outučka
11.05.14,12:47
dobry den...ziadny kozny lekar v Ba nevie mojmu priatelovi vyliecit (asi vredy) pod pazuchami :( Priatel ma 31 rokov a ma cukrovku-kozna mu povedala ze preto to ma,a preto sa to tak tazko hoji,ale neverim ze sa to neda vyliecit..Bral jeden cely rok silne antibiotika,(nemohol chodit na slnko kvoli nim) ,ktore mu pomohli akurat tak na akne,bol aj na chyrurgickom odstraneni-nepomohlo,ma to uz velmi-velmi dlho (asi 5-6 rokov) a stale sa to nezlepsuje,paze vyzeraju hrozne,stale ho to boli,ked sa trosku otepli,zapaluje sa mu to-ma to uz tak dlho ze sa mu to spojilo a ma tam viac "otvorov" od kial mu to vyteka :( hanbi sa chodit na kupaliska,nosi IBA cierne tricka,pretoze mu to hocikedy vyteka.ked je doma,sprchuje sa aj 3x denne a pouziva mydlo dettol-ked je v praci sprchuje sa iba vecer.uz je taky zufali,ze kasle na lekarov a chce si to sam liecit,na nete som pozerala vselijake stranky,diskusie ale nic..PROSIIIIM poradi mi niekto niaku domacu liecbu?budem vdacna za kazdu radu..vdaka :)
kopretinka
11.05.14,10:54
neviem,aké sú to vredy,ale je jeden spôsob-vlastnou krvou.........10 dní sa vlastná krv odoberá a potom sa 10 dní pichá.......toto kedysi podstúpila moja sesternica,lebo nijako ju nevedeli vyliečiť .......
arizona
11.05.14,11:00
Cely rok na silnych antibiotikach? Nie je divu, ze telo sa brani a snazi sa "tej chemie" zbavit!
Priatel by mal asi zmenit lekara...a asi aj mydlo. Pouzivat skor nieco na prirodnej,liecivej baze.
outučka
11.05.14,11:00
O_o fuuuu...mozte mi to prosim trosku viac vysvetlit? :) to akoze kozna mu bude brat krv a aj pichat?a kam budu tu krv pichat?do tych vredov?
outučka
11.05.14,11:06
chemiu uz davno nema v sebe :) ako som pisala ma to uz velmi dlho a tie antibiotika bral asi 2 roky dozadu tusim...mydla skusal vseli-ake ale najvac mu sadol a pomohol ten dettol...
arizona
11.05.14,11:07
nie, meni sa "vsetka" krv v zilach...Nerobi to kozna,ale specializovane pracoviska
buchač
11.05.14,11:10
Cukrovka len sťažuje liečbu ...
Chirurg reže , lebo je to jeho povolanie .
Kožný lekár v poniektorých prípadoch len tápa .....a nikde nie je napísané , že v Blave sú tí najlepší ...;) :D :D :D

Pravdepodobne ( dôraz na to slovíčko ) sa jedná o Hidradenitis suppurativa .


Hidradenitis suppurativa (HS) je kožné ochorenie , ktoré najčastejšie postihuje oblasti nesúci apokrinné potné žľazy , ako je podpazušie, pod prsiami, vnútornej strane stehien, slabín a zadku. [1]

