom mi tých 50 % pripadá ako

"zlatá stredná cesta" = (ľudovo) byť opľutý z obidvoch strán :D
panamaus
01.09.14,13:19
priestrel oboch kolien by bol keby Rusi povedali ak cudzí žoldáci neodídu z Ukrajiny tak zmrazia účty týmto firmám v Rusku : ..... a bolo by po vojne a zase sa pobavím niekto mi tu naseká neužitočných
Smutné je, že všetko to vyhrážanie, sankcie, žvásty o demokracii, sú divadlom pre verejnosť. Na ktoré doplácajú ľudia. Životmi na Ukrajine, u nás ekonomickými stratami. Hlavne, že šetríme ako blázni na všetkom. Ale za cudzie mocenské záujmy sa od nás žiada, aby sme sa hádam aj zruinovali.
Ja nechápem, že ešte každému nie je jasné o čo vlastne ide. Nielen v súčasnosti Ukrajina, ohnisko nepokojov sa dá vždy a všade vyvolať bez problémov, ale čo je cieľom tohto všetkého? Treba sa vrátiť k "počiatku" myšlienky, prečo sa to deje.
To je desivé.
Preto si treba veľmi dobre rozmyslieť, koho si človek vyberie vo voľbách či už štátnych alebo do EÚ. A platí to pre celý svet. Rovnako ako neignorovať žiadne voľby. Ak som sa narodil v určitej krajine, nie je to náhodou. Vlasť si treba vážiť. Ale je potrebné pre to aj niečo urobiť.



Minimálne tam bola mama pri porode (žili tam obaja rodičia !! )



Latini vraveli : Ibi bene , ubi patria (kde je dobre,tam je vlasť )



Ľudovo / moje :

Ako sa vlasť (vláda/NRSR) správa ku mne, tak sa aj ja správam k nej !!!
Petra Nová
01.09.14,14:36
Ja nechápem, že ešte každému nie je jasné o čo vlastne ide. Nielen v súčasnosti Ukrajina, ohnisko nepokojov sa dá vždy a všade vyvolať bez problémov, ale čo je cieľom tohto všetkého? Treba sa vrátiť k "počiatku" myšlienky, prečo sa to deje.
To je desivé.
Preto si treba veľmi dobre rozmyslieť, koho si človek vyberie vo voľbách či už štátnych alebo do EÚ. A platí to pre celý svet. Rovnako ako neignorovať žiadne voľby. Ak som sa narodil v určitej krajine, nie je to náhodou. Vlasť si treba vážiť. Ale je potrebné pre to aj niečo urobiť.
Ľudia sú jednoducho nepoučiteľní. Možno tretina rozumie tomu, o čo ide, ale má rôzne názory na riešenie. Zvyšok sa o veci okolo nezaujíma, alebo sú konformní s mediálnou propagandou. A precitnú až vtedy, keď im padajú bomby nad hlavou.
V BBSK 70 tis. voličov z cca 430 tisíc zvolilo Kotlebu. Jedni z dôvodu "lebo medveď", druhí z úprimného presvedčenia, že je to najlepšia voľba, ďalší ho zvolili ľahostajnosťou. Po 10 mesiacoch Kotlebovho županovania obyvatelia precitli, keď zaplavil úrad svojimi náckami z celého Slovenska, vyciciava rozpočet pre potreby strany, problémy kraja nerieši, len sa sporí s poslancami. A nikto s ním nepohne. A tak je to vo všetkom. Nerobím si ilúzie, žeby táto protestná voľba v budúcnosti niečo zmenila na správaní sa voličov.
pmajap
01.09.14,14:54
Nediv sa, že voľby dopadli v prospech Kotlebu. Murgaš ukázal, že horšie sa to robiť ani nedá, všetko sa zamietlo pod koberec a stiahol so sebou aj čestných ľudí, lepšie povedané zvalil to na nich. Nejdem sa rozpisovať, vieš o čo sa jedná. Bystričania dúfali v spravodlivosť, ale sa jej nedočkali.

