martinko_s
11.05.14,12:09
Ahojte, prosim. chcel som sa opýtať sused začal chovať ovce skoro v centre mesta, to by ani nikomu nevadilo ale ide o to že tie ovce v noci bečia a všetkych susedov budia, dalsia vec k tomu ze mam ubytovanie v sukromii a skrz tie ovce mi odchadzaju ludia chcel som sa opytat ci je to mozne riesit aj nejako inak ako dohodu so susedom ( nebolo to mozne ) nejaka peticia + pripadne si pytat nahradu usleho zisku... dakujem
Mila123
11.05.14,10:30
podľa VZN Vášho mesta sa môžu v danej lokalite chovať ovce?
buchač
11.05.14,10:38
Hm ...mesto , alebo dedina ???

Toť otázka ...ale ja by som aj povedal , že nejaká väčšejšia dedina , ktorá dostala za Mečiara štatút okresného mesta a teraz sa týmto honosí ...

Lebo rád by som videl , že kto by v meste ovce pásou ...
arizona
11.05.14,10:40
Obrat sa pisomne na obecny urad,alebo na hygienu.Mozes ziadat,aby chov presunul mimo obytnu zonu.
Chov oviec v bytovej zone nie je moc bezny, musi splnat hyg. a ine kriteria...
kopretinka
11.05.14,10:57
nemusí ich ani pásť,ak ich používa ako kosačky.....u nás takto sú v ohrade pri kostole,ale sú len štyri a jedna kozenka,a okolo sú iba rodinné domy....decká tam chodia kukať ako do cirkusu....podotýkam,že sme mesto,nikdy sme neboli dedina....ako dostali povolenie,neviem....možno sa ani nikoho nepýtali...
draik
11.05.14,16:20
Obec nie je oprávnená len tak bez ničoho zakazovať chov zvierat.
arizona
11.05.14,16:25
U nas jedna rodina tiez zacala chovat ovce. Takze ludia sa obratili na OU,/lebo smrdeli a bucali / a ten im dal prikazom tie ovce prestahovat mimo obytnej zony /OZ par.127/
korela
11.05.14,19:17
Údajne v Dun. Lužnej, alebo v niektorých tých nových satelitoch pri BA museli starousadlíci skončiť s chovom zvierat. Je to pravda? Vie o tom niekto niečo?