Dalibor2000
11.05.14,12:25
Mám artrodézu ( znehybnenie ) členka. Podľa zákona č.447 z roku 2008 sa jedná o mieru funkčnej poruchy max 40%. Čo by mi mal všeobecný lekár napísať do lekárskeho nálezu na účely konania vo veciach kompezácie, preukazu a parkovacieho preukazu napísať, aby som sa dostal na 50% a mal nárok na parkovací preukaz? Ďakujem všetkým za rady.
buchač
11.05.14,10:34
Hm ..........ako to slušne ???

Lekár predsa nebude zavádzať , predsa ide podľa dokumentácie ....či ?
Veď by mohol dostať po pršťokoch ...

Ale povedzme , že by do nálezu napísal niečo naviac .
Konečné slovo má predsa revízny lekár a on dá príslušný štempel .

...a ozaj , len tak mimochodom ....NEMÁŠ ŽIADEN NÁROK ...môžeš a nemusíš dostať ten parkovací preukaz .
DOPLNENIE :
2.4 Hologram samolepiaci
Aplikácia: deštruktívna samolepka
Rozmer: priemer 15 mm
Množstvo: 100 000 ks
PREUKAZ
Preukaz obsahuje:
a) Názov príslušného orgánu, ktorý preukaz vyhotovil
b) Evidenčné číslo preukazu
c) Fotografiu držiteľa preukazu
d) Meno, priezvisko, titul, dátum narodenia držiteľa preukazu a adresu jeho trvalého pobytu alebo prechodného pobytu
e) Podpis držiteľa preukazu
f) Miesto a dátum vyhotovenia preukazu
g) Odtlačok úradnej pečiatky orgánu príslušného na vyhotovenie preukazu a podpis oprávneného zamestnanca tohto orgánu
h) Poznámku, v ktorej sa uvedie názov preukazu v anglickom jazyku slovami „ CARD OF PERSON WITH DISABILITIES“ pri fyzickej osobe s ťažkým zdravotným postihnutím s praktickou slepotou alebo úplnou slepotou sa uvedú aj slová
„ nevidiaci – blind“ a pri nepočujúcej fyzickej osobe s ťažkým zdravotným postihnutím sa uvedú aj slová „ nepočujúci – deaf“
i) Ochranné prvky, ktorými sú vodotlač, hologram a zaliatie preukazu do fólie
j) poučenie

http://www.upsvar.sk/buxus/docs/obstaravania/Ustredie%20Bratislava/Výzva%20-%20Zabezpečenie%20tlače%20preukazov%20pre%20zdra votne%20postihnutých_1_326923.pdf
Peggynka
11.05.14,10:34
Však si skontroluj podľa tabuliek,či tam nie je uvedené niečo,čo sa ťa týka:
http://www.zakonypreludi.sk/zz/2008-447#f6711272
Vo všeobecnosti sa dá povedať,že ľudia s postihnutím pohybového aparátu dostávajú parkovací preukaz (logicky), v nadväznosti na možnosti využívania hromadnej dopravy.Tých 50% si si vyčítal sám,alebo ti to takto povedali na ÚPSVaR-e? Pretože si myslím,že tam sa to posudzuje komplexnejšie.A trvaj na tom,aby ťa "videl" posudkový lekár (osobná účasť posudkového konania),nie cez lekárske správy posúdil.
kopretinka
11.05.14,10:34
daj si amputovať nohu,aby bolo "čo napísať"
buchač
11.05.14,10:35
:D :D :D
kopretinka
11.05.14,10:39
ta ňe??
buchač
11.05.14,10:43
ta hej ...