..tá mínuska, tú som nedala ja, ja sa takto nezabávam
Petra Nová
01.09.14,14:54
Ústavno slávnostný deň s veľmi nevydaril. Z prechádzky s mojou bišoničkou sme sa skoro vrátili, lebo začalo liať. V telke nič, tak som sa preklikávala webmi a dozvedela som sa, že strana SIEŤ získala úver 800 000 euro na svoju činnosť. Čo o to, správa by to bola radostná, lebo by išlo o transparentné financovanie. Lenže úver treba aj splácať s úrokmi a márne som si lámala hlavu nad tým, z čoho bude SIEŤ splácať úver, keď je nová a voľby sú až v roku 2016, aby mohla získať štátny príspevok. Ak sa preplazí do parlamentu.:)
Petra Nová
01.09.14,14:57
Nediv sa, že voľby dopadli v prospech Kotlebu. Murgaš ukázal, že horšie sa to robiť ani nedá, všetko sa zamietlo pod koberec a stiahol so sebou aj čestných ľudí, lepšie povedané zvalil to na nich. Nejdem sa rozpisovať, vieš o čo sa jedná. Bystričania dúfali v spravodlivosť, ale sa jej nedočkali.

Lenže pokiaľ viem, županom bol Maňka dve funkčné obdobia a za jeho éry sa BBSK stal najmenej zadĺženým samosprávnym krajom.
panamaus
01.09.14,14:58
Ja nechápem, že ešte každému nie je jasné o čo vlastne ide. Nielen v súčasnosti Ukrajina, ohnisko nepokojov sa dá vždy a všade vyvolať bez problémov, ale čo je cieľom tohto všetkého? Treba sa vrátiť k "počiatku" myšlienky, prečo sa to deje.
To je desivé.
Preto si treba veľmi dobre rozmyslieť, koho si človek vyberie vo voľbách či už štátnych alebo do EÚ. A platí to pre celý svet. Rovnako ako neignorovať žiadne voľby. Ak som sa narodil v určitej krajine, nie je to náhodou. Vlasť si treba vážiť. Ale je potrebné pre to aj niečo urobiť.
Ľudia sú jednoducho nepoučiteľní. Možno tretina rozumie tomu, o čo ide, ale má rôzne názory na riešenie. Zvyšok sa o veci okolo nezaujíma, alebo sú konformní s mediálnou propagandou. A precitnú až vtedy, keď im padajú bomby nad hlavou.
V BBSK 70 tis. voličov z cca 430 tisíc zvolilo Kotlebu. Jedni z dôvodu "lebo medveď", druhí z úprimného presvedčenia, že je to najlepšia voľba, ďalší ho zvolili ľahostajnosťou. Po 10 mesiacoch Kotlebovho županovania obyvatelia precitli, keď zaplavil úrad svojimi náckami z celého Slovenska, vyciciava rozpočet pre potreby strany, problémy kraja nerieši, len sa sporí s poslancami. A nikto s ním nepohne. A tak je to vo všetkom. Nerobím si ilúzie, žeby táto protestná voľba v budúcnosti niečo zmenila na správaní sa voličov.



Kým padajú len nad hlavou, je to ešte znesiteľné.



Horšie je to ak na hlavu :D (je niekto )
panamaus
01.09.14,15:00
Ústavno slávnostný deň s veľmi nevydaril. Z prechádzky s mojou bišoničkou sme sa skoro vrátili, lebo začalo liať. V telke nič, tak som sa preklikávala webmi a dozvedela som sa, že strana SIEŤ získala úver 800 000 euro na svoju činnosť. Čo o to, správa by to bola radostná, lebo by išlo o transparentné financovanie. Lenže úver treba aj splácať s úrokmi a márne som si lámala hlavu nad tým, z čoho bude SIEŤ splácať úver, keď je nová a voľby sú až v roku 2016, aby mohla získať štátny príspevok. Ak sa preplazí do parlamentu.:)

