pavol54
17.05.14,13:24
Pche! http://michalovce.korzar.sme.sk/c/7202268/siravu-zacali-cistit-od-mnozstva-odpadu-do-leta-ma-byt-v-poriadku.html
Začali čistiť - môžu začať od začiatku.
Ako zabrániť vzniku odpadu?
1. likvidáciu odpadu započítať do ceny výrobku
2. preplácať odovzdaný separovaný odpad.
3. Tvrdé sankcie za nelegálne skládky odpadu, fotopasce pri každej nelegálnej skládke
4. Každý kto je prichytený, odstrániť na vlastné náklady a osobne strážiť, čakať na odovzdanie štafety "heslo chyť si svojho tvorcu nelegálneho odpadu".
Pali - pekné riešenie - ale!
Ten bordel sem dotiahol Laborec - a tých dedín je okolo dosť, dosť je i tých skládok na brehu. Starostovia dedín nerobia nič (veď na to prachy nemajú) - Slovač drbne odpad vedľa vody (šak to raz zmizne). A koho sankcionovať?
A k bodom:
1. Likvidácia je UŹ v cene výrobku! Likvidačný poplatok je súčasťou VŠETKÝCH cien, všetkých výrobkov.
2. Separovaný zber. Majú kontajnery na separovaný zber (sklo, papier, plasty, kovy) a pozri sa, ako niekedy smetiari robia - žiaľ - ja som to videl - papier vysypali, na to drbli plasty. Potom druhýkrát sklo a kovy. A to sa vyviezlo a triedilo v recyklačnom centre opäť. A poplatky za odvoz separovaného zberu rastú.....
3. Sancie - súhlas, ale fotopasce? Ak nájdu starostovia peniaze, tak inštalujú. Ale mnoho takýchto skládok je na miestach, kde často nemáš kde a ako fotopasce namontovať.
4. Aj s tým by som súhlasil, ale koľkých chytili? Počítaj s tým, že ak by prišlo na lámanie chleba a šikovný sypač odpadu by sa obrátil na súd so žalobou na ochranu osobnosti - vyhral by - pretože priestor nie je označený, že je snímaný - viď zákon....
Ad 2 koľko si dostal za odvoz separovaného odpadu na zberný dvor zo separačného fondu či ako sa to volá? zopár vyvolených firiem, tak mi vyletel tretí prst. lenže tí bezdomovci by museli mať účet že?
ad.3 taká fotopasca je lacná ak sa dajú poriadne pokuty sa to vráti pri prvej pokute
Ad 4. byť starostom tak nasypem za prehratý súdny spor pred budovu súdu vlečku odpadu a ak by to nepomohlo do záhradky sudcu nech nájde taký zákon čo by to starostu donútil zlikvidovať
Vďaka štátnej a verejnej moci majú vždy lumpi navrch. Ukáž mi jeden prípad kedy sa zastala štátna moc slušného človeka.?
misoft
17.05.14,11:59
Ad 2 koľko si dostal za odvoz separovaného odpadu na zberný dvor zo separačného fondu či ako sa to volá? Figu borovú.... zopár vyvolených firiem, tak mi vyletel tretí prst. lenže tí bezdomovci by museli mať účet že?
ad.3 taká fotopasca je lacná ak sa dajú poriadne pokuty sa to vráti pri prvej pokute ...len skôr mať lóve na tu fotopascu.....
Ad 4. byť starostom tak nasypem za prehratý súdny spor pred budovu súdu vlečku odpadu a ak by to nepomohlo do záhradky sudcu nech nájde taký zákon čo by to starostu donútil zlikvidovať ...a starosta bude to musieť odpratať, zaplatiť pokutu za znečisťovanie verejného priestranstva a možno i za novú čiernu skládku :D A kua - zákon existuje - životné prostredie ministérium sa tým stále oháňa....
Vďaka štátnej a verejnej moci majú vždy lumpi navrch. Ukáž mi jeden prípad kedy sa zastala štátna moc slušného človeka.? Ukážem presné číslo: 0

;)
Excise Duty
17.05.14,12:17
buchač
17.05.14,13:15
Nezvyknem , ale CITUJEM so súkromnej pošty .

Grace Willy
Ahoj drahá,
Som Milosť a narazil som na tvoj profil a stal som sa zaujíma vás, verím, že môžeme byť priatelia, takže ak vás zaujímajú, prosím, dostať ma späť cez môj súkromný e-mailovú adresu (gracebaby_w10@yahoo.co.uk) za dôležitú komunikáciu a poviem vám viac o sebe. Aj tu zastaviť čaká na vašu odpoveď.
Vďaka.
milosť
gracebaby_w10@yahoo.co.uk


Nedostal ešte niekto od Milosti podobnú íčovinu ? ;) :rolleyes:

P.S.:
...kua ....že drahá ....:D :D :D
Peggynka
17.05.14,14:03
Nezvyknem , ale CITUJEM so súkromnej pošty .

Grace Willy
Ahoj drahá,
Som Milosť a narazil som na tvoj profil a stal som sa zaujíma vás, verím, že môžeme byť priatelia, takže ak vás zaujímajú, prosím, dostať ma späť cez môj súkromný e-mailovú adresu (gracebaby_w10@yahoo.co.uk) za dôležitú komunikáciu a poviem vám viac o sebe. Aj tu zastaviť čaká na vašu odpoveď.
Vďaka.
milosť
gracebaby_w10@yahoo.co.uk


Nedostal ešte niekto od Milosti podobnú íčovinu ? ;) :rolleyes:

P.S.:
...kua ....že drahá ....:D :D :D
To ako tebe?Hehe...he.To sú tí z Afriky (posielajú cez UK) len vydrž,nejaká habaďúra sa na teba chystá;miliónové dedičstvo a % z neho,keď dáš číslo účtu atď.Chichi,bude veselo...
buchač
17.05.14,14:13
To ako tebe?Hehe...he.To sú tí z Afriky (posielajú cez UK) len vydrž,nejaká habaďúra sa na teba chystá;miliónové dedičstvo a % z neho,keď dáš číslo účtu atď.Chichi,bude veselo...

Drahého Milostivého mám totál v trubke ...ani mail neotvorím ...také drísty idú rovno do koša ..;)
kopretinka
17.05.14,16:11
lujza.j
17.05.14,16:24
Nezvyknem , ale CITUJEM so súkromnej pošty .

Grace Willy
Ahoj drahá,
Som Milosť a narazil som na tvoj profil a stal som sa zaujíma vás, verím, že môžeme byť priatelia, takže ak vás zaujímajú, prosím, dostať ma späť cez môj súkromný e-mailovú adresu (gracebaby_w10@yahoo.co.uk) za dôležitú komunikáciu a poviem vám viac o sebe. Aj tu zastaviť čaká na vašu odpoveď.
Vďaka.
milosť
gracebaby_w10@yahoo.co.uk


Nedostal ešte niekto od Milosti podobnú íčovinu ? ;) :rolleyes:

P.S.:
...kua ....že drahá ....:D :D :D
ja 2x
Peggynka
17.05.14,17:05
Mno,už zase leje...Ale ako,voda už tečie po ceste.Už som si myslela,že najhoršie máme za sebou.Držte palce.
pavol54
17.05.14,17:50
:mad::mad::mad::mad::mad:
http://vetvicka.blog.sme.sk/c/355940/EU-Cesi-budu-papat-domaci-uzene-Slovaci-mozu-zrat-chemicke-blato.html
Musím si spomenúť na výrok poslanca Ďuračku keď ho zastavili policajti pre porušenie zákona" ..a vy mi môžete vyfajčiť môj poslanecký...". Ja si budem údiť kedy chcem čo chcem a koľko budem chcieť a tým čo to vadí nemusia ísť za ďuračkom, tak im umyjem zuby že až. Viac ma štve neplatné referendum z roku 1997.
pavol54
17.05.14,17:54
Nezvyknem , ale CITUJEM so súkromnej pošty .

Grace Willy
Ahoj drahá,
Som Milosť a narazil som na tvoj profil a stal som sa zaujíma vás, verím, že môžeme byť priatelia, takže ak vás zaujímajú, prosím, dostať ma späť cez môj súkromný e-mailovú adresu (gracebaby_w10@yahoo.co.uk) za dôležitú komunikáciu a poviem vám viac o sebe. Aj tu zastaviť čaká na vašu odpoveď.
Vďaka.
milosť
gracebaby_w10@yahoo.co.uk


Nedostal ešte niekto od Milosti podobnú íčovinu ? ;) :rolleyes:

P.S.:
...kua ....že drahá ....:D :D :D
ja 2x
to je dobré, ale minule mi jedna známa ukázala spamy kde ju vyzýva predajca aby si kúpila nejaký prípravok že HO po užití bude mať väčší.
kopretinka
17.05.14,17:56
:D :D
buchač
17.05.14,19:09
pavol54
17.05.14,19:15
Nezvyknem , ale CITUJEM so súkromnej pošty .

Grace Willy
Ahoj drahá,
Som Milosť a narazil som na tvoj profil a stal som sa zaujíma vás, verím, že môžeme byť priatelia, takže ak vás zaujímajú, prosím, dostať ma späť cez môj súkromný e-mailovú adresu (gracebaby_w10@yahoo.co.uk) za dôležitú komunikáciu a poviem vám viac o sebe. Aj tu zastaviť čaká na vašu odpoveď.
Vďaka.
milosť
gracebaby_w10@yahoo.co.uk


Nedostal ešte niekto od Milosti podobnú íčovinu ? ;) :rolleyes:

P.S.:
...kua ....že drahá ....:D :D :D
ja 2x
to je dobré, ale minule mi jedna známa ukázala spamy kde ju vyzýva predajca aby si kúpila nejaký prípravok že HO po užití bude mať väčší.

Prípravok ?

Perpetum mobile ?

Použije prípravok a bude ho mať (ten prípravok) vačší

Poznám
niekde tomu vravia droždie
inde kvasnice
po užití (prípravku), pointa bola v tom že ten spam bol určený pre chlapov
Peggynka
19.05.14,09:59
Nepotešilo,vždy som si myslela,že spánok je zdravý a ajhľa...Asi len v noci:
http://plnielanu.zoznam.sk/c/1013/zvyknete-si-pocas-dna-zdriemnut-pozor--pospavanie-zvysuje-riziko-infarktu
srska
19.05.14,10:07
Nepotešilo,vždy som si myslela,že spánok je zdravý a ajhľa...Asi len v noci:
http://plnielanu.zoznam.sk/c/1013/zvyknete-si-pocas-dna-zdriemnut-pozor--pospavanie-zvysuje-riziko-infarktu:D v tej hamerike to robia ako tu. dostanú lóve a výsledky výskumu nejaké byť musia
buchač
19.05.14,10:34
Nepotešilo,vždy som si myslela,že spánok je zdravý a ajhľa...Asi len v noci:
http://plnielanu.zoznam.sk/c/1013/zvyknete-si-pocas-dna-zdriemnut-pozor--pospavanie-zvysuje-riziko-infarktu

Ty nemysli ... na to sú iní .;) :D
...a vonkoncom nemyslím na tých amerických výzkumníkov ...

Tie okolnosti okolo infarktu sú všeliaké , nedá sa povedať , že by len a len od siesty vznikali ...
Súbeh amerického obžerstva s hamburgerererarami , čipsami , colou a či prevážaní sa autom aj na hajzel spôsobí určite viac infarktov a či porážok ako nejaký poobedný spánok .

Veď aj vacia boli , neboli , zasa boli ...a už nie sú škodlivé ...

Ma porazí s takých výzkumov ...
Kvaka
19.05.14,10:43
Môže to byť aj naopak, príčina a dôsledok sa v lekárskom výskume často zamieňajú. Nie spánok je príčinou infarktu, ale tí čo potrebujú pospávať viackrát denne, môžu mať nejaké zdravotné problémy, ktorých dôsledkom je napríklad infarkt. Takže kľudne si pospávajte, jedna siesta - dobrá siesta. .
alaya1
19.05.14,10:48
Nepotešilo,vždy som si myslela,že spánok je zdravý a ajhľa...Asi len v noci:
http://plnielanu.zoznam.sk/c/1013/zvyknete-si-pocas-dna-zdriemnut-pozor--pospavanie-zvysuje-riziko-infarktu

Ty nemysli ... na to sú iní .;) :D
...a vonkoncom nemyslím na tých amerických výzkumníkov ...

Tie okolnosti okolo infarktu sú všeliaké , nedá sa povedať , že by len a len od siesty vznikali ...
Súbeh amerického obžerstva s hamburgerererarami , čipsami , colou a či prevážaní sa autom aj na hajzel spôsobí určite viac infarktov a či porážok ako nejaký poobedný spánok .