Non-infekčné ochorenie sa prejavuje ako zhluky chronické abscesy , epidermoidných cysty , mazové cysty , pilonidal cysty alebo multilocalised infekcií , ktoré môžu byť rovnako veľké ako tenisové loptičky, alebo ako malý ako hrášok. To môže tiež spustiť ako jeden absces a akonáhle sa objavia, môže robiť plochy z mnohých ďalších abscesy. Tieto cysty môžu byť veľmi bolestivé na dotyk a môžu pretrvávať po celé roky s občas k častým období zápalu , ktorý vyvrcholil v incíziu a drenáž z hnisu , často opúšťať otvorené rany, ktoré sa nehojí. Z neznámych dôvodov, ľudia s hidradenitis rozvíjať upchávaniu alebo zanášanie ich apokrinné žľazy. [2] HS spôsobuje chronické zjazvenie a vznik hnis z podpazušia (podpazušie) a slabinách / vnútorné stehenné oblasti. Jednoduchý postup incízia a drenáž poskytuje určitú úľavu od ťažkej, často vysiľujúce, tlak a bolesť. Svetlice-up môže byť vyvolaná potenie , hormonálne zmeny (napr. mesačný cykly u žien), vlhkosti a tepla a trenie od oblečenia. Trvalé poškodenie môže viesť k zjazveniu a tvorbe dutín traktu, alebo v tuneloch, ktoré spájajú abscesy alebo infekcie pod kožou. [3] V tejto fáze, úplné uzdravenie je zvyčajne možné, a postup sa líši od človeka k človeku, s určitou dochádza k remisii kdekoľvek od niekoľkých mesiacov až rokov naraz, zatiaľ čo iní môžu zhoršiť a vyžadujú viac operácií, aby mohli žiť pohodlne. dehiscencie rany , predčasné "prasknutie" otvorený z rany, často komplikuje hojenie. [ pochvalné zmienka potřebovaný ] Incidencia bakteriálnych infekcií a celulitída (hlboký zápal tkaniva) môže dôjsť na týchto miestach. Hidradenitis bolesť suppurativa a depresie môže byť ťažké zvládnuť. [4]

HS ide často diagnostikované po celé roky, pretože pacienti sú príliš hanbí hovoriť s nikým. [4] Keď pacienti vyhľadajte lekára alebo praktického lekára, choroba je často nesprávne diagnostikované. V súčasnej dobe žiadny známy liek ani trvalo účinná liečba. Oxid uhličitý laser chirurgia je v súčasnej dobe považovaná za poslednú možnosť pre tých, ktorí postúpil do najvyššej fáze, kedy sú postihnuté oblasti excidovanej, a koža je vštepený . Chirurgia nie je vždy zmierniť podmienku, a môže byť veľmi drahé, [ pochvalné zmienka potřebovaný ] pre pacientov.
http://en.wikipedia.org/wiki/Hidradenitis_suppurativa
Kvaka
11.05.14,11:13
Podľa toho, čo si napísala, by to mohlo byť acné inversa, čo sa podľa doktorov nedá veľmi vyliečiť, iba udržiavať. Doporučujú teplé obklady, antibakteriálne mydlá, voľné oblečenie, schudnúť, nefajčiť. Nedávno som čítala z knihy o škodlivosti pšenice, neviem, či je aj na Slovensku pšenica geneticky modifikovaná, ale v Amerike je, a istý preventívny kardiológ má názor, že niektoré choroby sa dajú vyliečiť vynechaním pšenice (aj výrobkov z nej) z jedálneho lístka. Veľa ľuďom, ktorí sa jeho radou riadili, sa zdravotný stav upravil, týkalo sa to aj akné. Z vlastnej skúsenosti: Už vyše roka si pečiem doma kváskový chlieb a cítim rozdiel v bolestiach kĺbov, v stave pleti. Ja som ale obmedzila len lepok z pšenice v chlebe, nesledujem iné pšeničné výrobky, možno to niekedy vyskúšam.
outučka
11.05.14,11:21
ja som nepisala ze v Ba su ti najlepsi,ale obaja sme z Ba... :
) toto,co ste mi tu poradili bude asi presne ono,ale pytala som sa na liecbu :) viete mi poradit aj v tom? :) dakujem
outučka
11.05.14,11:24
dakujem velmi pekne :) skusim najst tu knihu,a precitam si ju..este raz vdajka
Peggynka
11.05.14,11:26
A určite nenosiť čierne tričká! Biele-bavlnené a cez to nech si prehodí košeľu (aby to nebolo vidno).Ja by som kúpila v galantérii potítka,našila gumu a natiahla cez ramená,prať na 90°C a dezinfikovať žehlením.Okraje rán je možné potrieť zinkovou masťou (vysušuje).
A ešte dodám:skúste ísť do Bulharska-Pomorie,čierna pláž s vysokým obsahom mangánu:
http://vitaminy.nazdravie.sk/sk/mineral/mangan/6/
buchač
11.05.14,11:27
Nie - neviem ...nie som lekár .