Koho by si si vylosovala, keby sa ten Rado nedal na politiku ? :D
bjuty smis
01.09.14,15:02
dúfam, že si sa trepala až k parlamentu ....

bolševici sa už boja obyčajných ludí...boja sa ich otázok....

ale z teba by strach iste nemali..:)))

Paška zamkol brány parlamentu verejnosti i poslancom
#parlament #NR SR #Pavol Paška
SITA | 01.09.2014 16:57

Predseda parlamentu Pavol Paška zamkol bránu Národnej rady SR verejnosti i poslancom. Oficiálny deň otvorených dverí parlamentu Paška zrušil...

Smer si v minulosti spravil z otvoreného dňa parlamentu stranícku kortešačku. Teraz sa asi pán Paška a Smer bojí otázok občanov, keď akciu zrušil. To, že parlament zamkol, doslova a do písmena znamená, že ide o deň zamknutých a zatvorených dverí. Považujem to za aroganciu a výraz strachu z verejnosti,“ povedal pre agentúru SITA poslanec OĽaNO Jozef Viskupič.

„To, čo urobili, je veľké chrapúnstvo. Dôvodom na zrušenie dňa otvorených dverí nie sú financie. Deň otvorených dverí nemá prečo NR SR stáť peniaze. Dôvodom je strach, strach z ľudí, strach z otázok, strach z toho, že ľudia už dnes možno majú menej strach,“
Petra Nová
01.09.14,15:05
..tá mínuska, tú som nedala ja, ja sa takto nezabávam
ja ti verím:) na mínusky sú tu iní "páni na holenie". No často sa pridajú aj dámy. Ako s Kotlebom, ani s mínuskami tu nikto nič nenarobí, treba sa s nimi naučiť žiť.;)
pmajap
01.09.14,15:08
Lenže pokiaľ viem, županom bol Maňka dve funkčné obdobia a za jeho éry sa BBSK stal najmenej zadĺženým samosprávnym krajom.

Áno bol po Murgašovi, v čase keď Murgaša brali na "zodpovednosť" a splácal, neinvestovalo sa, len tesne pred voľbami začal ( v zime) s rekonštrukciou ciest III. triedy na čo VUC zobrala úver.
panamaus
01.09.14,15:16
..tá mínuska, tú som nedala ja, ja sa takto nezabávam
ja ti verím:) na mínusky sú tu iní "páni na holenie". No často sa pridajú aj dámy. Ako s Kotlebom, ani s mínuskami tu nikto nič nenarobí, treba sa s nimi naučiť žiť.;)

Na mínusky sú tu okrem iných pánov aj iné NEdámi

napr. dnes je voľno = 2 slépky mali čas (dali po 3 ) takže mám skóre
8 mínusiek
1 (podozrivú :D :D :D ) plusku
Petra Nová
01.09.14,15:16
Neviem prečo bjuty, ale začínam mať pocit, že ty si rovnakým boľševikom ako ja, ak nie väčší. Takže k tomu, čo si napísal sa vyjadrovať nemusím:)
Petra Nová
01.09.14,15:29
Takže sme tu najmenej dvaja boľševici, hoci ty to nikdy nepriznáš. Presne tak, ako som tu poznala dvoch, ktorí sa pretláčali o to, kto je väčší "spratek". Žiaden z nich nechcel pripustiť, že je to ON. Do určitého času som mala jediného favorita, dnes už nie som si istá tým, kto je ten najvydarenejší.:)
bjuty smis
01.09.14,15:53
Takže sme tu najmenej dvaja boľševici, hoci ty to nikdy nepriznáš. Presne tak, ako som tu poznala dvoch, ktorí sa pretláčali o to, kto je väčší "spratek". Žiaden z nich nechcel pripustiť, že je to ON. Do určitého času som mala jediného favorita, dnes už nie som si istá tým, kto je ten najvydarenejší.:)

neviem, ako si to pochopila, ale pokial nie si osobne pavol paška, tak som ťa za bolševika neoznačil...
Petra Nová
01.09.14,15:57
logicky mi to vyšlo z tohto:
"bolševici sa už boja obyčajných ludí...boja sa ich otázok....
ale z teba by strach iste nemali"
ako sa do dalo ináč chápať?
panamaus
01.09.14,16:01
si mi to logicky vyšlo z tohto:
"bolševici sa už boja obyčajných ludí...boja sa ich otázok....
ale z teba by strach iste nemali"
ako sa do dalo ináč chápať?