Veď aj vacia boli , neboli , zasa boli ...a už nie sú škodlivé ...

Ma porazí s takých výzkumov ...

To o vajciach je svata pravda. ked som mala male deti trebalo davat zltok. potom suseda, ked mala male, len bielok, zltok bol skoro jed a co sa tyka spanku cez den, myslim, ze juzne krajiny velmi vhodne vyuzivaju siestu. Moja pribuzna, nikdy cez den nespala, nepamatam ani raz a infarkt chytila ako 52 rocna, 50 kg, s nizkym tlakom.
lujza.j
19.05.14,10:56
Mne sa pacil marketing,ako maju prepelicie vajcia menej cholesterolu:D
evuš
19.05.14,10:59
Mne sa pacil marketing,ako maju prepelicie vajcia menej cholesterolu:D

Luji, ale sú určite zdravšie... Chovali sme ich kvôli deťom - anemici... ;)
lujza.j
19.05.14,11:01
Mne sa pacil marketing,ako maju prepelicie vajcia menej cholesterolu:D

Luji, ale sú určite zdravšie... Chovali sme ich kvôli deťom - anemici... ;)
Juj to neviem....ale cholesterolu maju menej sak su mensie:D
srska
19.05.14,11:19
Mne sa pacil marketing,ako maju prepelicie vajcia menej cholesterolu:D

Luji, ale sú určite zdravšie... Chovali sme ich kvôli deťom - anemici... ;)
Juj to neviem....ale cholesterolu maju menej sak su mensie:D
:D logiku to má
evuš
19.05.14,11:20
..sú inak Luji vhodné pre astmatikov, alergikov, anemikov, chudnúcich ľudí....
srska
19.05.14,11:22
okrajovo - keby som všetko dodržiaval čo sa minimálne na porade ohľadom zdravej výživy odporúča, tak som už 5 rokov ta tam
lujza.j
19.05.14,11:33
Evuš musim si to čitnut nikdy som take nejedla....
BXLmiami
19.05.14,12:17
Pozor na SMS,neotvárať,neklikať
BXLmiami
19.05.14,12:18
varuju pred podvodom
Tweety
19.05.14,12:24
pavol54
19.05.14,12:55
okrajovo - keby som všetko dodržiaval čo sa minimálne na porade ohľadom zdravej výživy odporúča, tak som už 5 rokov ta tam
A keby moja stará mama bola dodržiavala správnu výživu a jedla vyvážené stravu tak chudera nemusela zomrieť v vo veku 93 rokov a jej mama v 97, a to ešte nevedeli že údené mäso obsahuje nejaké nebezpečné NOX a slaninka i masť bola v lete a neskôr cítiť starinou. A s tým spánkom to tiež nepreháňala každé ráno vstávala svitá nesvitá o 4- ráno zakúriť v peci, potom nachovať prvé museli dostať kone potom vyčistiť potom kravy kým kravy žrali tak ich podojiť, tak si oddýchla keď prišli agitátori že musia dať zeme do družstva, o nejakom poobedňajšom spánku ani myslieť.
pavol54
19.05.14,13:03
No som zvedavý ako dopadnú dnešné voľby. podľa mojich predpokladov budú dovtedy nedemokratické kým nebude zvolený kandidát ktorý vyhovuje kričiacej menšine, a keď nie tak sa budú dovtedy opakovať opakovať a opakovať.
Tweety
19.05.14,13:55
lujza.j
19.05.14,14:01
panamaus
19.05.14,15:20
lujza.j
19.05.14,15:25
dariusko
19.05.14,15:47
Peggynka
19.05.14,19:18
Potešil ma výsledok dnešných volieb...Akosi sa mi ľahšie dýcha.Osobne som nemala dočinenia nikdy v živote s touto sférou,ale verím v pozitívnu zmenu.
misoft
19.05.14,20:24
takto to vyzera u nas, http://pis.sk/clanok/13695/foto-situacia_na_vodnych_tokoch_je_kriticka-_torysa_sa_uz_vylieva-_mimoriadna_situacia_je_uz_aj_v_presove.html
fuuuha, tak dufam, ze co najmenej ludi utrpi

Ak Torysa , tak aj okolie Hornádu môže mať obavy ...
No, ako pozerám, tak na našej záhradke budeme mať opäť kúpalisko - záhradka je pri Haniskej (teda dole po prúde Torysy.) https://www.google.com/maps/@48.9596716,21.2377519,223m/data=!3m1!1e3
Dnes som bol "omrknúť" tú záhradku. Otec mi len povedal, že hladina vody sa zastavila 5cm od bodu, kedy by zaplavila záhradku - takže - kúpalisko nebolo.
pavol54
20.05.14,03:19
Potešil ma výsledok dnešných volieb...Akosi sa mi ľahšie dýcha.Osobne som nemala dočinenia nikdy v živote s touto sférou,ale verím v pozitívnu zmenu.
No ja som mal dočinenia a vracala by si z toho, a to tam nebol spoločnosťou vyrobený úhlavný nepriateľ pri moci.
evuš
20.05.14,05:35
Evuš musim si to čitnut nikdy som take nejedla....

Luji, vyskúšaj...sú oveľa chutnejšie...moji dvaja potomkovia mali pri ich konzumácii lepší KO ako z umelých vitamínov od lekárky ....
Musíme si veru ísť kúpiť ich od chovateľa tento rok tiež...;)

pre Srsku i Pavla - ja som teda taký zástanca zdravej výživy ako asi slon je baletkou :D
Ale tie prepeličie mám vyskúšané na vlastných deťoch i sebe ;)
lujza.j
20.05.14,05:39
Evuš musim si to čitnut nikdy som take nejedla....

Luji, vyskúšaj...sú oveľa chutnejšie...moji dvaja potomkovia mali pri ich konzumácii lepší KO ako z umelých vitamínov od lekárky ....
Musíme si veru ísť kúpiť ich od chovateľa tento rok tiež...;)
Ked ja moc ani tym obyc.vajciam nedam.....vynimocne ked je chut....hmm...od chovatela to mas fasacke..
evuš
20.05.14,05:41
Luji, to mi si kúpime mladé sliepočky priamo od chovateľa a potom chováme u mamy a máme po celý rok vajíčka..
lujza.j
20.05.14,06:47
Luji, to mi si kúpime mladé sliepočky priamo od chovateľa a potom chováme u mamy a máme po celý rok vajíčka..
Ahá...este lepsie...ja sa tesim vzdy ked mi kolega juraj prinesie domace vajčiska...:)
evuš
20.05.14,06:56
Luji, dokým nie svoje :D:D;)
lujza.j
20.05.14,07:00
Luji, dokým nie svoje :D:D;)
Tie ponuka furt...prasak:D
wirgi
20.05.14,07:00
Nepotešilo ma ako to vyzerá nad dedinou po štvrtkovej víchrici, ešte zopár načatých striech a 2 dni bez elektrického prúdu :mee:
Tweety
20.05.14,07:05
srska
20.05.14,07:08
http://spravy.pravda.sk/domace/clanok/318135-harabinovi-odovzdali-peticiu-proti-jeho-znovuzvoleniu/
potešilosme píše inak:

Je jasné, že končíte na čele Najvyššieho súdu?

„Nie. Prihlásim sa do opakovanej voľby, keď ma budú sudcovia chcieť. Ide o politicko-policajné ovládnutie súdnictva cez bezpečnostné previerky. A toto je hrozba nie pre Najvyšší súd. To je hrozba pre vás. Že by politici a policajti vynášali rozhodnutia.“
Tweety
20.05.14,07:08
ALe on už nemôže kandidovať, či? Včera som to niekde čítala. Doplním
http://spravy.pravda.sk/domace/clanok/318183-via-iuris-koniec-harabina-v-cele-justicie-je-skvela-sprava/
srska
20.05.14,07:34
ALe on už nemôže kandidovať, či? Včera som to niekde čítala.
celý rozhovor (http://www.sme.sk/c/7208269/harabin-po-prehre-v-madarsku-by-kiska-sedel-vo-vazeni.html)
misoft
20.05.14,08:03
Ten sa nechce vzdať moci - a to i za cenu, že akokoľvek obíde zákon. Takíto sú najnebezpečnejší, stále byť pri moci aj za cenu porušovania zákonov.
Peggynka
20.05.14,08:03
ALe on už nemôže kandidovať, či? Včera som to niekde čítala.
Tam je to zase nejaká vychytávka v rámci rozdelenia funkcií...Takže všetko je možné,treba byť v strehu.V tomto príspevku vidím možnú hrozbu z jeho strany:
Aj sa pousmial ked mu naznacili ze v opakovanej volbe nesmie kandidovat, tak ci bude kandidovat az v tretej volbe, t.j opakovanie druhej, kde nemoze. Taka medzera ho tam stale dostane. Potom pride cas Kisku aby sa ukazal ci bude mať moc ho zastaviť.
buchač
20.05.14,08:27
Ten sa nechce vzdať moci - a to i za cenu, že akokoľvek obíde zákon. Takíto sú najnebezpečnejší, stále byť pri moci aj za cenu porušovania zákonov.

Mňa takpovediac zarazilo , že voľba sa konala na rusnakoch ...

Voľby sa konali po obede ? Lebo to by som aj pochopil , šak rusnaci vtedy už rozum nemajú ....;) :D Ale šak súdna rada nie sú odtiaľ ....či ?
Alebo si len a len výlet urobili ???

Fakt nad tým dumem ...niečo za tým asi bolo .
Tweety
20.05.14,08:28
Šak on je rusnák, tak bol doma. Domáce prostredie, mal teda výhodu.
buchač
20.05.14,08:32
Šak on je rusnák, tak bol doma. Domáce prostredie, mal teda výhodu.
....eeee....neblázni .

