bambulka007
10.05.14,11:02
v roku 2006 som si kúpila byt, ktorý som vyfinancovala z našetrených peňazí a z hypotekárneho úveru. vtedy ešte môj priateľ/teraz už exmanžel/mal dlžoby a využil moju kúpu bytu na to aby svojim rodičom povedal, že si berie úver zo stavebnej sporiteľne na to aby mi na kúpu bytu poskytol peniaze, dokonca si aj od nich požičal nejaké peniaze. z týchto financii vyplatil všetky svoje dlžoby a keďže v stavebnej sporitelni musel vydokladovať úver kúpou stavebného materiálu tak tento stavebný materiál nakúpil, vydokladoval a stavebný materiál ďalej predal. v roku 2008 sme sa zobrali a kvôli nezhodám sme sa v roku 2013 rozviedli. môj ex-manžel má opäť finančné problémy a podal na mňa trestné oznámenie za nezákonné obohatenie sa z dôvodu, že financie z úveru zo stavenej sporiteľne a požičané paniaze od rodičov mi v hotovosti odovzdal keď som si byt kupovala. samozrejme doklad na to nemá lebo mi žiadnu hotovosť neodovzdal. v prípade, že mu tieto financie neuhradím tak dá celú záležitosť na súd. má šancu na to aby mu súd priklepol, že som sa na ňom nezákonne obohatila? Ďakujem
panamaus
10.05.14,11:03
Už podal trestné oznámenie ???????????????????????
A potom to on dá na súd ?
Alebo iba kecá :D
Lebo dokazné bremeno by bolo na ňom :D :D :D

Tak ako si napísala , šancu na súde nemá
Mária27
10.05.14,12:21
Trestné oznámenie mu zamietnu, súd prehrá. Panamaus má pravdu.
misoft
10.05.14,16:00
Ako počítam, tak počítam - ex- nemá žiadnu šancu.
Ty si zo svojich peňazí a hypo kúpila byt. Teda TVOJE.
Ex - si požičal peniaze a vybavil hypo - má peniaze - kúpil materiál - má materiál a potvrdené hypo. Predal materiál - má peniaze. Takže tebe nedal ani cent! Ak nemá lajstro - môže trieskať sprostosti koľko chce - na súde by musel dokazovať, že TEBE niečo dal.
Takže bez strachu - a v prípade súdu - operuj týmto, čo som napísal - a nakoniec sa zistí, že spáchal hypotekárny podvod......a možno i teplé miestočko vyfasuje.....
bambulka007
10.05.14,16:56
došla mi od advokátky výzva, že keď to do 7 dní nezaplatím na jeho účet tak to dajú na súd...
bambulka007
10.05.14,17:01
a nemôže to dokázať tým, že v tom dátume dostal ten úver?aj rodičia čo mu dali peniaze tak to asi vyberali z účtu a nevybrali z "pančúch"...nie je to veľká zhoda náhod, že akurát v tom čase to všetko bolo?a ja som tie svoje našetrené peniaze v banke nemala, som si ich odkladala doma:(
Mária27
10.05.14,17:11
Možno si ešte nebola na súde, nie je to taká hrozná vec. On bude všetko platiť, ale hlavne dokazovať.
dmc
10.05.14,19:19
Trestne oznamenie bude pravdepodobne odmietnute pripadne bude dany navrh na zastavenie pretoze v tomto pripade sa jedna o obciansko-pravne konanie.

Vyzva pani advokatky je samozrejme vystrelom na "slepo" - nic ju to nestoji a klient (tvoj ex) uvidi nejaku cinnost za ktoru plati nemale prachy. Niekto sa takejto "oficialnej" vyzvy zlakne a zaplati (mozno cast). Treba pani advokatke slusne a jasne odpisat s opisom celej situacie s tym ze jej nazor nezdielas a platit nic nebudes.

Pani advokatka bude musiet zhodnotit svoju situaciu dokazy ktore pravdepodobne nema a pokial klinet (tvoj ex) bude trvat na sude tak mozno poda aj navrh na sud. ale to je este daleko a vobec k tomu nemusi prist......zatial ostatne neries.....ale zhromazduj si svoje dokazy o celej veci...ale nestresuj.