že si tak intelektuálne "jednoduchá", že by si ani p. Pašku/ p. boľševikov nepriviedla do rozpakov (lebo by si bola servilná )



PS



To "p." vobec neznamená "pán"

(moje je až na 8 písmen a končí na "v" )
panamaus
01.09.14,16:04
Takže sme tu najmenej dvaja boľševici, hoci ty to nikdy nepriznáš. Presne tak, ako som tu poznala dvoch, ktorí sa pretláčali o to, kto je väčší "spratek". Žiaden z nich nechcel pripustiť, že je to ON. Do určitého času som mala jediného favorita, dnes už nie som si istá tým, kto je ten najvydarenejší.:)



Netuším ktorých dvoch si myslela :D



(ja som sa síce z Buchym párkrát pretláčal, ale opačným smerom )
panamaus
01.09.14,16:06
Nolmálne ma "M" dnešnou druhou pluskou šokla :D


(mi také nerob )

A čo ešte može byť do polnoci :D :D :D

Prinde nejaká nepoodená poondená slépka / za 3 minúty mi bachne 4 mínusky a som normálne v onom , v norme ) = 5 : 1 :D
bjuty smis
01.09.14,16:09
logicky mi to vyšlo z tohto:
"bolševici sa už boja obyčajných ludí...boja sa ich otázok....
ale z teba by strach iste nemali"
ako sa do dalo ináč chápať?

paška zatvoril parlament na den ústavy a porušil tak dlhoročnú tradíciu...je bolševik
ty sa tu jasne profiluješ ako ich zástankyna...z tvojích otázok by strach iste nemali....

hoci, keby si sa dostala k moci, možno by sme sa ešte len čudovali :)
panamaus
01.09.14,16:14
logicky mi to vyšlo z tohto:
"bolševici sa už boja obyčajných ludí...boja sa ich otázok....
ale z teba by strach iste nemali"
ako sa do dalo ináč chápať?

paška zatvoril parlament na den ústavy a porušil tak dlhoročnú tradíciu...je bolševik
ty sa tu jasne profiluješ ako ich zástankyna...z tvojích otázok by strach iste nemali....

hoci, keby si sa dostala k moci, možno by sme sa ešte len čudovali :)



čo k moci



stačilo k mailom keď sa dostala / a naučila sa BB kódy
misoft
01.09.14,16:14
Ach jááááj - Paška - to je iná fraška!
Na pleci mu visí taška, z ktorej trčí fľaška....
buchač
01.09.14,16:26
Ach jááááj - Paška - to je iná fraška!
Na pleci mu visí taška, z ktorej trčí fľaška....