Ľubica , okres Kežmarok sa nepovažuje za rusnakov ....
Tweety
20.05.14,08:33
No myslela som, kedže je pravoslávny.
misoft
20.05.14,08:35
Šak on je rusnák, tak bol doma. Domáce prostredie, mal teda výhodu.
Opravím ťa: je od Kežmarku - z Ľubice.
lujza.j
20.05.14,09:17
Tweety
20.05.14,10:10
Toto bolo včera v TV, a ako zmizli? jednoducho, jeden zamestnanec bol veľmi aktívny. Oblbol múdrcov na ministerstve. Takým máme najvyšších, nezodpovedných alebo ľahostajných k majetku, ktorý nie je ich. Fakt je to na zamyslenie, že načo ich tam vlastne máme.
lujza.j
20.05.14,10:12
No len neviem ci mohol byt v tom uspesne sam....
Tweety
20.05.14,10:15
NIečo podobné bolo aj v SIS.
lujza.j
20.05.14,10:23
No kazdopadne nudzu o auta nemaju ked im 20ks nechybalo...
pavol54
20.05.14,11:36
Toto je paráda:eek:http://www.cas.sk/clanok/281873/megaskandal-na-ministerstve-hospodarstva-ako-im-mohlo-zmiznut-20-sluzobnych-aut.html
to nie ja až taký veľký prieser, mám taký pocit že pán Dominik bol obyčajný biely kôň a keď sa to prevalilo ostatní odskočili. A komu to akože mali tie autá chýbať? Ak tak inventúrnej komisii
BXLmiami
20.05.14,11:39
Prijímajú zákon,že šef firmy bude zodpovedný za všetky podvody vo firme,myslíte že aj teraz to tak bude a odíde zodpovedný Malatinský?
Tweety
20.05.14,11:41
Skutok sa už stal a zákony nebývajú retroaktvne, takže to ešte stihli.:cool:
pavol54
20.05.14,11:42
Toto bolo včera v TV, a ako zmizli? jednoducho, jeden zamestnanec bol veľmi aktívny. Oblbol múdrcov na ministerstve. Takým máme najvyšších, nezodpovedných alebo ľahostajných k majetku, ktorý nie je ich. Fakt je to na zamyslenie, že načo ich tam vlastne máme.
Však každý má svoje povinnosti a hmotnú zodpovednosť za zverený majetok, že by mal každý týždeň minister nechať nastúpiť celé ministerstvo a prekontrolovať úplnosť počtov včetne techniky?
lujza.j
20.05.14,11:43
Palino....sak komisia ich asi bude teraz vracat:D...ale niekto sa najedoval a bonzol ich...
BXLmiami
20.05.14,11:44
Toto bolo včera v TV, a ako zmizli? jednoducho, jeden zamestnanec bol veľmi aktívny. Oblbol múdrcov na ministerstve. Takým máme najvyšších, nezodpovedných alebo ľahostajných k majetku, ktorý nie je ich. Fakt je to na zamyslenie, že načo ich tam vlastne máme.
Však každý má svoje povinnosti a hmotnú zodpovednosť za zverený majetok, že by mal každý týždeň minister nechať nastúpiť celé ministerstvo a prekontrolovať úplnosť počtov včetne techniky?
Ked môže majiteľ firmy,môže aj minister nie?Zodpovednosť je zodpovednosť.
Tweety
20.05.14,11:45
Samozrejme, ale ja som písala o inom.
Peggynka
20.05.14,11:45
Prijímajú zákon,že šef firmy bude zodpovedný za všetky podvody vo firme,myslíte že aj teraz to tak bude a odíde zodpovedný Malatinský?
To hej,len by MH musela byť firma a to nie je,takže žiadna zodpovednosť.Ale oni majú takého "správcu",bude zaujímavé,či ho vykopnú...
pavol54
20.05.14,12:01
Palino....sak komisia ich asi bude teraz vracat:D...ale niekto sa najedoval a bonzol ich...
Nebolo napísané že kedy sa stratili ak bola nariadená inventúra a komisia stav zistila a predošlá komisia tiež takže za rozdiel medzi dvoma inventúrami, zodpovedajú osoby poverené riadením podriadených ktorí stav spôsobili a osoby hmotne zodpovedné. Zase Nový čas vymyslel nejakú pseudotému. Na každú zbraň sa nájde protizbraň, lump je vždy o krok vpredu pred akýmkoľvek opatrením.
pavol54
20.05.14,12:03
Toto bolo včera v TV, a ako zmizli? jednoducho, jeden zamestnanec bol veľmi aktívny. Oblbol múdrcov na ministerstve. Takým máme najvyšších, nezodpovedných alebo ľahostajných k majetku, ktorý nie je ich. Fakt je to na zamyslenie, že načo ich tam vlastne máme.
Však každý má svoje povinnosti a hmotnú zodpovednosť za zverený majetok, že by mal každý týždeň minister nechať nastúpiť celé ministerstvo a prekontrolovať úplnosť počtov včetne techniky?
Ked môže majiteľ firmy,môže aj minister nie?Zodpovednosť je zodpovednosť.
ešte aj stoličky bude v rámci zodpovednosti rátať
babka - ježibabka
20.05.14,12:35
Dnes som zostala vyvalená z tohoto: Idem do dediny a u susedy otvorená skrinka s plynomerom. Myslela som si, že má poruchu a niečo jej opravujú. Idem domov, dekel stále na zemi a žiadne auto pred domom. Tak som si pomyslela, že to asi porucha nebude. Zazvonila som jej a pýtala som sa prečo má na zemi dekel z plynovej skrinky. Nevedela o tom. Nakoniec išla okolo jedna pani a tá nás usmernila, vraj poštárka robila odpočet plynu. Na kerého oného sa šmatle po záhrade a to otvára, keď má dakel na skrinke okienko, cez ktoré sa to dá z ulice odčítať :eek:
srska
20.05.14,12:41
No kazdopadne nudzu o auta nemaju ked im 20ks nechybalo...
aj prepisovača na dipz prepustia? alebo šak keď mal pm z mhsr, tak nič sa nedeje?
dariusko
20.05.14,17:15
Evuš musim si to čitnut nikdy som take nejedla....

Luji, vyskúšaj...sú oveľa chutnejšie...moji dvaja potomkovia mali pri ich konzumácii lepší KO ako z umelých vitamínov od lekárky ....
Musíme si veru ísť kúpiť ich od chovateľa tento rok tiež...;)
Ked ja moc ani tym obyc.vajciam nedam.....vynimocne ked je chut....hmm...od chovatela to mas fasacke..

Preložím do luckej reči :
Na vajcá (obyčajné) od chovatela (neobyčajného ??? :D ) dostane Luí chuť iba výnimočne.
dariusko
20.05.14,17:16
Luji, dokým nie svoje :D:D;)
Tie ponuka furt...prasak:D

Šak jenno rozklepni - - tipujem, že sofort ho prejde ponúkanie .
dariusko
20.05.14,17:20
Šak on je rusnák, tak bol doma. Domáce prostredie, mal teda výhodu.
Opravím ťa: je od Kežmarku - z Ľubice.

Z Ľubice ??

Raz som ju videl z NA.
Na kraji boli také "jednoizbové domčeky" = jedna izba (asi 4,5x4,5 metra ) so strechou bol celý domček :D
pavol54
20.05.14,19:53
Ten sa nechce vzdať moci - a to i za cenu, že akokoľvek obíde zákon. Takíto sú najnebezpečnejší, stále byť pri moci aj za cenu porušovania zákonov.

Mňa takpovediac zarazilo , že voľba sa konala na rusnakoch ...

Voľby sa konali po obede ? Lebo to by som aj pochopil , šak rusnaci vtedy už rozum nemajú ....;) :D Ale šak súdna rada nie sú odtiaľ ....či ?
Alebo si len a len výlet urobili ???

Fakt nad tým dumem ...niečo za tým asi bolo .
Sobrance ešte rusnacko alebo už rusnácko
misoft
20.05.14,20:03
Ten sa nechce vzdať moci - a to i za cenu, že akokoľvek obíde zákon. Takíto sú najnebezpečnejší, stále byť pri moci aj za cenu porušovania zákonov.

Mňa takpovediac zarazilo , že voľba sa konala na rusnakoch ...

Voľby sa konali po obede ? Lebo to by som aj pochopil , šak rusnaci vtedy už rozum nemajú ....;) :D Ale šak súdna rada nie sú odtiaľ ....či ?
Alebo si len a len výlet urobili ???

Fakt nad tým dumem ...niečo za tým asi bolo .
Sobrance ešte rusnacko alebo už rusnácko
Sobrance nie sú rusnacko! Je to furt Zemplín. Rusnačina je viac severovýchodne (Podhoroď, Ruský Hrabovec, Ubľa, Kolonoca, Stakčín, Snina, Pichne, Pčoliné, potom dole Slemence, Ruská,).
bettylou
21.05.14,01:21
pavol54
21.05.14,02:59
Ten sa nechce vzdať moci - a to i za cenu, že akokoľvek obíde zákon. Takíto sú najnebezpečnejší, stále byť pri moci aj za cenu porušovania zákonov.

Mňa takpovediac zarazilo , že voľba sa konala na rusnakoch ...

Voľby sa konali po obede ? Lebo to by som aj pochopil , šak rusnaci vtedy už rozum nemajú ....;) :D Ale šak súdna rada nie sú odtiaľ ....či ?
Alebo si len a len výlet urobili ???

Fakt nad tým dumem ...niečo za tým asi bolo .
Sobrance ešte rusnacko alebo už rusnácko
Sobrance nie sú rusnacko! Je to furt Zemplín. Rusnačina je viac severovýchodne (Podhoroď, Ruský Hrabovec, Ubľa, Kolonoca, Stakčín, Snina, Pichne, Pčoliné, potom dole Slemence, Ruská,).
Viem, ale vypadol mi na konci otáznik,
Peggynka
21.05.14,05:28
a ešče u nás Selo (Helcmanovce), hoci Mníšek už sú Mantáci (nemci)
https://maps.google.sk/maps?client=opera&q=helcmanovce,+mníšek&oe=UTF-8&ie=UTF-8&ei=ow18U8bsD-jy7Abbu4H4Dg&ved=0CAgQ_AUoAQ
A tu najzápadnejšia obec s rusnáckymi obyvateľmi:
http://sk.wikipedia.org/wiki/Ostur%C5%88a
Na Spiši je veľa obcí,kde čo dedina to iný pôvod a jazyk.
Peggynka
21.05.14,06:18
Potešilo;slniečko,modrá obloha,vtáčiky spievajú,na teplomeri 20°C,vonia pokosená tráva...Dúfam,že to všetko vydrží a želám aj vám všetkým...
korela
21.05.14,06:21
a ešče u nás Selo (Helcmanovce), hoci Mníšek už sú Mantáci (nemci)
https://maps.google.sk/maps?client=opera&q=helcmanovce,+mníšek&oe=UTF-8&ie=UTF-8&ei=ow18U8bsD-jy7Abbu4H4Dg&ved=0CAgQ_AUoAQ
A tu najzápadnejšia obec s rusnáckymi obyvateľmi:
http://sk.wikipedia.org/wiki/Ostur%C5%88a
Na Spiši je veľa obcí,kde čo dedina to iný pôvod a jazyk.
Veď aj u nás. :-)
Radšej doplním, aby si niekto nemyslel, že provokujem, ale jedna ulica Oravčanov po presídlení kvôli priehrade, ďalšia kvôli niečomu z východu, a potom ostatné, bežné.
korela
21.05.14,07:05
Nechcem zakladať tému, koľko by stálo privarenie 4 očiek na jäklove profily, aby sa dala do nich natiahnuť reťaz na zavesenie? Aspoň približne. Vedel by niekto? Máme asi všetko, ale zváračku nie.
buchač
21.05.14,07:25
Nechcem zakladať tému, koľko by stálo privarenie 4 očiek na jäklove profily, aby sa dala do nich natiahnuť reťaz na zavesenie? Aspoň približne. Vedel by niekto? Máme asi všetko, ale zváračku nie.
Máš vŕtačku ?

Kúp také špeci skrutky s očkami .
Prevrtaj a prestrč cez dieru a na druhej strane dáš skrutky , najlepšie v pozinkovej úprave - kvôli počasiu . Podložky sú samozrejmosťou .

Dobrý sused aj zadarmo ...;)
Ja mám na takéto prácičky ( zváranie ) zaťa a aj zváračku , šak nech sa realizuje ...len im to zostane chalupa .
lubko6394
21.05.14,07:25
Nechcem zakladať tému, koľko by stálo privarenie 4 očiek na jäklove profily, aby sa dala do nich natiahnuť reťaz na zavesenie? Aspoň približne. Vedel by niekto? Máme asi všetko, ale zváračku nie.
Niekedy stačí úsmev, ale niektorých by potešila sada 20 klincov do rakvy.
korela
21.05.14,07:37
Tie skrutky s očkami mi nenapadli. Ja som to chcela mať uzavreté, aby sa tam nedostala voda a nezačalo to hrdzavieť. Ale dobrý nápad. A pri tejto príležitosti som si spomenula, že máme doma kopu väčších nových karabín, to by snáď tiež prešlo, aj bez vŕtania, či nie? Konštrukcia je komplet so všetkým, aj ležadlo.
Iba tie klince do rakve som, žiaľ, nepochopila. :-(
Ďakujem.
Peggynka
21.05.14,07:41
Nechcem zakladať tému, koľko by stálo privarenie 4 očiek na jäklove profily, aby sa dala do nich natiahnuť reťaz na zavesenie? Aspoň približne. Vedel by niekto? Máme asi všetko, ale zváračku nie.
A sused nemá? To sa ako pýtaš,chceš si na to dávať objednávku firme? Sadni do prvej krčmy a vybavíš.U nás to ešte tak funguje...
lujza.j
21.05.14,07:42
Ani ja...
Peggynka
21.05.14,07:44
Tie skrutky s očkami mi nenapadli. Ja som to chcela mať uzavreté, aby sa tam nedostala voda a nezačalo to hrdzavieť. Ale dobrý nápad. A pri tejto príležitosti som si spomenula, že máme doma kopu väčších nových karabín, to by snáď tiež prešlo, aj bez vŕtania, či nie? Konštrukcia je komplet so všetkým, aj ležadlo.
Iba tie klince do rakve som, žiaľ, nepochopila. :-(
Ďakujem.
Krabička cigariet,tomu hovoria-čo cigareta,to klinec do rakvy...
buchač
21.05.14,07:47
Tie skrutky s očkami mi nenapadli. Ja som to chcela mať uzavreté, aby sa tam nedostala voda a nezačalo to hrdzavieť. Ale dobrý nápad. A pri tejto príležitosti som si spomenula, že máme doma kopu väčších nových karabín, to by snáď tiež prešlo, aj bez vŕtania, či nie? Konštrukcia je komplet so všetkým, aj ležadlo.
Iba tie klince do rakve som, žiaľ, nepochopila. :-(
Ďakujem.
Neviem , na čo by to malo slúžiť , nedá sa potom riešenie hľadať . Tak je to len o domienkach .