A aj keby som bol , tak tie rady bez náležitého reálneho vyšetrenia sú o ničom ...
Xanti
11.05.14,11:28
Týka sa to autohemoterapie, čítaj aj tu http://www.porada.sk/t80860-autohemoterapia.html a aj googli, mohlo by to tvojmu priateľovi pomôcť. Niekedy dávno sa to používalo, potom prestalo a zase sa k tomu vracia. Kamarátovi to robili kým bol na svk, ked sa vrátil do ameriky nenašiel tam lekára čo by mu tú kúru dokončil. Ale už aj tak mu to pomohlo zlepšiť kožné problémy.
outučka
11.05.14,11:31
a aky je rozdiel medz ciernym bavlnenym trickom a bielym bavlnenym trickom? :D jeho veci perem vsetky na 90°C a zehlim dokonca aj ponozky aj uteraky aj vsetko :)
buchač
11.05.14,11:33
Čierne priťahuje viac svetlo , slnko a tudíž dochádza k silnejšiemu poteniu ako pod bielym tričkom ...
Peggynka
11.05.14,11:34
Nežartuj-čierne je farbené.Každý,kto má problémy s kožou je poučený,že nemá používať farbené oblečenie.
outučka
11.05.14,11:39
tak to bude problem,pretoze priatel robi v sbs vo vyjazdovom aute a MUSIA mat cierne tricka,aj kapsace...
Kvaka
11.05.14,11:42
Dávno v detstve som videla jedného MUDr. na lehátku, ruky zdvihnuté, pod pazuchami mal pokožku červenú, predpokladám, že to mal natreté asi hypermangánovým roztokom, ten určite dezinfikuje. Nájdi si na nete, na čo a ako sa tento roztok používa. Kniha sa volá Život bez pšenice, napísal ju dr. Wiliam Davis.
buchač
11.05.14,11:48
Kua ....aj kapsáče ????????

Tak to čochvíľa bude mať tie vredy aj niekde inde ...
kopretinka
11.05.14,12:00
veď pod tým čiernym tričkom nebude vidieť,že má biele oblečené,nie? a vo voľnom čase tiež nemusí mať čierne.
korela
11.05.14,19:27
Aj kto nemá zatiaľ nič s pokožkou, čierna farba má najhorší vplyv na pokožku - chemikálie, ázijské veci sú najhoršie. Sú si vedomí i svetoví návrhári odevov i spodnej bielizne, ale čo z toho, keď čierna je stále in.
korela
11.05.14,19:31
Keď ste z BA, prebehni jeho stránku, možno vás niečo osloví. Lieči všetko možné aj ťažké dg, mne pomohol výrazne. Možno by stačil názor, ak nie priamo liečba.
http://www.subotic.sk/index2.php?section=section&pod=0&main=32&lan=sk
alaya1
11.05.14,19:38
reklama ako vysita.
kukučka
11.05.14,20:06
Už ani ty sa neovládaš, aký si to potom profesionál? Stále len kritizuješ, veď poraď!
Odkaz na jedného z najžiadanejších ty považuješ za reklamu?
arizona
11.05.14,22:12
a to akoze niekto veri tomu, ze biela farba na trickach je prirodna??? To biele tricko,aby bolo naozaj biele prechadza viacerymi chem.procesmi,ako cierne...
korela
11.05.14,22:55
Najmä chlór pri bielych veciach, preto treba kupovať menej vecí ale kvalitných, nie z trhu. Ale čierna je fakt najnebezpečnejšia - dokumentaristi natáčali v Ázii, veď tam sa šije takmer všetko teraz. A materiály ktovie odkiaľ pochádzajú. Čo sa farbí tam, čo sa týka čiernej, je skutočne na zváženie.
BXLmiami
12.05.14,02:09
Toto bol bežný spôsob liečby,najdite staršieho lekára,ktorý to vie spraviť.
buchač
12.05.14,03:46
Kukučka ....sorry , ale opýtam sa .

