Janka1909
11.05.14,20:46
Dobrý deň, chcem sa informovať. Naša firma má 36 zamestnancov. doteraz nikto nepsravil ani len smernicu o ochrane osobnych udajov od kedy je to povinne, s tym by som sa nemala ani chvalit. Chcem niekoho poziadat co mame spravit. Ci treba zodpovednu osobu, alebo len staci opravnenu osobu prevadzkovatelom .
Mame internet program na mzdy MRP a aj na uctovnictvo. Viac menej zaoberame sa kamionovou dopravou....Co mam robit pomozte mi niekto :/ dakujem velmi pekne za rady vsetky od Vas...
avalik
11.05.14,18:59
Ach jaj :)

Ak sa v tejto problematike nikto u vás vo firme nevyzná odporúčam urýchlene zabezpečiť dodávateľsky spracovanie potrebnej dokumentácie, prípadne poveriť výkonom dohľadu nad OOU zodpovednú osobu (ktorá spĺňa podmienky ustanovené zákonom) a riadiť sa jej odporúčaniami.

Oprávnená osoba - každá fyzická osoba, ktorá prichádza do styku s osobnými údajmi v rámci svojho pracovnoprávneho vzťahu, štátnozamestnaneckého pomeru, služobného pomeru, členského vzťahu, na základe poverenia, zvolenia alebo vymenovania, alebo v rámci výkonu verejnej funkcie, a ktorá spracúva osobné údaje v rozsahu a spôsobom určeným v poučení podľa § 21.
Janka1909
11.05.14,19:03
no ja som bola na skoleni, ale mam v tom taky zmatok, tak preto skusam tu ci mi niekto neporadi....viem ze najlahsie je ist asi na skusku a mat vo firme zodpovednu osobu. ze nemusim nikde nahlasovat oznamovat nic. lebo mame zodpovednu osobu. Ale preto chcem vediet ci je toho vela ked nebudeme mat zodpovednu osobu ale len opravnenu teda mna. naozaj mam zmatok v tom vsetkom co mam spravit. Sef sa len usmial a bolo a ja sa mam trapit a nespavat kvoli niecomu za co ja som neni zodpovedna. radte :/
avalik
11.05.14,19:13
no ved radim, neber to na seba ked sa v tom nevyznas ... ci mate alebo nemate zodpovednu osobu dokumentaciu musite mat spracovanu - citaj zakon, hladaj tu na porade je to tu uz x-krat zodpovedane
Ing. Ľubomír Janoška
12.05.14,06:42
Popozerajte si tu na Porade, čo sa píše ohľadne ochrany osobných údajov a dozviete sa aspoň zhruba, aké máte povinnosti. Od toho závisí Vaše rozhodnutie, či si na to trúfate alebo necháte šéfa, nech si zodpovedá ďalej...
Vaša zodpovednosť sa začne uplatňovať vo chvíli, keď ako oprávnená osoba podpíšete poučenie - ak to poučenie bude na mieru Vašej zodpovednosti, inak platí naďalej zodpovednosť prevádzkovateľa.

PS - šéf uznal, že to nie je Vaša zodpovednosť a dokonca sa usmial - toto Vám bude nejeden poraďák závidieť :)