Tie klince vysvetlím aj ja - iná verzia .
Ide o to , že poniektorí ( aj podnikatelia ) sú schopní pýtať nehorázne sumy za nič ...a preto tie klince do rakvy . Také 100-ky ba aj postačovali . Ale pre istotu jednu 200-ku takému do čela by bolo potrebné ...
korela
21.05.14,07:58
Vo sne by mi nenapadlo také prirovnanie.
Ja som do krčmy nevedela vkročiť ani ako dieťa, teraz dupľom.
Naša ulica je na tom lepšie ako panelák, iba sa zdravíme, a tam to končí. Hore-dolu 5 domov. Každému to vyhovuje. Čo sa týka povolaní, riadna zmes. Už podľa psov vidno.
Ležadlo aj s matracom na mieru zavesiť, konštrukcia je pekná, natretá, pevná, už iba dotiahnuť. Základy v betóne. Nemalo by to byť gýčové.
lubko6394
21.05.14,08:15
Tie skrutky s očkami mi nenapadli. Ja som to chcela mať uzavreté, aby sa tam nedostala voda a nezačalo to hrdzavieť. Ale dobrý nápad. A pri tejto príležitosti som si spomenula, že máme doma kopu väčších nových karabín, to by snáď tiež prešlo, aj bez vŕtania, či nie? Konštrukcia je komplet so všetkým, aj ležadlo.
Iba tie klince do rakve som, žiaľ, nepochopila. :-(
Ďakujem.

Asi som to napísal príliš zložito. Privarenie krúžkov na profil je otázkou pár minút a firma by musela na to stanoviť cenu, vystaviť faktúru s DPH... tá cesta je drahá a zložitá. Ten kto má zváračku tak to spraví ľavou zadnou a aj keď ma pozná len z videnia tak na otázku: čo som dlžný ? spravidla odpovie, že to nestojí za reč. A kedže nerád ostávam dlžný tak riešením môže byť krabička cigariet pokiaľ daný fajčí.
korela
21.05.14,08:15
Ešte som sa chcela vrátiť k Lapejkovmu prirovnaniu, keď bol v Limbachu, že je to panelák na ležato s trojmetrovými múrmi. Výborne vystihnuté. Ale najväčšia výhoda by bola pri povodniach, ak by vráta utesnili, verím, že pred vodou istota.
Peggynka
21.05.14,08:35
Vo sne by mi nenapadlo také prirovnanie.
Ja som do krčmy nevedela vkročiť ani ako dieťa, teraz dupľom.
Naša ulica je na tom lepšie ako panelák, iba sa zdravíme, a tam to končí. Hore-dolu 5 domov. Každému to vyhovuje. Čo sa týka povolaní, riadna zmes. Už podľa psov vidno.
Ležadlo aj s matracom na mieru zavesiť, konštrukcia je pekná, natretá, pevná, už iba dotiahnuť. Základy v betóne. Nemalo by to byť gýčové.
Ako dieťa som do krčmy nechodila...no je to denný bar,neviem akú máš predstavu o krčme,ale ja nepijem žiadny alkohol a tam sme chodievali s mužom a chodievam tam aj bez neho.Nemám problém,treba udržiavať sociálne kontakty.A keď niečo potrebujem,tam vždy vybavím.Chlapci sa dvihnú,presťahujú mi nábytok,zaplatím im po poháriku,poďakujem a dozviem sa,že kedykoľvek mi pomôžu.Je to fajn...
lujza.j
21.05.14,08:38
Hmm....to je zlate:)...skoda ze sa to neda takto aj u mna....
taiko
21.05.14,08:56
Hmm....to je zlate:)...skoda ze sa to neda takto aj u mna....
tu keby som v bare povedal, ci mi niekto nepomoze , tak by ma hadam aj zavriet dali :D
Peggynka
21.05.14,08:58
Hmm....to je zlate:)...skoda ze sa to neda takto aj u mna....
tu keby som v bare povedal, ci mi niekto nepomoze , tak by ma hadam aj zavriet dali :D
Hehe,poznám,v DE keby si niekomu zaplatil kávu,tak nebude týždeň spať,že čo to má znamenať...
korela
21.05.14,08:59
Vo sne by mi nenapadlo také prirovnanie.
Ja som do krčmy nevedela vkročiť ani ako dieťa, teraz dupľom.
Naša ulica je na tom lepšie ako panelák, iba sa zdravíme, a tam to končí. Hore-dolu 5 domov. Každému to vyhovuje. Čo sa týka povolaní, riadna zmes. Už podľa psov vidno.
Ležadlo aj s matracom na mieru zavesiť, konštrukcia je pekná, natretá, pevná, už iba dotiahnuť. Základy v betóne. Nemalo by to byť gýčové.
Ako dieťa som do krčmy nechodila...no je to denný bar,neviem akú máš predstavu o krčme,ale ja nepijem žiadny alkohol a tam sme chodievali s mužom a chodievam tam aj bez neho.Nemám problém,treba udržiavať sociálne kontakty.A keď niečo potrebujem,tam vždy vybavím.Chlapci sa dvihnú,presťahujú mi nábytok,zaplatím im po poháriku,poďakujem a dozviem sa,že kedykoľvek mi pomôžu.Je to fajn...
Asi ste menšie mesto, netuším, ale v okolí tie dedinské krčmy ee, fakticky poznám jednu,a čo je slušnejšie, tam by som asi neuspela. A hlavne, že som prekročila 40-ku. Inak ja vleziem takmer všade, nemám problém. U nás to funguje nejako inak.
korela
21.05.14,09:05
http://i.idnes.cz/14/053/cl6/SKR5359eb_francetrain.jpg
Regionální vlak francouzské železniční společnosti SNCF zastavuje ve stanici Gravelines. | foto: Profimedia.cz (http://www.profimedia.cz/)



Zdroj:http://ekonomika.idnes.cz/francie-objednala-siroke-vlaky-nastupiste-fjm-/eko-doprava.aspx?c=A140521_094634_eko-doprava_skr#utm_source=sph.idnes&utm_medium=richtext&utm_content=top6


Ešte toto som musela pridať, aký máte názor?
pavol54
21.05.14,09:53
Tie skrutky s očkami mi nenapadli. Ja som to chcela mať uzavreté, aby sa tam nedostala voda a nezačalo to hrdzavieť. Ale dobrý nápad. A pri tejto príležitosti som si spomenula, že máme doma kopu väčších nových karabín, to by snáď tiež prešlo, aj bez vŕtania, či nie? Konštrukcia je komplet so všetkým, aj ležadlo.
Iba tie klince do rakve som, žiaľ, nepochopila. :-(
Ďakujem.
už sa robia aj menšie balenia napr 19 ks 12 ks alebo 10 ks a chceš vedieť ich názvy pri každej pokladni s potravinami ich nájdeš cena balíka klincov cca 2,6 € a pod
pavol54
21.05.14,09:59
http://i.idnes.cz/14/053/cl6/SKR5359eb_francetrain.jpg
Regionální vlak francouzské železniční společnosti SNCF zastavuje ve stanici Gravelines. | foto: Profimedia.cz (http://www.profimedia.cz/)



Zdroj:http://ekonomika.idnes.cz/francie-objednala-siroke-vlaky-nastupiste-fjm-/eko-doprava.aspx?c=A140521_094634_eko-doprava_skr#utm_source=sph.idnes&utm_medium=richtext&utm_content=top6


Ešte toto som musela pridať, aký máte názor?
no čo čo, aj u nás to bývalo kachle a k nim rúry tiež nepasovali ale to bolo za socíku alebo československá 100 K vz 53 a rumunská licenčná 100 JOF sa nevošla dovnútra(odborníci vedia že píšem o kanóne a náboji do neho)
alaya1
21.05.14,10:29
Vo sne by mi nenapadlo také prirovnanie.
Ja som do krčmy nevedela vkročiť ani ako dieťa, teraz dupľom.
Naša ulica je na tom lepšie ako panelák, iba sa zdravíme, a tam to končí. Hore-dolu 5 domov. Každému to vyhovuje. Čo sa týka povolaní, riadna zmes. Už podľa psov vidno.
Ležadlo aj s matracom na mieru zavesiť, konštrukcia je pekná, natretá, pevná, už iba dotiahnuť. Základy v betóne. Nemalo by to byť gýčové.



Korela, tak tomu naozaj nerozumiem, akoze psa si clovek vybera, podla svojho povolania? Ci ako si to myslela?
Peggynka
21.05.14,13:04
Tie skrutky s očkami mi nenapadli. Ja som to chcela mať uzavreté, aby sa tam nedostala voda a nezačalo to hrdzavieť. Ale dobrý nápad. A pri tejto príležitosti som si spomenula, že máme doma kopu väčších nových karabín, to by snáď tiež prešlo, aj bez vŕtania, či nie? Konštrukcia je komplet so všetkým, aj ležadlo.
Iba tie klince do rakve som, žiaľ, nepochopila. :-(
Ďakujem.
už sa robia aj menšie balenia napr 19 ks 12 ks alebo 10 ks a chceš vedieť ich názvy pri každej pokladni s potravinami ich nájdeš cena balíka klincov cca 2,6 € a pod
A veď už nesranduj;to je ako povedať mužovi,že marhuľová farba,hehe...Čo si,bývalý závislák na nikotíne?Že klince...ja mám len túto neresť,však nejakú mať musím,nebudem po tomto svete chodiť so svätožiarou,nie?
willma
21.05.14,13:47
Peggy aj u nás sa vždy všetko najsamfasa v krčme dohodlo, nemala som ani sama
problém na kofolu sa staviť. Akurát to má momentálne jeden riadny hák - krčma už skoro rok zavretá :(, ale susedia sú na nezaplatenie - skvelí a nedám na nich dopustiť.
Peggynka
21.05.14,13:53
Peggy aj u nás sa vždy všetko najsamfasa v krčme dohodlo, nemala som ani sama
problém na kofolu sa staviť. Akurát to má momentálne jeden riadny hák - krčma už skoro rok zavretá :(, ale susedia sú na nezaplatenie - skvelí a nedám na nich dopustiť.
To sa dá na SK prežiť? Zavretá krčma...uff,nem dobré...
pavol54
21.05.14,14:34
Tie skrutky s očkami mi nenapadli. Ja som to chcela mať uzavreté, aby sa tam nedostala voda a nezačalo to hrdzavieť. Ale dobrý nápad. A pri tejto príležitosti som si spomenula, že máme doma kopu väčších nových karabín, to by snáď tiež prešlo, aj bez vŕtania, či nie? Konštrukcia je komplet so všetkým, aj ležadlo.
Iba tie klince do rakve som, žiaľ, nepochopila. :-(
Ďakujem.
už sa robia aj menšie balenia napr 19 ks 12 ks alebo 10 ks a chceš vedieť ich názvy pri každej pokladni s potravinami ich nájdeš cena balíka klincov cca 2,6 € a pod
A veď už nesranduj;to je ako povedať mužovi,že marhuľová farba,hehe...Čo si,bývalý závislák na nikotíne?Že klince...ja mám len túto neresť,však nejakú mať musím,nebudem po tomto svete chodiť so svätožiarou,nie?
Vieš komu sa hovorí "poturčenec horší turka? tak to som ja bývalý fajčiar ktorý riskoval cigu napr. v nefajčiarskom vozni,
Peggynka
21.05.14,15:16
Tie skrutky s očkami mi nenapadli. Ja som to chcela mať uzavreté, aby sa tam nedostala voda a nezačalo to hrdzavieť. Ale dobrý nápad. A pri tejto príležitosti som si spomenula, že máme doma kopu väčších nových karabín, to by snáď tiež prešlo, aj bez vŕtania, či nie? Konštrukcia je komplet so všetkým, aj ležadlo.
Iba tie klince do rakve som, žiaľ, nepochopila. :-(
Ďakujem.
už sa robia aj menšie balenia napr 19 ks 12 ks alebo 10 ks a chceš vedieť ich názvy pri každej pokladni s potravinami ich nájdeš cena balíka klincov cca 2,6 € a pod
A veď už nesranduj;to je ako povedať mužovi,že marhuľová farba,hehe...Čo si,bývalý závislák na nikotíne?Že klince...ja mám len túto neresť,však nejakú mať musím,nebudem po tomto svete chodiť so svätožiarou,nie?
Vieš komu sa hovorí "poturčenec horší turka? tak to som ja bývalý fajčiar ktorý riskoval cigu napr. v nefajčiarskom vozni,
Ale som ťa odhalila...
Keď som sa vydala,prišla k nám na návštevu svokra.Ešte len zobúvala topánky a už zahlásila synovi:"Čítala som,že každá cigareta skracuje život o päť minút". A môj muž jej na to:"Keby to bola pravda,tak by som sa ani nenarodil",hehe...
misoft
21.05.14,15:35
http://i.idnes.cz/14/053/cl6/SKR5359eb_francetrain.jpg
Regionální vlak francouzské železniční společnosti SNCF zastavuje ve stanici Gravelines. | foto: Profimedia.cz (http://www.profimedia.cz/)



