dubinak
11.05.14,18:03
Som domovníkom v bytovom dome,správcom je Bytový podnik.Potrebujem poradiť ako postupovať po výmenne kľúčov na kočikárni, kde bolo doteraz len skladisko nepotrebných veci nájomnikov. Kľúče by som vydával oproti podpisu za spoluzodpovednosť uložených veci a žiadne skladovanie starých nábytkov.Ako formulovať tlačivo pri vydaji kľučov s tým že kľuče sa nebudu rozmnožovať.Dík za radu.
buchač
11.05.14,16:08
Funkcia domovník neexistuje .......alebo snáď aj hej ???

Neformuluj nič ...nemá význam , nezabrániš pri povahe dnešnej doby a aj ľudí ...
Kľúče sa rozmožia jak degeši na L IX. ....;) :D :D :D

Daj pre každú domácnosť po jednom kuse a máš veget .
Urob zoznam , napíš hlavičku a daj podpísať ...finito .
misoft
11.05.14,16:09
Súhlas!
misoft
11.05.14,16:12
Trochu nelogické. To akože budeš k dispozícii nájomníkom v bytovom dome 24 hodín denne, 365 dní v kuse?
Správca je správca - nie majiteľom! Majiteľmi spoločných priestorov sú všetci nájomníci - v tomto prípade to budú MAJITELIA bytov a nebytových priestorov. Svojim konaním im totiž obmedzuješ právo prístupu k ich majetku!
Buchač ti to jasne napísal.....


A ešte niečo. Ak by si mal kľúče len ty - zodpovednosť by si niesol LEN ty - za všetko, čo je tam uložené (a stačí, aby len jeden povedal, že kočík je poškodený od niečoho a cáluješ!). Takto je každý zodpovedný sám za seba.
avalik
11.05.14,16:13
tiez suhlasim :)
Mária27
11.05.14,16:50
Žiadna spoluzodpovednosť za uložené veci. Vykradli nám kočikáreň, mám poistený byt, poisťovňa mi vyplatila škodu za ukradnutý bicykel.
buchač
11.05.14,17:00
Ježiškové husličky ...ja som si teraz lepšie uvedomil ten výraz ...že " spoluzodpovednosť " ....

Dobrá blbovinka ....

Presne tak ...dobrá poistka u dobrej poisťovne porieši všetko .
srska
11.05.14,17:01
rozmnožovanie: daj takú vložku, ku ktorej sa dajú kľúče urobiť len s id kartou
arizona
11.05.14,17:03
a vy neviete, ze niektori domovnici miluju svoju dolezitost a xichtia sa,akoze musia mat kontrolu nad vsetkym?
misoft
11.05.14,17:04
Krádež - to je iné kafé. Ale si zober, že niekto niečo pokazí, poškodí a kto má kľúče - predsa XY. On síce bude operovať - mal ich ten AB, potom BC, potom CD - ale kedy sa škoda stala? Nik nevie. Nik sa neprizná "Ja som poškodil" - takže XY bude platiť.....
avalik
11.05.14,17:16
spoluzodpovednost nezabezpecis - ako si to predstavujes? co budu ludia komisionalne so zapisom otvarat a zatvarat kocikaren a pisat kto tam co vlozil a vybral? - potom odporucam este dat kazdemu pecat - ako sa pouzivala v armade a pri kontrole zistovat ci zapisane cislo sa zhoduje, s cislom vytlacenym v plasteline :D

ak aj das vlozku s ID kartou na vyrobu klucov, tak si usijes len bic na seba - o 2 tyzdne ti dojde sused, ze potrebuje nahradny kluc, lebo povodny stratil - ako mu dokazes, ze to nie je pravda? nijako ... budes musiet utekat dat robit novy kluc alebo robit susedovi kluciara 24 hodin denne

takze nespekuluj, daj vyrobit pocet klucov podla poctu bytov, rozdaj na podpis a mas klud
buchač
11.05.14,17:20
arizona ...mne stačilo byť 2 roky tým akože domovníkom ( zástupca vlastníkov bytov ) a potom som s tým sekol ...

Ľudia sú hovada ....