mortimor
09.05.14,14:52
Vedel by mi niekto odpovedať? Som učiteľ na ZUŠ, po doplnení si kvalifikácie ma vedenie preradilo z 9 do 10 platovej triedy. Neskôr mi oznámili, že ma zle preradili, a že musím byť späť preradený do 9. Teraz mi tvrdia, že musím vrátiť peňažný rozdiel medzi triedami. Nieje to moja chyba, ja som si preradenie nevymyslel, ale že keď som peniaze bral, tak ich mam aj vrátiť. Ja som si ich nepýtal! Mám za chybu vedenia trpieť ja? Veď vedenie je zodpovedné za zaradenie pedagogických zamestnancov do platových tried. Čo mám robiť? Ďakujem za odpoveď...
ivka70
09.05.14,16:50
§ 131
Zrážky zo mzdy a poradie zrážok

(1) Zo mzdy zamestnanca zamestnávateľ prednostne vykoná zrážky poistného na sociálne poistenie, preddavkov poistného na verejné zdravotné poistenie, nedoplatku z ročného zúčtovania preddavkov na verejné zdravotné poistenie, príspevku na doplnkové dôchodkové sporenie, ktoré platí zamestnanec podľa osobitného predpisu, zrážky preddavku na daň alebo dane, nedoplatku preddavku na daň, daňového nedoplatku, nedoplatku, ktorý vznikol zavinením daňovníka na preddavku na daň a na dani vrátane príslušenstva a nedoplatku z ročného zúčtovania preddavkov na daň z príjmov zo závislej činnosti.

(2) Po vykonaní zrážok podľa odseku 1 môže zamestnávateľ zraziť zo mzdy len
a) preddavok na mzdu, ktorý je zamestnanec povinný vrátiť preto, že neboli splnené podmienky na priznanie tejto mzdy,
...
avalik
09.05.14,16:54
do ktoreho karieroveho stupna si zaradeny a aku mas kvalifikáciu?
mortimor
09.05.14,20:13
Takže mi to nakoniec strhnú z platu?
mortimor
09.05.14,20:15
teraz som podľa odpovedi z ministerstva školstva zaradení v 9
avalik
09.05.14,20:52
pytam sa na karierovy stupen podla § 27 zakona c. 317/2009