Zuzika
14.10.04,09:28
Dobrý deň, potrebujem poradiť. Požičali sme nášmu zamestnancovi peniaze z kasi, ale bez toho, aby to bolo evidované v účtovníctve. Chcem sa spýtať, či je tam potrebná aj nejaká zmluva o pôžičke, pretože ja som mu dala podpísať iba výdavkový pokladničný doklad s tým, že tá "pôžička" je na niekoľko mesiacov. Prosím Vás, ak nejaká takáto zmluva alebo dohoda existuje, aby ste mi povedali, kde ju nájdem alebo ak máte nejaký vzor! Prosím o radu je to dosť naliehavé, pretože sa nejedná o malú sumu. Vopred ďakujem
Zuzana Puklušová
14.10.04,08:36
Osobne som sa so žiadným typom zmluvy o pôžičke nestretla, ale spravila by som to následovne.
Sprav s ním zmluvu, v ktorej uvedieš:
kto požičal - Vaše firemné údaje,
na druhej strane komu- jeho údaje (meno, adresa, rodné číslo, číslo OP),
sumu, ktorú ste mu požičali,
dátum, kedy to "prebehlo"
a hlavne časové obdobie, kedy a ako to má splácať.
Nakoniec dátum a podpisy.
Alebo môžeš k tomu spraviť nejaký "splátkový kalendár".
Každý mesiac mu vystav doklad o zaplatení.
Dúfam, že som ti aspoň trošku pomohla.
anka1
14.10.04,08:56
Prikladam vzor zmluvy o pozicke. Dufam ze pomoze. Pekny den.
Zuzika
14.10.04,09:00
Ďakujem za pomoc, skúsim to napísať.
joana.m
02.08.05,10:55
Ďakujem anke1 za vzor Zmluvy o pôžičke,aj mne veľmi pomohla. Jana
Šurdová
03.04.06,09:25
Dobrý deň,
súrne by som potrebovala vzor zmluvy o pôžičke. Ďakujem. Jana
duficek
03.04.06,09:43
Dobrý deň,
súrne by som potrebovala vzor zmluvy o pôžičke. Ďakujem. Jana
o 3 prispevky vyssie je jeden prilepeny....nevyhovuje?
Šurdová
03.04.06,09:48
Určite by vyhovoval, ale nemôžem ho stiahnuť. Nedá sa a súrne ho potrebujem.
duficek
03.04.06,10:20
staci na ten link kliknut a hned sa ponukne stiahnutie na PC...neviem kde moze byt problem...
Rena
04.04.06,06:25
Ešte by som chcela pridať informáciu, že musí byť takáto pôžička úročená a ak aj zamestnanec nemusí úrok zaplatiť, tak musí tento úrok byť vypočítaný, daný do výnosov a zamestnancovi musí byť na konci obdobia pripísaný nepeňažný príjem vo výške obvyklého úroku.
Braňo
04.04.06,06:34
Ja osobne vydám peniaze, ktoré sa zúčtujú najneskôr na konci mesiaca ako zálohu cez 335 a pokiaľ nie sú vrátené, tak to evidujem.
Timon4
02.10.08,16:02
Prikladam vzor zmluvy o pozicke. Dufam ze pomoze. Pekny den.
dakujem za tu zmluvu, pomohla mi
janulas
24.11.08,21:12
chcela by som sa opýtať či zmluva o pôžičke musí byť overená aj notárom. Ďakujem za vzor a Vašu odpoveď
koalka031
17.12.08,11:59
ahoj ozem sa opytat poradil ti niekto?? ja mam taky isty problem ako si pisal
dakujem za odpoved
leaa11
26.03.09,12:00
Môžem sa opýtať, či aj to v zátvorke tam má byť, a či ja ako fyzická osoba-študentka je veriteľom, nemá byť tam niečo iné??
marcokova
12.05.09,19:30
Dakujem za zmluvu o pozicke "anka1", velmi mi to pomohlo
jpm01
18.05.09,18:59
chcela by som sa opýtať či zmluva o pôžičke musí byť overená aj notárom. Ďakujem za vzor a Vašu odpoveď
Toto ma tiež zaujíma, musia byť podpisy na zmluve o pôžičke overené, alebo tam musí byť podpis nejakého svedka? Ak som si istý, že veriteľ aj dlžník v budúcnosti zmluvu nezpochybnia, stačia len naše podpisy? Ak som ženatý a požičiavam si peniaze na auto od vlastnej matky, musí byť na zmluve uvedená aj moja manželka?