Šak ja mám viac %% a nemám parkovačku ....a nezbláznim sa ...
Dalibor2000
11.05.14,10:50
Napísal som sem preto, aby som sa dozvedel čo do lekárskeho nálezu píšu Tí širokokrkí s terénnymi autami čo stoja na parkovacích miestach pre invalidov. Lebo keď chodíte s francúzskymi palicami, máte bolesti pri každom kroku na parkovací preukaz nemáte nárok. To hovorí zákon !!!
kopretinka
11.05.14,10:52
širokokrký nepotrebuje parkovací preukaz,ten si zaparkuje,kde chce aj bez preukazu
arizona
11.05.14,10:54
sak sa opytaj priamo ich, urcite poradia presnejsie, ako Poradaci .-)
sosak
11.05.14,11:02
Veľa ich je sfalšovaných, vytlačiť a zalaminovať do fólie...nikto pravosť nekontroluje...
Peggynka
11.05.14,11:16
Isto? Hologram a vodotlač...
sosak
11.05.14,11:20
Aký hologram ? Aká vodotlač ? Obyčajný papier. Na starých bol hologram, na nových nie je.
http://jaspi.justice.gov.sk/jaspidd/vzory/008447Pr9a.pdf
Peggynka
11.05.14,11:51
Na zadnú stranu pani na UPSVaR-e prilepí foto a práskne tam cez foto okrúhly hologram.A zalaminuje.Keď sa pozrieš cez svetlo na preukaz, vidíš tam asi 9 svetlých hviezdičiek do kruhu.Najbližšie popros niekoho,nech ti ho ukáže.Mám ho,takže viem o čom hovorím.
kopretinka
11.05.14,11:55
pochybujem,že by nejaký obyčajný občan šiel za širokokrkým,aby mu ukázal hologram na preukaze.....by mu ten ukázal čosi....iné.....
sosak
11.05.14,11:59
A teraz mi povedz, keď ho máš, že či ti ho niekto aj kontroloval ? Myslím tým napr. hliadku polície.
buchač
11.05.14,12:00
Sosak ...doplnil som - viď vyššie ..
Peggynka
11.05.14,12:04
Ja ho mám zacvaknutý na ľavej strane predného skla,takže cez bočné sklo vidí foto aj hologram.A na diaľnici bežne kontrolujú-nemám diaľničnú známku.
sosak
11.05.14,12:12
Kontrolujú tak, že sa letmo pozrie na predné sklo, do ruky ho nevezme. Kontrolujú rozhodnutie ÚPSVaR, keď nemáš diaľničnú známku. Keď máš dialničnú známku, označenie ich nezaujíma.
buchač
11.05.14,14:04
Diaľnicu mám ja osobne v paži .
No mestskí policajti sú hajzli ...
Vezmi , že je to falšovanie úradnej listiny ...neoplatí sa ...
ladynika
12.05.14,06:54
Obavam sa ze parkovaci nedostanes...ja mam trvale poskodenie kolena a som odkazana na francuzske barle, tiez mam stale bolesti a o buse a vlaku len snivam a parkovaci som mala rok,potom mi ho zobrali...a je uplne jedno co ti lekar napise,moja znama robi na upsvar, doniesla som paiere od lekara a ona hned bez toho aby ich lekar videl mi hovori,parkovaci ti budeme brat,takze sa odvolas atd...ale kedze mne sa uz nechce podstupovat tu byrokraciu (raz mi stacilo) tak som sa im na cely parkovaci zvysoka...ak ti ho aj daju,cakaj ze budeschodit na rocne kontroly aby ti ho mohli hned zobrat...maju nariadenie "zhora" ze ziadosti sa zamietnu...vzdy...az na odvolanie ti nieco priznaju...aj to iba mozno...a to ja mam tazke ochorenie, nevyliecitelne, mam priznanych 80% a to koleno je len "doplnok"...
Chobot
12.05.14,07:29
V lekárskej správe musí byť zdôvodnené, prečo nemôžeš používať hromadnú dopravu a si odkázaný na individuálnu dopravu. Posudkový lekár to potom v súvislosti s diagnózou posúdi a buď schváli alebo nie.
ladynika
12.05.14,08:07
ja som mala napisane od ortopeda doslova ze chodza len s francuzskymi pripadne nemeckymi barlami a zobrali mi ho...myslis ze posudkovi lekari si tie spravy citaju?
Chobot
12.05.14,08:37
A mala si napísané, že nemôžeš využívať hromadnú dopravu? Alebo že si odkázaná na individuálnu dopravu?

To, že máš barle neznamená, že si odkázaná na auto.

Maloletej dcére imunologička napísala, že z dôvodu zníženej imunity nemôže cestovať hromadnou dopravou a schválili nám to. A to vtedy nemala ešte ani 3 roky.
Katy a R
12.05.14,08:41
ladynka - treba žiadať, že sa chceš zúčastniť posudkového konania - ak tak urobíš, musia ti vyhovieť. Lebo inak je to, keď posudzujú od stola a človeka ani nevidia.
ladynika
12.05.14,08:50
katy-pisala som uz vyssie ze prvy krat som sa odvolala na vsetky institucie a potom som si ho doslova vybojovala...po roku a naslednej kontrole mi hned po prichode znama posepkala ze mi ho musia zobrat a mam sa odvolat...ale uz som rezignovala a nestoji mi to za tu byrokraciu...aj tak by mi dali po polroku zas kontrolu :-)
ladynika
12.05.14,14:04
beriem imunosupresiva,takze moja imunita je viac nez chaba a mam lupus s organovym a klbovym postihnutim a v posudku mi napisali ze stav je docasny :-)) takze myslim ze je uplne jedno co napise lekar...