Zdroj:http://ekonomika.idnes.cz/francie-objednala-siroke-vlaky-nastupiste-fjm-/eko-doprava.aspx?c=A140521_094634_eko-doprava_skr#utm_source=sph.idnes&utm_medium=richtext&utm_content=top6


Ešte toto som musela pridať, aký máte názor?
No čo - hezké.... len sa sekli v paru centimetroch.... a vlaky do staníc nemôžu (bo široké sú....) a terazaky peróny odtučnovaciu kúru podstúpia......:D:D:D
misoft
21.05.14,16:11
Ako som skôr spomínal, bol som omrknúť záhradku. Pri tej príležitosti som rodičom (spolu so synom) zreparovali vstupné dvere do bytu (mali ešte tie pôvodné socialistické :D. Farba už bola popraskaná, ale stále pevne držala. Takže sme to uvoľnené odlúpli, vytmelili, vybrúrili, vyčistili a tapetu (drevo) natiahli. Hneď to boli iné dvere :D. No a dnes mi mamka volá, že stále chodí do chodby a na dvere pozerá. Zľakol som sa, že niečo nie je OK. A ona - chodím sa kochať pohľadom na svoje nové dvere....
pavol54
21.05.14,16:38
http://i.idnes.cz/14/053/cl6/SKR5359eb_francetrain.jpg
Regionální vlak francouzské železniční společnosti SNCF zastavuje ve stanici Gravelines. | foto: Profimedia.cz (http://www.profimedia.cz/)



Zdroj:http://ekonomika.idnes.cz/francie-objednala-siroke-vlaky-nastupiste-fjm-/eko-doprava.aspx?c=A140521_094634_eko-doprava_skr#utm_source=sph.idnes&utm_medium=richtext&utm_content=top6


Ešte toto som musela pridať, aký máte názor?
No čo - hezké.... len sa sekli v paru centimetroch.... a vlaky do staníc nemôžu (bo široké sú....) a terazaky peróny odtučnovaciu kúru podstúpia......:D:D:D
Však nech ich predajú Rusom, len podvozky sa vymenia, širší vagón širšie podvozky "a je to"
lujza.j
21.05.14,17:13
včera tv správach ukazovali boosa Mikiho Č.....okrem iného povedali...."je odsúdený na doživotie...už má odsedených 17 rokov....teoreticky by sa mohol po 25rokoch dostať na slobodu".....niečo mi ušlo :eek:...doživotie neznamená doživotie....
misoft
21.05.14,17:16
No po 25 rokoch môže požiadať o podmienečné prepustenie.....môžu prepustiť, ale aj nemusia..... podľa toho, aký sudca bude rozhodovať (ak by to bol Heroín, tak ten by ho hneď prepustil....)
lujza.j
21.05.14,17:20
Duški,ale jak móže...šak ked dostal doživotie...to nemá logiku...
pavol54
21.05.14,17:25
No po 25 rokoch môže požiadať o podmienečné prepustenie.....môžu prepustiť, ale aj nemusia..... podľa toho, aký sudca bude rozhodovať (ak by to bol Heroín, tak ten by ho hneď prepustil....)
už niekoho prepustil?
misoft
21.05.14,17:26
Duški,ale ja móže...šak ked dostal doživotie...to nemá logiku...
Lui - a kde ti vidíš v našej justícii logiku? Ja som ešte v nej logiku nevidel. Vrah dostane 5-15 rokov, dedko-rybár za neplatný lístok 2 roky.
pavol54
21.05.14,17:29
Duški,ale ja móže...šak ked dostal doživotie...to nemá logiku...
Trest je na celý zbytok života, za dobré správanie ak si odsedí polovinu tak môže požiadať o prepustenie. LENŽE aká doba je zbytok života, ak to bude vedieť tak polovicu ľahko vyráta:eek::---
lujza.j
21.05.14,17:31
no myslela som, že doživotie a trest smrti/keby bol tu/ sú jednoznačné a nemenné ...ved to je normál, že tam bude dobručký....
Peggynka
21.05.14,17:40
no myslela som, že doživotie a trest smrti/keby bol tu/ sú jednoznačné a nemenné ...ved to je normál, že tam bude dobručký....
Ibaže by trucoval,tak bude hopkať ďalej:
http://www.vazen.sk/podmienecne_prepustenie
Peggynka
21.05.14,18:03
no myslela som, že doživotie a trest smrti/keby bol tu/ sú jednoznačné a nemenné ...ved to je normál, že tam bude dobručký....
Ibaže by trucoval,tak bude hopkať ďalej:
http://www.vazen.sk/podmienecne_prepustenie
Keby bola v tomto zakomponovaná aj zodpovednosť toho,kto rozhodne o podmienečnom prepustení,dostal by sa niekto na slobodu? Asi ťažko.Je ľahké rozhodovať,keď nemám osobnú zodpovednosť.Mýlim sa ?
misoft
21.05.14,18:08
no myslela som, že doživotie a trest smrti/keby bol tu/ sú jednoznačné a nemenné ...ved to je normál, že tam bude dobručký....
Ibaže by trucoval,tak bude hopkať ďalej:
http://www.vazen.sk/podmienecne_prepustenie
Keby bola v tomto zakomponovaná aj zodpovednosť toho,kto rozhodne o podmienečnom prepustení,dostal by sa niekto na slobodu? Asi ťažko.Je ľahké rozhodovať,keď nemám osobnú zodpovednosť.Mýlim sa ?
Ani nie. Sudca rozhodne a basta. Väčšinou nezodpovedajú za svoje výroky a rozhodnutia (i keď motyka sem tam vystrelí....)
korela
21.05.14,21:43
Vo sne by mi nenapadlo také prirovnanie.
Ja som do krčmy nevedela vkročiť ani ako dieťa, teraz dupľom.
Naša ulica je na tom lepšie ako panelák, iba sa zdravíme, a tam to končí. Hore-dolu 5 domov. Každému to vyhovuje. Čo sa týka povolaní, riadna zmes. Už podľa psov vidno.
Ležadlo aj s matracom na mieru zavesiť, konštrukcia je pekná, natretá, pevná, už iba dotiahnuť. Základy v betóne. Nemalo by to byť gýčové.



Korela, tak tomu naozaj nerozumiem, akoze psa si clovek vybera, podla svojho povolania? Ci ako si to myslela?
Ty si to v tomto prípade ako psychologička ako pochopila?
korela
21.05.14,21:48
Ako som skôr spomínal, bol som omrknúť záhradku. Pri tej príležitosti som rodičom (spolu so synom) zreparovali vstupné dvere do bytu (mali ešte tie pôvodné socialistické :D. Farba už bola popraskaná, ale stále pevne držala. Takže sme to uvoľnené odlúpli, vytmelili, vybrúrili, vyčistili a tapetu (drevo) natiahli. Hneď to boli iné dvere :D. No a dnes mi mamka volá, že stále chodí do chodby a na dvere pozerá. Zľakol som sa, že niečo nie je OK. A ona - chodím sa kochať pohľadom na svoje nové dvere....
Nepodložili ste to nejakým plechom? Kvôli vykopnutiu, napr.
srska
22.05.14,02:48
Peggynka
22.05.14,05:29
Stanislav 1975
22.05.14,05:33
to prehnal (http://www.sme.sk/c/7210824/darius-rusnak-urazal-madarov-a-vyvolal-bitku-v-krcme.html)

új szó (http://ujszo.com/online/kozelet/2014/05/21/magyarokra-tamadt-gasparovic-embere)
Ťažko sa žije,keď má nejaký mindrák...Sa prejaví po alkohole,je to hanba.
Ktovie ako to bolo, my sme tam neboli, možno tie ťapy provokovali a on len reagoval, sa čudujem,že ešte niekto veríte novinárom....Takému hnusu...
Ja by som ho neodsudzoval,ked nevieme čo a ako sa stalo...
Stanislav 1975
22.05.14,05:35
včera tv správach ukazovali boosa Mikiho Č.....okrem iného povedali...."je odsúdený na doživotie...už má odsedených 17 rokov....teoreticky by sa mohol po 25rokoch dostať na slobodu".....niečo mi ušlo :eek:...doživotie neznamená doživotie....
Inak, nieže by som bol orientovaný na chlapov, to rozhodne nie- ale Miki vyzerá fakt dobre, keď sa nahodí, tak je z neho štramák....:-)
Ale som na ženy, aby sa to zle nevysvetlilo... :-)))
dariusko
22.05.14,05:40
včera tv správach ukazovali boosa Mikiho Č.....okrem iného povedali...."je odsúdený na doživotie...už má odsedených 17 rokov....teoreticky by sa mohol po 25rokoch dostať na slobodu".....niečo mi ušlo :eek:...doživotie neznamená doživotie....

šak aj pri doživotí mu za dobré správanie 1/3 odpustia

PS
A počíta sa to takto lachko :
- zavreli ho keď mal 34 rokov
- priemerná dlžka života je u mužov 72 rokov
- má si teda odsedieť 38 rokov
- 2/3 z 38 je práve tých 25

Neviem čo nerozumieš ? :D :D

34+25 = 59

počká rok a ide do predčasného dochodku :D :D :D
Peggynka
22.05.14,06:00
to prehnal (http://www.sme.sk/c/7210824/darius-rusnak-urazal-madarov-a-vyvolal-bitku-v-krcme.html)

új szó (http://ujszo.com/online/kozelet/2014/05/21/magyarokra-tamadt-gasparovic-embere)
Ťažko sa žije,keď má nejaký mindrák...Sa prejaví po alkohole,je to hanba.
Ktovie ako to bolo, my sme tam neboli, možno tie ťapy provokovali a on len reagoval, sa čudujem,že ešte niekto veríte novinárom....Takému hnusu...
Ja by som ho neodsudzoval,ked nevieme čo a ako sa stalo...
Čiastočne máš pravdu,ale takto sa veci neriešia,mal by sa vedieť ovládať,či...?
lujza.j
22.05.14,06:18
Myslim,ze to je sedlak s IQ sportovca.....co sa tyka IQ sportovcov cest vynimkam..ak nejake su.....
taiko
22.05.14,06:22
to prehnal (http://www.sme.sk/c/7210824/darius-rusnak-urazal-madarov-a-vyvolal-bitku-v-krcme.html)

új szó (http://ujszo.com/online/kozelet/2014/05/21/magyarokra-tamadt-gasparovic-embere)
Ťažko sa žije,keď má nejaký mindrák...Sa prejaví po alkohole,je to hanba.
Ktovie ako to bolo, my sme tam neboli, možno tie ťapy provokovali a on len reagoval, sa čudujem,že ešte niekto veríte novinárom....Takému hnusu...
Ja by som ho neodsudzoval,ked nevieme čo a ako sa stalo...
Zartujes vsak? Provokovali madarcinou? No vsak ale taki kvalitni ludia, co robia pre prezidenta hlavy statu Spojenych nadorov by mali mat vselijake skolenia a trainingy na soft skills, aby zvladol vselijake situacie.
Jaaaaj pockaaaj, oni mu nasypali do pitia nejake psychofarmaka a zmenili mu vzorce spravania :D
lujza.j
22.05.14,06:22
včera tv správach ukazovali boosa Mikiho Č.....okrem iného povedali...."je odsúdený na doživotie...už má odsedených 17 rokov....teoreticky by sa mohol po 25rokoch dostať na slobodu".....niečo mi ušlo :eek:...doživotie neznamená doživotie....

šak aj pri doživotí mu za dobré správanie 1/3 odpustia

PS
A počíta sa to takto lachko :
- zavreli ho keď mal 34 rokov
- priemerná dlžka života je u mužov 72 rokov
- má si teda odsedieť 38 rokov
- 2/3 z 38 je práve tých 25

Neviem čo nerozumieš ? :D :D

34+25 = 59

počká rok a ide do predčasného dochodku :D :D :D
Milan počuj:D....dozivotie je pre mna do konca zivota, ze tam zemreš....ved to je jasne z toho slova....ked to ma byt inak....tak nech to vyspecifikuju!
Peggynka
22.05.14,07:00
včera tv správach ukazovali boosa Mikiho Č.....okrem iného povedali...."je odsúdený na doživotie...už má odsedených 17 rokov....teoreticky by sa mohol po 25rokoch dostať na slobodu".....niečo mi ušlo :eek:...doživotie neznamená doživotie....