Vela stastia.
dmc
10.05.14,19:24
To ze dostal v tom case uver je jedna vec - Musel by dokazat ze investoval do tvojej nehnutelnosti - a kedze ste v tom case neboli ani manzelia preco by to robil bez zmluvy - cudzej osobe. Nech to dokaze. On musi uniest dokazne bremeno. Ty si mohla vsetko kupit na inzerat - dokazovat to nemusis pretoze nikoho nezalujes.
A co je to velka zhoda nahod. Sud nerozhoduje na zaklade zhody nahod. FAKTY.
dariusko
11.05.14,07:17
Advokátke by som odpovedal slušne :

Ak má ex na advokátku / súdne trovy , tak :
- má dosť peňazí na rozhadzovanie
- ty mu na rozhadzovanie nedáš
- klunne nech podá na súd
(prípadne nech mu predtým vysvetlí pravdepodobnosť výhry na súde a istotu platenia :D )
bambulka007
11.05.14,07:30
ďakujem pekne za rady:) a aké dôkazy môžem zhromažďovať? mám jedine dôkaz, že hypo je výlučne na mňa a ja ho platím z môjho účtu ale z tých peňazí v hotovosti čo som dala na to nemám nič, proste som od 18-ky robila, pred tým som každé leto brigádovala a keďže som bývala u rodičov a oni ma živili až kým som si nekúpila byt tak som si našetrila, aj babka ma dosť finančne dotovala:) dokonca mi ex tvrdí, že má nejakú nahrávku, kde som mu potvrdila, že mi financie požičal ale to je jednoznačne nejak sfalšovaná nahrávka ale ako som zisťovala, nahrávky sa nemôžu použiť na súde. on kvôli peniazom spraví všetko, keďže má veľké dlhy a po rozvode som sa dozvedela, že je závislák od hracích automatov, čo som doteraz netušila:( dokonca som našla žiadosť o úver, ktorý žiadal vtedy keď sme sa už dohodli, že sa rozvedieme a sfalšoval môj podpis na ručiteľa. dal tam samé falošné údaje o mojom príjme...ale keďže som bola na materskej dovolenke tak mu tento úver neschválili. v tej banke pracovala jeho terajšia priateľka tak by ten sfalšovaný podpis asi prešiel a ja by som teraz mohla za neho spácať úver:(
bambulka007
11.05.14,07:31
advokátke som teraz len napísala, že nie som si vedomá nezákonného obohatenia sa a keď má dôkazy o opaku tak nech mi ich zašle...
bambulka007
11.05.14,07:59
na súde som už bola, keď som sa rozvádzala a pre to mám z toho paniku, keďže pani sudkyňa hltala každé slovo môjho exmanžela o tom aký je on chudobný a nič nemá a nemôže platiť na malého výživné/a to zarába cez 1500€/. a keď som niečo povedala tak ma ani nepočúvala. ja som všetky výdavky predložila blokmi a úplne mi ich skresala a ex nepredložil žiadne doklady, spravil si len vymyslené farebné tabuľky, ktoré tam oni dokonca prefocovali lebo to predložil len 1krát. ja som všetko predložila 3x a ešte sa na mňa ocapila, že som to nepripravila aj pre kolíznu.....povedal, že malému platí sporenie čo nie je pravda lebo mu to platia starý rodičia aj toto som dokázala výpismi. takže vedome oklamal súd a sudkyňa mu na to samozrejme nič nepovedala ani do zápisnice to nedala. takže pre to mám z toho obavy, že keď tam bude nejaká sudkyňa tak mu všetko uverí a ja budem musieť zaplatiť za fiktívne požičané peniaze za súdne trovy a za všetko na čo ozaj nemám:( to by som musela predať byt kde teraz bývam s malým dieťaťom a musela by som ísť pod most:(
sosak
11.05.14,10:17
Súhlasím s názormi, že dôkazné bremeno je na strane žalobcu. Ale, čo je pravda, vieš len ty a ex. Ak sonduješ svoje vyhliadky v prípadnom súdnom spore, tak všetko hovorí v tvoj prospech. Ak si v zadaní otázky nepovedala, že predmetný byt sa v čase kúpy alebo po zakúpení prerábal, alebo upravoval, tak už tu je problém. Možno ste kúpili napr. auto. Tak isto sa byt aj zariaďoval, čo sú tiež výdavky. Tvoj ex má možno svedka, okrem svojich rodičov, napr. vašich spoločných priateľov, nežili ste predsa vo vzduchoprázdne. Súd prihliada na všetky dôkazy jednotlivo a v súvislostiach. Nejako sa mi nechce veriť, že si nám popísala všetko. Ako som už napísal, pravdu vieš len ty a ex.
bambulka007
11.05.14,11:42
byt už bol celý prerobený keď som si ho kupovala, len sa vymaloval. zariadenie som tiež kupovala postupne z mojich peňazí, resp. z tých čo mi dali rodičia a zo spotrebného úveru, ktorý som si zobrala. a ako som napísala ex bol a je veľmi zadlžený, má rôzne exekúcie a nie raz sa už pokúsil na mne spraviť podvod.
panamaus
12.05.14,08:20
Dokazy k

"
zariadenie som tiež kupovala postupne z mojich peňazí, resp. z tých čo mi dali rodičia a zo spotrebného úveru, ktorý som si zobrala
"
sú :
platby z účtu spotrebného úveru
- darovacia listina od rodičov - peniaze na konkrétny účel = nábytok do obývačky (NIE iba že peniaze - to by šlo do BSM)
dariusko
12.05.14,16:09
Nepýtaj od nej dokazy = nerieš to za ňu