Si diabetička ??? Je ňou aj korela ???
Korela dala link na Subotiča , nuž dám aj ja jeden odkaz z jeho stránky
http://www.centrumctm.sk/post/pred-troma-mesiacmi-diabetik-dnes-zdravy-clovek-43/

Toto ja považujem ( ako diabetik ) za totálny blud , nechcem rovno napísať 3,14čovina ...

Takže , jednoducho povedané , bavím sa na určité témy len so seberovným .

P.S.:
...a ozaj ...Je to kua reklama .
Korele vraj pomohol výrazne ...no nejak neviem , ale asi veľmi nie . Diabetes nemá , raka tiež nie ...tak už len hlavu je potrebné preliečiť - veľa po slnku chodila .
Peggynka
12.05.14,03:54
Na tej stránke je najdôležitejšie toto,citujem:
Informácie uvedené na webovej stránke www.centrumctm.sk majú len informatívny charakter, vždy konzultujte svôj zdravotný stav so svojim ošetrujúcim lekárom.
Máte niekto skúsenosť,ako reaguje diabetológ,na info o tejto liečbe?
buchač
12.05.14,04:21
Diabetológ - fakt dobrý diabetológ ( pozdravujem PANI MUDr. M.S ;) ) ,ktorému záleží na pacientovi nezavrhuje nič , čo pacientovi pomôže . Capisci ???
Ale tie bludy dobrý diabetológ nebude doporučovať .
To URČITE NIE .
BXLmiami
12.05.14,04:29
Pokiaľ niekto začne týmto spôsobom reagovať na DM 1 zabije sa.
BXLmiami
12.05.14,04:31
Toto nie je Hidradenitis suppurativa.
Ing. Ľubomír Janoška
12.05.14,05:02
Slovenská lekárska komora - konzílium

Zmenou odboru akupunktúra na metódu sa na Slovensku otvorilo nesmierne široké pole pôsobnosti medicínsky nevzdelaným občanom – "liečiteľom", ktorí si získavajú doklady o svojom vzdelaní v akupunktúre a tradičnej medicíne v zahraničí (tam, kde sa nevedomosť dá zaplatiť peniazmi) a potom na území SR vystupujú ako lekári (užívajúci titul „Dr. Ac.“ – u nás neexistujúci titul), čím klamú nielen svojich klientov, ale aj celú medicínsku verejnosť.

http://www.lekom.sk/files/media/163_Konzilium_1_05_DEF.pdf
Dáša_
12.05.14,05:19
inak, ten Peter z príspevku je úplne reálny človek, dodnes v pohode funguje :) tým ale nekomentujem, či jeho spôsob liečenia bol alebo nebol správny.
BXLmiami
12.05.14,05:26
DM 2 začínajúca môže byť,ale u starších ľudí s početnými chorobami by som to nevidela.A DM 1 je absolutne nevhodné pre tento typ liečby.Toto je to,čo vyčítam skratkárom,majú úzky pohľad na vec,nepoznajú celkový pohľad a možné smery vývoja a nuansy medzi jednotlivými typmi pri tej istej dg a tak nevedia odkiaľ pokiaľ.A to je pri tomto type liečby absolutny základ-vedieť odkiaľ pokiaľ.
220870
12.05.14,05:29
Kúpte si knihu od Mirzakarim Norbekov ."Jak se zbavit brýlí".Asi najlepšie investovaných 13€ v mojom živote .A nielen vy ,ale všetci či už chorý, alebo zdravý by si ju mali prečítať.Mala by byť ,ako povinné čítanie v školách.
220870
12.05.14,05:36
Najväčší klamári sú dochtori.Hlavne tý čo sa tvária, že niečo vyštudovali .Problém je v tom, že oni neliečia ,a ani to nevedia.Vrchol všetkého je ich arogantné a povýšenecké chovanie ,natrčené vrecká a nenažranosť .Preto majú priestor aj alternatívy.Inak mne chrbticu neviliečili študovný klobáskový dochtori ,ale jedna obyčajná žena ktorá nechcela liečiť ale vyliečiť.Keby som zostal u dochtorov tak už je zo mňa kripel na vozíku.
buchač
12.05.14,05:43
Dáši .....ja netvrdím opak .