šak aj pri doživotí mu za dobré správanie 1/3 odpustia

PS
A počíta sa to takto lachko :
- zavreli ho keď mal 34 rokov
- priemerná dlžka života je u mužov 72 rokov
- má si teda odsedieť 38 rokov
- 2/3 z 38 je práve tých 25

Neviem čo nerozumieš ? :D :D

34+25 = 59

počká rok a ide do predčasného dochodku :D :D :D
Milan počuj:D....dozivotie je pre mna do konca zivota, ze tam zemreš....ved to je jasne z toho slova....ked to ma byt inak....tak nech to vyspecifikuju!
Keby ho teraz neoslobodili:
http://www.sme.sk/c/7209229/mikulasa-cernaka-oslobodili-spod-obzaloby-z-vrazdy-olaha.html
tak by tam sedel doživotne.Tak som to pochopila z toho,čo som tu včera prilepila o 20:40.Teraz má šancu na podmienečné prepustenie.
lujza.j
22.05.14,07:05
Nechcem to ani citat..je jasne preco ho oslobodili!
srska
22.05.14,08:07
fúha - 145 milionov hesiel = out --- ebay
pavol54
22.05.14,12:20
no myslela som, že doživotie a trest smrti/keby bol tu/ sú jednoznačné a nemenné ...ved to je normál, že tam bude dobručký....
že by súd recipročne uvažoval aj na podmienečnom oživení tých zabitých?
srska
22.05.14,12:41
dnes potešilo - józef nagy rozdával prepisovačky do schránok s textom - az ön választása :D
karol.za
22.05.14,13:08
dnes potešilo - józef nagy rozdával prepisovačky do schránok s textom - az ön választása :D

ešte to prosím ťa prelož,pre nás z ďalekého severu neznáma reč

:):):):):)
srska
22.05.14,13:10
dnes potešilo - józef nagy rozdával prepisovačky do schránok s textom - az ön választása :D

ešte to prosím ťa prelož,pre nás z ďalekého severu neznáma reč

:):):):):)ta ja tiež neznam co to je - daco s voľbami do eu parlamentu, bo na peru logo unie :D:D:D
Peggynka
22.05.14,13:29
no myslela som, že doživotie a trest smrti/keby bol tu/ sú jednoznačné a nemenné ...ved to je normál, že tam bude dobručký....
že by súd recipročne uvažoval aj na podmienečnom oživení tých zabitých?
Také doživotie ako pri sobáši -dokiaľ vás smrť nerozdelí-.
korela
22.05.14,15:38
Som zvedavá na účasť. Aký pomer vznikne. To môže vzniknúť tragédia pre Slovensko. Ešte horšia, ako doteraz.
misoft
22.05.14,15:42
dnes potešilo - józef nagy rozdával prepisovačky do schránok s textom - az ön választása :D

ešte to prosím ťa prelož,pre nás z ďalekého severu neznáma reč

:):):):):)
Že si máš vybrať.....ale čo? Alebo koho?
kopretinka
22.05.14,17:51
buchač
22.05.14,18:08
:eek::eek:
http://www.ecoprodukt.sk/novinky-a-spravy/zaujimavosti/satelity-objavuju-miliony-novych-aut-ktore-sa-nikdy-nepredaju.html

Keby len autá ...
Si vezmi , čo všetko sa vyrobí a nepredá .
Respektíve , čo všetko sa vyrobí a následne zničí ...
kopretinka
22.05.14,18:19
veď toto........
pavol54
22.05.14,18:24
:eek::eek:
http://www.ecoprodukt.sk/novinky-a-spravy/zaujimavosti/satelity-objavuju-miliony-novych-aut-ktore-sa-nikdy-nepredaju.html
Kde sú tie časy keď som čakal na svoje prvé auto dva mesiace, a na ďalšie až osem mesiacov, že kedy to bolo jedno v roku 1979 a jedno v roku 2012
pavol54
22.05.14,18:28
:eek::eek:
http://www.ecoprodukt.sk/novinky-a-spravy/zaujimavosti/satelity-objavuju-miliony-novych-aut-ktore-sa-nikdy-nepredaju.html

Keby len autá ...
Si vezmi , čo všetko sa vyrobí a nepredá .
Respektíve , čo všetko sa vyrobí a následne zničí ...
Niekedy to ide "raz naraz" len treba "chcieť" a niekedy sa to chvalabohu NIKDY nepoužije a po životnosti sa to rozoberiea s tým sú Nerudovské otázky "Kam s ním?"
misoft
23.05.14,06:21
Kde sú tie časy keď som čakal na svoje prvé auto dva mesiace, a na ďalšie až osem mesiacov, že kedy to bolo jedno v roku 1979 a jedno v roku 2012
No kde asi? V perdeli :D
pavol54
23.05.14,10:19
Tak ako je vlastne s tými zdravotnými poisťovňami? Po včerajšku jedna strana tvrdí že sme vyhrali, druhá strana že sme prehrali. Inak ak investor tvrdí že chce náhradu potom by mal dokázať koľko zaplatil štátu za to že sa mu umožnilo podnikať a práve za toľko by mu ju mal štát vyvlastniť respektíve odkúpiť Takže koľko zaplatili akcionári štátu za vytvorenie Unionu a Dôvery?
korela
23.05.14,12:55
:eek::eek:
http://www.ecoprodukt.sk/novinky-a-spravy/zaujimavosti/satelity-objavuju-miliony-novych-aut-ktore-sa-nikdy-nepredaju.html
Kde sú tie časy keď som čakal na svoje prvé auto dva mesiace, a na ďalšie až osem mesiacov, že kedy to bolo jedno v roku 1979 a jedno v roku 2012
To si čakal na Ferrari?
kopretinka
23.05.14,13:22
https://www.youtube.com/watch?v=78oEBlBtNRA
film o vernom psovi,podľa skutočnej udalosti.....aj som si posmoklila :(
(a hrá tam Richard Gere.... ;) )
pavol54
23.05.14,15:05
:eek::eek:
http://www.ecoprodukt.sk/novinky-a-spravy/zaujimavosti/satelity-objavuju-miliony-novych-aut-ktore-sa-nikdy-nepredaju.html
Kde sú tie časy keď som čakal na svoje prvé auto dva mesiace, a na ďalšie až osem mesiacov, že kedy to bolo jedno v roku 1979 a jedno v roku 2012
To si čakal na Ferrari?
to prvé bola š 105(LST) ľudový slovenský tereniak
druhé na fiat 4x4
lujza.j
23.05.14,16:51
dnes nepotešilo, bola som ako obarená...ráno som ani neviem prečo si spomenula na jedného kolegu...pýtam čo je sním.....ty nevieš..ved on je PN už od konca minulého roka /do kelu ako to letí/, že on má rakovinu vyberali mu nádor na mozgu:eek:chalaň má možno 24r....kolegyňa, že on mi viac krát hovoril že má stavy, že nemá orientáciu ráno ked sa zobudí....najprv, že zrazenina...ked ho otvorili nádor.minulý rok mal prac.úraz vrámci výcviku mu kolega práskol tak,že mu zlomil nos....asi sa nikdy nedozvieme či to bol spúšťač:(...
kopretinka
23.05.14,16:54
:(
ja som bola v piatok na pohrebe spolužiakovmu otcovi a dnes som sa dozvedela,že ďalšiemu známemu umrela mama........
buchač
23.05.14,17:37
dnes nepotešilo, bola som ako obarená...ráno som ani neviem prečo si spomenula na jedného kolegu...pýtam čo je sním.....ty nevieš..ved on je PN už od konca minulého roka /do kelu ako to letí/, že on má rakovinu vyberali mu nádor na mozgu:eek:chalaň má možno 24r....kolegyňa, že on mi viac krát hovoril že má stavy, že nemá orientáciu ráno ked sa zobudí....najprv, že zrazenina...ked ho otvorili nádor.minulý rok mal prac.úraz vrámci výcviku mu kolega práskol tak,že mu zlomil nos....asi sa nikdy nedozvieme či to bol spúšťač:(...
Asi aj hej .....

Kámoš , bývalý hokejista VSŽ dostal onehdá pukom na suspenzor ...

Do roka a do dňa ( obrazne povedané ) pošiel ta het ....
lujza.j
23.05.14,18:03
strieľal ako malý boh...šikovný chalan.....
korela
23.05.14,19:15
No, ako bude?
http://spravy.pravda.sk/domace/clanok/318581-gasparovic-bez-pomoci-druhych-kiska-nepochopi-postavenie-prezidenta/
Inak viete o niekom, kto by zasadol do tejto funkcie bez predchádzajúceho kontaktu s politikou?
kopretinka
23.05.14,19:16
No, ako bude?
http://spravy.pravda.sk/domace/clanok/318581-gasparovic-bez-pomoci-druhych-kiska-nepochopi-postavenie-prezidenta/
Inak viete o niekom, kto by zasadol do tejto funkcie bez predchádzajúceho kontaktu s politikou?
Ak sa budúci prezident Andrej Kiska neobklopí ľuďmi, ktorí rozumejú politike, nepochopí, o čom je funkcia najvyššieho predstaviteľa štátu, povedal dosluhujúci prezident Ivan Gašparovič.
hlavne,že on to pochopil..........smajlík gcajúci
korela
23.05.14,20:57
korela
23.05.14,21:25
Hľadala som info o tej problematickej novinárke a našla som tam aj toto (ja sem chodievam, ak niekto pridá link).
Niektorí by mali nosiť počas prac. doby suspenzory na uzamknutie a odomknúť ich až na vrátnici.
Článok starý 3 roky, hádam si to páchateľ už aj odsedel, ale diskusia je stále živá.
http://www.topky.sk/cl/11/873945/?fb_ref=clanok
(To na margo tých dlhých nechtov u Kórejcov.)
Peggynka
24.05.14,03:56
No, ako bude?
http://spravy.pravda.sk/domace/clanok/318581-gasparovic-bez-pomoci-druhych-kiska-nepochopi-postavenie-prezidenta/
Inak viete o niekom, kto by zasadol do tejto funkcie bez predchádzajúceho kontaktu s politikou?
Žeby bol on ten pravý na rozdávanie takýchto rád?
kopretinka
24.05.14,05:09
No, ako bude?
http://spravy.pravda.sk/domace/clanok/318581-gasparovic-bez-pomoci-druhych-kiska-nepochopi-postavenie-prezidenta/
Inak viete o niekom, kto by zasadol do tejto funkcie bez predchádzajúceho kontaktu s politikou?
Žeby bol on ten pravý na rozdávanie takýchto rád?
:D
lujza.j
24.05.14,05:48
No, ako bude?
http://spravy.pravda.sk/domace/clanok/318581-gasparovic-bez-pomoci-druhych-kiska-nepochopi-postavenie-prezidenta/
Inak viete o niekom, kto by zasadol do tejto funkcie bez predchádzajúceho kontaktu s politikou?
Žeby bol on ten pravý na rozdávanie takýchto rád?
keby to bol povedal niekto iný....ale tento...konec!
kopretinka
24.05.14,05:50
No, ako bude?
http://spravy.pravda.sk/domace/clanok/318581-gasparovic-bez-pomoci-druhych-kiska-nepochopi-postavenie-prezidenta/
Inak viete o niekom, kto by zasadol do tejto funkcie bez predchádzajúceho kontaktu s politikou?
Žeby bol on ten pravý na rozdávanie takýchto rád?
keby to bol povedal niekto iný....ale tento...konec!
ja sa normálne čudujem,že dokázal vypotiť jednu súvislú vetu....či to len novinári tak napísali,aby to malo nejaký zmysel :D
lujza.j
24.05.14,05:55
ja ho ani nepočúvam ked niekde niečo hovorí...ako keby som ani nechcela byť pritom ked niečo capne...
kopretinka
24.05.14,06:11
jeho počúvať? to sa dá?:eek::D
alaya1
24.05.14,06:17
potesilo ma vyuctovanie za byt .
Peggynka
24.05.14,06:26
ja ho ani nepočúvam ked niekde niečo hovorí...ako keby som ani nechcela byť pritom ked niečo capne...
Odchovaný na CS2,možno to má takéto následky,hehe...Dodnes nechápem,ako sme to mohli prežiť v tom Svite (čo ťa nezabije,to ťa posilní?).
lujza.j
24.05.14,06:36
vyúčtovanie:eek:....snáď aj mňa ...dúfam, že stihnú do konca týždňa
terezamaria
24.05.14,07:08
Potešilo veľmi.... máme už vyúčtovanie, doplácam len 5 euro....takže pohoda.
kopretinka
24.05.14,07:36
ja dúfam,že bude preplatok,tak ako aj minule.......
veronikasad
24.05.14,07:46
Aké pekné čísielko mi dnes od rána svieti v profile

