mgmal
10.05.14,11:50
Dostal som sa do dlhov nasledne som sa ocitol v exekuciach pracou vo fabrikach som si nic poriadne nezarobil co malo za nasledok ze nebolo scoho splacat dlhy Preto som siel na zivnost aby som teda posplacal vsetko nakolko mi to vinesie viacej. Moja otazka je ak by som sa chcel ozenit ako ochranim prijmi buducej manzelky aby ju neobtazovali exekutori za moje dlhy? Predtim mi poradili aby som zivnost uzavrel hned po svadbe a aby nasledne poziadala na sude o mimopodielove vlastnictvo. Lenze uz zivnost mam skor nez sobas viete poradit niekto ako ot teda osetrit ked uz som zivnostnik. Nebol by som totiz rad keby jej siahali na jej vlastne financie. Dakujem


Poznámka moderátora:
Príspevky sa nemažú!!!!!! Zadanie som obnovil.
buchač
10.05.14,12:16
Dostal som sa do dlhov nasledne som sa ocitol v exekuciach pracou vo fabrikach som si nic poriadne nezarobil co malo za nasledok ze nebolo scoho splacat dlhy Preto som siel na zivnost aby som teda posplacal vsetko nakolko mi to vinesie viacej. Moja otazka je ak by som sa chcel ozenit ako ochranim prijmi buducej manzelky aby ju neobtazovali exekutori za moje dlhy? Predtim mi poradili aby som zivnost uzavrel hned po svadbe a aby nasledne poziadala na sude o mimopodielove vlastnictvo. Lenze uz zivnost mam skor nez sobas viete poradit niekto ako ot teda osetrit ked uz som zivnostnik. Nebol by som totiz rad keby jej siahali na jej vlastne financie. Dakujem
Neožeň sa ...!!!!!
Ak ma dobre chápeš , tak aj tak učiníš . Vyhnete sa rôznym problémom v budúcnosti ( ktoré ale nemusia byť ) ...
Najprv splať a do tej doby žite len na hromádke ...
Mária27
10.05.14,14:58
Ak tvoje dlhy vznikli pred manželstvom, nemôže ich ani exekútor uspokojiť z BSM.

O zrušenie BSM, keď podnikáš, môže manželka požiadať hocikedy - ani dovtedy tvoje dlhy pred manželstvom nemôžu byť uspokojené z BSM. Potom však ani dlhy pri podnikaní počas manželstva nemôžu byť hradené z BSM (neexistuje) ani z príjmov manželky.

§ 147 občianskeho zákonníka

§ 147

(1) Pohľadávka veriteľa len jedného z manželov, ktorá vznikla za trvania manželstva, môže byť pri výkone rozhodnutia uspokojená i z majetku patriaceho do bezpodielového spoluvlastníctva manželov.

(2) To neplatí, ak ide o pohľadávku veriteľa jedného z manželov, ktorí sa dohodli podľa ustanovení § 143a, pokiaľ táto pohľadávka vznikla pri používaní majetku, ktorý nepatrí do bezpodielového spoluvlastníctva manželov.