Ide o niečo iné .
Ten článok neobsahuje konkrétne časové dátumy - presnejšie roky a lehoty .
Tá tabuľka je pre mňa len a len tabuľka . Ak si pacient Peter sám upravoval tie dávky inzulínu a po cca 2 mesiacoch ho úplne vypustil , tak to je už iná káva .

Najdôležitejšie je ale jedno ( čo vravím stále ) !!
Nie na každého pacienta sa dá aplikovať všeobecný návod , nedá sa - neexistuje . Kto tvrdí opak , je fantasta .

P.S.:
Také hladiny cukru sa síce dajú dosiahnuť stravou a hlavne pohybom , ale úplné vypustenie inzulínu je v podstate určité riziko .
Podľa tabuľky má Peter tú hladinu 5,9 mmol ...Za seba poviem , že pre mňa je hraničná , už to niekedy začínam cítiť a hypoglykémia je teda fest nepríjemná záležitosť .
alaya1
12.05.14,05:53
Kukucka,ano, povazujem to za reklamu a reklama to aj je. To si tu kludne aj ja mozem vycapit link na moju www.stranku, pripadne aj ini ludia, ktori poskytuju urcite sluzby,.A poprosim ta, aby si moje profesijne zrucnosti nekomentovala, ak si sa s nimi nestretla, lebo som reagovala na Korelu slusne, bez urazok a atakov. len som konstatovala.
taiko
12.05.14,06:08
a nepomohlo by koloidne striebro?
Žabinka
12.05.14,06:18
tiež si myslím, že by mohlo ísť o nejakú formu akné.. a to by som nepodceňovala, lebo môže dôjsť aj k sepse, a to je potom iný problém..
http://www.liecbaakne.sk/formyakne.php
lujza.j
12.05.14,06:35
http://www.zzz.sk/?profil=4839
Mna kedysi vyliecila tato kozna....nemala som sise toto co popisujete,ale pytiriazu ....po xy koznych lekaroch..mastickach,pirulach....som po vyzleceni u nej bola suca na vyfotenie do ucebnice....take rozsiahle to uz bolo:(
A to som bola aj u kozneho v slovnafte co som si myslela,ze ine gebuziny vylieci...nie.
Mila123
12.05.14,06:46
http://www.dost.sk/ambulancia-mudr-hana-zelenkova-csc