9999 bodov
Emka Roman
24.05.14,08:37
Takto mi hlásili :
Ako rodina sme vraj už kompletný
už vyše hodiny
Patrícia 3820/52
Emka Roman
24.05.14,08:40
potesilo ma vyuctovanie za byt .
Vlani 170
teraz 200 :D :D
alaya1
24.05.14,09:18
potesilo ma vyuctovanie za byt .
Vlani 170
teraz 200 :D :D

Iba? tak sa sa tesim ovela viac :)
misoft
24.05.14,10:20
Vyúčtovanie - som v pluse. Potešilo. Nepotešilo - menej ako v minulom roku. Dôvod: zistili vysoké preplatky, tak znížili zálohové platby - typický trik správcov, len aby nedoplatky boli.....takže očakávam, opäť zníženie preddavkov (a keď si to človek spočíta - to zníženie často prinesie menší "zisk", ako keby ostalo pôvodné a boli preplatky)
erik555
24.05.14,10:25
Vyúčtovanie - som v pluse. Potešilo. Nepotešilo - menej ako v minulom roku. Dôvod: zistili vysoké preplatky, tak znížili zálohové platby - typický trik správcov, len aby nedoplatky boli.....takže očakávam, opäť zníženie preddavkov (a keď si to človek spočíta - to zníženie často prinesie menší "zisk", ako keby ostalo pôvodné a boli preplatky)
u nas je to tak, ze mozes odniest navratku, ze chces ponechat zalohove platby...
erik555
24.05.14,10:27
ja dúfam,že bude preplatok,tak ako aj minule.......
vsetko sa da priblizne vypocitat v porovnani s minulymi vyuctovaniami. Preplatok mozes mat vzdy, ked si navysis zalohy :D
misoft
24.05.14,10:30
u nas je to tak, ze mozes odniest navratku, ze chces ponechat zalohove platby...
...záleží od správcu a jeho prístupu. S tým "našim" - zatiaľ prímerie - ale už niekoľko "konín" stihli vytvoriť....
lujza.j
24.05.14,10:34
ja 500e minulý rok aj predminulý.....dovtedy som platila jak murovatá....minulý rok mi znížili platbu....
dariusko
24.05.14,13:45
ja 500e minulý rok aj predminulý.....dovtedy som platila jak murovatá....minulý rok mi znížili platbu....

U mňa mali vlani cez 500 € asi 4

Ani jeden si neznížil :D
dariusko
24.05.14,13:51
ja dúfam,že bude preplatok,tak ako aj minule.......
vsetko sa da priblizne vypocitat v porovnani s minulymi vyuctovaniami. Preplatok mozes mat vzdy, ked si navysis zalohy :D

Za 2013
nad 400 - - 5
nad 500 - - 2
nad 600 - - 4

preplatkov pri 69 bytoch asi 13000 (59 bytov)
srska
25.05.14,09:04
pobavil ma pán mihál - "niečo nefunguje v eú" - na margo nízkej účasti voličov.

predovšetkým tu niečo nefunguje pán mihál + kandidátky 29-tich strán.
čiže: o kom, o čom? o ničom + strata času
lujza.j
25.05.14,09:05
...a peňazí
dariusko
25.05.14,09:31
pobavil ma pán mihál - "niečo nefunguje v eú" - na margo nízkej účasti voličov.

predovšetkým tu niečo nefunguje pán mihál + kandidátky 29-tich strán.
čiže: o kom, o čom? o ničom + strata času

Lebo vláda (a NRSR) príliš často používa osmy pád z gramatiky/politiky slovenčiny :

8. Buzeratív
Koho ? Ako ?
misoft
25.05.14,11:33
.
taiko
25.05.14,11:45
potesilo ma vyuctovanie za byt .
vyhercom srdecne blahozelame :D
misoft
25.05.14,11:48
potesilo ma vyuctovanie za byt .
vyhercom srdecne blahozelame :D
...a ostatným želáme šťastie v ďalšom "zlosovaní"...... :D:D:D
taiko
25.05.14,11:52
potesilo ma vyuctovanie za byt .
vyhercom srdecne blahozelame :D
...a ostatným želáme šťastie v ďalšom "zlosovaní"...... :D:D:D
....ozaj na to som zabudol :D
misoft
25.05.14,12:03
Chudák Ľudo Štúr - počítal len do siedmich - mal použiť "vyššiu" matematiku.....:D
korela
25.05.14,15:56
Chudák Ľudo Štúr - počítal len do siedmich - mal použiť "vyššiu" matematiku.....:D
Posúvame sa, rýchlejšie ako by sa zdalo. Keby ešte školstvo bolo lepšie a aj vybavené.
http://vat.pravda.sk/vesmir/clanok/318671-vyskum-gymnazistky-zo-slovenska-zaujal-aj-astronomov-v-zamori/
tš | 24.05.2014 07:00
Len 17-ročná Michaela Brchnelová získala prvé miesto v kategórii astronómia na najväčšej súťaži mladých vedcov, Intel ISEF. S projektom o urýchľovaní častíc v pozostatku po Tychovej supernove oslovila aj astronómov v zámorí, ktorí jej ponúkli spoluprácu.
Toto je z diskusie - Šikovnej študentke samozrejme gratulujem.
A pre pánov novinárov jedno odporúčanie - doučte sa trošku anglicky a tiež trošku zapájajte zdravý rozum. Tycho's Supernova Remnant nie je Tychov pozostatok po supernove, ale pozostatok po Tychovej supernove. "Tychov pozostatok" je pochovaný v Týnskom chráme na Staromestskom námestí v Prahe.
Peggynka
25.05.14,18:24
Mňa dnes potešilo,že po včerajších nekonečných búrkach,neprišlo prvých sedem slov našej hymny na radu (aj keď to tak pred obedom vyzeralo).Na pole pri Poprade sa nasťahovali kačky,voda už nemá kde vsiaknúť,tak tam majú jazero.
korela
25.05.14,21:02
Keby mrzlo, mohli by ste sa korčuľovať. Sme sa ako deti, keď sa roztápal sneh a primrzlo.
misoft
26.05.14,05:32
A pre pánov novinárov jedno odporúčanie - doučte sa trošku anglicky a tiež trošku zapájajte zdravý rozum. Tycho's Supernova Remnant nie je Tychov pozostatok po supernove, ale pozostatok po Tychovej supernove. "Tychov pozostatok" je pochovaný v Týnskom chráme na Staromestskom námestí v Prahe.
Oni niekedy sku*via jednoduché anglické slovo a vytvoria slovenský novotvar bez akejkoľvek logiky. Alebo si jednoducho vymyslia niečo iné - a týka sa to všetkých médií. Nedávno v TV Grc dávali film s Francom Nerom - preklad "Odplata", pričom všade bol známy pod názvom Keoma. Je to predsa "také slovenské"......
kopretinka
26.05.14,05:36
A pre pánov novinárov jedno odporúčanie - doučte sa trošku anglicky a tiež trošku zapájajte zdravý rozum. Tycho's Supernova Remnant nie je Tychov pozostatok po supernove, ale pozostatok po Tychovej supernove. "Tychov pozostatok" je pochovaný v Týnskom chráme na Staromestskom námestí v Prahe.
Oni niekedy sku*via jednoduché anglické slovo a vytvoria slovenský novotvar bez akejkoľvek logiky. Alebo si jednoducho vymyslia niečo iné - a týka sa to všetkých médií. Nedávno v TV Grc dávali film s Francom Nerom - preklad "Odplata", pričom všade bol známy pod názvom Keoma. Je to predsa "také slovenské"......
no dobre,ale čo znamená keoma? odplate rozumiem :D
misoft
26.05.14,05:42
Keoma - meno toho miešanca -tak sa volal.

http://www.fdb.cz/film/keoma/10205
Ing. Ľubomír Janoška
26.05.14,08:19
Chudák Ľudo Štúr - počítal len do siedmich - mal použiť "vyššiu" matematiku.....:D
Posúvame sa, rýchlejšie ako by sa zdalo. Keby ešte školstvo bolo lepšie a aj vybavené.
http://vat.pravda.sk/vesmir/clanok/318671-vyskum-gymnazistky-zo-slovenska-zaujal-aj-astronomov-v-zamori/
tš | 24.05.2014 07:00
Len 17-ročná Michaela Brchnelová získala prvé miesto v kategórii astronómia na najväčšej súťaži mladých vedcov, Intel ISEF. S projektom o urýchľovaní častíc v pozostatku po Tychovej supernove oslovila aj astronómov v zámorí, ktorí jej ponúkli spoluprácu.
Toto je z diskusie - Šikovnej študentke samozrejme gratulujem.
A pre pánov novinárov jedno odporúčanie - doučte sa trošku anglicky a tiež trošku zapájajte zdravý rozum. Tycho's Supernova Remnant nie je Tychov pozostatok po supernove, ale pozostatok po Tychovej supernove. "Tychov pozostatok" je pochovaný v Týnskom chráme na Staromestskom námestí v Prahe.

... čo mi pripomenulo "ajťáckych" kváziangličntinárov a ich preklad Information Security nie ako bezpečnosť informácií, ale ako informačná bezpečnosť, po vzore informačnej tabule :D
kopretinka
26.05.14,08:25
no,zase perla vypotená v rádiu............"spevák má UMELÚ protézu".... ja som teda neumelú protézu ešte nevidela
Stanislav 1975
26.05.14,09:44
Potešila Monika, vyše 42.000 preferenčných hlasov, všetkých rozbila, ak nepočítam Maroša - je to velká pani...
BXLmiami
26.05.14,09:46
O ktorej Monike to hovoríš?
misoft
26.05.14,09:49
No Lewinská to asi nebude......... :D
Stanislav 1975
26.05.14,09:50
O ktorej Monike to hovoríš?
Ktorej asi ? Tej našej :-)
misoft
26.05.14,09:53
O ktorej Monike to hovoríš?
Ktorej asi ? Tej našej :-)
A je aj nejaká "naša"? Lebo ja žiadnu Moniku nemám....
lujza.j
26.05.14,09:56
To Móňa:D.... tak ju tusim vola pan F....
lujza.j
26.05.14,10:02
http://m.topky.sk/cl/10/1399517/Drama-na-policajnej-stanici--Mladik-vyskocil-cez-okno--dvaja-zraneni-policajti-
...a toto...co,uz o radiator o mrezu...nic,predpokladam ze apač....
Stanislav 1975
26.05.14,10:05
Ešte som poriadne ani nedopísal príspevok, a už mi tam nejaký intelektuál dal mínusový bod...:D
Možem ja za to, že dotyčná ( á ) nemá absolútne žiadny vkus ?:eek:
BXLmiami
26.05.14,10:06
Bože,uplne som nevedela,jediná Monika ma napadla Haklová a že kde zase aká súťaž :-)).
Stanislav 1975
26.05.14,10:09
Bože,uplne som nevedela,jediná Monika ma napadla Haklová a že kde zase aká súťaž :-)).
Haklová nýýýýje- síce tá by šla, jednorázovo ju niekde oprieť, to by za to stálo, ale teraz som nemyslel ju...:-)))
lujza.j
26.05.14,10:12
Pre boha Stano...ved ona je monštrum:eek::D
misoft
26.05.14,10:12
Pre boha Stano...ved ona je monštrum:eek::D
...ale aj tie niekedy potrebujeme - na postrašenie......:D
maja
26.05.14,10:40
Moja malá dnes spravila poslednú štátnicu, máme v rodine prvú MDDr.
Ale som dnes pyšná mamka ;)
Stanislav 1975
26.05.14,10:45
Moja malá dnes spravila poslednú štátnicu, máme v rodine prvú MDDr.
Ale som dnes pyšná mamka ;)
MDDR. ani nepoznám, to je nejaký nový titul ? Inak gratulujem...
Tweety
26.05.14,10:45
Gratulírujem k pani doktorke. Nech sa je darí. ALe ten titul sa píše inak.
evuš
26.05.14,10:45
Moja malá dnes spravila poslednú štátnicu, máme v rodine prvú MDDr.
Ale som dnes pyšná mamka ;)

