vvaalliinnaa
11.05.14,06:22
Platím výživne na dcéru cez exekútora. Dlh aj trovy mám už uhradené. Dcéra teraz končí strednú školu a ďalej v štúdiu nebude pokračovať. Pravdepodobne sa prihlási na Úrad práce. Ako mám zrušiť exekútora a do kedy mám platiť výživne, keď má dcéra už 19 rokov.
willma
11.05.14,04:55
musíš dať návrh na súd, a po skončení pojednávania a nadobudnutí právoplatnosti rozsudku týmto sa preukázať exekútorovi.
ivka70
11.05.14,04:56
Poziadas sud o ukoncenie vyzivivacej povinnosti, ak dcera bude schopna sama sa zivit. Az rozhodnutie sudu ukonci povinnost platit vyzivne. To dorucis aj exekutorovi .
vvaalliinnaa
11.05.14,05:00
takže chápem tomu, že nemusím platiť výživné, keď ukončila školu a nebude zamestnaná tak už teraz mám podať na súd.
ivka70
11.05.14,05:02
Musis platit vyzivne az do pravoplatnosti rozsudku, ktorym sud povie, ze tvoja dcera je schopna sa sama zivit a tym ukonci tvoju vyzivovaciu povinnost. Ukoncenie skoly vsak nie je dostatocnym dovodom na ukoncenie vyzivovacej povinnosti.

Od dospeleho dietata mozes vsak ziadat vratenie vyzivneho, ktore vyplatis po rozhodnuti sudu.
Bednarova J
11.05.14,19:00
Este by som navrh nedavala na sud, ako predcasne podany by ho mohli zamietnut. Tiez doporucujem s navrhom na sud podat aj navrh na vydanie predbezneho opatrenia , ktorym by vam sud az do rozhodnutia vo veci samej zrusil vyzivovaciu povinnost a tymto rozhodnutim zastavit exekuciu.