poznám iba z počutia, vynikajúca lekárka, dokonca aj my máme k nej ďaleko, moja mama ju navštívila párkrát, liečila jej vredy predkolenia
kontaktuj sa telefonicky.........
Peggynka
12.05.14,06:52
Môj muž bol diabetik a vyskúšali sme všetko.Koloidné striebro nemalo také výsledky ako napr. hemagel.Je pravdou,že dlhodobá liečba ťa môže aj finančne zruinovať.30g hemagelu stojí vyše 20€ a vystačil tak na 5dní.Otvorené rany-to je nekonečný príbeh.Kto to nezažil,nepochopí.
lujza.j
12.05.14,06:55
Nedavna debata s vcelarom...noha po uraze zoperovana,rana nezatvarajuca urcita cast otvorena hnisajuca...dochtori uz nevedeli co ako,ze ked tak amputacia....nakoniec ze uz nema co strarit nacapal agatoveho medu zafacoval....a postupne sa to zatvorilo....verim,ze ludia hladaju ine moznosti .....
BXLmiami
12.05.14,07:27
Súhlasím.A určite vie aj autohemo,len je od BA daleko.
korela
14.05.14,01:39
Niekedy tu veru tak na niekoho vybehneš, že sa čudujem, že si vyberieš práve ten druh komunikácie s nickom pri tvojom odbore.
Komu tu údajne priliepam link kvôli reklame, je to hlúposť, zverejňujem jeho články zo stránky. Po prvé sú z praxe, čiže zažité, po druhé sú podľa mňa dobrou osvetou. Mal aj videá, ale tá TV Rača ich už nemá v archíve, alebo nevysiela, nechce sa mi pozerať. Bolo tam s ním viac hodinových častí od prekyslenia, PH, olejoch a všetkom možnom. Škoda.
S každým pacientom sedí osobne bez prerušenia celú hodinu a riadne ho skontroluje a vysvetľuje. Liečbu šije na človeka individuálne.
Na tých videách dokonca vysvetľovakl aj s kolegyňou, ktorá už prešla pracovať do Brna, liečbu 5 roč. chlapca s cukrovkou. Prestal byť na inzulíne, podľa mňa ak sa im to podarilo, tak je čo povedať, ale predovšetkým rodičia museli byť veľmi dôslední pri liečbe. O psychike dieťaťa netreba ani hovoriť.
K tej reklame - dobré chýry sa šíria aj samé, buď sa raz dočkáš aj ty, že zistíš svoje ocenenie, alebo si urob sama reklamu.
alaya1
14.05.14,05:15
Dakujem za radu, ja si reklamu robit nemusim, na nete teda urcite nie :) a nechapem, ako som na niekoho vybehla, ked som len konstatovala, ze je to reklama ako vysita. Nic viac. :). Ale kazdy cita, ako vidiet chce :).
Peggynka
14.05.14,12:21
Dá sa kúpiť nebielené.Ja som napr. posteľné prádlo kupovala v Prahe (Ikea).Celý problém je dlhodobý a treba byť dôsledný.
Napr.dámske tričká:http://www.ekostyle.sk/index.php?route=product/category&path=25_29
kukučka
14.05.14,18:53
Sme síce mimo témy, ale nemáš pravdu. Dôležitý je úmysel pod nejakou zámienkou vsunúť reklamu, robia to väčšinou nové nicky v jeden deň v x-témach. Chceš vari povedať, že to robí korela? Nedaj sa vysmiať. Mohla si nahlásiť adminovi.
A neboj sa, hoci vidím slabšie, čítať viem a ty dobre vieš, že nebola reč len o tejto téme. Ináč by som tvoju poznámku prešla akurát dvihnutím obočia.
alaya1
14.05.14,19:39
Ze ta to este bavi kukucka,. podla mna to reklama bola, Je to moj nazor. Snad smiem mat, ci? A ostatne co pises nechapem, nakolko ja pisem vzdy len k danej teme, a tak to budem robit aj nadalej.
korela
14.05.14,21:11
Pre Dáša_ (12.05.14 08:19) , ďakujem.
korela
14.05.14,21:17
O tomto mu povedz, vyzerá to ako novinárska kačica, ale popozerala som, je toho plný net. Sama som to videla u nás na zemi večer pred 2 rokmi, v živote som to nevidela, hmyz dlhý cca 9 cm, pes si to všimol, ešte som to zblízka študovala, bol iba jeden. Bolo to hnusné vďaka veľkosti.
Je možné, že išlo o toto - sršeň mandarínsky. Pre včelstvo katastrofa a aj ľudí.
http://magazin.atlas.sk/spektrum/video-monstrum-co-zje-50-vciel-na-veceru/831157.html