Maji, gratulujem...i Wirgi sa teší z dítete :);)
Katy a R
26.05.14,10:46
Moja malá dnes spravila poslednú štátnicu, máme v rodine prvú MDDr.
Ale som dnes pyšná mamka ;)
gratulujeme .. šak dneska len šampus !! (treba dodržiavať pitný režim - v tejto horúčave môže byť aj dobr vychladený;))
maja
26.05.14,10:50
Gratulírujem k pani doktorke. Nech sa je darí. ALe ten titul sa píše inak.
ona je dentis doktor, tak tak to majú po novom....už nie MUDr.
A pitný režim bude, orosená 12-tka :D
lujza.j
26.05.14,10:57
Stastna mamina gratulujem....
misoft
26.05.14,10:57
Moja malá dnes spravila poslednú štátnicu, máme v rodine prvú MDDr.
Ale som dnes pyšná mamka ;)
MDDR. ani nepoznám, to je nejaký nový titul ? Inak gratulujem...
Stano - ty to nepoznáš? Medicinae Dentalis Doctor
misoft
26.05.14,10:58
Gratulírujem k pani doktorke. Nech sa je darí. ALe ten titul sa píše inak.
ona je dentis doktor, tak tak to majú po novom....už nie MUDr.
A pitný režim bude, orosená 12-tka :D
Medicinae Universae Doctor
wirgi
26.05.14,11:04
Moja malá dnes spravila poslednú štátnicu, máme v rodine prvú MDDr.
Ale som dnes pyšná mamka ;)

pripájam sa ku gratulácii, aj moja dcéra dnes mala štátnice tak budeme spolu oslavovať
BXLmiami
26.05.14,11:06
Blahoželám.
misoft
26.05.14,11:08
maja
26.05.14,11:09
Moja malá dnes spravila poslednú štátnicu, máme v rodine prvú MDDr.
Ale som dnes pyšná mamka ;)

pripájam sa ku gratulácii, aj moja dcéra dnes mala štátnice tak budeme spolu oslavovať
Samozrejme:D a tiež gratulujem
Tweety
26.05.14,11:12
Gratulírujem k pani doktorke. Nech sa je darí. ALe ten titul sa píše inak.
ona je dentis doktor, tak tak to majú po novom....už nie MUDr.
A pitný režim bude, orosená 12-tka :D
Fúha, to sú novoty, už zďaleka ich bude rozoznať. To aby sa klasickým dochtorom nemiešali do titulu.:--- A je to už od roku 2009, no som prekvapkaná.
evuš
26.05.14,11:13
No zbohom!
http://www.celysvet.cz/skin/smile/s10317.gif
Babinec sa rozšupne.....


http://www.celysvet.cz/skin/smile/s11941.gif

Jak, že babinec, veď dnes Duški sláviš i Ty :D:D
Excise Duty
26.05.14,11:15
No Lewinská to asi nebude......... :D
No, nemajú ďaleko od seba...
misoft
26.05.14,11:15
No zbohom!
http://www.celysvet.cz/skin/smile/s10317.gif
Babinec sa rozšupne.....


http://www.celysvet.cz/skin/smile/s11941.gif

Jak, že babinec, veď dnes Duški sláviš i Ty :D:D
Jááááj - ja zabudol..... bo ja nikdá neslávim......len si "pripomínam" (teda iní mi pripomínajú) ako pamätný deň :D:D:D
korela
26.05.14,14:44
no,zase perla vypotená v rádiu............"spevák má UMELÚ protézu".... ja som teda neumelú protézu ešte nevidela
O tretích zuboch si už počula?
Nedávno som niekde čítala účinky blesku na ľudí čo prežili. Jednému mužovi narástol tretí chrup. Boli tam i iné uzdravenia, ale asi preto blesky vyhľadávať nebudeme. :-)
Škoda, že Deedee130 vtedy buchač zastavi, začala dievčina vyťahovať Teslu, buchy to nezvládol, a ja zasa jeho reakciu. Ľudí treba nechať rozprávať, inak sa nič nedozviete. Nech je to čokoľvek, selekciu si robte sami. Ale nie cenzurovať, umlčovať max. oponovať.
O elektrine sa veľa nevie a ani pre istotu nehovorí.
korela
26.05.14,14:50
Monica Vitti, už iba jej hlas bol fantastický,aspoň pre mňa. Tá vedie u mňa z Moník.
kukučka
26.05.14,15:46
kukám, že Stanovi sa zopsul vkus :--- :D
buchač
26.05.14,16:27
no,zase perla vypotená v rádiu............"spevák má UMELÚ protézu".... ja som teda neumelú protézu ešte nevidela
O tretích zuboch si už počula?
Nedávno som niekde čítala účinky blesku na ľudí čo prežili. Jednému mužovi narástol tretí chrup. Boli tam i iné uzdravenia, ale asi preto blesky vyhľadávať nebudeme. :-)
Škoda, že Deedee130 vtedy buchač zastavi, začala dievčina vyťahovať Teslu, buchy to nezvládol, a ja zasa jeho reakciu. Ľudí treba nechať rozprávať, inak sa nič nedozviete. Nech je to čokoľvek, selekciu si robte sami. Ale nie cenzurovať, umlčovať max. oponovať.
O elektrine sa veľa nevie a ani pre istotu nehovorí.

Ja som sa len pýtal .
...a nebol som osamotený v názoroch .
http://www.porada.sk/archive/index.php/t-233612.html

Deedee len niečo spomenula a nič iné .
Ja keď niečo vravím , tak podložím argumentami .
http://www.porada.sk/t244077-aku-hodnotu-ma-tato-znehodnotena-prevrtana-hlaven-asi-1mm-dierka-puska.html#post2553015

...a iné veci - skutočnosti som zvládol a nie nejaké debaty na nete . ;)
misoft
26.05.14,21:24
Monica Vitti, už iba jej hlas bol fantastický,aspoň pre mňa. Tá vedie u mňa z Moník.
A čo toto?
http://stylesatlife.com/wp-content/uploads/2013/12/Monica-Bellucci-Beauty-Secrets.jpg
kopretinka
27.05.14,07:10
no,zase perla vypotená v rádiu............"spevák má UMELÚ protézu".... ja som teda neumelú protézu ešte nevidela
O tretích zuboch si už počula?
Nedávno som niekde čítala účinky blesku na ľudí čo prežili. Jednému mužovi narástol tretí chrup. Boli tam i iné uzdravenia, ale asi preto blesky vyhľadávať nebudeme. :-)
Škoda, že Deedee130 vtedy buchač zastavi, začala dievčina vyťahovať Teslu, buchy to nezvládol, a ja zasa jeho reakciu. Ľudí treba nechať rozprávať, inak sa nič nedozviete. Nech je to čokoľvek, selekciu si robte sami. Ale nie cenzurovať, umlčovať max. oponovať.
O elektrine sa veľa nevie a ani pre istotu nehovorí..
korela,ja tu poukazujem na blbosť moderátorky,a nechápem,čo s tým majú spoločné tretie zuby......a elektrina.......:confused:
Emka Roman
27.05.14,07:44
no,zase perla vypotená v rádiu............"spevák má UMELÚ protézu".... ja som teda neumelú protézu ešte nevidela
O tretích zuboch si už počula?
Nedávno som niekde čítala účinky blesku na ľudí čo prežili. Jednému mužovi narástol tretí chrup. Boli tam i iné uzdravenia, ale asi preto blesky vyhľadávať nebudeme. :-)
Škoda, že Deedee130 vtedy buchač zastavi, začala dievčina vyťahovať Teslu, buchy to nezvládol, a ja zasa jeho reakciu. Ľudí treba nechať rozprávať, inak sa nič nedozviete. Nech je to čokoľvek, selekciu si robte sami. Ale nie cenzurovať, umlčovať max. oponovať.
O elektrine sa veľa nevie a ani pre istotu nehovorí.

Počuj.

O bleskoch netrep. Že niekedy aj pomohli / uzdravili.
To museli byť od toho blesku najmenej 3 metre :D

Obyčajných 22kV je schopných zmeniť chlapa na pečienku.

Takže pár MV si radšej ani nepredstavuj akú má silu
- mechanickú
- elektrickú
- tepelnú
maja
27.05.14,07:54
Boli ste niekto včera na Luciu v KE ? Bolo to supéééér, zase som na chvíľu omladla ;)
lujza.j
27.05.14,08:19
Potesilo vyuctovanie za byt....az som to musela predychat...uf
Tweety
27.05.14,08:44
:---Až taký veľký bol preplatok? Zvyčajne pri preplatkoch sa ľahko dýcha. Nemýliš si preplatky a nedoplatky?
alaya1
27.05.14,08:47
Potesilo vyuctovanie za byt....az som to musela predychat...uf
lujza, ideme superit, kto predychaval viac ? :)
lujza.j
27.05.14,08:48
Potesilo vyuctovanie za byt....az som to musela predychat...uf
lujza, ideme superit, kto predychaval viac ? :)
No daj:D
alaya1
27.05.14,08:51
Myslim, ze je to nezverejnitelne :), ale dolezita je aj vyska preddavkov :) Napisem len, ze dovcu si uzijeme bez obmedzeni :)
Emka Roman
27.05.14,08:52
Potesilo vyuctovanie za byt....az som to musela predychat...uf
lujza, ideme superit, kto predychaval viac ? :)
No daj:D
tipnem :

609 :D
Emka Roman
27.05.14,08:53
Myslim, ze je to nezverejnitelne :), ale dolezita je aj vyska preddavkov :) Napisem len, ze dovcu si uzijeme bez obmedzeni :)

vyúčtovanie je strašne jednoduché

porovnáš sumu preddavkov so sumou spotreby :D
alaya1
27.05.14,08:53
Potesilo vyuctovanie za byt....az som to musela predychat...uf
lujza, ideme superit, kto predychaval viac ? :)
No daj:D
tipnem :

609 :D

ta vedla, jak ta jedla :)
erik555
27.05.14,09:20
Potesilo vyuctovanie za byt....az som to musela predychat...uf
lujza, ideme superit, kto predychaval viac ? :)
No daj:D
tipnem :

609 :D

ta vedla, jak ta jedla :)
Co uz z tohto robite tipovaciu kancelariu! Bud bezokolkov napis, alebo sa na take prispevky vyser!
lujza.j
27.05.14,10:13
http://m.topky.sk/cl/10/1399517/Drama-na-policajnej-stanici--Mladik-vyskocil-cez-okno--dvaja-zraneni-policajti-
...a toto...co,uz o radiator o mrezu...nic,predpokladam ze apač....
hehe aJ JA som chcela vyskočiť pred 2 týždňami, bolo nízko ale poliš, ma zložil dole, o nič nešlo, ale držali ma tam pre nič za nič 4 hod, a ja som mala doma syna, nie som apač a už sa ty luji zobuď
Preco sa mam zobudit...uz som sa skladala na zabiteho kolegu mal stalu sluzbu a zabil ho predvedeny....
O tvojej skusenosti ani preco zaco nic neviem.....a kazdy ma vzdy svoju pravdu....
Co to som si uz zazila.....asi viem preco !
bettylou
27.05.14,10:14
ok peace, chrániť a pomáhať
alaya1
27.05.14,10:16
Potesilo vyuctovanie za byt....az som to musela predychat...uf
lujza, ideme superit, kto predychaval viac ? :)
No daj:D
tipnem :

609 :D

ta vedla, jak ta jedla :)
Co uz z tohto robite tipovaciu kancelariu! Bud bezokolkov napis, alebo sa na take prispevky vyser!

No, Erik, ako kazes, vyser....na take prispevky :). Mozem ja za tvoju zvedavost ci inu zlu vlastnost ? :)
korela
27.05.14,10:20
no,zase perla vypotená v rádiu............"spevák má UMELÚ protézu".... ja som teda neumelú protézu ešte nevidela
O tretích zuboch si už počula?
Nedávno som niekde čítala účinky blesku na ľudí čo prežili. Jednému mužovi narástol tretí chrup. Boli tam i iné uzdravenia, ale asi preto blesky vyhľadávať nebudeme. :-)
Škoda, že Deedee130 vtedy buchač zastavi, začala dievčina vyťahovať Teslu, buchy to nezvládol, a ja zasa jeho reakciu. Ľudí treba nechať rozprávať, inak sa nič nedozviete. Nech je to čokoľvek, selekciu si robte sami. Ale nie cenzurovať, umlčovať max. oponovať.
O elektrine sa veľa nevie a ani pre istotu nehovorí.

Počuj.

O bleskoch netrep. Že niekedy aj pomohli / uzdravili.
To museli byť od toho blesku najmenej 3 metre :D

Obyčajných 22kV je schopných zmeniť chlapa na pečienku.

Takže pár MV si radšej ani nepredstavuj akú má silu
- mechanickú
- elektrickú
- tepelnú
http://www.wmmagazin.cz/view.php?cisloclanku=2014030002
lujza.j
27.05.14,10:38
ok peace, chrániť a pomáhať
Kazdy vie to svoje....a potom vsetko je o ludoch....