Paškove bývanie...
Nie síce iba jeho rodina, ale hentá budova sa stavala za úplne iným účelom.
http://img.janforman.com/th/paska5qsc.png (http://img.janforman.com/paska5qsc.png)
Podobne je to aj s inými budovami v KE a aj firmami na Slovensku.
lujza.j
01.09.14,17:02
Otrasna stavba....
buchač
01.09.14,17:06
Otrasna stavba....
Vedľa je mestský park, kúpalisko, tenisové kurty...
Hentá stavba mala pôvodne slúžiť na fitnes, rehabky a podobne.
pavol54
01.09.14,18:07
Ústavno slávnostný deň s veľmi nevydaril. Z prechádzky s mojou bišoničkou sme sa skoro vrátili, lebo začalo liať. V telke nič, tak som sa preklikávala webmi a dozvedela som sa, že strana SIEŤ získala úver 800 000 euro na svoju činnosť. Čo o to, správa by to bola radostná, lebo by išlo o transparentné financovanie. Lenže úver treba aj splácať s úrokmi a márne som si lámala hlavu nad tým, z čoho bude SIEŤ splácať úver, keď je nová a voľby sú až v roku 2016, aby mohla získať štátny príspevok. Ak sa preplazí do parlamentu.:)
Ale každý úver treba zabezpečiť tipujem do výšky 2 500 000 alebo nie? a kto dá zábezpeku ?
Petra Nová
01.09.14,18:14
Ešte pár slov k Radkovi Procházkovi a jeho SIETI.. Dnes je Deň Ústavy a Radko mal ustanovujúci snem strany SIEŤ. Ktovie, či mu ten dátum prinesie šťastie. Jedni Ústavu zatracujú, iní ospevujú a predpokladám, že tak to bude aj so SIEŤOU. Päť podpredsedov si zvolili, to hádam ani Merkelovej CDÚ nemá toľko! Lenže oni musia tuho pracovať, od svitu do mrku, aby splatili úver. Predpokladám, že ich úver nie je ako hypotéka - splatnosť na 30 rokov. Tak skúšam spočítať, aký volebný výsledok musia dosiahnuť, aby nešli do bankrotu. Dvadsať %? Najmenej! Lebo bez sponzorov to budú mať ťažké. Takže už vidím, ako v roku 2016 Procházka skladá vládu. Ak by to išlo slovami, tak vládu skladá už dnes.:)
Petra Nová
01.09.14,18:16
Ústavno slávnostný deň s veľmi nevydaril. Z prechádzky s mojou bišoničkou sme sa skoro vrátili, lebo začalo liať. V telke nič, tak som sa preklikávala webmi a dozvedela som sa, že strana SIEŤ získala úver 800 000 euro na svoju činnosť. Čo o to, správa by to bola radostná, lebo by išlo o transparentné financovanie. Lenže úver treba aj splácať s úrokmi a márne som si lámala hlavu nad tým, z čoho bude SIEŤ splácať úver, keď je nová a voľby sú až v roku 2016, aby mohla získať štátny príspevok. Ak sa preplazí do parlamentu.:)
Ale každý úver treba zabezpečiť tipujem do výšky 2 500 000 alebo nie? a kto dá zábezpeku ?
Oni majú politickú protekciu a veľku dôveru, to sú ich záruky.;)
buchač
01.09.14,19:29
Ešte pár slov k Radkovi Procházkovi a jeho SIETI.. Dnes je Deň Ústavy a Radko mal ustanovujúci snem strany SIEŤ. Ktovie, či mu ten dátum prinesie šťastie. Jedni Ústavu zatracujú, iní ospevujú a predpokladám, že tak to bude aj so SIEŤOU. Päť podpredsedov si zvolili, to hádam ani Merkelovej CDÚ nemá toľko! Lenže oni musia tuho pracovať, od svitu do mrku, aby splatili úver. Predpokladám, že ich úver nie je ako hypotéka - splatnosť na 30 rokov. Tak skúšam spočítať, aký volebný výsledok musia dosiahnuť, aby nešli do bankrotu. Dvadsať %? Najmenej! Lebo bez sponzorov to budú mať ťažké. Takže už vidím, ako v roku 2016 Procházka skladá vládu. Ak by to išlo slovami, tak vládu skladá už dnes.:)

Dnes je (pomaly končí) Deň ústavy. Radko sa chytil vlastnej Siete a možno ho to aj udusí.

Jedni Ústavu Slovenska zatracujú a iní ospevujú, no väčšina ju len akceptuje, lebo existuje a je aj nutné ju dodržiavať. No čo s takou Ústavou, ktorá nie je jasná a ktorá nechráni občanov tohoto štátu ?
kopretinka
01.09.14,19:41
arizona
01.09.14,19:45
OK, temu uzatvaram,pokracujte prosim v novej :-)